Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема И аз с казус - юридическинови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.01.22 21:23



Жена ми почина. Деца - нямаме. Докато решим че можем да си ги позволим, и времето явно отминало. Таман да опитаме осиновяване - и тя се оказа с карциноид.
Е, казуса. Наследници на жена ми, сме аз и родителите и. Те бяха живи по време на смъртта и. И си отидоха малко след това.
Тъста - има сестри, и ясни наследници. Ама тъщата - тя си отиде след тъста - няма.
И сега, дори удостоверение за наследници е сложно да си изкарам. Защото наследниците на тъщата са неясни - поне според това което една адвокатка опитала да изкара.
А има куп неща които не могат да се оправят - например - колата на жената. Трябва пререгистрация в КАТ - а там без всички наследници - не може. А наследниците - не са ясни - по линия на тъщата де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: И аз с казус - юридическинови [re: bira_more]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.22 06:34



Имах подобен казус наскоро. В есграона всичко е навързано, изкараха далееееечен роднина, който не беше виждал покойника, но си взе полагаемото. Естествено ние го издирихме .



Тема Re: И аз с казус - юридическинови [re: bira_more]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.01.22 07:45



До шеста степен роднини на тъщата са наследници. Това значи втори братовчеди или деца и внуци на първи. Който най-близък е бил жив. В общината имат данни и не може да не може, правят се на луди (ако случаят е такъв, какъвто съм чувала, че искат ти да ги посочиш първо, па ти не ги знаеш).
Няма ли никакви братчеди тъщата?
Ако няма такива, държавата и/или общината получават наследството. Сигурно има обаче.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 21.01.22 07:47.



Тема Re: И аз с казус - юридическинови [re: bira_more]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано21.01.22 08:15



Искрено съчувствие за всичко, което си преживял. Много искам, макар да не те познавам, да ти се случи нещо много хубаво, за да те издърпа от тъмното.

По казуса ти знам, че съпругът наследява съпругата си заедно с наследниците от 1, 2 и 3 ред. В случай че няма наследници от тези редове, съпругът наследява всичко.

Частта на наследството на преживелия съпруг, когато трябва да го дели със родителите на починалия, зависи от времетраенето на брака. При брак продължил повече от 10 години, частта е 2/3, при по-малко от 10 години - 1/2.

Всеки ред наследници изключва следващия ред при наследяването (наследниците от 1-ви ред изключват тези от 2-ри ред, наследниците от 2 ред изключват наследниците от 3-ти ред).

Като знаеш как са дефинирани редовете:

1 ред – децата на наследодателя и техните низходящи.

2 ред – родители на наследодателя (майка и баща).

3 ред– едните са братята и сестрите на наследодателя и техните низходящи по право на заместване, други са роднини по права линия от втори и първи ред.

логично е да се търси при тъщата първо има ли други деца, родители едва ли има преживели и накрая остава да се види има ли братя и сестри, за които следва пак цялата въртележка за всеки поотделно.

Начертай на един лист схемата на роднинските връзки за тъщата и търси информация за всяко разклонение от живите до където ти трябва. Все някъде трябва да завърши веригата.

Адвокатката знае как, но мисля, че така ще и помогнеш с информация.

Бъди здрав!

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar

Редактирано от Vtasahme q на 21.01.22 08:22.



Тема Re: И аз с казус - юридическинови [re: Vtasahme q]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.01.22 08:32



Втасе, е ми очевидно тъщата няма други деца, живи родители и братя и сестри или техни деца - или не е очевидно изобщо? :) Силно подозирам, че и живи лели и чичовци няма.

Казах вече какво търсим, както е изложен казусът - живи първи братовчеди, деца на първи братовчеди, внуци на първи братовчеди, живи втори братовчеди, държава/община. В този ред.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 21.01.22 08:35.



Тема Re: И аз с казус - юридическинови [re: MupaM]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано21.01.22 08:42



Опитах се да обясня схематично. Наследствените връзки са объркващи (поне за мен). Затова си го представих по-лесно като знае принципа, да нарисува разклоненията и да провери кой по веригата е жив, за да спре там разклонението.

За теб е лесно, ти жунглираш с тази материя.:-)

То не стига цялата мъка, ами и това остава да влачи човек. Толкова много искам, когато някой зачезне от тук, да е защото е щастлив.

И ти бъди много здрава и помагай, както правиш досега, когато можеш!:-)

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar


Тема Re: И аз с казус - юридическинови [re: Vtasahme q]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.01.22 08:48



За мъка - така е. Особено родител да наследи единствено дете. Но - живот. :(
Бирата щеше да знае, ако ги имаше предишните редове наследници.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: И аз с казус - юридическинови [re: MupaM]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано21.01.22 09:30



завещание до колко време след смъртта може да се открие оставено някъде




Тема Re: И аз с казус - юридическинови [re: bira_more]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.01.22 09:37



П.П. Добре, де, ако сега отидеш да извадиш удост. за н-ци за жена си, в него ще пише, че майка и е починала след нея - ич нищо друго ли не пише?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: Off – какво става с Glastar?нови [re: Vtasahme q]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.01.22 09:37



Не е писал половин година вече.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.