Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Много ми се ходинови [re: Noy BG]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.01.22 00:40



Такива woke творения мога да гледам само за развлечение, тоест като (траги)комедия.. Ако вярваш на тезата на този филм, значи няма смисъл да разговаряме повече на тази тема.

Пак казвам, единственото доказателство би било да се построи нова пирамида, дубликат на Хеопсовата.

Има хипотеза, че всъщност не е построена за 20 години преди 2500 години, а за много повече и е много по-стара, но тази хипотеза не намира място в научния свят.





Тема Re: Проблемът...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.22 00:39



Въпросът в стигането до там става огромен, в момента в който напуснеш земното магнитно поле. Шансът, да не получиш смъртоносна доза от слънчево изригване за няколко месеца път в космоса е под 50 процента. Дори за няколко дневно пътуване до луната той не е малък, екипажът на едно от аполотата се разминава на милимунди с такова събитие.
Радиацията е убийствена, до Марс ще стигнат трупове.
Същото важи и за повърхността на планетата, по същите причини - Марс няма магнитно поле. Това е и едната от причините да няма атмосфера. Въздух и храна могат да се доставят, може храна и да се отглежда в климатизирани помещения. Всичко обаче трябва да е дълбоко под повърхността, а излизането навън ще е опасно и често - невъзможно.



Тема Re: Проблемът...нови [re: Quelle]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.01.22 00:58



Мило, разбери, че този кислород на Марс, за който всички мечтаят, все отнякъде трябва да се вземе. Тази искуствена среда за живот анаеробна ли ще е?



На марс атмосферното налягане е 155 пъти по-ниско от нашето. Нищо не вирее на такова налягане, най-много някакви екстремофили да са останали.

И тия хабитати кой ще ги строи? От какво? Ще си носим панелно строителство оттук дотам ли?

Проблемът не е в парите. 1 кило товар в орбита струва да речем $10,000, значи до Марс може да е примерно хиляда пъти повече, по 10 милиарда на тон. Ми хуу, правим математиката и изчисляваме, че билион тона мат'риал за хабитати ще струва 10 трилиарда долара. Тия пари държавата при днешната fiat currency може да ти ги осигури по всяко време... Имаш парите – и к'о? Отиваш да фукаш на Лас Вегас ли?





Тема Re: Много ми се ходинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано19.01.22 01:04



Наскоро прочетох (изслушах де, щото слушам книги, не ги чета) Маркс (!) Wage Labour and Capital. Еми туй са архаични неща, извинявай. Той хубаво ги е мъдрил тогава, но отдавна не са валидни. Да, Западна Европа е смесица между пазарна, но регулирана икономика и работеща социална система. Влели са най-доброто от капитализЪма и от социализъма и нещата вървят. По-добро не е измислено, пък идеално в тоя живот няма.

В България просто е хаос, от който аз се махнах, щото не можех да понасям. Не съм била икономически имигрант. Не можеш да си правиш изводи за социалистическия капитализъм от туй, дето е в България, щото там просто нищо не е, разграден двор.



Тема Re: Много ми се ходинови [re: Nuke Dukem]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано19.01.22 01:08



Няма нужда да променяш атмосферните условия, просто изграждаш резервати с изкуствени условия, това е възможно, но е много скъпо. В самолета да не си в естествена среда - не си. В космическата совалка още по-малко.



Тема Re: Проблемът...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано19.01.22 01:12



Аа, не знам аз отде ще се вземе кислородът

. Няма ли начин? Не може да няма



Тема Re: Проблемът...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.01.22 01:09



Точно, ето и трета съществена причина – няма магнитно поле. Това не можеш да го промениш.

Въздух и храна обаче не можеш да доставяш, просто физически не е възможно да направиш керван от Земята до Марс с всичко необходимо за подземните хабитати.

може храна и да се отглежда в климатизирани помещения.

Тези помещения как ще се херметизират до 1 атмосфера налягане?

И още един въпрос – а с добитъка кОпрайм?



ПП: А водата? :))



Редактирано от Nuke Dukem на 19.01.22 01:11.



Тема Re: Проблемът...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Quelle (ентусиаст)
Публикувано19.01.22 01:14



Не е ли достатъчно за всичко туй да се произведе само енергия?



Тема Re: Много ми се ходинови [re: Quelle]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.01.22 01:20



Само ако имам някакви допълнителни "сили" в ръцете си.
Иначе, знаейки какво ни чака - абе я бибип.
Виж, имайки допълнителни сили в ръцете си - бибипа щеше да е за куп бибипани бибипци.
И ако някой младок не знае какво означава бибипан бибип - ми да чете Л. Рон Хабърт - Мисия Земя!

Bеer? Mоre?




Тема Re: Много ми се ходинови [re: Quelle]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.01.22 01:18



И почвата ли ще си занесем там? И въглищата ли, и уранът ли, и кравите ли, и водата ли, и етц. ли...

Не просто е скъпо, невъзможно е. Може само в научната фантастика. Няма достатъчно мат'риал, за да отнесеш мат'риал дотам, задачата няма решение.

ПП: Скъпо е примерно луксозните вили за по 100 милиона долара в Мерика. Това с колонизацията на Марс вече не е скъпо, а невъзможно.



Редактирано от Nuke Dukem на 19.01.22 01:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.