Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 26.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Български именанови  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано17.01.22 18:11



в чужбина!
Зачетох се в следната статия:


- и си умрях от смях. Особено на тази, дето й изписали имената в личната карта отзад напред... (Коментарите под статията също са много готини...)
Тук има много хора, които живеят или са били в чужбина. Много ще ми е интересно, да споделят какви проблеми са имали с произнасянето от чужденци на имената им. Пък и те, с техните?




Тема Re: Български именанови [re: Noy BG]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано17.01.22 18:17



моето име е архангелско И по целият свят се произнася по един и същи начин!

както и името на Нутчо чоето е на световен светия!!!:)))



Тема Re: Български именанови [re: NUT]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано17.01.22 18:18



Значи имате късмет и двамата.





Тема Re: Български именанови [re: Noy BG]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано17.01.22 18:24



ами имамали сме - интелигентни родители
които не са се страхували(специално за моето име) - как да нарекат как да се зове дето им!!!



Тема Re: Български именанови [re: Noy BG]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано17.01.22 18:37



Ох, и аз се смях с глас, докато четох на мъжа ми статията. За съжаление, ние също сме дали такова име. Както самата тя казва- дали сме й изключително неподходящо име за англо- и испаноговорящия свят. Дори сме коментирали да си промени ( да си скъси) името с Ети ( това е бебешкото й име), но така пък щяло да звучи като извънземна

. Но като като видим изписаното й лично и бащиното заедно ( все едно е индийка - напр. Станиславадимова и съвсем изпадаме в кикот.

Да си призная, за мен монголско, индийско и др. не бих могла да произнеса, а за помнене - абсурд!



Тема Re: Български именанови [re: NUT]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано17.01.22 18:40



Твоето хубаво име в мъжкия си вариант в България ( и Аржентина) го приемат за женско във Франция.



Тема Re: Български именанови [re: Fish L]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано17.01.22 18:57



Аха, то и в Русия е нормално Петя да е мъжко име, ама за тук (Бг.) си е шокиращо.



Тема Re: Български именанови [re: Noy BG]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано17.01.22 19:11



На мен ми викат едно и също и тук и там, тъй че се тая.
На сестра ми обаче не можаха да кажат Креми и си остана Еми





Тема Re: Български именанови [re: Noy BG]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.01.22 19:43



Моето е абсолютно библейско и християнско, и не съм имал проблеми. Само дето когато го пишат се налага да обяснявам, че на български се пише с "м" накрая, а не с "н", както те - на запад - са свикнали. В православния свят нямам проблеми.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 17.01.22 19:46.



Тема Re: Български именанови [re: Noy BG]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано17.01.22 20:29



Хаха яко



Аз пък имам рядко българско име и в България най-чного го объркват — най-често като “Крумова”

Иначе за всички останали е много лесно, особено на азиатците и африканците им допада много

Миналата седмциа видях по ТВ една шефка на фирма, която има същото име и е на мята възраст. До сега тук съм го срещала само при детето на мои приятели, което се казва като мен.


п.п. Ужасно е да се казваш Тобиас или Торбен и да имаш работа с англоговорящи




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.