Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Медицина по холандскинови [re: bira_more]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.01.22 06:36



Бира, радвам се да те видя след толкова дълго отсъствие от дира.
Моите съболезнования за жена ти.

Относно "холандския" случай - непрофесионално е.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Медицина по холандскинови [re: bira_more]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.01.22 06:38



Последният ми път беше при препоръчана ендокриноложка. Следваше неконтролируемо пълнеене и след това постепенно прекратих всичко и си върнах нормалното тегло. Та нямам доверие и на препоръчани ендокринолози. Принципно нищо в хормоните ми не е както трябва - една част от тях са доста под нормите но тялото ми някак се е нагодило към това. Една външна намеса разказва играта на какъвто и да било баланс.



Тема Re: Медицина по холандскинови [re: bira_more]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.01.22 06:41



Не че помага ама съболезнования и от мен.



Тема Re: Медицина по холандскинови [re: Quelle]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.01.22 06:48



Аз имам местен личен лекар, еми какво да кажа, нямам просто какво да кажа, идеален е. И системата цъка - всичко е електронно, каквито изследвания ми правят, всичко отива в електронния ми файл, до който той има достъп. В болницата - сложете си личната карта в туй нещо и нищо повече не ме питат. Пък както влезеш в болницата на вратата ти пръскат дизифектант на ръцете, дават ти маска и те питат къде отиваш и ти обясняват отде да минеш, за да стигнеш регистратурата, която търсиш. Получавам фактура за изследването след около месец, която плащам, обикновено фактурата е за сума след като здравната каса е вече е поела нейното. От болницата не ти се излиза, щото е приятно - кафенца, фотьойлчета, даже и магазини има

Е, рускинята и холандската система я описва така. Изследвания, кафенца, рай.
Мъ не си ходила при личния да ти вади трънче, че да се насладиш на идеална система и болничен лукс кат горкия холандец.



Пък Дарк Сайд се вайка, че през месец го ръчкат зорлем да го изследват - я за простата, я за дебело черво, я за друго... щото вече бил дърт и се налагало.
Не разбира от хубавото тоз чиляк.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Медицина по холандскинови [re: bira_more]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.01.22 06:53



Гадно за жена ти. Съболезнования.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: Медицина по холандскинови [re: Quelle]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.01.22 07:06



Абе някои хора емигрират заради здравната система. На приятелка семейството на сина и с малко детенце решили да хукват към Швеция, заради здравното обслужване, несравнимо било с нашето.

А как сте с аптеките!? Щото у Англия елементарни лекарства без рецепта не можеш да вземеш, въпреки че аптечните щандове по магазините са отрупани с всякакви уж илачи. Тук все още можеш да си вземеш без рецепта лекове за кръвно, за стави, за диабет, даже и антибиотик понякога, макар да затегнаха мерките...

Редактирано от MilaO6 на 19.01.22 07:08.



Тема Re: Медицина по холандскинови [re: bira_more]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.01.22 11:17



съболезнования, жалко...


научи се да чакаш

Тема Re: Медицина по холандскинови [re: bira_more]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.01.22 12:02



Искрени съболезнования...


И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Медицина по холандскинови [re: bira_more]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано19.01.22 16:40



съжалявам за случилото се.
не че думите имат някакво значение, но...
дръж се!

добра среща!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема пряснонови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.01.22 22:13



друга холандска история - с участието, естествено, на българин: Веско Ешкенази.
Той пише във фейсбук:

"Днес в Амстердам, с Концертгебау оркестър и със залата на Концертгебау направихме една акция в рамките на протеста на културния сектор в Нидерландия.

Тъй като след едномесечния локдаун тук, зали, театри и музеи още не са отворени за публика, а фризьорските салони например са, поканихме двама чудесни фризьори да подстригват в Концертгебау, на сцената, а в същото време ние свирехме за тези техни клиенти, които случайно се оказаха наша публика. Така слушането на музика бе напълно позволено!

Извън шегата, надявам се скоро да видим отново публика в красивата ни зала! На добър час на всички колеги!"









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.