Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 25.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.01.22 08:08



Счупи ми се пералнята. Вярна служба 25 години. Ама вече нямало части.

И понеже е малко по-специален размер (смарт) - не отърчах да си купувам първата срещната нова. А мъкна по етажите торби с пране до пералнята на Уникалното, докато се ориентирам в марки и модели. Взех да се чувствам като в младите си години в Швайцарско - там всяка сграда - с общи перални в мазето, графици и пр. Пералнята горе - нов клас, модерна, свети кат коледна елха и ми пее Моцарт като свърши. (Пере 2 пъти по-бавно от мойта, но това е друга тема.)

ОБАЧЕ!

Изпокъса ми гащите!!!!!!!!!!! Ся дори не мога на Балдрянката да ги покажа!!



Напрао на дантела ги направи! Памучни гащи!

Некви идеи?

Мамка му, как сега да си купувам пералня, ами ако и тя влезе в конфликт с гащите ми?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Редактирано от UnicaDonna на 12.01.22 08:41.



Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано12.01.22 09:22



Нашата предаде богу дух сега по празниците на достолепна възраст. Разглобих, диагностицирах, прецених че ремонт вече не си струва и я пенсионирах. Взех нова, инсталирах, прегледах упътване и в момента се чувствам подготвен по темата :))

Ако не е нещо повредено по барабана да стърчи и да къса, виж потърси как да пуснеш програма за фино пране. Отделно, в упътването на новата пише сутиени с железа по тях да се слагат в торби за пране или в калъфки за възглавници с цип, да не правят поразии при прането.



Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.01.22 09:42



Пък мойта вярна бабичка на къде 25г. /аз съм голям изрод, докато лично ползван от мен домакински уред не ми издъхне в ръцете, не го сменям с нов/, хем с програмки за деликатно пране, вълна, подобни... и кътните й зъбки знам, от години проявява избирателно отношение към бельото и гащите ми. Някои си ги прави на дупчици и дреб на второ-трето пране, други - не. Затуй, вече като си купувам гащи, вземам за тестер 1-2 чифта от фирма и ако баба Пенка, пералнята, сред 2-3 пранета ми ги накъса, значи гащите не струват. Тез, дето не ми ги накъсва, изкарват и по година-две биля, преди да изтънеят от носене и да им се размъкнат ластиците и шевовете.

Свеки преди 2 години си натири безогледно старата вярна пералня и си взе неква супе-дупер клас и марка. И първите месец-два виеше на умряло, че и накъсва деликатното пране и се мъчеше кат грешен дявол с пране на ръка. После влезе в час с упътването за употреба и повече не вие.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.01.22 10:02



Благодарско! Ще проверя по барабана, ама то не трябваше ли да къса всичко по-фино, а не само гащите ми?



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Несерьозен отговорнови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.01.22 10:24



Богатите най-евтино живеят. Отделно че е по-добре, "по-добрето" е ясно, то не е интересно, но че им е най-евтино е. Не е мое наблюдение.
Имам близки, които не си броят парите, и макар далеч да не са прахосници, (по-младите от тях, малкото поколение) много знае как да харчи, начи. Бялата техника им е Miele, те са по два бона парчето- пералнята е поне толкова, ако не и повече. Много подигравки отнесоха от мен по въпроса, обаче един ден седна да ми направи сметката. Той е един тих и немногословен математик (от СМГ по калъп ги вадят все такива, много си приличат всичките), а думите му тежат и са в десетката- винаги оставам без аргументи с тоя човек. Оказа се, че и аз, и баща му, който е другия подигравчия, за 6те години откакто има пералнята сме похарчили същото. Само дето неговото работи като невидим дух - тихо и неусетно, а нашите изискват инженерни решения и опънати нерви. Аз смених моя Индезит с друг. Да не говорим за шума.

Ако си се пошвейцарчила, хвърли едни здрави кинти и си вземи Миеле.

П.П. Май има и втора употреба, ама де да знам.., аз май не го препоръчвам без да имаш близък разбирач...



Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано12.01.22 10:41



Разгледай хубаво и гуменото уплътнение на барабана отпред до вратичката да не е скъсано или да не е захванало нещо, което да ти къса дрехите.

А най-добре нова!


Синът ми така преди време пералнята му сдаде багажа и си купи Миеле, ама втора употреба. Цената е като на нисък клас пералня, а е като нова и пере фантастично.



Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано12.01.22 10:49



Вероятно пускаш пералнята на 1000-1400 оборота да пере.

Преди няколко горони, когато средната сестра на моя приялел живя няколко месеца в старата ни къща и пра с нашата пералня, една нейна тънка жилетка стана на дупки.

Тогава й кзах да пуска пералнята на 400 оборота, но тя я пускала на максималните.
Та аз и сегашната пералня (най-новия модел на марката) я пускам на 400 оборота, въпреки че нямам опасения да скъса нещо.
(имам други съображения относно малките обороти).



Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.01.22 10:54



Miele и трета, и четвърта употреба си е Miele

Девизът им ("Immer besser") е органичен, философия към живота, отразява същността на основателите и техните наследници - инженера Карл Мийле и търговеца Райнхард Цинкан.
Днешните шефове на Miele - Dr. Markus Miele & Dr. Reinhard C. Zinkann:




Тема Re: Несерьозен отговорнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.01.22 11:27



За жалост - Миелето (или "Миле", както му викат и търговците и в рекламите ло ТВ, та се вбесявам!) не прави изобщо плитки варианти. Поне така ми е казано, а и не съм виждала по магазините...

Мойта си беше Зероват некъф непретенциозен, и както казах - 25 години не съм имала нито грам проблеми с нея. Ни скъсано, ни никакво друго.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.01.22 11:25



Ако не слагаш гащи, чорапи в онези торби за дребно пране, просто си купи една торба и смятам, че нещата ще се получат. Язък за гащите обаче, ако са стари, няма да намериш вече такова качество




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.