Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.01.22 21:30



До 4.02 няма и да е добре да си купуваш нова пералня. От 14.01 Меркурий става ретрограден до 4.02. Техника по това време не се купува! Ще даде дефект, язък за покупката





Тема Re: козунак в пералнянови [re: Crrafterr]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано12.01.22 21:38



hahaha аз пък се възмущавам от една чаша за чай, а виж какви дами имало — готвят в пералнята



п.п. Празнувахме Коледа унас, гостите дойдоха следобяд и имаше първо кафе и сладкиши. (гостите = роднини до баба и дядо на 80+ години)

Моя приятел подрежда масата, извадил сервиза за кафе.....и една от чашите за чай.
Питам го кой ще пие чай, а той не знаел че това е чаша за чай ( става дума за абсолютно типична чаша за чай, която в никакъв случай не може да се ползва за кафе)

Като чета темата, има далеч по-тежки случаи.

Апропо днес обсъждахме чайника. С майка ми — нейната баба (моя прабаба) имала подобен сервиз и аз го помня, и й обяснявам че не съм купила чиниите за блюда, само защото моя приятел не го харесва. Иначе сервиз за чай-имам въпреки всичко.
А с моя приятел пак се уточникхме коя кана е за чай и коя за кафе и че не искам кана за кафемашината, по-скоро бих купила порцелановата към сервиза си.

Това е чайната:







Тема Re: козунак в пералнянови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано12.01.22 21:49



Че аз от 100 години правя козунаци в пералнята, даже и тук съм се хвалила



Тема Re: козунак в пералнянови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.01.22 21:51



Да, прав си - то било много пликове, на мен ми остана впечатление за много козунаци.
Ми явно може, щом казва жената.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: козунак в пералнянови [re: MupaM]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано12.01.22 22:08



Не знам дали е вярно или е в графата "градски легенди", ама съм чувала, че в Гърция преди да сготвят октопод първо го прекарвали през пералнята да поомекнел.



Тема Re: Несерьозен отговорнови [re: e ta]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.01.22 23:00



Най-ми е добре, че е 7кг барабана

Това ми се вижда странно - плитките перални най-често перат по-малко пране, което е съвсем логично.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: dama spatia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.01.22 23:12



Купи си торбички и в тях слагай бельото. С цип са. Има ги в левчетата. Чорапите също можеш да слагаш в торбичка. Много е удобно.

Ама разбира се! За какво друго да служи техническият напредък, освен за затрудняване живота на потребителя!



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: козунак в пералнянови [re: Deern]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.01.22 00:11



Нищо за чай не ме интересува, покажи за кафето.



Тема чайнови [re: Deern]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.01.22 00:34



Като се заговорихме за чайници в тема за пералня, не мога да не отбележа че твоят от снимката ми харесва, изящен е.
Аз пък съм единствен в семейството, който обича чай. И с виното е така, за съжаление. Не успях да предам никому тези две култури, все нещо бързат, пък и аз съм твърде либерален (всеки прави това, което иска и което му харесва, без натрапване и т.н. - в резултат, влиянието на улицата е по-голямо от моето влияние). Както и да е, въпросът е, че се посъбраха чаени и винени аксесоари, пък няма кой да ги ползва и... в един момент отидоха "на склад" в селската вила. Чайници, подобни на твоя - всякакви форми и красоти - са 4 или 5. Ама не си ги давам!!

Останали са от баби, сватби, подарени и т.н.

Тази Коледа някой пак ми подари, този път ме изненада - мъничко, керамика някаква и ми е доста удобно, без да е нещо особено. Ей го на снимката, черничкото. Има си цедчица за запаряване.



Пък това стъкленото е, ако случайно се появи втори мераклия за чай - топчето е преса, ако бързаш и искаш да ти е по-силен чаят:



(за вино ще стане дума в някоя тема за гардероби, предполагам )



Тема Re: козунак в пералнянови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.01.22 00:39



От 100 години правиш? - младееш, обаче!


Значи световното сопрано (, впрочем тя бе в инициативния комитет на Радев) е надничала тук и си е присвоила идеята!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.