Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: чайнови [re: alisalisa]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано13.01.22 23:19



Значи фойбос, лайка, холундер и корнблуме и всякакви там мини-цветови са трошляк



Даже бъз-а сама съм го брала и изушила. Бре, как се прави не-трошляк?

Боже-боже, каква класа, какъв квалитет

Алисо, ти вярно ли не се усещаш какво са ти насадили в главата и какви ги плещиш?
Чая от Корекома и от село хубав ли е?



Тема Re: чайнови [re: Nuke Dukem]  
Автор 2biri ()
Публикувано13.01.22 23:34



Стига се излага. Само са от едно семейство. Съвсем различни растения са.

Едното е за чай от мента, а другото за боб и агнешко. Нямат общо като аромат.



Тема Re: чайнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано13.01.22 23:40



Лавандула не е обозначен защото е трошляк и се ползва за подправка за готвене?
Това е просто въпрос, опитвам се да подредя качеството (майтапя се)



п.п. Като изсъхнат ли късаш листата или ги оставяш така както са?
Това може и да е въпрос на свободно място за складиране. При нас трудно се суши по тоя начин. Става само завързани китки увиснли на завет (заради вятъра, внезпните дъждове и влгата рано сутрин.



Тема Re: Още по-серьозна тема. За пералня. И гащи.нови [re: 2biri]  
Автор Liya ()
Публикувано13.01.22 23:49



Няма как от оборотите, които са на центрофугата в края на прането, нещо да стане на дантела, ако няма какво да го дере, според мен.
Аз пера само на най-бързата програма за слабозамърсени, 30 минути, 30 градуса и 1200 оборота и никога не съм имала нещо раздрано и да уточним, че гащите ни са от всякакви материи, вкл. памучни.



Тема Re: Несерьозен отговорнови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.01.22 00:00



В Австрия.


научи се да чакаш

Тема Re: чайнови [re: 2biri]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.01.22 00:02



Еми не знам, така пише на етикета:



И ако го пробваш това малко да го сдъвчеш, има вкус баш на изфирясала мента.





Тема Re: чайнови [re: Nuke Dukem]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.01.22 00:06



Бе я чети повече. Съвсем различни са. Направи си чай от джоджен и боб с мента. То пак е минт някакъв, но не същия. Мързи ме да търся. В чужбинско за 2 седмици ги бяхме уточнили коя мента за какво е.

Вземи две листенца от някоя градина и ще разбереш на секундата.



Тема Re: чайнови [re: 2biri]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.01.22 00:14



Да, различни са, eдното е spearmint, а другото е peppermint. Различен вид мента.





Тема Re: чайнови [re: Deern]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.01.22 00:26



Значи фойбос, лайка, холундер и корнблуме и всякакви там мини-цветови са трошляк

Баси гъската! Това са билки, ма, неграмотнице.
Чаят е растение, от което се прави запарка и напитката се нарича чай.
Е, може и на компота да викате чай у ваше село, ма не е.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: чайнови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.01.22 10:11



джодженът бил сушена мента.
Не е точно така. Имат сходни листа, вляво от салвията е джоджен, сходен аромат, но само понякога. Да, казва се още гьозум, мента, но това е само един от видовете мента.

Моята мента е различна от джодженовата. Ментатата ми е т.нар. вид шоколадова мента и прилича на джоджена, но е много по-ароматна и има лек шоколадов аромат. Листата покрая са леко червеникави.

Лятото винаги имам кана с вода, в която меткам 2-3 листенца шоколадова мента. След час време имаме ароматна ментова вода с привкус на шоколад. ДРугата ми рецепта е лимони, вода, мед-бух в блендера, добавям листенца от ментата. Въртя докато стане на каша, ако е много гъсто, добавям вода. Оставям да престои 1-2 часа. ПРецеждам през гевгир, след това през марля. Страхотна лимонада. И сега имам на масата, вчера правих.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.