Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 11.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Проучваненови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано15.12.21 19:51



Да, вярно, намерих го.
Отказът на UK нямал общо с лезбийството на майката. Такъв им бил законът, гражданство по произход се предавало само едно поколение и ако второто поколение се роди извън UK, няма UK гражданство за детето. Имало обаче отделно гражданство за териториите извън UK, British overseas territories citizenship, и защо гибралтарката не е поискала да си направи детето гибралтарче, не ми стана ясно.



Тема Re: Проучваненови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.12.21 20:01



Аха.
Ами правилно, щом българката е вписана като майка в акта за раждане на детето, значи му е майка и толкоз. Другата просто няма да я признават за майка в България,
голям праз. Какво му пречи на нашия правен ред, ако ще в чужбинско и 5 майки да са вписани в акта за раждане, да си избере само едната като регистрира детето за гражданство и да не признава другите за негови родителки на българска територия?

В Испания да си ги признават и двете за майки, в България - само българката и детето автоматично да си получи гражданството. Пишат там - баща неизвестен и аре.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Проучваненови [re: ad miral]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано15.12.21 22:26



Крим Русия ли е или не? - и на мен ми се обезкърви мозъка от същия въпрос?





Тема Re: Проучваненови [re: 741]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.12.21 22:36



Ак си търсил с ключова дума лесбийство, нещо верно си се объркал

Това изобщо, ама хич не е драмата на семейството, легално в брак.



Тема Re: Проучваненови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.12.21 22:39



Бе драмата е, че не могат да излязат с детето от Испания - ако ще да пътуват за Сомалия. Те са си легално женени, в брак и т.н.

Втората драма е, че напират баш към България. Е те тук имат още един бюрократичен проблем, втори проблем.

Ако решат втория, ще решат и първия. В това е хватката.

===
ПП: На мен не ми е ясно едно. Не притискат Великобритания - това окей, те са извън ЕС. Но защо не притискат Испания?!

Редактирано от Crrafterr на 15.12.21 22:43.



Тема Re: Проучваненови [re: alisalisa]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано15.12.21 22:41



в България - само българката и детето автоматично да си получи гражданството. - е само българката, ама са вписани две майки, а детето е само едно. Не казват коя точно го е родила. Ами, ако после им хрумне, че испанката е мамката, а не българката - пак дела, лиготии, смяна на дикументи и т.н.
Не са уточнили на 100% коя е биологичната майка, това е проблема.
Пък и какво значение има коя е майката и от къде е - значение трябва да има за гражданството на детето, само къде е родено.
Някои не ходят ли специално на майната си да раждат, заради бъдещи привилегии на детето от получаване на гражданство от страната по месторождение?



Тема Re: Проучваненови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.12.21 23:09



на мен пък ми е чудно как така детето не получава автоматично гражданството на майка си, дето била британка. щото намси кво си, ако било второ поколение, родено в чужбина, не можело.

ми да се разведат кикиморите, родилката да го даде за осиновянане на българката, като осиновено автоматично ще получи бг гражданство и край на драмите. като не са си проучили нещата, преди да се обебят...

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Проучваненови [re: Crrafterr]  
Автор Quelle (член)
Публикувано16.12.21 00:19



Никой никого не притиска. Българският съд е отправил преюдициално запитване до съда на ЕС, щото сигурно става дума за приложение на европейски закон. И ония са им казали как трябва да се тълкува и прилага. Ако испански съд беше напровил туй, и на тях тъй щеше да им се отговори от съда на ЕС.



Тема Re: ПочнА се.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано16.12.21 08:09



Не почнА се, а свършИ се.

Малко встрани от темата ти, но не съвсем.



Твърде много ми идва, а уж съм толерантна. Поне на Дядо Коледа да не бяха посягали. Имам ли шанс като бяла, хетеросексуална жена да осъдя Норвежките пощи за морални и емоционални щети?

Само Христос остана по Великден да стане гей. Прекалено е вече. Малцинство съм и искам да имам равни права с гей общността. И аз имам психика, и тя е крехка. И внучка имам, която има право на Дядо Коледа.

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar

Тема Re: ПочнА се.нови [re: Vtasahme q]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.12.21 08:42



Не, не е встрани, съвсем по темата е.

Проведи разговор с една прекрасница от клуба, Моника се казва, с некви цифри. Тя ще те увери, че всичко е нормално.

Аз наистина нямам какво да кажа.



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.