Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Смъртта на Европанови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.12.21 09:07



Смея се не на кретенската статия, даже не и на теб, който ми я пускаш, а на парадоксалните времена, които докараха умни, мислещи хора до такива абсурдни тези.

Значи, толкова са умни и мислещи.
Времената и нравите никога не са били парадоксални - от сътворението на света.
И, "въх, колко към изненадан от другите" не е парадокс.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Смъртта на Европанови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано08.12.21 09:08



Точно!



Тема Re: Смъртта на Европанови [re: ad miral]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано08.12.21 10:08



Това настървено човече няма да стане президент. Той лае от години навсякъде, сега му се удаде случай да има официална трибуна. Запиташ го за програма - отклонява темата. Дай му омраза на него, с това се храни.



Тема Re: Смъртта на Европанови [re: DarkSide]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.12.21 10:19



всичко сладко трае кратко, но всъщност пътищата на историята са странни, може би короната да удължи с малко живота на либерализма.
мен от самото начало ми направи впечатление странния подход в швеция, те са много по-напред в либерастията от германия и австрия, някак си очаквах точно най-тежки локдауни при тях, и задължителна ваксинация от самото начало и тн. от къде това странно трезвомислие? наскоро обаче четох статия от някакъв шведераст, който донякъде обясни тая аномалия, оказва се че през 2015та, като беше мигрантскатакриза, в швеция (както се очаква) с пълна сила се е развихрил либераски терор срещу всички изтървали и най-малък признак че не споделят телешкия ентусиазъм от настъпващите мигранти. по негови думи, достатъчно е било само да изтървеш неблагоразумно "но" и изхвръкваш от работа, от квартира, от всичко. после обаче е настъпило нещо като отрезвяване, и чекистите и активистите, преследвали недостатъчно ентусиазираните си колеги и съседи, са изпаднали в нещо като срам. сега седят с клепнали уши и не смеят да поведат борба за локдауни и задължителна ваксинация, защото са получили нещо като имунитет от мигрантската криза. короната може да изиграе за европа онова, което мигрантската криза е изиграла за швеция




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Смъртта на Европанови [re: laure16O672]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.12.21 10:45



вероятно няма да стане да, а и няма да е справедливо франция, от която тръгва рака, някакси да се спаси. франция трябва да бъде понегрена и помуслимчена до ниво дървени бараки, за да се дава за пример в учебниците на нашите наследници




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Смъртта на Европанови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано08.12.21 10:58





"Това е, а това не е!"

Ами ок, да знаех, щях да те питам първо кое какво е, та тогава да се отпускам с думи като парадокс и подобни.

Парадокс е, според мен, ако умни хора са поставени в положение да говорят или вършат глупости. Парадокс е също и това, че информацията е потоп, лавина, никога не била така достъпна, а освен това изобилна, шумна, нахална, досадна, а същевременно ние сме толкова зле информирани, че вече завиждаме на знанията и информираността на родителите ни. Има и още - медицинската наука е на прага на чудесата /но събужда атавистични страхове. И още, и още.
За нрави нищо не съм казал там трудно бихме намерили парадокси, защото яденето на малки бебета също е нрав, но да кажем, че ако не парадоксално, то поне е силно озадачаващо по едно и също време на една и съща планета да се води парламентарен дебат за това, че полицията е била невнимателна с журналист пристъпил всички нормални правила плюс, че е осъден от съда(в-к Труд) и заедно с това дете да бъде осъдено на смърт защото е показвало забранен филм(студент внесъл незаконно и показвал южнокрейски вилм в Северна Корея). Някъде има квоти за жени дирекори/ другаде жени убити с камъни заради целувка и т.н., и т.н.

Има и един момент скоро след Сътворението ако не на света, поне на Атина, в който атиняните остракират най-уважавания си съгражданин (Солон) и го осъждат на 20! годишно изгнание при положение, че и в момента на остракирането, и през всички 20 години, не ами и в хилядолетията след това, неговите правила закони и авторитет са абсолютни. В един и същи момент едно и също общество сочи изхода на Солон, и (за друго) се позовава на неговия авторитет. Има и други подобни неща - цялата история около Александър Македонски е невероятна и противоречаща на логиката, около Цезар - също. За по-лесно аз ги наричам парадоксални, но нищо не е лесно вече, когато срещна последна инстанция.
Кажи как да ги наричам, за да мога да се изказвам нататък?




Тема Re: Смъртта на Европанови [re: DarkSide]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано08.12.21 11:18



Четях статията със симпатия, докато не стигнах до плоската фраза - "those
of us who are pro-vaccination
, who have been happily vaxxed against
Covid-19"... - която започна досадно да ме терзае, докато четях останалото.
След нея написаното започна да ми звучи просто като сценичен глас.
"Happily vaxxed". Може да е незначителна дреболия на фона на останалото,
но определено не ми се понрави.
Кой е happily vaxxed, освен най-наивнодоверчивите?


Има сами жени, по една или друга причина, безащитни, с малки деца, които се
ваксинираха със сълзи в очите и омраза в душата, от уплаха да не загубят работата
си и да останат на улицата. Те никога повече няма да са същите. Щатските съдии и
губернаторите после взеха, че отмениха мандатите на Байдън. Били незаконни.
Ваксина против настинка - представяш ли си?
Поне да беше бубонна чума, тифус, или туберколоза.



Тема Re: Смъртта на Европанови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.12.21 11:33



Глупости вършат умните, за другите това е ежедневие





Тема Re: Смъртта на Европанови [re: DarkSide]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано08.12.21 12:21



Мхм.. затова Борката звъня на Меркел тая пролет да я мрънка за сезонни работници..

Ти прочете ли му биографията на тоя фашага, преси да му пускаш пасквилчетата като самата истина? Щото аз си отделих от времето..

Европа има най-силната валута, като не броим паунда, и разпадането й няма да е от ползва за никого. Не мисля, че стои изобщо на дневен ред..

Но разбира се, Нео-комунисти с фашистки наклон ще има винаги. Въпроса е защо ги правиш значими..



Тема Re: Смъртта на Европанови [re: ad miral]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.12.21 12:29



Земур няма програма, той само казва това, което всички виждат, но никой не смее да каже, че на големи територии от Франция просто не е Франция, а е някаква криминална зона, в която полицията не смее да припари и всичко е оставено на местните банди. И да победи той, ясно е че няма да тръгне с танковете напред да си отвоюва обратно териториите, щото така не се прави, а друг начин няма. Тъй че само го пускат да приказва като клапан за отпускане на налягането. Той коньо от толкова отдавна е в ряката, че никакво измъкване няма.

Аз пък не разбирам как може да намирате и приемате за нормално насилственото инжектиране на експериментални медикаменти - за последно това го е правил доктор Менгеле и от тогава всички цивилизовани държави са се подписали под Нюрнбергските споразумения за забрана на насилствените медицински експерименти. Отделно че експериментът се провежда върху цялото човечество - това ако е нормално, то аз предпочитам да съм луд.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.