Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 23.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ТРЕТА ДОЗАнови [re: 2biri]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано04.12.21 20:53



Темата за вируса трябва да е друга.

съвсем друга.
Всички помнят как е приключил фашизмът.
Малцина помнят как е започнал - пак от и в името на "обществения интерес".

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: ТРЕТА ДОЗАнови [re: dionys]  
Автор DarkSide ()
Публикувано04.12.21 21:40



Хитлер е бил голям привърженик на реда, чистотота и хигиената. По негово време е имало масови дезинфекции, дератизации и ваксинации. За евреите са се пускали слухове, че пренасят зарази и обикновените немци се възмущавали и настоявали да се вземат мерки и да ги изолират и затворят. Науката услужливо "открила", че евреите са нисша раса, а пък немците били висша. Чиято чистота трябвало да се защити на всяка цена. Докато не се стигнало до идеята за окончателното решение. И съвсем неусетно напълно обикновени, учтиви и приветливи средностатистически немци се превърнали в истински зверове, та чак учудили света със зверствата си.

Единствено комунистите можели да се съревновават с тях. Чиито зверства също били научно оправдани от "науката" за класовата борба и научно обоснованата необходимост от унищожаването на класовия враг.

Изглежда че периодично хората масово полудяват и озверяват. Все в името на общото благо и съобразно последните открития на науката.



Тема не ти е верна сметкатанови [re: LeoS]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.12.21 21:55



като се разболееш вероятността да умреш ваксиниран/неваксиниран е 0.4%/1.6%
и то ако разпределението е еднакво без рискови групи

ако не си в рискова група е 10 пъти по-малка



Тема Re: ТРЕТА ДОЗАнови [re: DarkSide]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано04.12.21 21:57



Q.E.D.

като прибавиш към това и: "аз само изпълнявах заповеди/нареждания".
рационализирането е най-добрият начин да се запази психиката на индивида.

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: ТРЕТА ДОЗАнови [re: mangosutu-168725]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано05.12.21 09:13



направо си младеШ, дундуркал си Ной и Лили Иванова

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Тема Re: Колективен отговорнови [re: LeoS]  
Автор batkobatkov-32172 (Какин)
Публикувано05.12.21 10:28



Нека ги закръглим на 20% за по-лесно. Изборът ми е прост: ако ме налази добичето, предпочитам вероятността да гушна букета да е 20%, а не 80.

20% гушнали букета от 20% ваксинирани означава, че няма значение дали човек е ваксиниран или не - смъртността е еднаква.

Може би това ти е мисълта, но трудно се разбира, ако не се подходи с чувство за хумор и не се чете внимателно.



Тема Re: Колективен отговорнови [re: batkobatkov-32172]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.12.21 13:03



Напротив, вероятността (при еднакъв % на смъртност) е 4 пъти по-ниска за ваксинирания. Купи си читав калкулатор





Тема Арогантнонови [re: LeoS]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.12.21 16:19



Начи два дена ме мъчи, ама страшни мъки, все едно конска муха и няма отърване, сигурен съм че имаше дума, една единствена, която елегантно и точно описва написаното, обаче пустата дума, все на езика ми стои, а не се показва и не се показва, нейната кожа ... тъпо - еми да, тъпо е, ама не е това думата, имаше по-добра и точна дума ... ниска топка, елементарно, обиждащо, неотговарящо на тукашното ниво, просташка претенция за хумор, паксвил - абе все верни неща, ама не е това и не е това, имаше си една единствена точна дума за това, ама коя беше, мамамустара, два дена му се чудя, от егенето ще да е, едно време по-бързо се сещах за тези неща ... докато изведнъж думата ме осени - АРОГАНТНО !!! Арогантно - ей, тва е, викам си, арогантно - каква хубава и точна дума, арогантно!





Тема Re: ТРЕТА ДОЗАнови [re: Crrafterr]  
Автор 2biri ()
Публикувано05.12.21 23:55



Никой не спира някой да се ваксинира. Позволено е. Практикува се свободно. Приятели и роднини се ваксинират. Проблемът е защо трябва всички да го правят. Не съм боледувала, не съм болна, не съм заразна, не ме е страх, защо трябва да се ваксинирам?

Не знам как да го обясня. Нелепа е идеята за задължителност. Здрави сме, нормални сме, не сме се ваксинирали за 10 други болести и досега всичко беше ок. Кое промени това? Защо изведнъж ваксината за ковид е по-важна от тази за менингит, хепатит, шийка на матката, спин, грип (примерно, предполагам ги има всичките). Как здрав човек трябва да доказва, че е здрав за да ходи на работа, а после здрав и доказал, че е здрав пак не може, щом не е боцнат?

Като опиянени сте. Ние не забраняваме ваксинирането, защо не разбираш

, ние не искаме задължително да ваксинирате нас. Нима няма разлика?

Ей го, някои боледуваха, бодат се по 3 пъти, бяха хоум офис. Аз не съм била болна, симпомна. Защо аз съм опасната и трябва да предпазя другите от мен, като се набоцкам?



Тема Re: ТРЕТА ДОЗАнови [re: UnicaDonna]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано06.12.21 02:02



113-14=99 Ей тези 99 са умни точно колко теб:)))






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.