Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За женинови  
Автор 2biri ()
Публикувано24.11.21 20:53



Имам проблем с много, много силен косопад. Плашещо силен на темето.

Правих хормонални - щитовдна и женски - ок, тестостерон - завишен (очаквано). Майка ми изказа съмнение, че може да съм била с ковид и да не съм разбрала - нямам антитела, и това направих. Приятелка каза, че липсата на въглехидрати правят косопад. Колежка каза, че ми липсват витамини. Фризорката ми направи бретон.

Пия витамини, антиоксиданти и алое на LR, мажа се с чесън уикенда, мажа смеска на дотера (етерични масла) през седмицата. Явно е, че нещо не е наред но не знам къде да тръгна. Откъм кръвни се обзаведох с почти всичко. Надбъбречна? Омммм и по-малко стрес е ясно. Нещо друго?



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано24.11.21 21:09



1.



2.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 24.11.21 21:08.



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано24.11.21 22:34



бирички, за да се лекуваш, трябва да откриеш причината.
ходи ли при трихолог?

при смяната на сезоните и при менопауза много жени имат косопад. за второто ти е далече де, ама да кажа :)

изследва ли д, б витамини, цинк, желязо?


научи се да чакаш

Тема Re: За женинови [re: tartarianeyes]  
Автор 2biri ()
Публикувано24.11.21 22:39



Не ми е далече, аз имам цикъл на високосна. Ясно е, че съм в менопауза въпреки гинеколожките "всичко е ок с яйцеклетките, нямате проблеми с резерва и функцията". Очевидно имам проблем с тях



Защо пък Д ? Трихолог какво е? Нещо модерно ли?



Тема Re: За женинови [re: Baldrian]  
Автор 2biri ()
Публикувано24.11.21 23:06



Конското е винаги опция. Много помага и като го спреш - лъсваш с плишивата си кратуна. Но да, опция е временно. С него се сдобиваш и с брада обаче (никой не го казва)



Чопли ме ако някой има опит с конкретна липса или дефицит. Нито съм кон, нито имам недостиг от косми по другата част на главата или тялото Това се води хормонално, но не знам кое да изследвам. Тестостеронът е причина, но не е чак толкова зверски висок, а в комбинация с женските е направо ок.



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано24.11.21 23:29



при висок тостестерон, би следвало да се провери имуноглобулинът и глобулинът...
започва се с добър ендокринолог.

Ружа тук е опитвала тривитаминола. Помня, че силно го препоръча. Може би тя би обяснила.
Приятелка със силен косопад се справи с него, без да и поникне брада.


Горе-долу по едно и също време е било, след като съм го запомнила.
Самата аз не съм го ползвала...Но това са витамини А, Д3 и Е, втрити в скалпа.
Много е важно, човек каквото и да започне, да знае как и защо употребява определен продукт.Ако има съмнения, по-добре да пропусне.



От вечерната иглика съм пила. И дъщеря ми е пила...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано24.11.21 23:48



трихолозите са доктори, които се занимават с проблеми на скалпа и косата - косопад, себореен дерматит, разни такива.
една позната ходеше, изследваха някакво количество косми, от скалпа й "изстъргали някакви люспи", както тя каза.
не ми беше удобно да я питам какво й има, после пътищата ни се разделиха и не знам какво е станало.


научи се да чакаш

Тема Re: За женинови [re: tartarianeyes]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано24.11.21 23:55



витамин д и другите изследват и при косопад.
и на мен ми правих такова изследване, след като косата ми преди години буквално се свличаше.
после казаха, че е от упойките (правиха ми операция).


научи се да чакаш

Редактирано от tartarianeyes на 24.11.21 23:53.



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.11.21 06:20



Как си с наследствеността? Косата на майка ти и баща ти - болестни проблеми или пък просто - вид коса и склонност към оплешивяване?

Защото ако от рЕдичка тъничка цял живот коса се тръгне в подобна посока е притеснително, но ако цял живот си вяла буйна грива и сега изведнъж това - си е сериозно.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.11.21 08:00



провери дали не си направила алергия към глутена и дали нямаш инсулинова резистенност



за хранене без глутен Лирка може да те посъветва
а ако ти е висок инсулина (предполагам, че е това), махаш сладкото, започваш да правиш фастинг, ще се оправят и двата проблема
купи си хининова вода и всеки ден пръскай косата с нея, това от Втаса го прочетох към някого в клуба





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.