Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За женинови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.11.21 08:01



има разкошна коса, явно е сериозен проблем




Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано25.11.21 15:24



Приятелката ми от първи клас на два пъти прави такива изпълнения. Преди двайсетина години осъмна с кръгло плешиво петно на тила, гладко като бебешко дупе, второто беше миналата година, оставям ти снимката, която ми е пратила тогава да видя с какво се лекува. Косата й порасна и двата пъти. Според мен си трябва лекар да прецени, но и честно казано, аз не бих търсила кой знае какви драматични вътрешни причини, най-честият случай /по думите на приятелката ми/ бил косата да пада поради увредени фуликули, което се третира с не особено агресивни средства. Моята в един период падаше страшно, цялата къща в коса, обаче се оправи средно бързо с шампоан здраве с хинин. И сега си държа такъв да ползвам на три-пет къпания за всеки случай.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За женинови [re: Bezsynna]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано25.11.21 15:48



Това е вид кръгова плешивоет. Аз като студентка постоянно си връзвах косата назад и я мажех с гел. Падна ми едно снопче от бретона. Тогава ми изписаха витамини, ампули алое вера, които да втривам, и чесън. Чесънът е най - ефикасен, но неприятен. При Бирите мисля, че проблемът е друг.
Бъричке, желязото ти е в норма? А ноктите как са? Само косата ли пада?



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано25.11.21 15:51



може да си пред менопауза
тогава костната структура се износва...от там и косопада



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.11.21 16:53



Нито съм кон, нито имам недостиг от косми по другата част на главата или тялото
Няма начин да мажеш скалпа и да ти расте брада или косми в ушите и в носа.

Аз ползвам тривитаминол от години като част от маска за коса. Но не по причина косопад, а по причина заболяване на скалпа.

Преди години имах силен косопад, някои лекари го свързват с по-късната поява на псориазиса, други отхвърлят това предположение.
За косопада ми изписаха пантогар за пиене и съответния шампоан. Миналата година отново тръгна косопад, нямаше в аптеките пантогар. Взех си ревалид-таблетки и балсам. Ти си вземи и шампоана, аз ползвам други шампоани. Важно таблетките и козметичните продукти да се ползват поне 3 месеца.

Мерц дражета също са опция. Но дерматотолог или трихолог най-добрият вариант.

Има варианти и на нервна почва да е, знае ли човек


Пожелавам ти успех, знам какво е да нямаш куче и всичко в косми



Тема Re: За женинови [re: Bezsynna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.11.21 17:01



Алпикорт съдържа кортикостероид (преднизолон) и другата съставка е салицилова киселина). Не е безобидно и винаги трябва да се ползва само с предписание от лекар. Необходимо е да се следи пациента, не се използва продължително време.



Тема Re: За женинови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.11.21 18:33



Баща ми е плешив, майка ми е с много гъста коса. Аз бях с гъста също.



Тема Re: За женинови [re: snowprincess]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.11.21 18:37



Инсулинова резистенстност имам, да. Глутенът са въглехидратите (не на 100%, но като цяло). Опитвам се да бъда на такава диета. Но от липсата на въглехидрати косата падала



От 5 дни мажа, пия, търкам, а вече се изморих.



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано25.11.21 18:40



глутена няма нищо общо с полезните въглехидрати



Тема Re: За женинови [re: 2biri]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.11.21 18:39



Мерси на всички. Аз съм решила да изкарам това, което съм почнала поне 2 месеца. После с конското може... нямам навици да се грижа за себе си толкова често, пия, мажа, изнервям се. Честно

Тва хубавостта искало много време




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.