Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 06.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Уни, ще ги променят бе!нови [re: Baldrian]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано25.11.21 00:30



къде тези 10 процента, в коя държа?


научи се да чакаш

Тема Re: Уни, ще ги променят бе!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.11.21 00:31



Аааа до размера на вноската ти в"анонимния" бюджет...!!!

Ама нали се разбрахме, че тази яма не е бездънна??? А за община Хитрино, а за Дългопол, а като чуят и от Ветово, че раздават пари и те ще поискат... Абе АДмирале, тя вноската ти вече се удвои...??? Притеснявам се за тебе, кой ще ти плаща данъците...

Не аз, ти май си демагога.
Не аз, а ти се опитваш да определяш, за какво може и за какво не. Не съм казал, че може за самолети, нито, че не може за болници.
Казвам:
След като някой мисли, че нещо е толкова необходимо (болница или самолет) да намери начин да го направи/финансира, моля да не казва, другите какво трябва да правят!



Тема Re: Уни, ще ги променят бе!нови [re: tartarianeyes]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.11.21 00:30



Турците няма да умрат, ще се финансират сами. Но това ли е идеята на държавата?

Колко икономическо е да имаш губеща болница? И ако я имаш - колко е умно да я бастисаш, за да я пратиш на областната такава? Щото тия идеи са за лаици. Новата идва с тежестите си, които няма кой да поеме. Пак казвам - Бургас няма нито БТР, нито хеликоптер. Тия са умрели. Кому е нужно това?

То дори не е дясно или ляво. Оцеляване е. Просто не отговаря на теорията на Ламби.

Не работи с болниците, същото е и с училищата. Не може първа английска да се сравнява иконимически с училището в с.Люляково.



Тема Re: Уни, ще ги променят бе!нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.11.21 00:36



"На Ламби теориите не го хващат." Точно затова ти казах, заеби ги глупавите теории на Ламби!
Почвай да строиш болницата в Руен! Ако остане на Ламби, нищо няма да направи! Ти си на ход!

Действай!!! Ние вярваме в теб!!!



Тема Re: Уни, ще ги променят бе!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано25.11.21 00:44



за България говоря...
съвсем грубо-ако имаш 10000 данък, хиляда от тях би могъл да дариш, без допълнително облагане. не съм счетоводител, но съм имала конкретен случай в посоката.

не може държава да разчита на благотворителност, въпреки че е добре дошла...



да я закриват тази здравна каса, тъй като явно там няма излизане на чисто.
да, здравеопазване и образование изискват дотации...
но има тотално объркване изначално....
наложи ми се този месец да си погледна здравното осигуряване за последните 3 години. сериозна сума е. не съм я ползвала. имала съм винаги и здравна застраховка...допълнителна...
наистина се получава куче влачи-диря няма...
не знам какъв е механизма, що е ляво и дясно, но сега е просто безкраен хаос...
ще дотират ли по определени критерии, стълбове ли ще правят по други, но сега не е ок.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Уни, ще ги променят бе!нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.11.21 00:46



Просто е социална услуга. Няма никаква връзка с печалбата, както ти твърдиш.

Икономиката е за печелившия пазар. Там други фирми е редно да се наредят. Тия болници не са ти теза, нищо че тръгна с тях, те са пълни лузери. Гледай пътните фирми, гледай небостъргачите - там е икономиката. Ново село да кажа пак аз - тва са много пари - никой няма нужда от военна база - тия фирми да платят за болницата в Руен? Аз нямам никаква полза от тях, но там са отишли голяма част от данъците ми - не съм искала.



Тема Re: Уни, ще ги променят бе!нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.11.21 01:16



Виж к'во, не ми се навлиза в детайли, ама и в Люляково и в Трънак има доста бизнес и бая данъци събират от Куш Мода...

Не ме гледай, че се правя на умряла лисица...

Бири, разбери, това което ти искаш е изкуствено да се поддържа. Когато едно нещо стои на фалшиви основи, то рано или късно се разпада. Ще я мъчат година две тази болница със системно недофинансиране, ще мъчат пациентите, ще мъчат и персонала, ще се чудят от къде да намерят лекари, щото за такива пари само нркадърни касапи ще съберат, ако въобще някой се излъже... Само кланицата ще я конкурира по смъртност... и защо ще е целия този цирк??? Ти ще влезеш ли да се лекува в такава болница???
Не разбираш ли, че не е достатъчно само да има болница, ами и тя реално да лекува. Не, това няма да се случи!!! Ти на кой свят живееш??? Кой е тоз бездънен бюджет дето може да издържа толкова губещи предприятия??? Нали и другите общини като научат и те ще поискат, а само за болници ли??? Ще видиш за какви причудливи дейности ще започнат утечки. Администрацията е велика сила, ... затова трябва да я няма...и милион пъти повече пари да й дадеш и тях ще пропилее... Защо правителството взема заеми и бюджетът и на дефицит - защото парите не достигат. Гърция затова фалира, заради огромните си заеми!!! Това ли искаш за България??? Да като работиш при непазарни условия и харчиш повече отколкото изкарваш - фалираш!!!
Това ли е целта?
А като фалирахме никакви болници нямада има, не само в Руен!!! Никъде!!!
Абе вие не разбрахте ли, че комунизмът затова фалира, защото се занимаваше с толкова губещи начинания. А като фалира държавата и в Бургас няма да има болница, не само в Руен!!! Тази връзка не я ли правите??? Аз ли трябва да ви го казвам, сами не можете ли да се сетите???

Затова само на пазарен принцип - колкото договориш, колкото заработиш, простираш се според чергата!
Ако не можеш да си позволиш болница, правиш каквото ти е по силите - медицински център с един лекар, един фелдшер и една мед сестра. Ако и това не можеш, купуваш линейка на старо и возиш болните до Бургас.

Ама дайте да дадем... Ами добре дайте!!! Щом сте толкова богати, давайте!

Редактирано от LAMBl на 25.11.21 01:38.



Тема Re: Ще стане ли отново БСПнови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано25.11.21 01:22



Имат по-важна работа чушки


Шубе ги е да се обадят за да не ги погнат. Какво стана с приказките за разнищването на гербаджийската корупция? Нищо. И така ще си остане докато ГЕРБ си мълчат. Както Ламби казва, нямат ход.



Тема Re: Уни, ще ги променят бе!нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.11.21 01:48



"Икономиката е за печелившия пазар." Абе, колко пъти да ти повтарям, че всичко е икономика!!! Включително и това в хола, кухнята и спалнята ти!!!

Икономическите закони не се интересуват ти как си ги делиш, те забърсват всичко неадекватно по пътя си!!! Не прощават грешки!!! Гравитацията, само за тежките предмети ли е? Не, действа повсеместно, така са и икономическите закони!!!

Редактирано от LAMBl на 25.11.21 01:49.



Тема Започни от там!нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.11.21 02:00



Започни си ограмотяването от там, че всичко е икономика!!! Това като го вденеш, ще продължим с уроците!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.