Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Карабашлиевнови [re: Crrafterr]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.11.21 15:45



Zachary Karabashliev:

Президентските избори идват след няколко дни, но без дебати лице в лице на реалните претенденти за позицията и действащия президент. Като турнир по тенис, на който играчите не излизат на кортовете. Като боксов мач, на който вместо състезателите да се срещнат на ринга, те участват в пресконференции, говорят с журналисти, обикалят градове, виждат се с публиката, нападат се вербално един-друг, но толкова.

Мисля, че никой не може да принуди действащия президент да дебатира. Не трябва ли да има някакъв начин да се регулира тази практика — ние, данъкоплатците сме абонати на тази лоша кабелна телевизия. Плащаме за президентската титла всеки месец (всеки според доходите си), а предизборен двубой по важни теми и въпроси още не сме видели.



Тема Re: Карабашлиевнови [re: Crrafterr]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано11.11.21 16:36



Това всички повтарят под една или друга форма, но как да накарш някой да излезе на дебат като няма капацитет да дебатира.Може само да повтаря написано му предварително и то , в случая, от някякъв бивш , изполващ клишета и повторения до втръсване.
Колко хора прочетоха писмото на Герджиков, за да направят поне съпоставка на изказа и представянето на аргументите..
Боже...

Бъдете високи))!!


Тема Re: Карабашлиевнови [re: Crrafterr]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано11.11.21 16:46



Ще ми се и една обща снимка да им се направи за кандидатпрезидентите на всяка кампания.... ей тъй - за едния феърплей.



Тема Бе аз връщам две точкинови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано11.11.21 17:07



Бе, аз връщам две точки, понеже се разкандардисах и от президентските избори.
Без мене в тая каша, нямам нерви да се ориентирам повече



Тема Re: Карабашлиевнови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.11.21 19:28



Еми доста хора го подхващаха тоя въпрос, моя фаворит каза дори, че много съжалява, че няма реален публичен дебат. Ама вече закъсняха. Изглежда най-вероятните кандидати нямат интерес от това или се страхуват. Радев очевидно няма интерес, защото как един фатмак ще излезе на словесен двубой с един филолог!? От друга страна Луна и Лозан или Луна и Герджиков - същата работа...

Интересно защо не гражданството като го подхвана и не го доведе до край тоя въпрос. И въобще, как се правят подобни дебати? Трябва ли да има някакъв закон, който да ги задължава? Ако няма, защо няма?

Инак, дебатът Байдън-Тръмп беше интересно явление... Някой или нещо трябва да ги принуди и нашите да дебатират по тоя начин... Ей го, например, ако се стигне до балотаж, задължително трябва да има подобен дебат, особено при дереджето, на което сме.



Тема Re: Карабашлиевнови [re: MilaO6]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано11.11.21 19:40



На какви теми да е дебатът?



Тема Re: Карабашлиевнови [re: T a n y a]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.11.21 19:53



Е, как на какви? Основните, базисните като ковид-кризата, икономическата криза, енергийната, демографска, образование, здравеопазване, средна класа и пр. и как всеки ще използва възможностите и инструментите на президентската институция за да помогне за справянето с кризите... аз поне така ги виждам...



Тема Re: Карабашлиевнови [re: Crrafterr]  
Автор 2biri ()
Публикувано11.11.21 20:15



Че те кандидат-премиерите не излизат на дебат с години, тоя сега иска президентите, дето са много по-символични





Тема Re: Карабашлиевнови [re: MilaO6]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано11.11.21 20:26



В такъв случай мисля, че би било добре да кажат имената на експертите, на които разчитат.... и които са им помогнали да формират позицията по една или друга тема от дебата.

Радевите ескперти вече ги видяхме и в действие в правителство. В моите очи не се справят... В този ред на мисли - неговото участие в дебат намирам за излишно.



Тема Re: Карабашлиевнови [re: T a n y a]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.11.21 20:50



Няма как да е излишно, щото е с голяма вероятност да спечели или да отиде на балотаж. След като толкоз народ го подкрепя, да се яви там, да дебатира, да дава аргументи, доказателства, да се доказва, че ще е по-добрият. Както и останалите, говорим за прозрачност.

Редактирано от MilaO6 на 11.11.21 21:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.