Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Задушницанови  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано05.11.21 22:10



Утре е Архангелова задушница.
Нека си спомним за починалите си близки хора и за Селянинът. Той почина на 4 ноември преди 7 години.
Светла му памет.



Тема Re: Задушницанови [re: the bag]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.11.21 22:28



Светла му памет на човека.. много беше добър.

Иначе .. така върви Животът.. вчера узнах, че мой познат е починал внезапно.. една или две години е по-голям от мен.. значи 47/48 годишен .. лека му пръст и на него..



Тема Re: Задушницанови [re: the bag]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.11.21 22:29



Оо, кого виждам тука?


Близките ги помня ежедневно, особено баща ми. Оказа се, че няма дори най-дребна ситуация, в която да не помисля какво би направил или казал. Съветвам се непрекъснато. Имам и двама приятели, дето са с мен и без задушница. Нещо ме няма по ритуалите, обаче, та да подсетиш какво се прави.



Тема Re: Задушницанови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.11.21 22:39



На моята приятелка баща й почина, тя живе в чужбина .. разкъсва се от мъка, че не е била до него..

За мен баща ми е нещо.. голямо. Любимият човек, съветник и приятел .. не, щото е учил философия, или защото ме е създал.. просто в много голям човек. Той беше единственият, който ме подкрепи, когато тръгвах насам .. винаги ми е седял гръб.. дори да не ме е подпомагал с пари, ама за мен парите никога не са били решаващи , осем разбира се, когато ми трябват .. разбираш какво имам предвид ..

Много ти съчувствам.. не искам даже да си помислям за денят, е който няма да мога да говоря с баща си ..





Тема Re: Задушницанови [re: Crrafterr]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано05.11.21 22:41



И с мен е така. Аз самата съм вече баба, но всеки ден ми липсват майка ми и баща ми, баба и дядо, които много обичам, най-добрата ми приятелка от детинство, колеги...

И аз не съм по ритуалите, но общота практика е, че на задушниците се отива на гробищата и се раздава за душите на мъртвите. Жито, хляб, кой каквото реши. Може да почерпиш някого с нещо, дори едно кафе да е, кажи му, че го черпиш за Бог да прости починалите ти близки и това е.



Тема Re: Задушницанови [re: the bag]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.11.21 22:44



Изключително се радвам да те видя!


Вясвай се по-често, не само за помен, моля.

А за починалите си спомням редовно, почти ежедневно.



Тема Re: Задушницанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано05.11.21 22:57



И аз се радвам, че всички сте тук и както винаги - в добра форма.
Не бях идвала в клуба няколко години. Малко си бях забранила компютрите, телефоните и мрежата. В началото на пандемията четях ден и нощ за пустия му ковид и се шашках до умопомрачение. Беше ме страх не толкова за мен, а да не донеса болестта вкъщи, мъжът ми, разправяла съм за него, е с 1000 болести. После в един ден си казах край, побъркваш се, дотук! Сложих си ваксина и минах към офлайн дейности, за да не мисля за болести и умирачки.



Тема Re: Задушницанови [re: the bag]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.11.21 22:59



А така. Сложих си ваксина е правилното решение.



Тема Re: Задушницанови [re: the bag]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано05.11.21 23:04



Ще запаля свещички утре. Няма да обикалям по гробищата.
Имаме живи, които са на 24/7 обрижване, да ме простят скъпите ми мъртви, те са си непрекъснато с мен.
Много хора си отидоха и тия дни, млади, стари, с време и без ред ... последно изпратихме близка преди два дни.
Светлина по пътя на всички.

Радвам се да те видя тук, Торба. Идвай по-често.



Тема Re: Задушницанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано06.11.21 00:44



Аз снощи сънувах майка ми и баща ми в един сън. Баща ми почина на 7 ми Ноември. Утре ще купя donuts and soft drink и ще дам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.