Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 12:39



Доста съм раздвоена...

Доколкото виждам - новите "управители" на вирусната ситуация, повече по политически причини, се лутат между опасенията от тежки политически последствия и истинска грижа за ситуацията...

Компонентите са три - поне аз така ги виждам.

От една страна - народът очевидно НЕ ИСКА да се ваксинира. Макар че съм "антиваксър" за себе си - аз лично съм изненадана от този факт. Щото, нале, все съм се мислела за УНИКАЛНА, пък то да вземе да се окаже, че 80% от народа е уникален кат мен... или пък - дебил кат мен??

Ако сме сериозни - лошите резултати растат ЛАВИНООБРАЗНО, числата наистина вече са СТРЕСИРАЩИ, но наплив към иглата няма...

От друга страна - управляващите много внимават - щото болниците вече взеха да се задъхват, хора умират и по линейките, съвсем скоро няма да има вече никакви места (доколкото разбрах), но управляващите НЕ УВЕЛИЧАВАТ ЕФЕКТИВНО МЕРКИТЕ, за да не се сдърпат с бизнеса и нежелаещите да се ваксинират, щото - ИЗБОРИ ИДАТ!!. Някакви глупости и псевдомерки - затварят фитнеси и езикови школи (кат че ли половината народ ходи на фитнес а другата половина - на езикова школа), обаче училищата - НЕ!! Кръчмите... абеее.... 30% посещаемост както досега, или 100% ако ВСИЧКИ клиенти са ваксинирани... Байно Стойчо - КОЙ ще проверява дали е така? Кво е тва безумие да издаваш наредби, които няма как да провериш дали се спазват? Мигар във всяка кръчма ще пратиш агенти да проверяват дали няма десет човека невакнинирани? И - пак до 23 часА... кат че ли вирусът се крие под масите до 23 ч и после изведнъж изскача и хуква със сопата... За дискотеките пък, дето си дишат почти уста в уста - НИ ДУМА!

От трета страна е бизнесът. Научиха се ВСИЧКИ да протестират. Ей го, днес - фитнесджиите... понеже ресторантаджиите успяха нещо да се споразумеят - айде сега всички на улицата... Искат да работят, не искат да се ваксинират, не искат и да боледуват и да умират... ама май всичкото заедно няма да стане??

Какво мислите? Ако зависи ОТ ВАС - какви мерки бихте взели?

Лично аз, може би, виждайки ниския процент ваксинации и високия - заболели и починали - ЩЕ ЗАТВОРЯ ДЪРЖАВАТА, ще отворя кесията, и ще компенсирам всички.

Може би.

(Чудя се дали да помоля Сноупринцесата и с-ие да не се намесват... щото нищо ново не могат да кажат, нЕкак е предизвестено какво ще напишат. Не ми е целта да си наливаме от пусто в празно. Според тях май трябва да се вдигнат ВСИЧКИ мерки и никой да не прави нищо, животът да си тече така, като че ли никой никога нищо не е споменавал за КОВИД.)

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.10.21 12:47



Ако зависи ОТ ВАС - какви мерки бихте взели?
- 3 месеца каторга за всеки с паникьорска статия или интервю в медиите
- забрана за продаване на тестове по аптеките, само в болниците и само за хоспитализирани
- ваксината с пари, 100 лева парчето




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 13:10



Хубу, ама дай доводи? Някои не са ми ясни, пък и може да не са същите като твойте, ако си ги тълкувам сама.

Също така мерките ти в по-голяма степен са психологически, но не виждам как биха опразнили болниците. И моргите.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 13:14



съгласна с второ и трето
ама за първото поне няколко глави трябва да хвръкнат

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 13:26



ПП

забрана за продаване на тестове по аптеките, само в болниците и само за хоспитализирани

И за каква ше го хоспитализираш, ако няма симптоми, но е контактен и се е заразил? Да си сее вируса на воля ли?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.10.21 13:27



короната нанася повече поражения с "мерките" които паниката поражда, отколкото с умирането на хора. от умирането никой няма да избяга, затова имаме деца,защото хората умират. камъните не умират, затова нямат деца.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано14.10.21 13:27



Десет тояги на голо за всеки споменал за затваряне.
Преди година имаше смисъл, в момента няма. Като не става с ваксини, ще стане по Мангъров, третият вариант е затваряне по три пъти годишно до безкрай.

И достатъчно мерки на хартия, така че да не съдят после министри за бездействие. Таз порода, дето си знае правата и първо мрънка за ограничена свобода и после мрънка що го оставят да умира на стълбите пред болницата, у нас е сравнително по-слабо разпространена и затова на властта и е по-лежерно, а покрай властта и на нас, но все пак я има и трябва да се има предвид.

А който иска затваряне, да се самозатвори вкъщи, да си самоначисли допълнителен данък по свое усмотрение и с него да се самокомпенсира.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 741]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 13:30



кви са тия десет тояги
вие мъжете се оказахте с нежни сърца
ще се цаня да шибна на някого по избор поне сто тояги

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 13:33



короната нанася повече поражения с "мерките" които паниката поражда

Поражения от какъв характер?

Когато съществува дадена болест - не трябва ли да се лекува? Умират хора и от рак, от инсулт... да не ги лекуваме, защото “имаме деца” ли?

А ако болестта е заразна? Ако е едра шарка или холара - пак ли? Да си умират?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 13:42



Уни, разбери, че нямат за цел да лекуват, да няма болни и умиращи

през 2020 са умрели от глад 7 милиона, някой да виждаш да го е грижа за човешкия живот

не ваксина, лекарства и мерки, ХЛЯБ щеше да спаси тези хора

your ego is my lego




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.