Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 12:39



Доста съм раздвоена...

Доколкото виждам - новите "управители" на вирусната ситуация, повече по политически причини, се лутат между опасенията от тежки политически последствия и истинска грижа за ситуацията...

Компонентите са три - поне аз така ги виждам.

От една страна - народът очевидно НЕ ИСКА да се ваксинира. Макар че съм "антиваксър" за себе си - аз лично съм изненадана от този факт. Щото, нале, все съм се мислела за УНИКАЛНА, пък то да вземе да се окаже, че 80% от народа е уникален кат мен... или пък - дебил кат мен??

Ако сме сериозни - лошите резултати растат ЛАВИНООБРАЗНО, числата наистина вече са СТРЕСИРАЩИ, но наплив към иглата няма...

От друга страна - управляващите много внимават - щото болниците вече взеха да се задъхват, хора умират и по линейките, съвсем скоро няма да има вече никакви места (доколкото разбрах), но управляващите НЕ УВЕЛИЧАВАТ ЕФЕКТИВНО МЕРКИТЕ, за да не се сдърпат с бизнеса и нежелаещите да се ваксинират, щото - ИЗБОРИ ИДАТ!!. Някакви глупости и псевдомерки - затварят фитнеси и езикови школи (кат че ли половината народ ходи на фитнес а другата половина - на езикова школа), обаче училищата - НЕ!! Кръчмите... абеее.... 30% посещаемост както досега, или 100% ако ВСИЧКИ клиенти са ваксинирани... Байно Стойчо - КОЙ ще проверява дали е така? Кво е тва безумие да издаваш наредби, които няма как да провериш дали се спазват? Мигар във всяка кръчма ще пратиш агенти да проверяват дали няма десет човека невакнинирани? И - пак до 23 часА... кат че ли вирусът се крие под масите до 23 ч и после изведнъж изскача и хуква със сопата... За дискотеките пък, дето си дишат почти уста в уста - НИ ДУМА!

От трета страна е бизнесът. Научиха се ВСИЧКИ да протестират. Ей го, днес - фитнесджиите... понеже ресторантаджиите успяха нещо да се споразумеят - айде сега всички на улицата... Искат да работят, не искат да се ваксинират, не искат и да боледуват и да умират... ама май всичкото заедно няма да стане??

Какво мислите? Ако зависи ОТ ВАС - какви мерки бихте взели?

Лично аз, може би, виждайки ниския процент ваксинации и високия - заболели и починали - ЩЕ ЗАТВОРЯ ДЪРЖАВАТА, ще отворя кесията, и ще компенсирам всички.

Може би.

(Чудя се дали да помоля Сноупринцесата и с-ие да не се намесват... щото нищо ново не могат да кажат, нЕкак е предизвестено какво ще напишат. Не ми е целта да си наливаме от пусто в празно. Според тях май трябва да се вдигнат ВСИЧКИ мерки и никой да не прави нищо, животът да си тече така, като че ли никой никога нищо не е споменавал за КОВИД.)

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.10.21 12:47



Ако зависи ОТ ВАС - какви мерки бихте взели?
- 3 месеца каторга за всеки с паникьорска статия или интервю в медиите
- забрана за продаване на тестове по аптеките, само в болниците и само за хоспитализирани
- ваксината с пари, 100 лева парчето




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 13:10



Хубу, ама дай доводи? Някои не са ми ясни, пък и може да не са същите като твойте, ако си ги тълкувам сама.

Също така мерките ти в по-голяма степен са психологически, но не виждам как биха опразнили болниците. И моргите.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 13:14



съгласна с второ и трето
ама за първото поне няколко глави трябва да хвръкнат

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 13:26



ПП

забрана за продаване на тестове по аптеките, само в болниците и само за хоспитализирани

И за каква ше го хоспитализираш, ако няма симптоми, но е контактен и се е заразил? Да си сее вируса на воля ли?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.10.21 13:27



короната нанася повече поражения с "мерките" които паниката поражда, отколкото с умирането на хора. от умирането никой няма да избяга, затова имаме деца,защото хората умират. камъните не умират, затова нямат деца.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано14.10.21 13:27



Десет тояги на голо за всеки споменал за затваряне.
Преди година имаше смисъл, в момента няма. Като не става с ваксини, ще стане по Мангъров, третият вариант е затваряне по три пъти годишно до безкрай.

И достатъчно мерки на хартия, така че да не съдят после министри за бездействие. Таз порода, дето си знае правата и първо мрънка за ограничена свобода и после мрънка що го оставят да умира на стълбите пред болницата, у нас е сравнително по-слабо разпространена и затова на властта и е по-лежерно, а покрай властта и на нас, но все пак я има и трябва да се има предвид.

А който иска затваряне, да се самозатвори вкъщи, да си самоначисли допълнителен данък по свое усмотрение и с него да се самокомпенсира.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 741]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 13:30



кви са тия десет тояги
вие мъжете се оказахте с нежни сърца
ще се цаня да шибна на някого по избор поне сто тояги

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 13:33



короната нанася повече поражения с "мерките" които паниката поражда

Поражения от какъв характер?

Когато съществува дадена болест - не трябва ли да се лекува? Умират хора и от рак, от инсулт... да не ги лекуваме, защото “имаме деца” ли?

А ако болестта е заразна? Ако е едра шарка или холара - пак ли? Да си умират?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 13:42



Уни, разбери, че нямат за цел да лекуват, да няма болни и умиращи

през 2020 са умрели от глад 7 милиона, някой да виждаш да го е грижа за човешкия живот

не ваксина, лекарства и мерки, ХЛЯБ щеше да спаси тези хора

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 14:06



през 2020 са умрели от глад 7 милиона, някой да виждаш да го е грижа за човешкия живот

не ваксина, лекарства и мерки, ХЛЯБ щеше да спаси тези хора


Тия глупости ми дойдоха до гуша. Айде да спреш, моля те.

7 милиона в България ли умряха от глад? А някой зарази ли ги от глад?

А в развитите западни държави умират ли от глад?

Малко мислИ.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 14:09



Добре ли съм те разбрала ТАКА:

Има ваксина, значи - никакви повече мерки не са необходими, който иска се ваксинира, който не - да мре, ако така му е писано.

?

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 14:22



декларация при личният, че се отказва ваксина и отказалият поема рисковете от потенциално боледуване
изключение за преболедували и неподлежащи на ваксиниране.
всякакви мерки касаещи наша територия отпадат.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 14:25



че се отказва ваксина и отказалият поема рисковете от потенциално боледуване

А какво да правим с пушачите, примерно. Декларация, че искат да си пушат и си поемат потеницално боледуване. Още повече, че на всички цигарени кутии има предупреждение.

За пиячите?

А за онези, които катерят баирите, макар че по 100 пъти на ден предупреждават за лошо време по ТВ?



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.21 14:24



Не че не са необходими мерки, просто са безсмислени в днешно време. Предишното време, а това е 2020 г. и началото на 2021, идеята на мерките бе да забавят неизбежното, докато излязат ваксини и (някога) специфично лекарство. След всеки по-сериозен локдаун в различните страни се виждаше как заразата тръгва с нова сила. Това време изтече. Болници, ваксини, материали, апаратура, организация, пари, всичко вече е готово - какво да му забавяш??
Забавянето вече бе използвано от хората - за ваксиниране.

741 казва именно в този смисъл, че мерките са наистина безсмислени. Ваксинацията - също, времето изтече до началото на септември. На който му е писано, наистина ще се зарази и дай боже да изкара леко. Никой не казва "да мре". Огромната част от хората наистина карат леко, малка част средно, много малка част тежко.

Вирусът в крайна сметка "тества" всяка една система у човек. Където намери слабо място - удря здраво именно по него. И в природата е така, примерно хищниците: дебнат най-слабата или усамотила се антилопа/тюлен от стадото.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.21 14:27



Именно личните (25% ваксинирани) са водещите антиваксъри в страната. Много възрастни не се ваксинираха именно заради тях. Личните са и основните генератори на фалшиви сертификати... Каква декларация при личния, какви 5 лв





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 14:30



ЩЕ ЗАТВОРЯ ДЪРЖАВАТА, ще отворя кесията, и ще компенсирам всички.
1. За да отвориш кесията, трябва да има нещо в нея.
2. Компенциите не са всичко, казано по друг начин : не всичко е пари. Има хора, за които работата е начин на живот. Спортисти, актьори.

Според мен : линч за журналистите, на първо място, които с пяна уста сякаш с огромен кеф съобщават неща с чучул отгоре, непроверени факти. Или провокации.
Днес сутринта гледах Виктор Николяев по НТВ. Опита се да провокира Ст. Кацаров, че не било работа на директори на училище да определят кой кога да ходи на училище. Не му мина номерът. Само се питам-толко ли е тъп, че не разбира какво трябва да правят директорите на училищата или смята, че министърът е тъп. Или си каканиже, пък драгия зрител да си прави изводите.

Ако не беше истерията дай, та дай зорлем, че и ония тъпи брифинги всяка сутрин... до сега да имахме поне 50% ваксинирани.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 14:32



да съм написала отказ на лечение?

здравната каса така или иначе не поема всичко, дори и при животоспасяващи операции...
информирани са за рисковете...поемат ги.
това правят и тези, които си изброила...
при скок с парашут напр., подписваш декларация, че поемаш риска. ако не дай си боже се потрошиш, те лекуват...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 14:36



и личните подписват декларация...
а за фалшив сертификат...голяма гадост е това...и за купуващият, и за продаващият...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.21 14:36



Тази пряка връзка вирус <-> пушене, ядене на сладко или солено, заседяване в офис вместо ритане на топка, не е особено логична. Нито всички пушачи завършват с рак или инфаркт, нито всички ракови или инфарктни са пушачи. Нито всички пиячи завършват с цироза, нито всички цирозни са пиячи. Говорим за повишен риск, а не за пряката връзка сарс-ковид.
Има логика, но не особена, не силна. Утежняващо вината обстоятелство - да, но не в такава крайност. Виж за заразна болест вината е по-сериозна (без и тя да достига 100%). Но общият принцип за осигуряване плюс хипократовата клетва са железни. Рисковете от всякакво потенциално боледуване са си рискове, така че да, никой не бива да бъде оставян на себе си в бедата, дошла по каквато и да било причина или "вина".



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 14:42



Какво според теб включва : поема потенциални рискове?

При скок с парашут се подписва декларация, която е важна за фирмата, която организира скока, че не носи отговорност. В края на краищата на сила никой не ни качва на парашут.

И да, лекуват ни ако се потрошим.

Не намирам общо с ваксините. Декларацията с кого да я подписвам? Личният лекар какви правомощия има, че не носи отговорност?

Според мен е точно обратното : декларация с държавата, че ако се ваксинирам и отново заболея или нещо ми стане след ваксината, обезщетение, с което да си живея до края на живота, колкото там ми остава. Ако се гътна...децата да се възползват.

Щото ако не се ваксинирам-виновна, а ако се ваксинирам и пак прихвана-няма виновни.
Ще спомена отново : от моето семейство от 9 човека общо, 5 възрастни ваксинирани-прекараха К19 след втора ваксина. И хич не леко, с изключение на един. Останалите 4 едва откачиха болницата.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано14.10.21 14:44



Мерките са ясни и не от вчера...
Неваксинираните в концлагер и толкоз!
Вместо газова камера - ваксина и точка.





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 14:52



Не намирам общо с ваксините.

а аз с пушенето и пиенето...
да, личните като евентуални представители на държавата...или друг представител-все тая.
превенция е предложена и отказана.

декларация с държавата, че ако се ваксинирам и отново заболея или нещо ми стане след ваксината, обезщетение, с което да си живея до края на живота, колкото там ми остава. Ако се гътна...децата да се възползват.

не, че имам нещо против идеята, но особено втората част си влиза в процента незащитеност, описана в самата ваксина...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 14:53



Нито всички пушачи завършват с рак или инфаркт, нито всички ракови или инфарктни са пушачи. Нито всички пиячи завършват с цироза, нито всички цирозни са пиячи. Говорим за повишен риск, а не за пряката връзка сарс-ковид.

Не всяка среща с вируса води до заболяване. и К19, и пушачи и пиячи-повишен риск.
Само че системно пушиш, поркаш.. 20-30 години, наливат ти в канчето, но ти си знаеш твоето, после държавата лекува, т.е. ти и аз.

Рисковете от всякакво потенциално боледуване са си рискове, така че да, никой не бива да бъде оставян на себе си в бедата, дошла по каквато и да било причина или "вина".-съгласна съм, като трябва ще лекуваме ти и аз. Затова сме общество.


В края на краищата аз смятам, че К19, т.е. онези, които го докараха и/или подпалиха/подклаждат почти две години цялата тази дивотия, целят точно това, което правим ние тук: конфронтация между хората, разделянето на лагери, разпалването на омраза, ако щеш.

Успяват! За разлика от принцесата аз не съм сигурна, че ще си понесат заслуженото, не съм сигурна, че се разбере истината. Просто лека-полека нещата ще утихнат и толкоз.
До следващия вирус, който ще атакува стомасите ни и искаме-неискаме ще си седим дома. Тогава наистина ще ни трябва много тоалетна хартия, ако се случи профилактика на топлофикация и подмяна на кабели за електрозахранването.





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 14:54



превенция е предложена и отказана.
Същото е и с цигарите : превенцията е предложена, на всяка кутия цигари пиши : пушенето е опасно за вашето здраве или нещо подобно.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 15:00



съответно пушачът си поема рисковете, вкл. приемайки и ограниченията за пушачи...
неваксинираният прави същото, евентуално с малко повече ограничения,

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 15:02



ако видиш колко съдебни дела има в момента, ще разбереш, че ще ги настигне възмездието в някакъв момент
сигурна съм
хората няма да позволят да утихне, за да няма повече подобни случаи

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано14.10.21 15:04



има голяма разлика м/у пушач и неваксиниран!
пушачът не заразява никого със смъртоносна болест - неваксинираният сее зараза от която и млади и деца вече умират!!!





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: NUT]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 15:09



ами именно...
спазва си ограниченият достъп до масови мероприятия, кръчми и т.н.
или се тества...ако е наложително ежедневно...тестовете са платени, но пожелателно да има някакъв пакет безплатни...
а за фалшив сертификат си мисля, че трябва да си носи солидарна отговорност с предлагащият го...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 15:13



като отидеш на лекар и ти изпише един ферман с лекарства, подписваш ли декларация, че поемаш риск, ако не ги купиш



your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано14.10.21 15:16



аз съм крайна...
искам лекарите които издават фалшиви сертивикати...за които взимат солидни да отиват в затвор!!!


както и тези които си ги поръчват И сеят зараза навред!!!

пп не ме мислете че съм някой краен примат!

Редактирано от NUT на 14.10.21 15:18.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 15:16



пушачът не заразява никого със смъртоносна болест -
Пушачите тровят въздуха, миришат гадно, пречат на останалите да дишат нормален въздух. И ми тровят и на мен белите дробове.

Неваксинираните носят маски, някои по две. А пушачите нищо не може да ги спре. С противогаз ли да ходя по улиците? Пушат, плюят, лично мен са горяли- тръсна цигарата на улицата, духаше вятър и искрата върху ръката ми.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано14.10.21 15:19



най-неадекватните коментари с/у пушачите - са от бивши пушачи!





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 15:21



подписваш ако откажеш болнично лечение, препоръчани интервнции и т.н.
тоест отнемаш отговорността на лекаря...с даване а рецептата, той е направил необходимото...от там насетне, вече така или иначе отговорността си е твоя.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано14.10.21 15:23



аве проста женице!
от както си се родила - кога си подписвала подобни простотии?
и как си се лекувала през всичките тези години?



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 15:27



най-неадекватните коментари с/у пушачите - са от бивши пушачи!
Бившите пушачи в определен момент сме осъзнали, че пречим на останалите. Те, хората около нас, не са длъжни да дишат дима и да ни миришат смрадта.

И тъй като не е толкова трудно, да откажеш цигарите, лично сме го направили, имаме право да говорим повече от онези, които не са пушили.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 15:29



С противогаз ли да ходя по улиците?

да. това е добро решение!
нарушеното обоняние е личен проблем...
аз ако имам алергия към рози напр. плюс нехаресване на аромата, ще ли да изисквам всички в града а и във вселената да си изкоренят храстите, напр.

как ти се отразяват бензиновите изпарения на обонянието и дишането?

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 15:35



Бензиновите изпарения и розите както и всички вируси преди години.

Няма смисъл да се надцакваме. И двете знаем, че е безпредметно. Крайно отиде с розите, но пък щом те кефи и смяташ, че е смислено, давай.
Аз си казах моето.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 15:33



така или иначе отговорността си е твоя винаги
за да се излекуват, хората трябва да се откажат от нещата, които ги разболяват
а не да търсят вълшебни хапчета, а да продължават по същия начин да живеят

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 15:37



смени рози с чесън...
знаем, да...



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: NUT]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 15:36



не съм се разболявала



your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 15:39



освен в случаите когато има опасност от потърпевши...
правилният начин на живот може да бъде тема на друга дискусия



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано14.10.21 15:40



чели сме ти споделянията - за болните ти родители и деца!
и тях ли не ги заведе на лекар?



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано14.10.21 15:43



намерила си златното сечение на живота!
направи сладко от зелени домати на Луна И и го подари - като лек с/у К19!!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.10.21 15:45



декларация при личният, че се отказва ваксина и отказалият поема рисковете от потенциално боледуване

Хубу. Обаче, абсолютно задължително производителят на ваксината, въпреки която е заболял, лекуван и умрял ваксиниран с нея, да изплаща на всеки такъв болничния, лечението и дебело обезщетение при смърт.

Само за днес:
441 заразени ВАКСИНИРАНИ
75 новопостъпили в болница ВАКСИНИРАНИ
4 починали ВАКСИНИРАНИ

Или - същото като за неваксинираните заразени - щом се заразяват, заразяват други, тръшват се болни и мрат, да го правят изцяло за своя сметка, не за сметка на здравната система. Когото не го кефи - да съди производителя на ваксината, че не действа и да се сърди на себе си.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 15:50



Стига де, не прочете ли за розите и чесъна?

И аз писах за обезщетения, ама ще дойдат да ми искат и на мен, че розите миришат наистина до улицата





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: NUT]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.10.21 15:50



това казвам, Нут, повечето от лекарствата, изписани за децата, не съм купувала
а и личната пишеше антибиотиците на задната страна на рецептата, да ги взема ако след 5-6 дни се влошат
оправяха се преди това

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.10.21 15:51



Според мен е точно обратното : декларация с държавата, че ако се ваксинирам и отново заболея или нещо ми стане след ваксината, обезщетение, с което да си живея до края на живота, колкото там ми остава. Ако се гътна...децата да се възползват.

Великите умове мислят еднакво.


И аз предложих подобно нещо. Ваксинирани разнасят заразата, боледуват и мрат като мухи, обаче нито им търсят отговорност, нито ги санкционират, нито ги обезщетяват.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 15:58



Хубу. Обаче, абсолютно задължително производителят на ваксината, въпреки която е заболял, лекуван и умрял ваксиниран с нея, да изплаща на всеки такъв болничния, лечението и дебело обезщетение при смърт.

както вече писах, напълно подкрепям...
за съжаление, дори и пострадалите от задължителни ваксинации не мисля, че се ползват и от втората точка...
което не ги прави по-малко животоспасяващи в глобален план...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.10.21 16:00



не, че имам нещо против идеята, но особено втората част си влиза в процента незащитеност, описана в самата ваксина...

а, щом имало процент незащитеност, значи ваксинираните подлежат на същия контрол и санкции като неваксинираните. щом сте се бучили с нещо, което я върши работа, я не - не може да имате някакви претенции към другите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 16:07



принципно-да.
с някои изключения...по-лесен достъп до детски градини, училища, както и места с развлекателна насоченост, пътувания и т.н.
логично предвид високият процент защита...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 16:07



Днес сутринта гледах Виктор Николяев по НТВ. Опита се да провокира Ст. Кацаров, че не било работа на директори на училище да определят кой кога да ходи на училище. Не му мина номерът. Само се питам-толко ли е тъп, че не разбира какво трябва да правят директорите на училищата или смята, че министърът е тъп.

Вчера лично и с ушите си чух по Хоризонт един от най-популярните директори на гимназии, който каза, че те (директорите, учителите и пр) не се чувстват компетентни да взимат решения от този род. И не желаят да носят отговорност. "Ние сме обучавани да преподаваме и да възпитаваме, а не да взимаме решения, свързани с болести, епидемии и пр.".

На тоя (тия) дали ще му мине номерът?

И да, има тъпи около тази ситуация, но не е Виктор Николаев.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.10.21 16:10



за съжаление, дори и пострадалите от задължителни ваксинации не мисля, че се ползват и от втората точка...

Ми да се ползват, ве.
Да съдят лекари и производители за обезщетения.
Мен пък никой не ме е карал да подписвам декларация за съгласие на моя отговорност при задължителните имунизации. Само опитните мишки на експериментални лекарства подписват такива, ма на тях им плащат, за да ги тестват върху тях. И никой не се репчи на хората, които не желаят да стават опитни мишки.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 16:14



Госпожа, има ли някаква вероятност в този момент на главата си да имате кацнал папагал?



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.10.21 16:14



В грешка си!
Неваксинираните умрели отиват в ада! В тази връзка следва да бъдат глобявани приживе с по 274,38 лв. за греховност!!! ... на месец. Щото са грешни, то се знае! Освен това да им се удрят по 13 тояги на голо посмъртно за назидание на живите!
Въобще всички неваксинирани трябва да бъдат тормозени и малтретирани до пълната победа на ваксината над тъмните реакционни антиваксърски сили!!!

Алелуя, Бейби!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.10.21 16:26



по-лесен достъп до детски градини, училища, както и места с развлекателна насоченост, пътувания и т.н.

А, дойдохме си на думата. Щом целта е защитата от заразяване, значи мерките изцяло трябва да бъдат насочени към изловяване на заразоразпространители - предлагам навсякъде безплатен и лесен достъп до надеждни тестове. Болен ли си, веднага да те пращат в къщи под карантина да се лекуваш, вместо да сееш зарази. Хем за болния добре, че не се влачи насам-натам като куче, докато се усложни и се гътне, хем за здравите добре, хем за бизнеса добре.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.10.21 16:29



Госпожа, има ли някаква вероятност в този момент на главата си да имате кацнал папагал?

Госпожа, а вие как ще гарантирате на околните, че като сте ваксинирана, не сте от онзи процент, дето прихващат и сеят зараза?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано14.10.21 16:33



мисля вече в клубеца - да не споменавам антиваксърите...и да не ги забелязвам!
достатъчна ми е по медиите Луна!





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.10.21 16:39



Неваксинираните умрели отиват в ада! В тази връзка следва да бъдат глобявани приживе с по 274,38 лв. за греховност!!! ... на месец.

Щом са греховни, щото умрели неваксинирани, значи приживе са били болни неваксинирани. Ма те се гътват за няма и месец, ве. С 274,38 лв. могат ли си плати погребението? С повече требе да ги глобяват приживе, че цената на дървените пардесюта се вдигна.

Освен това да им се удрят по 13 тояги на голо посмъртно за назидание на живите!

И то, насред мегдана, за да хване дикиш назиданието.
Обаче, да забранят достъпа на ваксинирани до тоз масов сеир.
За да не се пристрастят и нарочно да укриват неваксинирани заради бъдещи зрелища.

Амин, Ламбе.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.21 16:41



Не, аз не смятам като теб, че някой е докарал / подпалил вируса, не е нещо лабораторно. По-скоро е имало очаквания, че такова нещо ще се случи (изразени напр. от Бил Гейтс преди години, прочетено

). Конфронтацията между хората не се подклажда, тя е резултат.

Срещу пушенето има нелепи кампании, примерно тази с картинките по цигарените кутии. Тези картинки са известни на пушачите. Но нали не предлагаш да налепят навсякъде снимки от моргите или реанимациите с ефектите на ковид? Подходите несъмнено трябва да са различни. Ако зависимостта, пораждана от никотина е една (а вредите не са от него, а от останалите 7 000 елементи в дима), към сарс вируса няма "зависимост". Не може да търсиш еднакви мерки при различна причинно-следствена връзка. Така мисля аз де. Зависимостта от никотин вече е заболяване и го лекуваш някак (най-ефективно е да вържеш някого и да не мърда от килия за един месец, само храна, вода и бой - вкл. срещу заплащане). Докато ефектите на заразата са предотвратими в такъв огромент процент, без драма... Не може да не го е яд човек. Достатъчно е да види Франция: 23 починали вчера, при 67 млн население : 76.2% ваксинирани. Но не, цифрите ги нямаме за нищо.



Тема Малко повече уважение, Моля!нови [re: alisalisa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.10.21 16:43



"С 274,38 лв. могат ли си плати погребението? С повече требе да ги глобяват приживе, че цената на дървените пардесюта се вдигна." Ти не виждаш ли цифрата??? Найш к`во смятане беше докато го дакарам до толкова!? И ти, хоп - малко е!?

Ама хайде да се уважаваме! А?



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.10.21 16:45



Ако зависи ОТ ВАС - какви мерки бихте взели?

Ако някой кацне от Луната в момента в България, без да знае предисторията какво ще види?
1) разпространяваща се смъртоносна зараза
2) част от хората са ваксинирани против тази зараза

Очевидно е какво трябва да се направи. Неваксинираните трябва да бъдат ограничени колкото се може повече, за да се спре разпространението. Никакви ограничения за ваксинираните.

Редактирано от Green Light на 14.10.21 16:50.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 16:50



Очевидно е какво трябва да се направи. Неваксинираните трябва да бъдат ограничени колкото се може повече, за да се спре разпространението. Никакви ограничения за ваксинираните.

Има логика. Също така съветвам ваксинираните да ви жигосат на челата, за да не може да има грешка при свободното ви движение!



(Това за Луната не беше остроумно. Нито адекватно. Нещата никога не са само черни или бели.)

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.10.21 16:51



За непредубедения ум всичко е ясно. Не черно бяло, а ясно.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 16:51



Великите умове мислят еднакво.
И ти да кажеш нещо вярно





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.21 16:56



За непредубедения ум всичко е ясно и повърхностно. Особено ако е кацнал от Луната.

Най-много да попита "Къде е Делю войвода" !



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 16:59



"Ние сме обучавани да преподаваме и да възпитаваме, а не да взимаме решения, свързани с болести, епидемии и пр.".

Значи и този толко е разбрал.
Никой не ги кара да взимат решения свързани с епидемии, а с резултати от епидемията. Има си регламентирано от държавата, нейна грижа е взима решения с болести и епидемии, при колко болни деца да се минава в обединени паралелки или колко да остават у дома, колко да ходят на училище. Е те това не може някой друг да го организира освен директорът.

Същото се опита и Виктор, но... не му се получи. Не казвам, че нарочно се е опитал да "шмекерува", просто нещата са тънки и човек не винаги намира границата.

Та... става дума за друго, за организация на учебния процес при процент заболяваемост-процентът не го знам, не съм директор на училище, директорите го знаят.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 17:07



по-лесен достъп до детски градини, училища, както и места с развлекателна насоченост, пътувания и т.н.
Аз пък смятах, че е с разбиране за ваксината, заради личното здраве, осъзната опасност и грижата за ближния. А то било заради социални контакти и лично удобство. Няма лошо, вероятно не-малко хора го правят.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 17:20



Аз не съм казала, че е лабораторно, употребих различни паралелни термини, защото не знам със сигурност : В края на краищата аз смятам, че К19, т.е. онези, които го докараха и/или подпалиха/подклаждат
Може да е работа на природата, а подклаждано от нас, неваксинираните



Конфронтацията категорично се подклажда. По цял ден антиваксъри на ваксъри. Защо аз уважавам вашето решение, а вие не уважавате моето. Но... ако продължа пак ще си говорим неща, които вече са казани хиляди пъти в клуба.
За Франция и за другите страни-също, ниво на медицински услуги, хронични заболявания и ... милиони пъти изказани неща.

На път съм изобщо да не чета новини вече, да не слушам ТВ и радио. Ами то ваксинираните вече кат педалите бе-само реват, че им се ограничават правата. Иначе и те не ми пречат.

За моргите...ооо, това го преживяхме, и още как

За пушачите-нали не смяташ, че ги сравнявам истински нещата, естествено, че е с доза ирония.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано14.10.21 17:25



Първопричина и следствие.
Или респективно грижата и превенцията или липсата им при ваксинациите имат фактологични последици.
Не прочете ли темата, в която пишеш?

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.21 18:11



ниво на медицински услуги
Наистина са доста по-зле (Франция) от нас, напр. като достъп до специалист.
Но при все това, да вземем предната вълна, април месец. Ваксини почти няма.

И така, България - умирания около 100 души / ден (19.04. - 217 души).
Франция - умирания по 300-400 / ден (19.04. - 489 души).

Какво се промени, та шест месеца по-късно имаме:
България - 98 умрели (горе-долу средното и за април)
Франция - 23 умрели (15-20 ПЪТИ под средното за април).

Аз не виждам резки изменения нито в нивото, нито в хроничните заболявания. Кое бе, кое обърна тенденцията там - и кое запази тенденцията у нас.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано14.10.21 19:06



Във Франция от месец може би процентът позитивни тестове е около 1. В България в последните дни хвръкна дори до 14-15-18 (по памет). Негодуват тука във ФР за санитарния пропуск за ресторанти и всичко, мед. работници за задължителната ваксинация, но е факт - Макрон ги подпука всички да се ваксинират.
Сега остават изолирани над 80-90 годишни - над 500 хил, които не са ваксинирани. Но им е все едно на тях.

Животът е поносим само с някакво опиянение. Г. Флобер


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано14.10.21 20:28



Е предполагам знаеш, че тези проценти на положителни спрямо тествани за ден еле па у нас са много условни.





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.10.21 20:40



Това е кръвопийско.
В старо в време дозата е била обикновено 10 тояги, максимум т.н. "деветнадесет и шест" - 25.
При толкова дори за здрав и як човек е имало риск да не оцелее.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Baldrian]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.10.21 21:25



Застраховката, която плащам, включва злополука по време на работа, но не и при дейности като ловджилък, моторджилък и тем подобни...



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.10.21 21:35



Предупрежденията и картинките на цигарените кутии и др. тютюневи тръгват от САЩ заради случаи с хитри адвокати, осъдили тютюневи компании за многомилионни обезщетения на техни клиенти, заболели от употреба на тютюн и оправдаващи се, че не са знаели, че е вредно и има риск за здравето и живота.
У нас здравната каса поема повече дейности при лечението на цирозата на черния дроб, ако не е вследствие на алкохолизъм.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано14.10.21 21:44



ЩЕ ЗАТВОРЯ ДЪРЖАВАТА

Цялата лудница в момента е заради това. В началото на тая простотия имаше разни истерици, които пищяха как мерките и локдауните ще доведат до катаклизъм и икономиката ще се срути. Понеже са същите врякащи олигофрени като своите колеги от другия полюс, не им обръщах внимание. Имаше и едни други пичаги, които явно разбират за какво става дума, които просто тихо казваха: ще става бая зле (без да обясняват, щото е сложно и няма смисъл). Мен ми беше ясно, че ще има инфлация, респ. обедняване, но силно подцених една от основните точки за събиране на инфлация, поради което бях по-скоро за мерките. Сега, обаче, след като осъзнах за какво са говорили (без да обясняват) умните хора, вече съм против. За това ще резюмирам (повтаряйки се):

1. Никви локдауни и прочие ограничения. Всичко си работи нормално
2. Маски, дезинфектанти, социална дистанция и прочие мерки остават, не пречат на никой и не се отразяват на икономиката
3. Условно-задължителна ваксинация. Което ще рече, опционална е, но отказалите да бъдат маркирани по някакъв начин. Това, всъщност, генерално е полезно и за много други области - престъпници, болни от СПИН и прочие.
4. Отказалите ваксинация да подписват декларация, че се отказват от публичните здравни услуги. Струва ми се силно несправедливо съвестни и разумни (ерго ваксинирани) граждани, които са изтеглили късата клечка, да не получат адекватна медицинска помощ, защото болниците са препълнени от безотговорни олигофрени.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.10.21 21:48



даа, Филип Морис, осъдени за първи път, те повеждат хорото. 2001 година, 2 или 3 милиарда долари. Следват дела за още по-крупни суми, не помня точни цифри
Но...компанията е създадена около 1800 година, плюс 20-40 години. Колко години след това е осъдена за вреди?
Е толко години ще чакаме и осъдени за вреди от ваксината





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.10.21 23:47



Карантинират клас при болен ученик, но преподавателите на класа продължават да преподават на други класове. Родителите на карантинирания ходят на работа. А братята и сестрите им ходят присъствено в друг клас.

Това са мерките.
Глупави? Малоумни?



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.10.21 00:09



1. Още миналата година казах - пълно затваряне тип затвор на цялата държава. Дежурни - ток, вода и спешна помощ. За тях - хотели. Другите - у дома 20 дни. Ако няма ефект - значи мерките не работят.

2. Обявяване на ваксината за задължителна. Част от имунизационния календар. И няма не искам.

3. Яснота за ефекта. При карантина на класа и ходене на работа и училище на родители и братя и сестри, няма смисъл от карантината. При работещи маршрутки с 22 човека на м2, няма смисъл от мерки в театрите.

4. Точен план. При 100 човека - маски, при 200 - маски и аларма, при 300 - тестове без пари, при 400 - ограничения на обществени места... не може да можеш да висиш по 40 мин в а1, общината, дск или подобни, а да не можеш да се наядеш.

5. Топки се искат.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.10.21 00:34



Хахаха.

Ако бях едно извънземно - слизам и сканирам: рак, инфаркт, инсулт, астми, алергии, гъбички, ковид, психични разстройства, грип, цироза, хепатит, хив.

И едни хора крещят: "Ако вие плоскоземци не се ваксинирате за ковид, ще ви умрат роднините и вие!!!!" И всички пушат, пият, ядат пластмаси, дишат жмел. Съответно карат коли по цял ден, ползват 128 препарата за хигиена и красота, никога не са се ваксинирали за грип, папиломи и други незадължителни.

Шсъ пукна от смях.

Ако съм извънземното де.



Тема да си чувала за пасивни пушачи?нови [re: NUT]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.10.21 00:34







Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 02:02



2. Обявяване на ваксината за задължителна. Част от имунизационния календар. И няма не искам.

То хубу, обаче сещаш ли се за някоя от задължителните ваксини, след която болниците са пълни с ваксинирани, щото ваксината не ги хванала? Като изобретят такава с поне 95% гаранция, да я узаконяват като задължителна. Сега е: абе то, пак ще се разболеете, ама по-малко.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 06:27



Ако бях едно извънземно - слизам и сканирам: рак, инфаркт, инсулт, астми, алергии, гъбички, ковид, психични разстройства, грип, цироза, хепатит, хив.

И едни хора крещят: "Ако вие плоскоземци не се ваксинирате за ковид, ще ви умрат роднините и вие!!!!" И всички пушат, пият, ядат пластмаси, дишат жмел. Съответно карат коли по цял ден, ползват 128 препарата за хигиена и красота, никога не са се ваксинирали за грип, папиломи и други незадължителни.





Айде Грийн, ти си. Никви запетайки не могат ти помогнат при тази жестока истина.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 07:31



Интересно ми е защо днес не съобщават процента ваксинирани измежду починалите...

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 07:47



Леле, бях объркала темата...


ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Редактирано от UnicaDonna на 15.10.21 08:43.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.21 08:28



4. Отказалите ваксинация да подписват декларация, че се отказват от публичните здравни услуги. хе хе, че аз само за това бих се отказал от ваксинация ако ми дадат тая опция, ще преглътна риска от 1%




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано15.10.21 08:32



Не гледаш достатъчно телевизия, Уни...


Съобщиха го рано-рано.
В дира може да са го пропуснали, но в други сайтове - не са:



Добро утро!

Щастието идва при веселите!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано15.10.21 08:57



Интересно ми е защо днес не съобщават процента ваксинирани измежду починалите...

Дебнеш ги тез проценти все едно си лелка в бинго зала и чакаш да направиш линия. Навий довечера будилника за през нощта и отвори коронавирус.бг, ще научиш новите числа пресни-топли преди всички.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 09:01



не е важно колко позитивни съобщават, а дали починалите през 2021 намаляват или се увеличават

можеш ли да намериш няколко цифри, за да запълним жълтата колонка на таблицата и да видим какъв ефект е имало от ваксината при вас

аз открих няколко статии с данни и графики, които не показват някаква фрапираща разлика с предишни години








your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 09:02



Дебнеш ги тез проценти все едно си лелка в бинго зала и чакаш да направиш линия.

Че що да ги дебна? Просто гледам телевизия! Ако ги “дебнех” - щях да съм видяла “другите сайтове”, в които са били публикувани.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 09:04



това, което причиниха на хората, заслужава смъртно наказание

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.21 09:05



съобщават го, 6% е




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 09:09



тези проценти могат да ги запишат както си искат, Уни

виж Франция - ваксинирани 76%, починали напълно ваксинирани само 23, а там умират по 2000 на ден, не като при нас 300

вярваш ли, че ваксинираните им там са спрели да умират

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано15.10.21 09:19



След като си ги чакаш и разпитваш що не ти ги казват, значи ги дебнеш. Любопитно ми е какво ново очакваше да научиш от днешните числа, дето гадовете така подмолно ти ги скриха :)



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.21 09:22



Никви запетайки не могат ти помогнат при тази жестока истина.

Каква истина?



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 09:35



В най-ранните новини на канала не го съобщиха, затова реагирах.

В този ред на мисли си разсъждавам друго.

Очевидно у нас И процентът на починали ваксинирани е доста по-висок от стандартния европейски. Това пък на какво ли се дължи?

Няма как точно смъртността да е зависима от ниския процент ваксинирани... броят на заразените - да, но починалите??

Сигурно не ги лекуват както трябва - не тях, а всички. Може би затова И общата смъртност от “вируса” е най-висока...

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 741]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 09:34



на мен вече ми е интересно в страните с голям процент ваксинирани, как гадовете скриват информацията

представяш ли си ефекта всяка сутрин да им съобщават - днес починаха 1600, 1800, 2000 човека с две дози ваксинирани



your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.21 10:14



Очевидно у нас И процентът на починали ваксинирани е доста по-висок от стандартния европейски. Това пък на какво ли се дължи?
може и да е заради лечението, но може нашето НСИ по-малко да лъже от техните






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 10:17



може и да е заради лечението, но може нашето НСИ по-малко да лъже от техните

Това не мога да го повярвам!!!



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.10.21 10:44



Всички тези разговори биха имали смисъл, ако имаше пандемия или поне епидемия, някъде.

В най-оплюваната страна в света за две години успяха да починат само 22 000 души за които, с известна вероятност може да се твърди, че са починали от COVID-19. Сигурно е обаче, че щом са тествани, значи са починали от ковид.
За евфемистично настроените дами и господа знам, че и един починал е непрежалима загуба, което не отменя констатацията, че постиженията на SARS-COV-2 са доста жалки в сравнение с фанфарно обявените очаквания.

Много по отговорно е да обсъдим ходенето на плаж и заболяването от рак на кожата. Там, поне, пандемията и епидемията е налице. А най-много умрели от рак са именно тези с кожа.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: bipet]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 10:53



Всички тези разговори биха имали смисъл, ако имаше пандемия или поне епидемия, някъде.

това трябва да го кажат по телевизията

никакъв шанс да бъде разбрано, ако е чуто от друг източник

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: bipet]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 11:02



Всички тези разговори биха имали смисъл, ако имаше пандемия или поне епидемия, някъде.

Това са доста фриволни изказвания.

Посочи ми една друга болест (може би пък рак на кожата?) от която в рамките на 2 месеца се напълват всички болници в една държава и може да се предаде от човек на човек. Дори ПОЛОВИНАТА да са (ако заподозрем, че половината лежат ей така, да си почиват). То във ВСИЧКИ специализираните ракови болници надали лежат годишно толкова хора, колкото влизат само в софийските болници НА ДЕН.

Епидемия си има. Неизвестните около нея са много - това е проблемът. Заразяване, протичане, лечение... всичко е индивидуално без установени и доказани факти.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: bipet]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.10.21 11:26



Всички тези разговори биха имали смисъл, ако имаше пандемия или поне епидемия, някъде.


пандемия има в целия свят от февруари 2020,

обаче

що е то пандемия, се решава от няколко чиновника, седящи в светъл свръхудобен офис с изглед към женевското езеро, със заплати и екстри, на която доста първокласни футболисти биха завидяли, и които естествено, са изждрапали до този свръхотговорен пост с цената на многогодишни неистови усилия и огромен брой излизани задници и които са готови на всичко за да се задържат на въпросния офис - та съответно дефиницията за пандемия не е нещо постоянно, а се променя периодично при нужда, като последната нужда се появи спонтанно в края на 2019 и наложи драстично сваляне на прага, над който се дефинира това чудо пандемия, тъй че сегашната ситуация не би била пандемия по предишните критерии, но по сегашните е

и съответно, по силата на разни други документи, изготвени в подобни офиси от подобни чиновници, цял свят е длъжен да следва мерките и теглилките, предписвани в съответните периодично излизащи документи и периодично променяни в съответствие с периодично спонтанно възникващите нужди на този или онзи /мултинационален концерн/

съответно кога и как ще свърши пандемията, е решено /или предстои да се реши/ от чиновниците в съответните офиси с изглед към женевското езеро в съответствие със спуснатите им указание от назначилите ги

трябва да им влезем в положението на завалиите, постоянно треперещи за топлия си пост, за който са ждрапали цял живот, и да изпълняваме безпрекословно техните свръхкомпетентни решения за борба с пандемията, вместо тук по лаишки да се даърлим за неща, които са изцяло вън от нашата компетенция





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 11:26



няма нито епидемия, нито пандемия, Уни

знаеш ли цифрата на болните от "корона" за 2 години, Уни - 534 312

280 Х 10 000 = 2.800.000

това е бройката, при която трябва да обявят епидемия - два милиона и осемстотин в един и същи момент болни


23 / 01 / 2020
За да се обяви национална грипна епидемия, ще трябва да бъдат достигнати епидемични стойности от 250 - 280 болни на 10 000 души население и поне 90% от областите в страната да са обявили епидемия, разясни пред "Дневник" националният епидемиолог д-р Ангел Кунчев.



your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 11:42



Интересно ми е защо днес не съобщават процента ваксинирани измежду починалите...

Дебнеш ги тез проценти все едно си лелка в бинго зала и чакаш да направиш линия. Навий довечера будилника за през нощта и отвори коронавирус.бг, ще научиш новите числа пресни-топли преди всички.


ТукА фраш от кукувици, дет не знаят къде да гледат, ако ще и денонощно да им навират в очите официалната информация. Ма требе да се отварят линкове и да се четат!!! То, трудно, то, сложно - не е като да се кряка кат бяла птица в размножителен период.



Официалната информация за днес:



Туй е поне 20-стия път, в който давам линк към единствения официален сайт в България, публикуващ официални данни за ковид-обстановката под егидата на МНЗ.

Аве, ний сме за бой, че търпеливо им се вързваме на инфантилните врясъци и одим да ги образоваме.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 12:12



НЯКОИ мисирки да се научат да четат, както и да разбират това, което четат. И да спрат да се правят на велики, размахвайки линкове - има достатъчно други теми и постове, които могат да коментират.

Твърде ясно написах:
1. Интересно ми е защо днес не съобщават процента ваксинирани измежду починалите...
2. Че що да ги дебна? Просто гледам телевизия! Ако ги “дебнех” - щях да съм видяла “другите сайтове”, в които са били публикувани.
3. В най-ранните новини на канала не го съобщиха, затова реагирах.

Въпросът не е какво пише в линковете, които мисирките размахват, а ЗАЩО НА НЯКОИ МЕСТА НЕ СЕ ОБЯВЯВА. Цифрите, които новинарката съобщи - бяха взети от този същия мисиркин линк, предполагам. Какво би било обяснението да не ги съобщят?

Това са дребни неща, които ме впечатляват, но които очевидно убягват на мисирките и те каканижат ли, каканижат все едно и също... поучават, пръсти размахват, изживяват се като просветители...

Ами - мисирки, кво да ги праиш.



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 12:38



махни си забраната и комуникирайте директно, вижда се взаимната ви симпатия



your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 12:48



махни си забраната и комуникирайте директно, вижда се взаимната ви симпатия

О, моля ти се... тя със забрана не се сдържа да ме мисирчи, камо ли да я оставя да ходи по мен ежедневно като по другите невинни участници. Неам нерви.



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано15.10.21 13:10



Сметката ти е толкова грешна, че се чудя как е възможно това.
280 болни на 10 000 да го сметнеш за целокупния български народ разделяш всичките ни 7 милиона на 10 хиляди и полученото умножаваш по 280. Горе-долу 196 хиляди, не 2.8 милиона. При това не знам защо си мисля, че броят заболели е на 100 хиляди, не на 10, не го твърдя със сигурност, но ако е вярно, цифрата става 19 600.

Има и нещо друго. Той говори за "национална грипна епидемия". Цифрите не са абсолютни и валидни за всяка заразна болест.

Колко случая, мислиш, ще са нужни преди да обявят тотален локдаун, ако някак вирусът на ебола плъзне у нас? 2.8 милиона болни? Айде на бас, че в такъв случай цифрата ще бъде от порядъка на десетици.

Тези почти три милиона болни, които по презумпция трябва да са болни по едно и също време, като отчетеш смъртността у нас, която към момента по груби сметки е над 4%, при това с проведено болнично лечение, ще оставят едни около 115 000 починали в рамките на същото това "едно и също време". Колко от тези 2.8 милиона ще бъдат лекувани изобщо и колко ще скочи смъртността в резултат на това също е добре да се отчете.


Нека не разпространяваме подобни дивотии, моля.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: 2biri]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.10.21 13:32



Това са мерките.
Ами това е работа на директорите, да организират и следят, не знам как става това със следенето. Но и чувство за отговорност и разбиране от страна на родителите. Мога да споделя от опит с моите близки.
Племенник с К19, след две ваксинации. Дъщерята, пети клас, две седмици у дома, он лайн, заедно с други деца с подобна "съдба"
Нямаше и месец след това, майка, демек племенничката, жената на племенника, с К19, след две ваксини също. Малката отново две седмици у дома, он лайн. Е, в училище нямаше как да знаят, ако племенниците сами не бяха се "карантинирали".

И тук вече е ролята на директора на училището : знае, толкова деца за две седмици няма да са в клас, преустройства, някакви. Не знам, не искам да съм на тяхно място, но това е тяхната роля -организация на учебния процес при форсмажорни обстоятелства.
Между другото, имат и по-малко дете, на 4 годинки. Спряха го и двата пъти от детска градина.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: thehuntermuster23127]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 13:37



възможно е да съм сбъркала и да не е в един и същи момент, а за годината

но около 300 000 души у нас се разболяват годишно по време на грипна епидемия и болниците издържат




Само в областните градове всяка година се регистрират средно около 1 400 000случая на респираторни заболявания, които съставляват до една трета от всички случаи с временна нетрудоспособност. По време на грипна епидемия заболяват не по-малко от 250 000 - 300 000 души, което означава, че една пета от всички случаи на ОРЗ през годината се концентрират в рамките само на няколко седмици.

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.10.21 13:59



Всички тези разговори биха имали смисъл, ако имаше пандемия или поне епидемия, някъде.
Това са доста фриволни изказвания.

Баси откритието. Естествено, че това е напълно фриволно изказване, нарочно направено. Аз, обаче, го намирам за достатъчно сериозно, по същество.

Здравната система в България показа добри възможности да се справи със заболяването КОВИД-19. Личните лекари не се оказаха на тази висота / представяш ли си да кажа, че се оказаха големи педераси/. Даже си мисля, че същата работа ще върши личния фелдшер.
Мисля, че омразният ти Стойчо Кацаров внесе нормално отношение към ковид случая.

Защо този дърт педерас Тодор Кантарджиев /по скоро като събирателен гербаджийски образ/ се оказа такъв голям глупак ? Неговата глупост ни „водеше“ през ковид кризата. Защо той просто не каза – От своя опит знам, че болничната система може да се справи с вирусното заболяване КОВИД-19, а личните лекари коренно трябва да осмислят своето място в ковид ситуацията. Това е много важно за комплексното преодоляване на проблема вирус SARS-COV-2, не мислиш ли. Естествено, че може да добави и голямото значение на ваксинирането. А той се оказа един поплювко в прекия и преносен смисъл. Впрочем като се захвана с нещо конкретно – ваксинирането на софиянци, докъде го докара – до никъде. Но по телевизионните студия го канят и гледат в очите като големия специалист.
За ваксинирането и неговото значение има достатъчно ангажирани хора, дори клуба се ангажирал на живот и смърт.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 14:31



нова кампания в Германия



в град Moers, Северен Рейн-Вестфалия измислили, организирали и реализирали нова кампания - ваксинираните трябвало да носят жълта значка/бадж с която да показват, че са ваксинирани. “Да се ваксинираме ли? Да, моля ви!“ пишело на значките.



your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано15.10.21 15:18



Нещо аналогия с еврейската звезда...?





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано15.10.21 15:25



всички антиваксъри - са нацисти!!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано15.10.21 15:27



С обратен знак обаче. Този път дискриминирани са тези, без нашивките. Да им имам фантазията. Толкова ли не можаха да изберат друг цвят?!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Asia.]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано15.10.21 15:28



ами ТИ защо не си избра друг цвят на ника си?



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 15:32



не знам каква им е идеята, на снимката изглеждат доволни

ти би ли носил значка, за да се вижда, че си ваксиниран

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 15:34



Нещо аналогия с еврейската звезда...?

Естествено. Признават се за унтерменшен.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Класация на напразните призивинови [re: thehuntermuster23127]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.21 15:35



Нека не разпространяваме подобни дивотии, моля.

Оказа се, че от напразните и безсмислени (в смисъл "загубено време") призиви, този е шампионът.



Има и достойни, но все пак - назад в класацията, подгласници.

"Да не се делим"
и
"Да не се само-унижаваме"



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 16:37



Алиса, чула ли си какво им казват по телевизора - вечен ли ще им е сертификата или ще трябва на всеки 6 месеца да се бодат и подновяват?

на Нут и другите в клуба кога ли им изтича срока



your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 16:38



тяхна си работа.
нямам зор да клюкарствам.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 16:44



не, бе, другото беше въпроса
не гледам телевизия и не знам дали ги привикват за трета доза

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 16:50



засега нежно ги подканват.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.10.21 17:24



...ако нямаш Грийн пас, не може да ходиш на каква да е работа! Всички неваксинирани могат да посещават работа, ако на 48 часа представят антигенен тест за отрицателен резултат или на 72ч. ПСР тест. Трябва сами да си ги плащат!
Ако не желаят такива тестове, излизат в неплатен отпуск!

Напоследък там бая демонстрации за това. Неваксинираните искали работодателя или държавата да плаща за тестовете им, те отказват! Голям хаос!

Имам позната, която информира за лудницата там. Тя работи в хотел на рецепция и са и нафрашкали допълнителни смени в нейният хотел и други хотели, защото тези без ваксини са излезнали в неплатена. Самата тя каза, че идея няма като как ще са нещата. Голяма каша било



А иначе ваксините не били задължителни и работодателите нямало право да уволняват

Редактирано от Lira Emerald на 15.10.21 17:28.



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 17:35



Е, че тя, наша клубна Asia откога още го разправи това. Че три пъти седмично се бъркала за тестове, по 15евро парчето, за да ходи на работа и да пазарува. Щото и в супермаркетите без ваксина или тест - нанайци.

Обаче наще по талавизора упорито обещават, че въведат ли зелената тапия, бързите тестове щели да бъдат безплатни за всички и даже щели да нашляпат мобилни лабораторийки по улици и всевъзможни близкодостъпни места. Да видим дали не са само предизборни кебапчета и после да ни праснат през джоба.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: alisalisa]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.10.21 17:46



Предизборни кебапчета са!

В Англия, друга дружка още от края на миналата година ми казваше: Оли как да ти пратя безплатни антигенни тестове. С шепи ги греба от суперите и аптеките. Навсякъде са ги нахвърляли

/тук теста-антигенният е 20лв. в аптеките, знаеш/



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Lira Emerald]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.10.21 17:51



С шепи ги греба от суперите и аптеките. Навсякъде са ги нахвърляли/тук теста-антигенният е 20лв. в аптеките, знаеш/
Със сигурност някой Ганьо е направил "канал" : гребе от с шепи от супермаркети и аптеки в Англия и ги продава на България.



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Lira Emerald]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 17:55



аз се радвам на хаоса
колкото повече се разбунтуват, толкова по-бързо ще се разбере, че е незаконно да им искат тестове и сертификати
дали ще им стиска на работодателите да уволняват и да остават без работници

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано15.10.21 17:59



Смъртността за Фр. на 1 млн. жители - 1714.
В Бг на 1 млн. - 3200.
За Франция вчера 27 починали (67 млн), в Бг - 98.
Тръпки ме побиват, като чета всяка сутрин бг статистиката. Струва ми се, а и го видях с очите си лятото, че в Бг мерките са много разхлабени, в транспорт без маски и т.н. Във Фр сме дисциплинирани - в транспорт масово с маски, в затв. помещения и по пазари, задължително. Всеки покорно си я носи.

Животът е поносим само с някакво опиянение. Г. Флобер


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.21 18:05



А тук дисциплинитано и покорно подминаваме такива мнения. Викаме войнствено против лъжата на естаблишмента, но дисциплинирано и покорно подминаваме ясни и кратки сметки като тази.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано15.10.21 18:10



Добре



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано15.10.21 18:10



за съжаление - нещата с ковид във БГ са доста страшни!
НО това и малките образовани деца го знаят!!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 18:13



не сравнявай франция и българия по смъртност, ние тук сме болни дъртаци и повече мрем

сравнявай франция преди и сега

ако през 2021 измрат 700 хил, кел файда, че носите маски и в статистиката ви никой не си е заминал с корона

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.10.21 18:20



Той, народа, мосово рипА и срещу мерките. Историята помни.
Екстра сме си и така. Я, кво хубаво си мрем .. свободни.




Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 18:25



Смъртността за Фр. на 1 млн. жители - 1714.
В Бг на 1 млн. - 3200.


Ми нормално, смъртността в Бг преди коронавируса пак си беше най-висока в Европа.
Що очаквате, че като плъзне някоя заразна болест съотношението няма да се запази?

Ей ти тук една статистика от 2015-16г. Виж си в графиките де е България по коефициент на смъртност, де е Франция. Че и по други демографски показатели.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано15.10.21 18:37



ти би ли носил значка, за да се вижда, че си ваксиниран - що пък не? Ще махна маската, свободен достъп навсякъде, ще ритам неваксинирани и т.н. Хайл Хитлер § Меркел ...





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 18:45



тук може да се чувстваш ербап от мнозинството в клуба и да наритваш

много внимавай навън какви ги приказваш

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 18:53



при 76% ваксинирани във франция, покорно носили маски и спазвали мерки, починалите ( към 450 хил. до октомври) би трябвало да са с две дози

естествено, причината няма да е нито короната, нито ваксината

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано15.10.21 18:53



Умрелите от Ковид 2020-2021 до вчера - 114887.

Животът е поносим само с някакво опиянение. Г. Флобер


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.21 18:58



Не цък, а чук-чук по главата, ало, има ли някой в къщи? За смъртност от КОВИД пише този ник
Не от старост



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 18:59



общата бройка на умрелите във франция напиши, ако я намираш някъде

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано15.10.21 19:02



теб явно те кефи да четеш - къде и колко умират от ковид...
ти психически не си стабилна!!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 19:14



виж таблицата, отново ще я сложа
миналата година са имали 55 хил повече умрели от 2019
умрели от ковид, щото няма ваксина
тази година до октомври още 60 хил, вече с ваксини
това как го обясняват на покорните?



your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 19:18



не съм кьорава, бре. виждам, че се вайка как тъй у нас толкова народ мре от ковид.
пратих я да чете и да гледа колко народ мре и без ковид - пак двойно повече от Франция.
С ковид или без - мре народът тук. защото е застаряващ, влачи болести, старите със 150-200 евро месечно цепят стотинката и нито за здравето си могат да се погрижат, нито за здравословен живот. Затова, и като ги хване ковидът, мрат, а не прескачат трапа. Ако опънат френските пенсъри да оцеляват с 200 евро години наред, и те ще мрат като мухи. С ваксини или без.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: alisalisa]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано15.10.21 19:21



За пазаруване в супермаркет и на пазар не се иска, само в търговските центрове. За детските градини го въведоха тъпаците от средата на септември, дето прекарваш там най-много 5-6 минути на ден. Държавата е в хаос. Дори да работиш от къщи - пак искат зелен паспорт.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.10.21 19:35



Непокорната, статията ти е актуализирана на 21 април. Когато ваксините тъкмо навлизаха масово, а из Европата чакаха ред по възрастови и рискови групи. Какви 60 %, какви щайга с домати ?!

Обаче ти завиждам, братче. Такова перде си ... :-) Ако се пуснеш в някой стриптийз бар, състояние ще направиш.




Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Asia.]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано15.10.21 19:38



Кой ти го иска след като си си у дома? Партньора ли що ли?





Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано15.10.21 19:40



Ако не е направен в аптеката - няма зелен паспорт. Иначе можеш да си купиш тестове и да се тестваш за себе си, но няма да получиш сертификат. Тук поне е така.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: pravil_nick]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 19:43



таблицата е, за да се вижда смъртността в предишните години

аз и така имам състояние, не бери грижа



your ego is my lego



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Asia.]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 19:46



Дори да работиш от къщи - пак искат зелен паспорт.

Що?


Нали затова работиш от къщи, да не им стъпваш в офисите и да става калабалък?
Италиано веро хептен са изчаткали.

Обаче, засега гърците ми водят класацията по малоумие. Уволниха си неваксинираните здравни работници в болниците и, за да компенсират някак големия недостиг на персонал, забранили отпуските на всички останали ваксинирани.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Asia.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.10.21 19:46



Ти къде си? В Англия или Италия?



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Asia.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.10.21 19:50



Дружката ми е в Рим и пищи, защото до края на месеца ще работи 10 нощни смени в хотела по 12 часа, заради колегите си в неплатена.
Снима ми и протестите последната седмица,



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: snowprincess]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.10.21 19:51



Към Световна революция отиват нещата, наглеенето все повече ескалира!



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.10.21 19:57



Към Световна революция отиват нещата, наглеенето все повече ескалира!

Мечтай си...

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано15.10.21 19:59



Да, знам...надценявам раята





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.10.21 20:12



Тъй, тъй :-)) Само дето тва не е пилон да се сучеш около него.




Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Metropolis]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано15.10.21 20:46



Работодателят е длъжен да назначи проверяващ. От дома също - така гласи новата наредба.



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: alisalisa]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано15.10.21 20:57



Не става ли ясно вече, че зеленият пропуск е политически инструмент и няма нищо общо със здравеопазването?!
Вярно са изчаткали, но поне леко коригираха наредбата. Преди няколко седмици измъкнаха един професор от лекции под стража, че междувременно му изтекъл пропускът. Сега изрично се подчертава, че преподавател, влязъл в учебно заведение с валиден пропуск и ако изтече преди края на занятия, въпросният професор може да си предаде уроците.
Ще видим какво ще постигнат докерите на Триест и Генуа. Те обявиха стачки в солидарност с всички работещи, включително ваксинираните докери.



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано15.10.21 20:59



В Италия.



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Asia.]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.10.21 21:10



Ще видим какво ще постигнат докерите на Триест и Генуа. Те обявиха стачки в солидарност с всички работещи, включително ваксинираните докери.

Те, ако са достатъчно лудички, че да се сдушат всички докери, превозвачи на стоки и най-вече боклукчии да врътнат една яка стачка, само за седмица политиците ви ще станат писенца.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: laure16O672]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 21:56



браво на франция!



СРЯДА, 13 ОКТОМВРИ 2021 Г.
Covid-19: Сенатът отхвърля предложения закон за задължителната ваксинация
Ваксината Covid-19 няма да се присъедини към списъка на задължителните ваксинации. Сенаторите не приеха законопроекта, внесен от социалистите на 13 октомври. Тяхната група се оказа изолирана. Правителството обещава да продължи по пътя на образованието.
От Гийом Жако
5 млн
Друго препятствие за поддръжниците на задължителната ваксинация срещу COVID-19 в общото население, по същия начин, както 11-те ваксини, наложени на деца, родени от 2018 г. Сенатът не прие законопроекта "за установяване на задължителна ваксинация срещу SARS-CoV-2" . Текстът, внесен от членовете на социалистическата група в края на август, беше отхвърлен на 13 октомври на публично заседание, с 262 гласа срещу 64. Следователно тази парламентарна инициатива няма да стигне по -далеч.

Само почти цялата социалистическа група зад текста гласува в подкрепа на текста, към която се присъединяват само трима колеги от центъра и отдясно. Другите групи предпочитат да го отхвърлят . 14 сенатори с различни тенденции са избрали да се въздържат. Правителството, чрез гласа на Адриен Таке, също изрази своето противопоставяне. „Предпочитаме да убеждаваме, отколкото да принуждаваме“, настоя държавният секретар по въпросите на децата и семействата.

your ego is my lego



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Asia.]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 21:59





your ego is my lego



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Lira Emerald]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.10.21 22:02





your ego is my lego



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Asia.]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано15.10.21 22:24



Е работодателят има може ли да прати някой в дома да те проверява за това? Или ще иска съдействие на полицията? Това звучу ужасно тъпо. Ти убедена ли си че се изисва такова нещо?





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано15.10.21 22:38



ербап? наритвам? Ти сериозно ли? Не ме вкарвай в разни фантастични филми.



Тема Re: Oт днес - 15.10 в Италия...нови [re: Metropolis]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано15.10.21 22:46



Защо да праща проверяващ у дома? Зеленият паспорт ти е в телефона. Всичко става чрез интернет. Изпращам ти първата попаднала ми статия в потвърждение, но е на италиански. Нито ми се превежда, нито ми се търси на английски.





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.21 11:08



За информация. Снощи синът ми е бил на вечерно-нощно заведение (да кажем - дискотека, но не съвсем). Нищо не са му искали на входа (той няма ваксина), преместили са се от едно в друго, и в другото - също. Да, нямало много хора, но в никакъв случай - 30%, и в никакъв случай - само до 23 часА.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано16.10.21 12:13



Ще махна маската, свободен достъп навсякъде, ще ритам неваксинирани и т.н. Хайл Хитлер § Меркел ...


или не знаеш думата ербап - прил. за човек — който има качества и умения да свърши нещо, да направи нещо или да се справи с нещо бързо
или не помниш какво си написал в предишния пост - "ще ритам неваксинирани"
или имаш някаква фантазия, че хората със значките така ще правят, което аз не разбрах
жив и здрав

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: pravil_nick]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано16.10.21 12:38



късно ти е да се сучиш около пилон, за да правиш състояние

но ако можеш свирки, гладна няма да останеш

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор DarkSide ()
Публикувано16.10.21 14:25



Във френските новини по най-гледаните първа и втора програма, нямаше и думичка за това гласуване.

Бай дъ уей, от около месец във Франция спряха напълно да говорят за пандемия, вирус, трупове, реанимация и ваксини. Президентът е в предизборна кампания и новините са изцяло за кампанията и за скока на цените на енергията. До преди месец студията на телевизиите бяха пълни с мастити професори, зовящи с пяна на уста за строга разправа с антиваксърите, всичко това изведнъж изчезна и новините им вече са пълна скука.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано16.10.21 16:49



днес наемателя ми плати наема И сподели че шефката му и съпругът и австралиец...
са си платили за фалшиви сертификати!!!


това как приемливо ще го защитиш???



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано16.10.21 16:54



Просто иронизирах.... Мислиш ли, че ми е зор да ритам когото и да било? Не се стресирай, дишай спокойно.





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.21 17:33



Сноу, ти все за дела говориш и за съдилища... а преди малко една скучобретина по телевизора (предводач на тези, които искат неваксинираните да си заплащат ковид-лечението от джоба си) каза за някакво дело СПЕЧЕЛЕНО в съда в Хага В ПОДКРЕПА НА задължителните ваксини за някои професии.

Същата тази, на въпрос от водещата, сподели, че не вярва това предложение да бъде прието, но го ползвали като СТИМУЛ за неваксинираните да се затърчат към иглата.

Нещо е в грешка, милата. На мен тая наглост ми действа В ОБРАТНА ПОСОКА. Още повече ме отдалечава от прословутата игла. Ей така, от бяс.

Толко години плащам като поп на тая пуста каса, колко милиарди източиха от нея, и сега - да не ме лекуват?? Ай...

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.21 17:37



Фалшиви...и ти вярваш на всичко, което ти казват
..
.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано16.10.21 17:48



вярвам!!!
защото всички около нас са частници...



Тема пп!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано16.10.21 17:49



и защо един антиваксър - ще ме лъже?!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.21 17:55



Какво общо имат частниците? Тази дума за теб има сакрално значение. Разкрий ни го, моля



Тема Re: пп!нови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.21 17:58



Ти вярваш на антиваксър? Ужас, нали сме нацисти





Тема Re: пп!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.10.21 18:35



Абе ако някой ми скача по главата и ме изнудва за ваксинация,
и аз ще се сдобия с фалшив сертификат, без да ми мигне окото.
Тиквам им сертификата под носа да мирясват, но изобщо няма да се хваля, че е фалшив. Само аз ще си знам и ще си се пазя като неваксинирана.

Те това заслужават, щом тапията им е по-важна от проследяването и лекуването на заразата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: пп!нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.21 19:59



и аз ще се сдобия с фалшив сертификат,
За какво? За да ходиш на спа, на ресторант, на фитнес?

за къде би използвала фалшив сертификат?
Или заради идеята да им го натикаш?



Тема Re: пп!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.10.21 20:25



Писах - ако ме изнудват. Примерно, ако работя някъде, където ме изнудват да съм ваксинирана със заплахи за уволнение. А конкретно - ако ме изнудват да си плащам лечението като неваксинирана, както ми дрънка някаква по телевизора. Или измислят друга форма на изнудване - за ваксинирани вход свободен, без никой да ги тества за зараза. Пък неваксинираните без тест да нямат достъп.

За ресторант, спа и бърз тест ми върши работа. Друг е въпросът, че пак трябва да съм нащрек, щото не знам кой ваксиниран може да ми плюне бацили. Както твоите хора, дето и ваксинирани пострадаха.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: пп!нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.21 20:36



С две думи... като искат да съм маймуна, ще съм маймуна



Моите хора бяха убедени, че ваксината помага. И... много ми беше тъпо, като ми казаха миналата година, поне единият племенник: Лелка, ти си интелигентен човек, не те разбирам. Аз отговорих : лелиното, ти си ми умничко, но не те разбирам.

Така, обичаме се, всеки разбира другия. Миналата седмица пак се гушнахме... и се заговорихме... лелка, ти си пак готината ми... лелинито ти пак си ми умното, нищо че си ваксинирано



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: NUT]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.10.21 20:36



В отговор на:

платили за фалшиви сертификати



=> "Освободиха задържаните (посредници). Лекарят, чийто електронен подпис е използван, не е обвинен".
===
Не са събрани достатъчно доказателства, за да им бъдат повдигнати обвинения!
Поне два фалшиви сертификата са били ползвани за излизане в чужбина. По думите на търновския прокурор, фалшивите сертификати са продавани за по около 500 лева.
Разследват и фелдшер от Ябланица за издаване на фалшиви сертификати.
Прокуратурата съобщи, че има 14 преписки за фалшиви сертификати.
===
Това прочетох към момента.
Чудя се дали е възможно QR скенерът да сметне даден фалшив сертификат за истински. QR кодът на сертификата съдържа цифров подпис с цел именно защита срещу фалшифициране. Всеки издаващ орган (напр. болница, център за извършване на тестове, здравен орган) разполага със свой собствен ключ за цифров подпис. Всички те се съхраняват в сигурна база данни във всяка държава. При проверка на сертификата се сканира QR кодът и се проверява подписът. Всички подписи на сертификати могат да бъдат проверени в целия ЕС.

Извод:
- сертификатите не са фалшиви, а са истински; просто издаващият орган е издал документ с невярно съдържание (валиден сертификат, само дето ваксини не са поставяни).
- когото хванат от издаващите - хванат.
- ако поставящ ваксините лекар или фелдшер се е застраховал, вероятно е оставял празни места в своите хартиени дневници (така че да попълни със задна дата съответни имена), а непоставените ваксини просто е унищожил. Така броят поставени дози и тези в сертификатите ще съответстват. Могат да го хванат със специализиран анализ на химикала върху хартията.
- ако не се водят хартиени дневници, а всичко се случва само в компютъра, би трябвало да остават логове със съответните дати на промените. По тях могат да ги хващат.

Но криминалните ми предположения са дотук. Явно надеждата е основно за облекчено минаване през границите - вкл. от хора, които лекарите не щат да ваксинират (иначе няма никаква логика да се изръсиш с 500 кинта за нищо, ваксините са безплатни). Надеждата е и да не ги хванат. Пък и да ги хванат - пускат ги



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.21 20:48



иначе няма никаква логика да се изръсиш с 500 кинта за нищо, ваксините са безплатни

Ваксърите просто не можете да разберете, че въпросът ИЗОБЩО не е в парите.
------------------------------------
А ето сега ще дам една идея на тия с фалшивите сертификати. Без 500 лева ще я дам, безплатно.

Даден доктор, който е подкупен и навит на тези номера. Вика желаещия в кабинета си. На 4 очи в стаята са. Слага му една инжекция с физиологичен разтвор (може и нищо да не му сложи, ама - за ПЪЛНО доказателство - има и следа от "игла"!!

) и хвърля ваксината. И издава сертификат. Може и медсестрата да е "вътре" в комбИната. 100 лева и за нея.

Кви са тия посредници, кви са тия лични данни, дето се разнасят, кви са тия твои идеи за оставяне на свободни места в дневници, квой туй чудо...

Тъпанари.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Редактирано от UnicaDonna на 16.10.21 20:53.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.10.21 20:51



И хора с нисък интелект обичаме ние, ваксърите.



Тема Re: пп!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.10.21 20:51



Моите хора бяха убедени, че ваксината помага.

Ами сигурно помага като те срещне мечка да изкараш вируса доста по-леко, щом организмът ти вече е донякъде подготвен за него. На тези, чиято имунна система реагира добре на ваксината, де. Но мен ме притеснява това, че като се заразят, пак са заразни, пък не всички ваксинирани са с добър имунитет, има бая народ, който пак се тръшка тежко, влиза в болница, дори си мре ваксиниран. И настава едно пропагандирано самозалъгване, че щом сме ваксинирани сме безопасни и обезопасени. Пък то не е така, както чета всеки ден в ковид-сводката. Демек, нищо не правим като отписваме ваксинираните от наблюдение.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.21 20:50



И хора с нисък интелект обичаме ние, ваксърите.

И ние ви обичаме, споко.



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.10.21 20:53



Супер



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.21 20:54



Слага му една инжекция с физиологичен разтвор
напоследък има редица хора, които след ваксина се оплакват от повишена сексуалност. Смятам, че ваксинират с екстракт от бабини зъби и мурсалски чай





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.21 20:54



Моооже! Няма лошо!



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: пп!нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.21 21:01



пък не всички ваксинирани са с добър имунитет, има бая народ, който пак се тръшка тежко, влиза в болница, дори си мре ваксиниран

О, да. аз споделих вече. От 7 с ваксини, пет минаха пак през К10, един горе -долу леко, четиримата... едва прескочиха болницата. Един, мама на 70 и кусур, все още се държи.

Тъпото е, че все още треперя за брат ми, ваксиниран, два пъти, ежедневно с родата, но той е с онкологично заболяване.. ех, да беше ваксината пенкилер... да живеех волна и доволна



Тема Re: пп!нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.10.21 21:17



сертификатът не е фалшив, съвсем истински си е.
само дето не ти е сложена ваксина.
затва е трудно да ги хванат.


научи се да чакаш

Тема Re: пп!нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.10.21 21:29



сертификатът не е фалшив, съвсем истински си е.
само дето не ти е сложена ваксина.
затва е трудно да ги хванат.



Аз затова се чудя за какво е тая сложна система с посредници - да оскъпяват процедурата... ОСОБЕНО джипитата, които са антиваксъри (доколкото знам - има много такива) - много лесно биха си намерили пациенти от тези, с които се познават от години и знаят, че няма да се предадат взаимно - какъв е проблемът? А може би се случва непрекъснато?

Лош късмет ми е, че попаднах на джипка - отчаяна ваксърка! Дет ми заяви, че не иска изобщо да ме вижда, като й казах, че няма да се ваксинирам...



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: пп!нови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.10.21 21:32



знам, бре.
само дето за белята, ако поискам нещо такова от мойто жипи,
той ще ме замери с нещо.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: пп!нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.10.21 21:52



знам бре, мойта направо пита " колко тий кръвното"




научи се да чакаш

Тема Re: пп!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.10.21 22:03



защото не познават пациентите си сто процента.
пък и, дай да си приказвам, как ще стане да хванат някого, има сертификат, ваксината е отчетена, иди докажи.
вятър работа.

мойта джипка не ще да ваксинира.
миналият ден ми вика " ама какво се мотаеш тук бе, от 2 до пет е зелен коридор за ковидни".

щото в нашата поликлиника е тъй, от 2 до 5 е зелен коридор за ковидни при пулмолог.
а има още 6-7 кабинета, джипита, други разни доктори.
и става една... не е за приказва е.


научи се да чакаш

Тема Re: пп!нови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.10.21 22:10



дай да развращаваме с подкупи ония от ваксинационния център, че жипитата ни са неразберьош хора.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: пп!нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.10.21 22:10






научи се да чакаш

Тема Re: пп!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.10.21 22:43



Родната ми леля - на майка ми сестра, беше мръсна инатчийка и никога не ми е била пример за каквото и да е.



Тема Re: пп!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано17.10.21 00:19



Моята лична ми е много близка. На Коледа ще сме заедно на почивка. Не ми е хрумнало, че може да се сдобия с фалшив сертификат, но ако съм много на зор - на живот да е - сигурно няма да ми откаже. Тя обаче е много ваксинационна - с трета игла е. Ще ме обработва психически дълго време



За инфо - в Англия и Германия има канали за фалшиви ПСР-и. Много се връщат така - интелигентни, образовани. Не са български лекарите, за който е заподозрял. Работят си отдавна така местни там. Същите вадят и за ваксини.

Щото веднага ни хрумва, че само тук... не е.

Ако аз не искам да се ваксинирам (защото съм зомби или имам заболяване), а само с документа ще мога да работя - плащам за фалшив. И ваксината - в мивката. Дори не знам какво друго можеш да направиш.

Задължителностите това раждат.

И пак не е задължителна в никой календар, за да е медицински оправдана...



Тема Re: пп!нови [re: alisalisa]  
Автор 2biri ()
Публикувано17.10.21 01:04



Сред моите колеги в София имат 7 ваксинирани болни. Двама са по-сериозно, единият четвърта седмица е аут. Неваксиниран няма болен, но те са и по-малко процент (щото са умни и красиви).

В Бургас сме тъпаци и никой не е ваксиниран. Пу-пу -няма болни засега.

На няколко познати родителите с ваксина минаха втори път. Ама може ли да си бил болен, някои тежко, да си ваксиниран след ковид с 2 игли и пак да си болен от същото - чак толкова да са неимунитетни... може ли? Те трябва ли да си бият още игли след 2 ковида?

Тиру-лиру е всичко, но се опитваме да пазим протокола на 5 чиновника в Брюксел във високата кула по Дарк.

Може ли детето ти на 3-10 да е в карантина и да няма право да излиза, а ти да си на работа сред хора? Кой стои у вас с тва дете? Бабата ако я няма, на теб кой ти дава отпуска? Детето е в карантина, ти не си. Много ясно, че вечер се гушате и целувате.
А да се пишете контактни или не по желание като очеизвадно живеете в един апартамент - другият не спи на сълбите все пак. Но минава всякак.
А да се освободиш от карантина с 2 ПСР-а от Англия - един там и един тук, а да не можеш, ако си идваш от центъра?

Аз много неща приемам - маски, каски, но като логиката стане смешна - ги нося, щото съм отговорна, не щото съм убедена. И като повечето не са убедени - ей ти лошия резултат у нас за ваксинация. Ние сме скептичен народ. И много ангажирани с родителите и децата си. Ебем ти и мерките, ако се съмнявам за тяхното благо. В Европа вярват, че ще се погрижат за тях и се ваксинират.

Моята майка с една счупена ръка и разбита глава ме извади от равновесие и в спешното се нагледах на чудеса, никога няма да си помисля че същите хора имат приоритет да се погрижат за някой с ковид, просто са длъжни и отбиват номера. И не, не ги поемат с любов и грижа.

Грозно е, знам, ама да си окна.

Инак всички засега са еднакво заразни - ваксинирани или не. Мотивът е, че ваксинираните го карат като сезонен грип, а неваксинираните се оказват с дроб-леш по Лия и лекарите тайно са вдигнали ръце, щото знаят кво ги чака. Практиката около мен не показва това, но... протоколът така казва.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.10.21 11:32



една скучобретина по телевизора (предводач на тези, които искат неваксинираните да си заплащат ковид-лечението от джоба си) каза за някакво дело СПЕЧЕЛЕНО в съда в Хага В ПОДКРЕПА НА задължителните ваксини

Нещо е в грешка, милата


много е в грешка

Уни, каквото и да казват по телевизията, все е лъжа или изкривяване на истината

ще ти копирам нещо от българка живееща в Хърватска


Mariana Ivanova

БЯХ ПРИГОТВИЛА ТОЗИ ПОСТ И ГО ПУСКАМ, ВЪПРЕКИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕТО НА ФБ, С ДНЕШНА ДАТА,ЧЕ НАРУШАВАМ ЕДИКАКВО СИ....
ПУСКАМ ГО ПЪК КАКВОТО, ТАКОВА, ДО ТОГАВА, ДО КОГАТО!
.............................................................................
Писах преди няколко дни, но пак ще пиша по темата - “пандемия“ и закони, защото е много важна, най-важната.
Работещите в соц. сфера в Хърватска се обединиха в декларация, заставайки против идеологията ковид. Пренасям ви текста, с малки съкръщения, защото може да послужи на която е да е група работещи в държавни или частни институции, в която и да е европейска държава. Законите цитирани в нея съществуват във всяко законодателство на държава членка на ЕС и предполагам, че за който и да било юрист, или дори лаик, не е проблем да ги намери и в българското законодателство. (На тези основания може и всеки лично, без да е част от някаква професионална група да защити правото си на равенство и достойнство!)

“До министър-председателя, министър на соц. грижи Алардович,
председателя на хърватската камара на социалните работници,
председателя на хърватската асоциация на социалните работници,
председателя на съюза за социално подпомагане,
директори,

С настоящото Ви информираме, че ние, служителите в системата за социално подпомагане, ще вземем решение за ваксинация срещу Covid-19, веднага след като разполагаме с цялата необходима информация, според гарантираното от Конституцията, информирано съгласие.
Ние искаме да бъдем напълно информирани и да знаем всички факти, преди да се ваксинираме.
Ще бъдем ви благодарни, ако в съответствие със законовите разпоредби ще ни дадете следната информация:

1. Можете ли да потвърдите писмено дали ваксината е законно призната или е експериментална?
2. Можете ли да предоставите информация и да ни уверите, че ваксината е напълно, независимо и строго тествана върху контролните групи и какви са резултатите от тези тестове?
3. Можете ли да ни дадете пълен списък на съставките на ваксината, които ще получим и дали някоя от тях е токсична за тялото?
4. Можете ли да ни кажете за някакви нежелани реакции, свързани с тази ваксина от въвеждането й?
5. Можете ли да потвърдите, че ваксината, за която се застъпвате, НЕ е "експериментална терапия за генна модификация мRNA"?

Веднага след като получим цялата горепосочената информация и сме сигурни, че няма риск за здравето ни, с удоволствие приемаме вашата оферта за лечение, но при определени условия – а именно:

1. Да потвърдите писмено, че няма да бъдем наранени.
2. Офертата ви трябва да бъде подписана от квалифициран лекар, който ще поеме пълна правна и финансова отговорност за всички претърпени вреди във връзка с това.
3. В случай, че отхвърлим предложението за ваксинация, да потвърдите, че това няма да повлияе на трудовия ни статут, т.е. няма да ни навреди или да ни дискриминира?

Позоваваме се на Резолюция No 1000/2013 на Съвета на Европа. 2 361, от 27.01.2021 г., според която трябва: "Да се гарантира, че гражданите са информирани, че ваксинацията не е задължителна и че никой не упражнява политически, социален или друг натиск за ваксиниране, ако не искат да го направят сами. Да се гарантира, че никой няма да бъде дискриминиран, ако не се ваксинира поради евентуални рискове за здравето, или не желае да бъде ваксиниран."
Посочваме също така, че нашите права са защитени. А именно, Конституцията и Законът за защита на личните данни ни гарантират защитата на данните за здравния ни статус.
Здравословното ни състояние се оценява от практикуващи лекари при постъпване на работа или в други случаи, предвидени от закона. Поради това никой от нас не е длъжен да дава на работодателя информация дали е ваксиниран или не.
Защитени сме и от Конституцията и Закона за защита на личните данни, евентуалния въпрос относно нашия статус за ваксинация е незаконно зададен, а ние не сме длъжни да отговорим на този въпрос.
Освен това Ви представяме правни разпоредби, свързани с евентуалната превенция (т.е. незаконен опит за възпрепятстване) на служителите да влязат в помещенията на работодателя от охранители, като ви информираме, че охранителят няма такива права. Молим всякакво такова решение, ако го има, да ни бъде предоставено писмено в съответствие с законовите разпоредби. Ако бъдем физически възпрепятствани да влезем в помещенията на работодателя поради факта, че сме отказали да ваксинираме , или изискване да представим за проверка сертификат за ваксинация, моля, имайте предвид, че с всички правни средства, (ако е необходимо пред международните съдилища), ще потърсим правна защита.
Охранителят няма законовата власт да определя здравословното ни състояние, нито да иска от нас някакъв вид пропуск, тест, антигенен тест или сертификат за каквато и да е болест, дори и Ковид.
При случай на каквито и да било писмени заповеди за нови задължения на работното място, заплахи за уволнение и т.н., бъдете сигурни, че няма да се уплашим и никога няма да се откажем и че ще използваме всички правни механизми за да защитим правните си интереси, преди всичко нашето законодателно право на труд и недискриминация, на каквато и да било основа. Съвестта ни е напълно спокойна. Ние ще водим справедлива правна битка, която не можем да загубим, защото ваксината е експериментална, а ние не искаме да участваме в този експеримент. Освен това се позоваваме и на съвестта, религиозните и философски убеждения, гарантирани от Конституцията и Европейската конвенция за правата на човека.
По тази причина с настоящото Ви информираме, че ще продължим да идваме редовно на работа, както и че ще продължим упражняваме правото си, сами да решаваме дали да се ваксинираме или не!
Имаме това право и защото не сме болни и нямаме никакви симптоми, свързани с така наречения вирус SARS-Cov-2. (според официалното съобщение на СЗО от 5 юни 2020 г., "асимптоматични" лица НЕ ПРЕДАВАТ ИНФЕКЦИЯТА.
ОСВЕН ТОВА, ТЪЙ КАТО ВСИЧКИ РЕШЕНИЯ НА СТОЖЕРА ПРОТИВОРЕЧАТ НА КОНСТИНУЦИЯТА И НА ВСИЧКИ МЕЖДУНАРОДНИ ЗАКОНИ, РАТИФИЦИРАНИ ОТ ЕС, ОТНОСНО ОСНОВНИТЕ ПРАВА И СВОБОДИ НА ЧОВЕКА, НИЕ СЧИТАМЕ, ЧЕ НЯМАМЕ ЗАДЪЛЖЕНИЕ ДА ГИ ЗАЧИТАМЕ!
Ето и законите на които се позоваваме: (Тези закони стоят във Конституцията и законодателството на всяка държава.)
Член 5 от Конституцията на Република Хърватия постановява следното:
"В Република Хърватия законите трябва да бъдат в съответствие с Конституцията, а други разпоредби трябва да бъдат в съответствие както с Конституцията, така и със закона. ВСЕКИ е длъжен да спазва Конституцията и да зачита правния ред на Република Хърватия."
Член 19 от Конституцията гласи:
"Отделните актове на държавната администрация и органите с публична власт трябва да се основават на закона. Гарантира се съдебен контрол на законосъобразността на отделните актове на административните органи и органите с публична власт."
Този член от Конституцията на Република Хърватия изрично изисква спазване на всички закони гарантирани в Конституцията, и други разпоредби свързани с Конституцията, които са залегнали в закона. Решенията на щаба НЕ са в съответствие с Конституцията, нито са в съответствие със Закона за защита на населението от инфекциозни болести.
Конституцията на Република Хърватия не предоставя основание за ограничаване на правата на човека по време на пандемия или на епидемия, дори ако епидемията или пандемията са обявени съгласно Конституцията и закона.
Условието за влизане в работните помещения на работодателя с маска, сертификат, тест или каквото и да било друго, е незаконно.
Ако някой възпрепятства влизането в сграда или бизнес помещения на основание, че не желае да представим нещо от изброените, е престъпление, посочено в член 125 от наказателния кодекс – нарушаване на равенството.
Освен това и тъй като охранителите не могат и не следва да познават здравословното ни състояние, а не са упълномощени от закона лица, те нямат право да питат какви са причините за това някой да не желае да покаже covid потвърждение, тъй като това наказателно престъплението, посочено в член 146 от Наказателния кодекс -а именно неразрешено използване на лични данни, и също така би нарушил разпоредбите на член 25. от закона за защита правата на пациентите. Възпрепятстването на достъп до офиса/работното място, на всеки който е дошъл на работа на основание, че не желае да представи сертификат за ваксинация,тест.. противоречи на член 14. Св. Конституцията, която гласи, "Пред закона всички сме равни".
В случай, че сме възпрепятствани да влезем в помещенията, информираме всеки охранител, чистачка, продавач..., че като го правите, вие ставате ЛИЧНО отговорни за нарушение на човешките права, в съответствие с разпоредбите на член 5. Св. Конституцията ("Всеки е длъжен да спазва Конституцията и правата и да зачита правния ред на Република Хърватия) и по-специално разпоредбите в член 20 от Конституцията ("Всеки, който наруши разпоредбите на Конституцията относно правата на човека и основните му свободи, Е ЛИЧНО ОТГОВОРЕН И НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ОПРАВДАН С НАРЕЖДАНЕ ОТ ПО-ВИСША ИНСТИТУЦИЯ").
Също така, заявяваме, че носенето на маска и ваксинирането на здрави хора причинява здравословни проблеми или изостря съществуващите.
Предупреждаваме ви също, че нямате право да раздавате декларации за “информирано съгласие за ваксинация“, или съгласие за ползване на лични данни.
За да избегнем каквито и да било недоразумения, в приложение ви предоставяме и писмени си изявления по отношение недаването на съгласието ни за всички мерки, които ни налагате. На такова законно несъгласие имаме право съгласно Конституцията и всички горепосочени хърватски, ЕС и международни закони, които посочвеме в самото изявление.
Напомняме също, че както в цял свят, така и в Хърватска вече са повдигнати различни съдебни производства от искове за дискриминация, до искове за уронване на човешкото достойнство, от наказателни обвинения срещу отговорните лица, до съдебни дела за най-тежкото престъпление на геноцид срещу човечеството.
От името на работещите в социалната сфера и
НАЦИОНАЛЕН СТОЖЕР ЗА
СОЦИАЛНИ ГРИЖИ
ОТНОСНО ЧОВЕШКИТЕ ПРАВА И ПРАВОТО НА ТРУД.
..........................
Трябваше са се събудим вчера, миналата пролет, но и сега не е късно.
Време е да осъзнаем, че всички закони са на наша страна, че всякакво бълбукане извън тях е само опит НИЕ да приемем това!Ние да се съгласим с беззаконието! Престъпник е този, който нарушава закона, но и тези, които му помагат.
Един от местните титани на мисълта, епидемиолог, се изказа относно ковид паспортите - “Това е политическо решение. Да, те са атака срещу правото на предвижване и труд, но това не е решение на учените, а на политиците. Те имат право да защитят общественото здраве с методи, които ТЕ преценят, че са правилни.“ (Тц, нямат такова право. “ Методите“, които могат да ползват са записани в законите. Всичко извън това е престъпление!) И продължава – “Практиката доказва, че ковид паспортите са мощен инструмент за повишаване броя на ваксинираните.“
С това твърдение не мога да не се съглася – много хора приеха да рискуват здравето и живота си в името на някакви “привилегии“, които се оказа, че са химера... Тези хора с днешна дата не само, че не пътуват, не само, че не дишат без преграда, не само, че не са здрави, не само, че не са безопасни за другите, а много от тях са инвалидизирани и дори умират... т.е. по възможно най-неприятния начин разбраха, че е им е била отредена ролята на полезни идиоти. Сега тези хора са злобни като хиени и настояват да ги последваме!
Благодарение на тектоничния удар “пандемия“, удар с огромен интензитет, на повърхността изплуваха най-противните човешки качества! Нито едно доброжелателно правителство, или загрижен човек не плаши, не се заканва, не принуждава, не изнудва и не унижава!
Очевидно трябваше, имаше нужда, да се случи нещо такова, нещо толкова драстично и брутално. Нещо трябваше да удари шамар на хората, за да се стреснат, събудят и прогледнат... и да предприемат нещо! В противен случай съществуването на вида хомо сапиенс губи смисъла си. БУКВАЛНО!
БОЙКОТ!

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано17.10.21 12:20



Ей заради такива лумпени понякога се налага спешно въвеждане на военно положение.
Там няма не искам, няма недей.
Ама, ха!





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.10.21 13:20



това са хора, които си знаят човешките права и познават законите

знаят, че постепенното отнемане на някои малки свободи, не води до освобождаване, а до отнемане на цялата свобода

знаят, че отнемането на свободата на едно същество, води отнемане свободата и на другите същества, и накрая свободата ще бъде забранена

знаят, че не съществува малко свобода или свобода само за една група не същества

или има свобода, или няма свобода

всичко друго е демагогия и тоталитаризъм.

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.10.21 13:43



Ще гласувам за БСП. До март да сглобят конгрес и после априлска ковид линия. Задължителна ваксина и да отварят Белене за лумпените., Но първо народен съд.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор DarkSide ()
Публикувано17.10.21 14:41



И окръжно номер 4 за излизане на въоръжена борба срещу неваксинираните. Смърт на антиваксърите, свобода на народъ!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.10.21 15:02



Таз хърватска кака и групичката, дето е съчинила тази декларация,
да си бяха платили на адвокат по конституционно право да им я напише.
Че са натракали пълни глупости.



Хем:
Охранителят няма законовата власт да определя здравословното ни състояние, нито да иска от нас някакъв вид пропуск, тест, антигенен тест или сертификат за каквато и да е болест, дори и Ковид., щото ще се съдим,

хем:
Имаме това право и защото не сме болни и нямаме никакви симптоми, свързани с така наречения вирус SARS-Cov-2. (според официалното съобщение на СЗО от 5 юни 2020 г., "асимптоматични" лица НЕ ПРЕДАВАТ ИНФЕКЦИЯТА.

И как доказват кукувиците, че нямат симптоми и не са болни, щом отказват тестове? Фърлят боб и на честна дума?

То, бива да се бориш за правата си, ама трябва и с акъл, само с празни приказки на кило не става.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано17.10.21 15:48



Какви човешки права търсиш при военно положение?
- ... същества, свобода, демагогия, тоталитаризм... Голяма каша ти е в главата!
Няма такива екстри, само военен устав.
Ваксиниране под строй за норматив и можеш по конституция да се оплачеш само на Армейския Поп.
Права имала??? - нямаш.
Отнемат се за всеобщото благо на човечеството. Нещо ясно?

Ей ся ще оправим кризата с Ковида - Пиночет президен и за един месец ще го забравим Ко Вида...



П.П.
Сега почни да ми носиш от девет рутера линкове и да ми обясняваш колко не съм прав!


Редактирано от Noy BG на 17.10.21 15:50.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.10.21 15:53



Алисо, не ставай идиот

здравият не трябва да доказва, че е здрав

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.10.21 15:58



Нова са пуснали анкета





your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано17.10.21 16:05



здравият не трябва да доказва, че е здрав - туй в конституцията на индиянците ли го чете?
Боже, в гората ли си расла или на село, при затворен прозорец?
Предполагам сте някаква групичка лумпени с мисията да спасите светът от всички идьоти, щото сте най-умните и красиви..
Ясно, така кажи и да приключваме комуникацията.
Успех!





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано17.10.21 16:24



направо съм отчаяна - какво се случва във БГ!!!
всички косумативи скачат с над 50% - а половината българи са безработни!!!
А над 80% си плащат за фалшив сертификат за поставена ваксина!!!
и мислех от години ЧЕ в този форум драскат само образовани и интелигентни никове!
НО се блъснах сама в стена от бетон!
тук е пълно с престъпни мизерници!!!


с които не искам да си драскам!!!
и ако продължават да афишират сериозна здравна измама - ще ме накарат да оведомя съответните власти...които да ги проверат с фалшификатите си!!!

Редактирано от NUT на 17.10.21 16:30.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Noy BG]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.10.21 16:27



приключвам комуникацията с всеки, който изпитва извратено удоволствие да кара здрави и прави хора да си бъркат в дупки и отвори, за да ходят на работа, кино, да пътуват зад граница или да отидат децата им на градина/училище

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.10.21 16:31



здравият не трябва да доказва, че е здрав

а той откъде знае, че е здрав?


без отрицателна проба за спин и васерман дори не можеш да се ожениш, бре.
като искаш да се омешваш с хора, ще доказваш, че не си заплаха и ушите ти ще плющят.
на когото не му се доказва, да си седи в къщи. никой не го кара насила да ходи на работа, нали?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.10.21 16:42



приключвам комуникацията с всеки, който изпитва извратено удоволствие да кара здрави и прави хора да си бъркат в дупки и отвори

Жено, да не си разгонена, мари?


да си бъркат в дупки и отвори...

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.10.21 16:44



а той откъде знае, че е здрав?

а тестове всеки ден за откриване на асимптоматична диария искаш ли?

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.10.21 16:50



може и да разгоня м@мата на някого

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.10.21 16:58



това, което искам аз, е да не ме заразяват.
и, категорично нямам вяра на някой, дето ще откаже да си бръкне в носа заради моята сигурност, пък ще ми се кълне, че нищо му няма и ще претендира да ме доближи. ако стои поне на 2м от мен, въобще не ме бърка за колко здрав се мисли.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.10.21 17:04



подозирам, че вече си я разгонила.
пу-пу, да не съм ти в къщата!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано17.10.21 17:28



Доживях. Амин!





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.10.21 17:33



здравият не трябва да доказва, че е здрав
Ти сигурно имаш предвид бързите тестове пред заведенията, но ако се абстрахираме от това(и от още няколко неща като достоверност или доверие) , не е ли бързото и лесно тестване начинът по който и вълкът ще бъде сит и агнето - цяло? С такова тестване веднага ще спадне напрежението, няма да има такъв натиск за ваксиниране, а не на последно място - ще има хора, които по-навреме ще разберат че са болни.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.10.21 17:43



Не говорехме за тестовете пред заведенията, а за претенциите на групичка социални работници в Хърватска, които протестирали срещу маски и тестове, за да работят.
Щото според тях били здрави, пък според Снежанка не били длъжни да го доказват.

Пък тестовете за заведенията са добра идея, но да важат за абсолютно всички. И посетители, и персонал, без значение колко са ваксинирани. Щото само това ми липсва - да отида здрава тествана на кръчма и някой ваксиниран сервитьор, ден се има за здрав, да ми кихне вирус!

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.10.21 17:48



С такова тестване веднага ще спадне напрежението, няма да има такъв натиск за ваксиниране, а не на последно място - ще има хора, които по-навреме ще разберат че са болни.


Ти вЕрно ли имаш вяра на тези тестове? Това е едно замазване на ситуацията, измиване на ръце...имитация на дейност.

И пеленачетата вече знаят, че никакъв тест не те хваща няколко дни, след като вече си заразен, но това не означава, че не пренасяш зараза.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.10.21 17:54



'Се е нещо.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.10.21 18:03



Аз говоря за сваляне на напрежението. Който иска - ваксина, който иска - бърз тест и всички са щастливи.
Па и ако има и ефект...



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано17.10.21 18:20



Хората инвестирали стотици милиони за масирана пропаганда и безпрецедентна цензура с цел повишаване на напрежението, нашият тръгнал да дава акъл как да го сваля.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.10.21 18:32



То нямаше да има напрежение, ако не ръчкаха хората да се ваксинират на всяка цена и не измисляха всевъзможни санкции.

Но за Който иска - ваксина, който иска - бърз тест изобщо не съм съгласна.
Ей на, и за днес 15% от заразените, 270 души, са ваксинарани. Всеки ден е така.
Щом, въпреки, че си ваксиниран, има опасност да ми разнасяш зараза, ще се тестваш наравно с останалите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано17.10.21 18:44



не се занимавай с измамни примати!
само им чети наглите постостове - и ги остави да се задавят в собствената си заразна кочина!!!





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.10.21 18:46



Аз и ти няма да се заврем в дискотека. Ти нямаш вяра на ваксините, аз - на тестовете, ние със страховете си ще живеем по наши правила. Обаче свалки трябва да има. Купони, почерпки, танци по масата... Ако се прави с лесни за спазване хигиенни правила, какво лошо?

Редактирано от Green Light на 17.10.21 21:14.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.10.21 18:49



Ми що да не инвестирам и аз пък няколкостотин милиона в свалянето му? Нали това питам.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.10.21 19:11



Ти нямаш вяра на ваксините, аз - на тестовете

Ваксините и тестовете не са дядо Боже на небето, че да ги измерваме с вяра.
И при двете иде реч за надеждност и %риск.
И при двете няма 100% надеждност, при ваксините вече се доказва поне 15% риск, при тестовете не знам колко, но също има риск да си зарАзен, пък тестът да не го показва. Но, докато при тестваните човек си има едно наум, при ваксинираните още се шири масовото убеждение, че са напълно безопасни за околните. Въпреки ежедневната, поне от месец насам статистика на МНЗ, която доказва обратното.

Иначе, свалки и купони - дайте ги насам. Но в компанията на съвестни, проверени хора. С някой като Снежка, дето се фука как се развява без маска и се мята да целува хората, щото нея ковид не я ловял - ай, мерси. Или с някой като онзи, дето пусна тема как цяла седмица разкарвал болна хремава жена да му бере гроздето, без да му пука дали е заразена с ковид, после се отървал само с хремичка, щото ваксиниран и недосегаем, пък жената умряла, щото била дебил.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.10.21 19:27



Пи ваксините любопитното е това, че някои хора сами си изградиха убеждението за 100% надеждност и после сами тръгнаха да си опровергават изграденото


Пък здравните власти се счупиха да обясняват обратното и че базисните мерки (маски, дистанция и подобни) остават въпреки ваксините. Ама не!

Иначе да, справедливо и резонно е и ваксинираните да подлежат на бързи тестове, след като и те разпространяват (макар и ~8-9 пъти по-малко). Това отдавна правят за влизащи в Израел, доколкото знам: ваксиниран или не - тест. Прави го и България от 1 септември насам, за влизащи от червена зона (тест и то само PCR, независимо ваксиниран или не). Неправенето му във вътрешния оборот повдига резонни въпроси... явно е компромис с цел.

Ако целта е стимул за ваксинация, съчетанието ваксиниран + бърз тест може да има нюанс: тестът за ваксинирания да е безплатен, а за неваксинирания - платен. На хората с невъзможност да се ваксинират им се издава тапия от личния лекар, която замества ваксинационния сертификат... Нещо такова. Това само ако управляващите водят политика на ваксиниране де, от тяхна гл.т.

Редактирано от Crrafterr на 17.10.21 19:33.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.10.21 19:48



За пътуването зад граница - общоприетото човешко право е ДА ИЗЛЕЗЕШ от ВСЯКА държава. За ВЛИЗАНЕ - за родната и/или където си гражданин или имаш друго право на пребиваване.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.10.21 21:07



" Кад се качи Кощана на столом...
Па кад заигра...


И почнат да падат влакна у чаше...'



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.10.21 00:01



Пи ваксините любопитното е това, че някои хора сами си изградиха убеждението за 100% надеждност и после сами тръгнаха да си опровергават изграденото

Напротив, навираха ни тук в очите разни гаранции от производителя. 95-6% от пфайзер, над 90% АЗ и нам какво си още. Ама то, пренебрежимо малко хора не ги ловяла ваксината, пък като се наваксинираме всички и спрем заразата, ще пазим и тях. Пък наваксинираният почти до пеленачетата Израел вече бучи и четвърти игли, защото всеки ден от 2-3 месеца отчита по 7-10 хиляди заразени. Като лъсна задника на все по-слабата надеждност при все по-новите щамове, същите "гаранти" дадоха назад - ама то, нали пише, че има % ненадеждност. И задължителния аргумент: ами да те хване ковида неваксиниран по-хубаво ли е?

Е, дали ще ме хване ваксинирана или неваксинирана като пак ще се тръшна в болницата и ще омра, каква е разликата?



Ако целта е стимул за ваксинация, съчетанието ваксиниран + бърз тест може да има нюанс: тестът за ваксинирания да е безплатен, а за неваксинирания - платен.

Е, те тогава да видиш с каква скорост ще се стимулира купуването на мними сертификати.

Докато не им уврат главите, че прецакването и санкциите не може да са стимул за ваксинация, а само доброволното убеждение в ползата от такава, има да берат ядове. Ма за целта трябва недвусмислено да доказват ползата - и 50% да е, колкото-толкова. И да не прикриват рисковете с манипулации и спестяване на информация.

Ами като напълзят още по-нови щамове, срещу които сегашните индустриални количества ваксини ще са още по-ненадеждни? Пък вече са дали парЕ да тях, требе да ги похарчат някак. Ще се нагледаме на валкирии.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.10.21 08:38



тъй да са чува!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.21 08:55



колко често си готов да се тестваш - веднъж в годината, в месеца, на седмица, всеки ден? (и то с нещо, което не показва реално здравословното ти състояние)

и ако целта им е печалба от продажба на лекарства и ваксини, защо реши, че натиска ще спре някога

изживей този живот, колкото ти остава, несигурно, Грийн, както си го живял и досега, без сертификати

събуди се

Бенджамин Франклин: "Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."

your ego is my lego



Тема твоето мнение за тези тестове е интереснонови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.21 09:13



Интересното във въпроса ми беше това, че търся твоето мнение по нещо, което изглежда задоволително за двете страни в конфликта. Тези не бързи, а светкавични 15-минутни тестове предлагат лесен и удобен за всички начин да се заобиколи "задължителното" ваксиниране и заедно с това да се успокоят страховете от зараза.

На мен бързите тестове през заведения(нехранителни магазини, офиси, молове... навсякъде) ми изглеждат задоволителни за да се затвори и отложи въпроса и така вероятно да се разреши в спокойна обстановка.
Да разбирам ли че ти си против тях? И ако да, тогава какво? Борба и протести ли? До кога, какво да стане?
Моля те, кажи с твои думи, линковете ти ме разочароват на 10тата секунда, интересува ме моята позната какво мисли, а не най-компетентния в света професор, лекар, носител на нобелова награда...

Добавям кавични на задължително ваксиниране- това редактирам. Те сами по себе си имат нужда от обяснение, но то е безброй пъти дъвкано- задължително- незадължително, под натиск - не под натиск, втръснала тема, съжалявам, че я написах тази дума, но зарекъл съм се - няма да трия

Редактирано от Green Light на 18.10.21 09:19.



Тема Re: твоето мнение за тези тестове е интереснонови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.10.21 09:59



На мен бързите тестове през заведения(нехранителни магазини, офиси, молове... навсякъде) ми изглеждат задоволителни за да се затвори и отложи въпроса и така вероятно да се разреши в спокойна обстановка.

Съгласна. Поне ще се отчете дейност. На момента нищо повече НЕ МОЖЕ да се направи. Наивниците ще смятат, че не са заразени, заразените ....нямам идея дали автоматично ще ги пратят за карантиниране или за писиар, нечий джоб ще се ПРЕпълни от тези тестове, защото ако е 25 лв както сега и трябва да отидеш до лаборатория - ще те домързи, но ако се спъваш в теста на улицата и е само 10 лв..."къде не отишли"... А Кацаров ще обере лаврите.



Но е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО временно като мярка. И почти неизпълнимо. Представяш ли си колко работна ръка ще трябва, за да може пред всяко заведение (нехранителни магазини, офиси, молове... навсякъде) да клекне по един "изследвач"??

Поредното кацарово безумие.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: твоето мнение за тези тестове е интереснонови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.21 10:03



борба, протест, бунт, неподчинение, бойкот, революция...

докога - докато им спрат тока, Грийн

без задължителни маски, тестове, ваксини

от началото съм против всичко, което се случва и грантаджиите, които пропагандират лъжите и всяват паника




Paндъл Пoл, ceнaтop на CAЩ към здpaвния миниcтъp-пpoмотър на koвид вakcинитe:
„Вие трябва да се срамувате от себе си и да се извините на американския народ, че сте нечестен по отношение на естествено придобития имyнитeт.“
(от ФБ стената на Анета Радославоеа)



your ego is my lego



Тема Re: твоето мнение за тези тестове е интереснонови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано18.10.21 10:22



Но е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО временно като мярка.

Опитвам се да сложа краен срок, за да оправдая смисъла на временното като мярка:-) Финалът е само в лекарство за лечение на К19.

В Гугъл чета за Молнупиравир на Merck & Co, за което се очаква да получи разрешение за спешна употреба в Съединените щати преди края на годината. Други по-сериозни заявки поне аз не намерих.

Не знам дали лекарство или ваксина е по-лесно да се изработи за кратък срок, но се замислих, че от началото на пандемията се говори първо за ваксина и много лаборатории се впуснаха да я откриват, за сметка на лекарство.

Дали щяхме да се дърпаме и да се разрази такава полемика про/анти, ако касаеше лекарство, а не ваксина. Едно е да ти кажат от СЗО - с това се лекува най-ефикасно, макар да е експериментално и да чуваш за странични ефекти, но да искаш да го пиеш, за да оздравееш (или не), друго е да е превантивна ваксина. Мисля, че ситуацията с полемиката и натиска щеше да е различна, даже можеше да я няма почти.

Защо насочиха първите усилия във ваксина, а не в лекарство? Разбирам за превенцията на обществото, но май трябваше успоредно с това мантрата да е - ваксинирайте се, докато открием лекарството! то идва, топло е, носи се всеки момент! Така можеше да мине номерът, ако наистина целта е да се реши проблем, а не да се задълбочи.

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar


Тема Re: твоето мнение за тези тестове е интереснонови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.21 10:41



Приемам, че всеки го бие тока по негов си начин, има страшно много хора, които ще ти кажат че и аз съм странен до степен на психиатрия, абсолютно съм ок ти да врътваш на твои си теми, но защо включваш в ревоюционните искания и тестовете?

"без задължителни маски, тестове, ваксини"

Защо без тестове?



Тема Re: твоето мнение за тези тестове е интереснонови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.21 11:03



написах го много пъти - защото тези тестове не са средство за диагностика, Грийн
не са като тестовете за бременност - една чертичка не, две да
могат да кажат, че са открили нещо,.а да няма нищо и здрави хора да карантинират
съгласен ли си да ти открият сифилис и да те карантинират, без да имаш симптоми

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано18.10.21 11:10



Не е за година, за кратък период е, вероятно седмица. Не можеш да чакаш безучастно една година и само да наблюдаваш цифрите, преди да предприемеш мерките, съпътстващи обявяване на епидемия.
Сметките ти са толкова умопомрачително измислени, че ако не касаеха човешки живот щяха да са смешни. Вече ти показах защо. Освен ако, разбира се, не подозираш, че зад твърдението 2+2=4 стои Ротшилд или рептилите.

Относно хората с респираторни заболявания у нас, за твоя изненада истинските цифри навярно са и по-големи. Само че огромната част от заболелите прекарват болестта на крак, за 3-4дни, а онези които стигат до болница много бързо я напускат след кратка терапия без усложнения и съвсем малък процент умират от нея. С ковид не е така. Там самото лечение е дълго, скъпо и проблематично. Все едно да сравняваш лятна диария с ебола.

Тъй като имам известен проблем да откривам някаква аргументация в постовете ти и ги възприемам по-скоро като нахвърляни петна конспиративни измишльотини, ще ти споделя и нещо в този дух - Сигурно всяка година традиционно си карам сезонния грип, дето попада в респираторните болести, никога не съм опирал до доктор заради него, но това не ми попречи да лежа 18 дни в болница заради ковид, като в един момент нещата бяха на кантар и си мислех, че няма да прескоча. 7 месеца по-късно минах задълбочени медицински прегледи по друг повод и се оказва, че имам поражения на бял дроб, сърце и не знам още какво. Демек, АЗ ти казвам, бе, АЗ, че ковид има и той сиеебалмамата. Колко това може да бъде валиден аргумент в глобален мащаб, не знам, но може пък да е непоклатим за теб. Белким спре да се излага една умна жена.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: thehuntermuster23127]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано18.10.21 11:21




Дано да се възстановиш 100%, пич!



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: thehuntermuster23127]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.21 11:24



разбирам гнева ти, Хънтър

болен си бил и в болница си лежал

но дори всичките 500 хил да са лежали като теб в болница през двете години, пак не са натоварили болничната ни система

а другите без да сме били болни стояхме затворени и ограничени, заради болест, която няма лечение, само облекчаване на симптомите и няма ефективно предпазно средство

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: thehuntermuster23127]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.21 11:50



забравих да те попитам - изкара ли си кода за преболедувал? на почивка ходи ли?

а много хора не са, щото здравите ако не се тестват, не докажат, че са били болни или че са си инжектирали някакви течности, не могат да правят много неща

това изглежда ли ти справедливо?

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: thehuntermuster23127]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано18.10.21 14:55



дано се оправиш от страничните заболявания!
и продължавай да се пазиш!





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано18.10.21 23:16



Не знам дали болните от ковид натоварват здравната система, не разбирам много от здравни системи, но имам подозрението, че в действителност яко я товарят и в резултат умират необгрижени хора. Например онези разлики в броя умирания на седмица през миналата есен, когато едни няколко стотин човека умираха на седмица свръх средното за страната в нормална обстановка плюс онези от ковид. Тоест, необяснимо завишение на смъртността в огромен порядък. Понеже не съм експерт в здравни системи, бих могъл само да споделя опит. Докато лежах в отделението по време на пролетната вълна, то в един момент се напълни и се принудиха да изписват хора, които не са съвсем излекувани. Мен например, ме изписаха с по-лоши кръвни показатели от когато ме приеха. И макар да го криеха, във въздуха витаеше лека паника. А хората се стараеха и ни лекуваха.

Няма гняв в мен или поне не е предизвикан от моя опит с ковид. Ама изобщо. Личните усещания не са валиден аргумент в този казус. Но понеже правиш обобщения, ще ти отговоря. Ако нещо ме ядосва, то това е упоритата, самодоволна тъпотия. Арогантното, непоклатимо превъзходство на глупави, недоучени хора, които не притежават нито базата знания, нито аналитичния капацитет да правят изводи и обобщения, обаче това не им пречи да ги плющят гръмко и кресливо пред себеподобни. Не обиждам теб, далеч съм от тази мисъл, говоря за онези, които четеш и на които сигурно вярваш.

Или както Стефан Цанев казва - "Не е тъжно, че сме най-бедните в Европа, а е срамно, че сме най-глупавите.".



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: snowprincess]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано18.10.21 23:23



Не просто справедливо, изглежда ми задължително.

Макар и преболедувал, съм и ваксиниран. Не само, защото предпазвам себе си, а и защото искам да снижа до минимум възможността да убия някой идиот.



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.10.21 00:13



- никакви затваряния и подобни глупости, живота си тече нормално
- ваксини осигурени за желаещите, на пазарна цена
- осигурени достатъчно хладилни камиони да извозват труповете от улиците





Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.10.21 01:09



Щом не искаш излишни глупости и камионите може да не са хладилни...



Тема Re: твоето мнение за тези тестове е интереснонови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.10.21 01:50



интересува ме моята позната какво мисли,

Твоята позната не мисли. Изпаднала е в мисловен ступор от около година насам, който се засилва с всяка поредна прочетена от нея глупост в интернет. Затова и не може да каже нищо конкретно (няма и необходимите познания, дори наученото по биология в основното и средно даскали се е изпарило от главата й), а само пуска линкове с шаманизми.



Тема всъщност нема нужда от камионинови [re: tuzlija-179435]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.10.21 02:29



така и няма трупове по улиците, за голямо съжаление на цожидваксърите



Тема Re: твоето мнение за тези тестове е интереснонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано21.10.21 07:10



(няма и необходимите познания, дори наученото по биология в основното и средно даскали се е изпарило от главата й)

и лекарите ли нямат необходимите познания по биология и химия

ще видим днес в колко болници дебилите няма да отидат на работа

защо така тези хора не искат да станат доброволни жертви на изнасилване

сигурно не са достатъчно интелигентни, за да вярват в науката и консултантите

your ego is my lego



Тема Re: Онази тема доста натежа...МЕРКИТЕ!нови [re: thehuntermuster23127]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано21.10.21 07:18



Не просто справедливо, изглежда ми задължително.

Макар и преболедувал, съм и ваксиниран. Не само, защото предпазвам себе си, а и защото искам да снижа до минимум възможността да убия някой идиот.


повярвал си на една лъжа

някой е злоупотребил с доверието и здравето ти



your ego is my lego




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.