Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема 10.000 шофьора липсватнови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.09.21 19:21



В Обединеното кралство. Поради брекзита се били пренасочили другаде емигрантите, които преди извършвали тази работа, казаха по радиото днес. По тази причина свършвали горивата по бензиностанциите и хората панически се редяло и купували запаси.

После добавиха, че британското правителство обмисляло да въведе бележки за предимство, които например да ползват лекарите и медицинският персонал, който непременно трябва да отиде на работа. Другият обмислян ход е да преразпределят войници, които да извършат доставките на горива и продоволствия.

А тази пролет пък бяха казали, че Борката Тъпото се обадил на Канцлера да иска някак да му прати сезонни работници, че няма кой да помага за реколтата. Тя, съответно, му показала среден пръст. Не директно, нали, но, спомням си цитата, го информирала, че трябва да се придържа към рамковите споразумения, подписани при излизането от ЕС. Ще ми липсва тази жена с нейният безупречен стил на говорене.

Аз бях заложила на 5 години, но така като гледам, много по-рано ще задрапат тия със синята кръв да се връщат обратно.. питам се какво правят пакитата и индийците, дето са им приоритетни. Не, че ме вълнува особено.

А като цяло проблемът е много по-голям, защото европейските държави имат вече проблем с демографската си структура. Нямат млади хора. Обаче, и Борката като и нашите управници, не можа да осъзнае, че хората правят държавата, работят и плащат данъци. Съответно и пенсии.

Но, да видим. Тия не се наиграха откак съюза е създаден..иди ми, дойди ми..



Тема Re: 10.000 шофьора липсватнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.09.21 20:18



Оня ден слушах по радиото, че тоя шофеорския проблем и у нас го имало, и за сезонни работници, та щели сме да внасяме от Украйна.



Тема Re: 10.000 шофьора липсватнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.09.21 20:28



От Украйна вече внасяме сезонни работници за морето, май от 2-3 години.
Шофьори... какво следва-медицински сестри, лекари?
Вселенско придвижване/врътки





Тема Re: 10.000 шофьора липсватнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.09.21 20:32



Абе, станахме западняци.





Тема Re: 10.000 шофьора липсватнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано28.09.21 20:37



От повече време внасяме работници не само от Украйна. Недостиг има във всички сектори. Само се огледайте по бензиностанциите и хранителните вериги и съпоставете обслужването преди 5г и сега. Проблемът е много отдавнашен, Ковид кризата за малко замрази този недостик, но нещата се задълбочават. Не ги мислете британците, те пак ще дръпнат хора от Източна Европа. Тук няма кой да дойде да работи за 1000лв.



Тема Re: 10.000 шофьора липсватнови [re: parvaty]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано28.09.21 20:36



"За какво са тия опашки, Джон?"
"Хората се редят за бензин, сър."
"А защо няма бензин, Джон?"
"Липсват 100 000 шофьори на камиони заради Брекзит, сър."
"А кой гласува "за" Брекзит, Джон?"
"Тези, които сега се редят на опашки за бензин, сър."

WALL·E


Тема Re: 10.000 шофьора липсватнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.09.21 20:37



да беее, истински западняци


Остава да намерим цигани-внос, които да берат ягодите по берковско и ябълките по Ябълково



Тема Офтопикнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.09.21 20:40



Нали стана и ти селянка, та:

ЕСЕН.
Германия - бира и секс.
Франция - вино и секс.
Испания - мед, орехи, секс.
България - туршия, оцет, лютеница, остави ме бе, скапана съм.





Тема Re: Офтопикнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.09.21 20:46



България - туршия, оцет, лютеница, остави ме бе, скапана съм.
Глупости, пълни глупости.
Преди 10 години Карамфибов ми подари тениска с надпис на гърба :
Говоря малко
Умея да готвя
И НЕ МЕ БОЛИ ГЛАВА

Наскоро погледнал и видял, че надписът е поизбледнял. Каза, бе е в сила, нищо че времето е изсветлило боята. Очаквам пак да ми подари нещо такова, но с някакъв нов надпис, подобен!

Та, проблемът не е в жените, а в мъжете. Моят не употребява оцет





Тема Re: 10.000 шофьора липсватнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.09.21 20:48



Е, няма, да.. и в България няма, но там щото бачкаторите масово се изнесоха. А идеята на Ружа да се търсят цигани за берачи също не става, щото работливите цигани също се изнесоха. Разправях ти в друга тема за чистачката на летище Мюнхен.

Та, нормално .. демографксия проблем следва този. Логично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.