Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 10.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.09.21 22:39



LIRA - неваксинирана - преболедувала март 2021г, доказано с 2 теста, без усложнения
Съпруг - неваксиниран - преболедувал януари 2020, в болница 10 дни,мислеха че е белодробна емболия, тогава не бе обявен още ковида - с пневмония
Малка дъщеря - неваксинирана - преболедувала новият ковид Делта, юни 2021, без усложнения
Голяма дъщеря - неваксинирана -преболедувала март 2021 - доказано с ПСР, без усложнения
Сестра - неваксинирана - преболедувала март 2021 - с ПСР - разви едностранна пневмония
Майка на 82г. - неваксинирана - преболедувала март 2021 - с ПСР - разви едностранна пневмония



Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.09.21 22:47



Е само да пусна тоя постинг и...
Не моеш, Грийне, само говориш!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: DarkSide]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано24.09.21 22:54



Ето, пак скачаш, а грам лошо чувство нямам към теб. Само казах, че не бива да го приемаш толкова сериозно. Останалата част с психоаналитика.....нормално е, няма общо с диагнози, прав си.
За Гъркинята....бих я занулила, бих го правила често, само заради нея самата. Тя го знае. Повече трябва да "почива" от клуба, не говоря за този случай, излиза от всички граници и си вреди, ужасно си вреди. Колкото и да ти е странно, имам много добро отношение към нея, зная колко точен човек е и зная защо надява доспехите и тръгва "на оръжие".....но това не я оправдава. Киро стотина пъти й каза да не му пише (на още една "девойка" също)
Дарки, не може да ни харесват всички, все сме чешити тук, знаеш го.))
Не съм много агресивна, по-точно е, че мога да се контролирам, не е да не съм, но аз също имам "зануляване" на някои клубари, бе да имам копче))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: DarkSide]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано25.09.21 14:45



ти можеш да си бучиш колкото си искаш, но не зануляваш гъркинята покрай бученето си

именно! досега има няма-10ина за няколко месеца...
аргумент-неприятни!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: Lira Emerald]  
Автор Liya ()
Публикувано26.09.21 00:24



Лира, зная, че не ти пука много-много за сестра и майка и без лоши чувства, съвсем добронамерено, а и за инфо на другите съклубари - да кажа инфо от трима доктори споделено и ширещо се сред средите им - няма пневмония при ковид - казват, наричаме го така, защото нямаме как да го наречем по друг начин, а всъщност е жестоко поражение на дробовете, но нямаме друг термин освен пневмония...



Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: Liya]  
Автор 2biri ()
Публикувано26.09.21 01:10



Не е вярно. Има и чиста типична пневмония, най-често лека такава. Има и само бронхит. Има и само загуба на обоняние или само високо кръвно, или само дрискане. Онова със скапаните дробове също го има, но не е всеки път, както го представяш, а рядко.

Не паникьосвайте излишно хората!

Имам приятел - почина от неврологично уж следковидно заболяване според лекарите - парализираха му се крайниците 2-3 седмици след карантината. Жена му след много тежък ковид (почти кома), се оказа, че е със сериозен диабет и дори не кихна. Той не боледуваше никак, тя беше в болница.

И ние говорим с лекари. И те боледуват от Ковид. Личната ми беше на кислород. Няма разкапани дробове. Мъжът й (пак доктор) претърпя сърдечна операция след ваксината.

Просто е някак... не знам...много неуместно да правиш такива изводи. Има си често съвсем типична пневмония без жестоко поражение на дробовете. И ние, и децата ни са я карали. Моето поне е лежало в болница с двустранна - беше без температура, без кашлица, но му се виеше свят и залиташе. Аз също се бях гътнала преди години. Развих я за около час без нищо, което да я предвещава с 40 градуса.

След като повече от година нямаше друг грип - всички типични грипни от предходни години се изтъркаляха ковидни. И да, понякога е много тежко, че и до смърт.

Бъдете здрави, но не прави грешни внушения! Хората най-вероятно са се възстановили съвсем ок без да имат жестоки поражения на дробовете, както са ти казали твоите приятели. Щото едно е да има и жестоки поражения понякога, съвсем друго е всяка пневмония да е такава - не е.



Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: 2biri]  
Автор Liya ()
Публикувано26.09.21 01:39



Добре си се изказала лаишки и нищо против, но не говорим за приятелски изказвания, а за такива от ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, които опре-де-лено, подчертавам, казват, че пораженията от ковид на дробовете, не са пневмония, но нямат как по друг начин да го нарекат. Пораженията са жестоки и нямат нищо общо с пневмонията, наричат се така поради липса на друг начин да го нарекат. Ти си говори.



Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: Liya]  
Автор 2biri ()
Публикувано26.09.21 01:54



Личната ми лекарка и мъжа й са професионалисти. Тя няма скапани дробове след кислородна терапия в болница. И няма подобни наблюдения. Твоите едва ли са по-професионални от моите - все са доктори.

Майка ми е много астматичка. При Ковид имаше бронхит. Тя почти всяка година има бронхит. Не й се разкапаха дробовете също.

Твоите лекари що да са по-лекари от моите? Толкова много хора покрай мен бяха с пневмония - всеки втори с ковид имаше пневмоти1ни изменения. Не, нямат фатални поражения на дробовете. Моля те, психираш излишно! На 20 пневмотични нула с фатални поражения добре ли е като статистика?

Да, има и тежки случаи. Не са масови.



Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: 2biri]  
Автор Liya ()
Публикувано26.09.21 02:19



Да, така е - наричат ги пневмония, защото пораженията от ковид няма как по друг начин да ги нарекат - това е истината. Ти ко щеш вярвай и ги наричай пневмония, но не са. ДОКТОРИТЕ не знаят как по друг начин да ги нарекат, и нямам намерения да пускам линкове като някои, немам си друга работа. Но истината си е такава - пораженията на дробовете от ковид не са пневмония, а нещо доста по-тежко.
Ти си разсъждавай.



Тема Re: 40-50 и КОВИДнови [re: Liya]  
Автор 2biri ()
Публикувано26.09.21 02:27



Кои ДОКТОРИ, бе Лия? Твоите? Всички?

Моите доктори типичната пневмония я наричат пневмония, бронхитът - бронхит. Когато са с много усложнения или нетипична картина - се колебаят, но това е рядко.

Не, не е вярно, че пневмонията е винаги трайно увреждане на дроба при ковид. Най-често няма увреждане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.