Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 21.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re: Census 2021нови [re: Bezsynna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.09.21 11:28



"НСИ вече е предал на преброителите 15 цифровите кодове на домакинствата, които са се преброили онлайн и доброволците не би трябвало да ги посещават по домовете. По принцип след завършване на онлайн преброяването, ползвалите услугата, получават споменатия код.

Туй ще рече, че не сме длъжни да кибичим в къщи или да си лепим кода на входната врата, тъй ли?

Относно споровете излиза ли автоматично инфо за длъжност като си изпишеш фирмата на месторабота - някъде на 3-4 ден от онлайн преброяването още не излизаше. С Липарски - ЕООД - се кумехме малко като какъв да го впишем, собственик ли, бачкатор ли, като е и двете.

А приятелката на Липарското, от Бургас и с настоящ адрес в София, техните я преброили в Бургас, щото автоматично им щръкнали ЕГН-тата и на двете деца, нищо, че тя пълнолетна и живее на друг адрес. Пък на нас Липарското, и то в София, не ни щръкна. Значи, са донабърниквали нещо в онлайн платформата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Census 2021нови [re: Bezsynna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано20.09.21 11:33



НСИ вече е предал на преброителите 15 цифровите кодове на домакинствата, които са се преброили онлайн и доброволците не би трябвало да ги посещават по домовете.

Тъй, тъй. Да вземат да предупредят и преброителите, че вчера (неделя), в 14,15, се скъса да звъни на вратата. Бях в банята и реших, че някой си е забравил ключа.

Е! Оживя като по чудо. Мокра, наметната набързо, търся код в телефона припряно, защото се притесних, че много я задържам. Тя не се притесни, че е неделя от два до четири. Служба, ко да правиш.

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar


Тема Re: Census 2021нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано20.09.21 11:35



Четири човеци преброих в мойта къща, а живеем само двама в нея и то - не постоянно.



Трима, ясно, вие сте семейство. Но четвъртият откъде се появи? Снаха ли имаш, да честитим!



Тема Re: Census 2021нови [re: Asia.]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.09.21 11:40



Хехе, абе то така, ама аз пък си нося личната карта и ключовете на едно място.


Когато бяхме малки, носехме ключове на връв на вратовете си. При сегашните деца този въпрос не стои, защото тях никой, за добро или лошо, не ги пуска сами навън (и аз в това число засега). Вървеше една приказка, че ключът трябва да се носи под блузата - ако е отгоре, някой може да го снима и по снимката да си направи ключ за у вас.

То сега и снимки ей така безразборно с попадащи в снимката други хора са харам, ама тогава не бяха. ;)

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 20.09.21 11:42.



Тема Re: Census 2021нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.09.21 12:51



Свеки.

Както казах - не живее на преброеното място.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Census 2021нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано20.09.21 13:21



ясно. Ето кой обърква статистиката, пък после държавата била виновна.)) Всъщност, като брой население няма значение, но като брой домакинства, битова осигуреност нещата вече само от вас са изкривени. Статистиката е такава, каквато я подадат гражданите-разчита се на съвест, както и при спазването на законите.

Всички имаме възрастни родители, приятели, които се опитваме да облекчим. Как действахме ние :
- Дъщерята. Домакинство, преброено с мейла на зетя.
- Бившият "Карамфилов", домакинство, преброено с мейла на дъщерята. Можеше да го пишем някъде-я при щерката, я при сина, а що не и при нас)), но преценихме, че истината е над всичко.
- нашето домакинство-с моя мейл.
- родителите на Карамфилов-с неговия мейл.
- Мама- с мейла на единия племенник, а неговото домакинство с мейла на снахата.

Мдаа, голяма "врътка", но пък коректни, поне се опитваме.

Та, като изкривяваш статистиката, недей вика : егати преброяването, щото ти си в това "егати".

Сещам се сега за едни клиенти, които са длъжни да дават статистика обслужени свои клиенти, но не го правят. И дамата ми споделя : и виждам аз в НОИ, че при нас такива и такива цифри. Но аз не давам никаква статистика, те си копират от минали години. Въпрос от моя страна : ами обади се, кажи им, че не е вярно.
Тя: е как да се обадя, аз съм длъжна да давам информация. Но не ми се занимава. Те си траят, не ми се обаждат, аз що да се бутам.

И така.... статистиката е стъкмистика, защото хората, които я подават са некоректни, пък после държавата била виновна





Тема Re: Census 2021нови [re: Crrafterr]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано20.09.21 13:38



+1





Тема Днеснови [re: Liya]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.09.21 13:47



сайтът ме пусна милостиво.
започнах аз попълването, стигнах до картата, където, според обяснението, трябва да придвижва "мишенката" до сградата, дето я обитаваме.
то хубу, ма мишенката е статична и не дава да я барам, затова пък картата се движи.
на принципа мохамед и планината, придвижих картата до мишенката.
ама не става.

а докато не отбележиш сградата, не те пуска нататък.

вече ми писна.
колко ли кинти са смъкнали за тая идиотщина...


научи се да чакаш

Тема Re: Днеснови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.09.21 13:47



Аз нали съм куха и грозна, направо казах на главата на домакинството да ми отбележи той сградата.


Той хвана и придвижи онова кръгче, дето е горе вляво.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 20.09.21 13:49.



Тема Re: Днеснови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.09.21 14:24



искаш да кажеш, че е мъжка работа?

права си




научи се да чакаш


Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.