Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: Census 2021нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано19.09.21 11:16



мен пък ме питаха за превозното средство, ти може би имаш фирма у вас и не се очаква да се придвижваш до работа



пнж-2 било образеца, а номерата на имотите са за тези, които живеят в къщи без административен адрес - те си ги знаят номерата. Та леля Спаска няма кво толкова да мисли.



Тема Re: Census 2021нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.09.21 12:45



Та леля Спаска няма кво толкова да мисли.

Че как "няма"? Още сблъскването с тия непознати понятия, АКО е коректна, може да я стресне.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Census 2021нови [re: 2biri]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано19.09.21 14:05



Не стига, че имах леля на име Спаска, но и внучката &#1117; също е Спаска.
Типичен пример как едно име, определено християнско и българско, в днешно време се възприема едва ли не като старомодно и селско.



Тема Re: Census 2021нови [re: Tyзлиja]  
Автор 2biri ()
Публикувано19.09.21 14:16



Ааааа че какво й е на Спаска? Примерно име, можеше да бъде Виктория или Никол, но е малко вероятно бабата така да се казва. Та Спаска, Пенка, Иванка, Марийка, Цанка - като е за баби. Никол, Димана, Мартина, Рая - като е за млади.

Инак наистина нищо му няма на Спаска. Е, ако беше Спасислава, Спасимира или Спасияна - щеше да е ясно, че не е бабата





Тема Re: Census 2021нови [re: Tyзлиja]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.09.21 14:18



Не стига, че имах леля на име Спаска, но и внучката й също е Спаска.
Типичен пример как едно име, определено християнско и българско, в днешно време се възприема едва ли не като старомодно и селско.


Кой казва, че е точно така? Аз го употребявам, защото бях доста близка с покойния "Дон Базилио" - Васил Цонев, и той тези две имена - Спас и Спаска, си ги беше нарочил кой знае защо, и си ги ползваше и за разказите, и в живия живот като нарицателно. "Защо бе, Спасе...и т.н." Ако си чел сатиричните му разкази - би трябвало да си го забелязал, може и да потърсиш. На Васил това му беше просто литературният герой и аз съм го възприела от него. Както съм възприела от диригентката ни от Бодра смяна израза "средно интелигентен кон".

Но това не значи, че тези имена ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се възприемат някак си. Да, не са от модерните имена както и десетки други, но това си е световна тенденция.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Census 2021 - въпроснови [re: Liya]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано19.09.21 14:51



за какво са ни тези кодове - които получаваме по нет преброяването?
защо трябва да го давам на някакъв преброител...който дори не знам дали е истински?



Тема Re: Census 2021нови [re: UnicaDonna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.21 16:32



На мен ми отне 10 мин, приятелки казаха 5ч, което е пълен абсурд



Тема Re: Census 2021нови [re: holi_day]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.09.21 19:27



Еееее, аз първо четох инструкциите, после писах в клуба, после търсих ЕГН-та... Четири човеци преброих в мойта къща, а живеем само двама в нея и то - не постоянно.



Егати преброяването!

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Census 2021нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано19.09.21 19:35



Хммм ама цялата идея е да преброиш в момента пребиваващите в жилището. Без тези, които са в чужбина или живеят на село или в съседния блок.

Аз се регистрирах втори път и преброих нашите на техния адрес, декларирах присъствието на младежа, щото беще тук за седмица, но то си пише че е само временно. Не разбирам защо ги брои всички на твоя. Идеята е някаква статистика да се направи все пак - поне малко обективна.



Тема Re: Census 2021нови [re: UnicaDonna]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано20.09.21 01:08



"Баща ми бояджията", Джоко Росич като братовчедът Спас, Ицхак Финци като Спас Бунака- тайния полицейски агент за един ден. Тъпня.Разказът се търпи.Ако декорът не беше стара София - дали?
По същото време съм чел книгата "Усмихни се, усмихни се";
За "Стършел" бяхме абонирани по това време....

За братя Цоневи съм имал чувството, че все нещо им липсва, не достига...- каквото нямам напр.за Климент Денчев, Джони Пенков...

Както и по принцип отрицателното ми мнение за качилите се на царската каруца и участвали в мероприятието "цар"...




Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.