Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Census 2021нови [re: Liya]  
Автор 741 ()
Публикувано08.09.21 09:37



Снощи пробвах, не се получи с регистрацията. Рано тая сутрин нямаше грижи.
За въпросите, единствено размерите на стаите ме вкараха в размисъл. Останалото е жилище, обзавеждане, кои живеете там, работа, език, националност, здраве, религия и прочее, отговарят се без замисляне. Попълвай всичко наред, че приключва набързо след данните за последния човек без да предупреди или да даде възможност за преглед и редакция. Дава код и след това не можеш да поправяш.

после искали и кода да им дам, а нас скоро няма да ни има на адреса. Освен да моля комшии да го залепят на вратата, друго не се сещам.

Тоя код едва ли е проблем, ако не го дадеш на място. На предишното преброяване мисля нямаше такова нещо. Предполагам са го направили да не лъжеш преброителите, че си се преброил да ти се мажат от главата. Не знам.

Имам един необитаем в момента апартамент, за него какво се случва, като се води на фирма, дали ще имам някакви неприятности?

А ако имаше 20 имота из цялата страна, тогава какво щеше да правиш?
Така или иначе, на 7 септември може да си само на един адрес, интересува ги жилището, в което живееш постоянно към тая дата. Не им се връзвай прекалено.



Тема Re: Census 2021нови [re: 741]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.21 10:05



- децата ни над 18 сами ли да се броят
или ние, с едно влизане в системата, можем всички в семейството да преброим
- ако те не се преброят онлайн, а мине преброител през апартамента в софия, моите кое жилище да описват, те нямат там адресна регистрация
- ами аз - по лична карта имам различни постоянен и временен адрес, а живея на трето място
предишният път се регистрирах онлайн, но вече съм забравила какво беше

Stay Home. Save Lives.


Тема Re: Census 2021нови [re: snowprincess]  
Автор 741 ()
Публикувано08.09.21 10:43



Децата, където живеят постоянно, там се броят. След като са другаде, значи на другото място.
За адресната регистация - не ги интересува дали си регистриран на адреса. Интересува ги къде живееш в действителност.

Хе, преди малко ми дойде мейлът с потвърждението от снощната регистрация. Мислех, че се е затрило, сутринта направих нова регистрация и за новата дойде веднага. И ей го, сега идва и снощното. То само два часа важи и после трябва всичко отначало, ама въпреки това все пак го пратили хората, да не става зян :))

Редактирано от 741 на 08.09.21 10:47.



Тема Re: Census 2021нови [re: 741]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.09.21 11:19



Мисля, че имаше и уточнение в началните надписи, че всичко е към 7 септември 2021, вкл. адресът. Един вид регистрацията в общината не важи.



Тема Re: Census 2021нови [re: Liya]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано08.09.21 14:50



Не мога да си усложнявам живота с подобни щуротии





Тема Re: Census 2021нови [re: Liya]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.09.21 15:11



ако не се преброим по нета
никой няма да допуснем в домът си и глоба няма да плащаме
не им ли стига данъчните и здравословни те ни декралации???
всичко знаят за всеки един от нас редовните граждани!!!
а че с махалите имат проблеми за преброяване - това не е мой проблем!





Тема Re: Census 2021нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.21 15:21



Ама като ви чета напрао се изприщвам... и си затвърждавам мнението, че в класическите и значими дейности (като избори, преброяване и пр) новите технологии не само че ПРЕЧАТ, ами са и ВРЕДНИ!

(Честно казано - понеже познанията по английски език аз го притурям към “нова технология” - няма да се изненадам, ако следващото гласуване се извършва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на английски!!)

Я отначало.

Първо - АЗ ли искам да се преброявам, или държавата иска? Май второто. Нямам спомен по конституция да имам такива задължения. Кви са тия срокове тогава, кви са тия санкции, кви са тия предварителна познания, които трябва да имам, за да се РЕГИСТРИРАМ?? Тез хора не се ли научиха, че ползването на новите технологии НЕ Е И НЕ ТРЯБВА ДА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО? Кво е това - ами айде през интернет банкиране, айде плащане задължително с карта, айде тва-онова... Ще изчакате да измрат възрастните хора и тогава ще ЗАДЪЛЖАВАТЕ!!!



Второ - който иска да ме преброи - ДА МЕ НАМЕРИ в удобно за мен време. И ако иска размерите на стаите ми - ДА СИ ГИ ПРЕМЕРИ.

Ама хааа!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Census 2021нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.09.21 15:32




Подкрепям!



Тема Re: Census 2021нови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.09.21 15:39



Какво е здравословна декралация?





Тема Re: Census 2021нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.09.21 15:42



Когато не е здравословно да не декларираш. Питай Ал Капоне.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.