Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 23.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Census 2021нови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.09.21 11:36



Мисля интересуват ги само жилищата, които се ползват за живеене.

Точно така. Преди малко завършихме преброяването. Пише, че с една регистрация се преброяват всички, живеещи на този адрес - без значение дали е собствено жилище и без значение колко домакинства обитават адреса. Дали някой от преброените разполага с още 5 жилища, гаражи и подобни, нито има въпрос в анкетата, нито бърка преброителите.

Освен това, като си изброил всички живеещи на твоя адрес - от година или от месеци, не помня вече, и си попълнил техните данни, те се считат за преброени.

Ний се изброихме, Липарски изброи неговите старци в техния апартамент и сега отиде да изброява родителите на приятел- емигрант в Америка, щото от чужбина още било курец.

Дадоха преброителен код, тези дни ще си го лепна на вратата за преброителите на живо - аре, изпълнихме си гражданския дълг.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Census 2021нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.21 11:45



Малко оффф... като си говорим за регистрации - някой има ли подръка адреса, на който човек може да си проверява има ли някакви неплатени (и неизвестни поради снимки) глоби в КАТ?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Census 2021нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.09.21 11:56





Редактирано от RujaKaramfilova на 10.09.21 12:04.



Тема Re: Census 2021нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор 741 ()
Публикувано10.09.21 12:01



Изпреварила си ме. Аз щях да и дам още по-добър адрес,





Тема Re: Census 2021нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.09.21 12:01



Hmm. We’re having trouble finding that site.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Census 2021нови [re: 741]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.09.21 12:03







Тема Re: Census 2021нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано10.09.21 12:03







Тема Re: Census 2021нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.09.21 12:26



Благодаря и на двамата!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Census 2021нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.09.21 13:05



Чета у форума.
Доколкото разбрах, ако имаш невръчени фишове, можеш само да разбереш факта, но не и да ги платиш. За да сториш последното трябва да отидеш до КАТ.
Електронно от всякъде.

Хубава работа, ама българска.



Тема go digitalнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано10.09.21 13:10



от фейсбук:

"
Случка от тази сутрин успя да ме изненада, въпреки липсата на високи очаквания към нивото на дигитализация у нас.
На ниво държава е ясно - пръснати милиарди с нулев резултат. Ако не броим позиционирането на бивш министър по темата за кандидат-премиер с "натрупан опит".

И ако за държавата е ясно, какво да кажем за частния сектор?

Наложи ми се да подам документи за възстановяване на медицински разходи към наш здравно-осигурителен фонд.
Въвели са електронна опция за целта - викам си - чудесно. Играя си да попълвам декларации, заявления и да прикачвам документи. Все пак мисля си - ще е по-бързо, отколкто да ходя до фонда.
Пускам най-после облекчен. Но...обратен емейл - представената редовна фактура не била с фискален бон. ОК, щом е нужен и бон, пращам и него.

След час гледам в пощата - върнато заявление: не било по изискуемата онлайн форма, а за подаване на хартия.
Добре, свалям онлайн формата, чиято единствена разлика с "хартиената” е, че пише на нея, че е за онлайн заявления!
И хоп - нова изненада. За разлика от "хартиената" форма, която може да се попълва онлайн, тази която е “онлайн” е в PDF формат и не може да се попълва онлайн!?!

Звъня във фонда с надежда, че нещо не съм разбрал. Не, служителка любезно ми обяснява: "така е господине, такива са нашите изисквания, трябва да си разпечатите онлайн формата, да я попълните, сканирате и пратите онлайн"!
Питам я: "А вашето ръководство нямаше ли по-добра стратегия, та е решило да печели от клиенти, “доброволно” отказващи "дигиталните" ви услуги?"

Още един епизод от "дигитална" България.
"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.