Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: грипнитенови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано31.08.21 23:49



Потвърждавам.
Но е невъзможно приятелката да е народ (това 1)
Възможно е просто да е индивидуално тъпа (това 2)

(Понеже винаги има хора които не изграждат имунитет след ваксина, но това е наистина трудно за възприемане

)

Но особено тъпи са тези, които вярват на баснята на Сноу. 10 години не пропуска тежък грип и е жива? Я и бако верваме, кой не верва - мамка му.

Редактирано от Crrafterr на 31.08.21 23:51.



Тема Re: грипнитенови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.09.21 00:05



Възможно е просто да е индивидуално тъпа

Е, определено не е много умно всеки път маниакално да се бучиш с ваксина, която те разболява. Но ти пък, не вярваш, че ваксините разболяват някои хора, та въпросът с тъпотата е малко относителен.

Ето ти негърска логика от твой тип:
Последният път, когато пипнах гаден грип, беше преди 5-6 г. Оттогава изобщо не съм хващала грип. Хипотетично, ако след последния грип бях решила всяка есен да се ваксинирам, за да не хващам пак грип, пак нямаше да боледувам, но фанатично щях да се кълна в ползата от противогрипните ваксини и всяка есен чинно да си слагам нова ваксина. И всички щяха да ми вярват, че вече не се разболявам от грип именно благодарение на ваксините. Ваксърите мислят точно така.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: грипнитенови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.09.21 00:11



А антиваксърите мислят точно така: (а) "ваксините имат едно неудобство - действието им изфирясва след известно време", сега вече и (б) "ваксина, която те разболява".

По (а) вече казах. Като че някой някога е твърдял обратното?! (т.е. взето от въздуха)
По (б) е друго, има още много. По (б) имаш предвид, говорейки за грип, че антигрипна те разболява от грип, а не че ти докарва примерно синдром на Даун. Това и беше упражнението ми по въпроса с "недоразвитостта" (на интелекта) - че абсурдът на твърдението се неглижира от недоразвития, той просто го копира в паметта си без никакъв филтър. Филтър просто няма (образование, среда, дори здрав смисъл).

ПП: как пропуснах циганския етнос у нас... Нали знаеш какво мисли той, с предполагаеми изключения: че ваксините специално за тях са направени така, че да унищожат целия етнос. Това е малко офтопик, но да го спомена в графата "без филтър".

Редактирано от Crrafterr на 01.09.21 00:16.



Тема Re: грипнитенови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.09.21 00:23



А антиваксърите мислят точно така: (а) "ваксините имат едно неудобство - действието им изфирясва след известно време",

отде накъде антиваксърите? най-официално ни проглушаваха ушите, че ковидните ваксини не са доживотни, а създават само временет имунитет.

сега вече и (б) "ваксина, която те разболява

от това, че отказваш да го възприемеш, не следва, че не е истина.

аве много ти олеква логиката по това време, май на някого му се спи.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: грипнитенови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.09.21 00:35



каква логика бре, я виж кой е заспал.
отде накъде антиваксърите? - ами оттук:

("не съм срещал твърдение, че антивирусните ваксини не изфирясват и че човек не трябва да си бие нови и нови дози" - "Поне за последните 41 години това неудобство е всеизвестно - и да се оспорва, като че е откритие от оня ден, е реторика против ваксините, но с несъществуващ (за мен) аргумент.")

Да не беше коментирала въобще, като ще се връщаме отначало...



Тема Re: грипнитенови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.09.21 00:44



уфффф, мразя това въртене в кръг и нищене на дума по дума.
чакай сега, че гледам добрата съпруга

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Оппаааа!нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.09.21 00:54



Нямам време да се ядосвам за кретениите в този живот,

И аз така. Затова и напоследък по-рядко пиша тук


Обаче не мога, човече, направо ще избухна отвътре

И аз така. Понякога не издържам
Както в случая.



Тема Re: Оппаааа!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.09.21 08:02



Като чета снощи колко сте говорили по ваксинационния въпрос и се чудя защо ли още го правите... Чопвам едно изречение, което освен от теб, слушам непрекъснато откак ваксината съществува:

Освен това нашите здравни власти се оказаха напълно некадърни в частта на връзката с хората.

Да бехте политици - да ви разбера. Едните обвиняват другите и после обратното. Боко плюе по сегашните, щото не се справили точно с това, като че ли по негово време хората се прескачаха да се ваксинират... и пр шокиращо-смешни случки... и ви питам: КАКВО ОЩЕ МОГАТ СПОРЕД ВАС ДА НАПРАВЯТ "ЗДРАВНИТЕ ВЛАСТИ", ЗА ДА УБЕДЯТ ТОЧНО ТОЗИ НАРОД В НЕЩО, КАКВОТО И ДА БИЛО?

Кажете бе хора?
Дайте примери на неща, които нашите "здравни власти" не направиха?

На мен вече ми се повръща ИМЕННО от приказки защо и как ТРЯБВА да се ваксинираме. От хладилника ми изскача една ръка със спринцовка, която неистово се стреми да ми забие първа, втора, трета и четвърта игла едновременно! А в банята всяка сутрин ме посреща низвергнатият (кой знае защо) Кантарджиев, който с противния си селско-народняшкия маниер ми обяснява как отдавна трябвало да съм го направила...

Аз предложих преди дни тук - според мен всичко е излишно, просто трябва ВСЯКА СУТРИН да съобщават това, което ние тук си говорим: В болница - Х човеци, в интензивно - У, починали Z, от всички тях - 99% НЕВАКСИНИРАНИ. Това според мен би свършило работа ДОНЯКЪДЕ.

Но наистина ли мислите, че някои власти са в състояние да накарат ТОЗИ НАРОД да направи нещо, което не иска?

Дали не очаквате нещо такова на всяко кьоше:



Или такова?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Изкушаващата ваксинанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано01.09.21 08:06



Вие двамата с Грийна сте големи лотофаги. (лотосояди)
Lotus eaters, дето се казва така - по-интелектуалничко.

Помните ли онзи остров от приключенията на Одисей, чиито жители се намирали
под властта на наркотичния лотус? Дъвчели го по цял ден и отказвали да се
занимават с практични неща? Заменете лотуса с ваксината и се получава нещо
подобно.
Ваксинираните не са ли ваксинирани, бре? Бронирани.
Ваксината нали предпазва от зараза? Живейте си живота.



Този клип ми попадна съвсем случайно.
(Търсех нещо друго свързано с България.)
Преполагам, че досега не е цензуриран, защото е на български език.
Още повече, че е от миналата година.

Това, общо казано, е всичко. В рамките на две минути.
Да се гледа пак и пак.





Тема Re: Изкушаващата ваксинанови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.09.21 08:34



Това, общо казано, е всичко. В рамките на две минути.

Може да е БИЛО всичко ТОГАВА.
Сега нещата са по-различни.
Какво ли мисли СЕГА въпросният доктор?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.