Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: грипнитенови [re: DarkSide]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано31.08.21 20:33



Това за изфирясването на грипните ваксини откъде го изкопа?
Не се ли вижда от постинга ми? Сигурно не - изкопах го от факта, че трябва да се ваксинираш всяка година и всяка година ваксината е различна. За година време изфирясват (жаргон, в смисъл - стават невалидни за следващата година).



Тема Re: грипнитенови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано31.08.21 20:48



То в това е бг-драмата: едни твърдят, други твърдят, трети...

Типично за всеки недоразвит народ, с историческа традиция на разрив с елита си от времето на Андрешко насам. Най-са ми смешни тия, дето ваксината ги разболяла. Другите ги разбирам - тия дето хващали грип въпреки ваксината, ама пропуснали да знаят за клинични резултати от порядъка на (едва) 50-60 ефективност.

Европа е против потретването. Има коментари от наши хора, че евентуално - само за специални хора, много ограничен кръг хора, въобще не се препоръчва като масовост. Специалните са най-вече имунокомпрометирани и други рискови, дето не ги разбирам, за да цитирам. В България никой не го препоръчва. За израелците какво да кажа, луди хора - освен ако третата инжекция не е трета доза от същата ваксина, а е бустерна доза от вече видоизменена ваксина (нова разработка за новите щамове). Друг особен смисъл не виждам, дори да си ваксиниран през декември миналата година. По-разумно е да се изчакат проучвания и изпитвания, дори ускорени - а може и да ги има, израелците първи са в течение. Имат си Мосад, имат си и мангизи.

Сезонноста настрана, споменах я само като се чудех дали 174 млн дози грип = 174 млн човека.



Тема Re: Оппаааа!нови [re: NUT]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано31.08.21 21:05



Пълни глупости! Първо не е задължително личният лекар в Англия да назначи ваксинирането. Има си центрове по райони, в които се записваш и получаваш смс или мейл с датите за ваксинация. И второ, в Анлия масовото ваксиниране е с Пфайзер. Децата ми в Англия и всичките ми познати, вкл. и англичани, са ваксинирани с Пфайзер и не съм чула някой да е ваксиниран с Аатрата.



Тема Re: грипнитенови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.08.21 21:08



То в това е бг-драмата: едни твърдят, други твърдят, трети... Типично за всеки недоразвит народ,

Хубава работа. Написах това, което хора, ползвали ваксината са изпитали лично.
Откога е недоразвитост човек като приеме едно лекарство да прецени дали и как му действа.

Най-са ми смешни тия, дето ваксината ги разболяла.

Има и още по-смешни от тия. Всички знаят, че аналгинът и аспиринът са безвредни, дори много помагат. Обаче, приятелката на Липарското, представи си, се обрива и веднага започва да повръща от аналгин. А наша Ета, представи си, се подувала като балон от аспирин. Но те са недоразвит смешен народ, със сигурност си въобразяват, че най-ефективните и разпространени лекарства ги разболяват.

ия дето хващали грип въпреки ваксината, ама пропуснали да знаят за клинични резултати от порядъка на (едва) 50-60 ефективност.

Е, не общувам с чак пък толкова хванати от гората хора. Знаят, че противогрипните ваксини не обещават пълна защита, но като са си ги слагали, са се надявали и вярвали, че точно пък те ще бъдат защитени. То, и с противоковидните ваксини така. Иска им се на хората, иначе от какъв зор да се бучат с инжекции.

Европа е против потретването.

Засега. Ама виж какво разправял министърът на Белгия.


Бустерна, небустерна, ще ви боцкат през месеци като стой, та гледай.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: грипнитенови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано31.08.21 21:31



Недоразвит (думата е слаба, разбираш) е човек, който като не му подейства ваксината (не лекарството) започва да смята, че не просто е прецакан, а че ваксината е 0 (нула) като всеобща ефективност. Всеобщо вредна.
Пък тя не е нула, а е 50-60 от 100. Това абсолютизиране е проблем на образованието и средата. Кои среди в UK са най-слабо ваксинирани, вече към ковид ако преминем? Черните (естествено...). Е при чернилките е това "едни твърдят, други твърдят, трети...". И при българите.



Тема Re: грипнитенови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.08.21 21:45



Недоразвит (думата е слаба, разбираш) е човек, който като не му подейства ваксината (не лекарството) започва да смята, че не просто е прецакан, а че ваксината е 0 (нула) като всеобща ефективност. Всеобщо вредна.

Идея си нямам това какво общо има с моя коментар за противогрипните ваксини, но подозирам, си си наумил непременно да доказваш нещо на тема прозд народ.


Щом и чернилките в УК се включиха като тежка артилерия...

Виж сега, понеже така се случи, че съм странична пасивна наблюдателка на ваксъри и неваксъри, все се случва като че ли да съм повече в защита на неваксинираните, по-точно правото им на избор. Ако щеш дори и правото им да са прости необразовани от кофти среда.

Твърде много прекалявате с натяквания за техния интелект.
Което издава... ами простотия, натягаща се да мине за умнотия, ама на всяка цена.
Пък аз на напъващите се вечно да изтъкват колко са умни в сравнение със... нямам вяра в интелекта. Прекомерната показност и високомерието не са от най-интелектуалните качества, ако ме разбираш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: грипнитенови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано31.08.21 22:47



ама общото е това, че коментирам директно твоето изречение (ако искаш, ще го оцветя в червено, като ще забравяш) - ето: "Откога е недоразвитост човек като приеме едно лекарство да прецени дали и как му действа."
Или предпоташ да го забравиш? Няма проблем.
Чернилките, а у нас примерно циганите, са от същата недоразвита порода. Това ще да е ядрената бомба.





Тема Re: грипнитенови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.08.21 23:01



Добре, натри ми носа, че се доверявам на преценките на цигани.
Сега ще заспиш ли доволен от силициеводолинния си висш интелект?



А ти как разбираш, че противогрипната ваксина действа?
Не боледуваш от грип като си сложиш ваксина ли? Или просто вярваш на рекламата, че действа?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: грипнитенови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано31.08.21 23:20



дружката ми катрин не пропуска противогрипна ваксина, вече повече от десет години май
след ваксинирането прекарва около две седмици на легло с висока температура, болки, и всичко от менюто, демек, кара си грип. ама тежко го кара.

и тъпо и осъзнато продължава всяка година, с надеждата " може пък тая година да ми се размине".

ама не се.


научи се да чакаш

Тема Re: грипнитенови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.08.21 23:27



дружката ми катрин не пропуска противогрипна ваксина, вече повече от десет години май
след ваксинирането прекарва около две седмици на легло с висока температура, болки, и всичко от менюто, демек, кара си грип. ама тежко го кара.


глупости, това няма нищо общо с ваксината. приятелката ти е един недоразвит народ и си въобразява. питай крафтъра, ако не вярваш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun



Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.