Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: ужаст 0.13% от населениетонови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.08.21 13:45



Не знам как по-просто да ти го обясня че какво е средното световно ниво това в БГ не ни топли. Факт е че смъртността у нас е няколко пъти по висока от други страни.

Абе ти отговори ше даваш ли, или ше увърташ с излишни манипулации?

.

Ние ВИНАГИ сме на първо място по смъртност, от ВСИЧКИ болести, по ква причина да не сме от Ковид?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: поклон!нови [re: Monica123]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано31.08.21 13:58



ами така работи природата, раждаме се различни, с различни "ТТ данни", и ето че вместо един "прост" вече имаме 4 "прости", а след един "умен" остават колко "умни"? ти например колко деца имаш?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Оппаааа!нови [re: alisalisa]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.08.21 14:53



Уффф, Уникалната да чете:

В света за 2,8% от населението има данни, че е било/е заразено с коронавирус.
От тях, 2,1% са починалите, това е общата средна смъртност ппри заболелите.

В България заболеваемостта на глава от населението от ковид е някъде по средата в списъка на европейските държави. Отличници са Чехия, Франция, Испания, Нидерландия, Великобритания, Белгия, Швеция, Португалия и т.н.
Смъртността у нас е 4,2% от заболелите.

Но, за да се питаме защо така, трябва да имаме предвид статистиките на общата смъртност в Бг, сравнена с тази в другите поне европейски държави.

Това, което се набива в очи у нас, е, че в ежедневната статистика за починали от Ковид поне 90% са починалите над 60г. с придружаващо сърдечно заболяване. През 2020г. общата смъртност в Бг, вкл. и от ковид е около 124 000. От тях 75 000 са починали от болести на органите на кръвообращението.

За сравнение с Великобритания по данни за смъртността там отпреди няколко години: В Кралството тя е била около 9 души на 1000. В България е 18 души на 1000.
Двойно по-висока.

С което голямото чудене и тръшкане защо у нас толкова много хора мрат от ковид приключва - мрат, защото по начало има много повече болни и мрящи и без ковида, той само ги доубива.

Обаче!!! Неваксинираните са виновни!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Оппаааа!нови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано31.08.21 15:03



Уффф, Уникалната да чете
Много, много се смея с вас.

Поне десетина пъти вече, та викам да се обадя, да знаете че ми носите радост, ведрина и бодрост.

"Пиша на вятъра, ако някоя Уникална я интересува, да чете"
"Кал и тръстика" филма гледала ли си го? Страшен филм, имало и книга. Там един баща и син двадесет години така си говореха- застават един до друг, рамо до рамо и викат - говоря на вятъра, вика, който го интересува да слуша. Другият - обратно - говоря на вятъра, тва и тва е работата. :-))
Ама не си говорят, нали.



Тема Re: Оппаааа!нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.08.21 15:12



Е какво да направя, гледам, пита жената в няколкостотин постинга едно и също и няма кой да се смили да й отговори.

Като ми е забранила да й пиша, спазвам правилото, пиша си сама.
И не е като да я одумвам нещо, сакън! публикувам статистика. Аз на Метрополис, който не й отговаря на въпросите бих я предложила да й я предаде, но и той ми е забранил да му пиша.

Изобщо, голям майтап с тези забрани, но щом суверенът е избрал...



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: ужаст 0.13% от населениетонови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано31.08.21 15:14



To числа лесно се дават ама какво ще разбереш от тях?
Ето ти по

.

Смъртността от ковид19 у нас до октомври 2020 беше сред най-ниските в Ервопа.
След това нещата излязоха от контрол. Ако до средата на октомври дневните смъртните случаи са били винаги под 10, от средата на този месец до средата на юни са винаги над 10 починали на ден. Имаше дни с над 200 човека. От първите дни на август пак сме все над 10 загинали и твърдо вървим към 100 човека на ден. .

Редактирано от Metropolis на 31.08.21 15:16.



Тема Re: Оппаааа!нови [re: Green Light]  
Автор Pfiffikus ()
Публикувано31.08.21 15:16



*Тръстика и кал* е, Грийн. Редактира му набързо на Ибанес заглавието.



А Алиса и да не пише по вятъра лично до Уникалната, втората си следи отблизо положението кой накъде и по колко пъпли.
Древен Рим си имал гъски на отглеждане и те го спасили от пожара, тук има самоназначена особа, която дебне за добрата атмосфера на клуба.

Редактирано от Pfiffikus на 31.08.21 18:46.



Тема Re: Оппаааа!нови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано31.08.21 15:16







Тема Re: Оппаааа!нови [re: alisalisa]  
Автор Pfiffikus ()
Публикувано31.08.21 15:21



Като ми е забранила да й пиша, спазвам правилото, пиша си сама.

Много е забавно с тия забрани обаче. Ти си ги наредила тия печати в сигнатурата като 100те национални обекта, с които всеки турист трябва да се гордее.


Впрочем има ли мъжки профили тук със забрани в сигнатурата?
Ще следя с интерес.



Тема Re: Оппаааа!нови [re: alisalisa]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.08.21 15:35



Я да се допълня със смъртността от ковид за 2020г. и за тази, 2021г.

До края на 2020г. у нас смъртността е била 3,8% от всички случаи на заразени.
За 2021г. досега смъртността е 4,5% от всички случаи на заразени.
Разликата не е съществена, но все пак, миналата година, когато нямаше алтернатива да се ваксинираме, за да не измираме, са умирали малце по-нисък процент хора.

Обаче пък, да не забравяме, че в пика на тазгодишната пролетна вълна февруари-март-април, чак през март отвориха зелен коридор за ваксиниране на желаещите, а не само на избраните професии и групи, и то, предлагаха основно Астра Зенека - при завършен ваксинационен цикъл и зареждане и с други по-краткосрочни ваксини на практика масовото население си беше незащитено до края на м. май. А основното количество смъртни случаи през тази година е от този период.

Тъй че, този път неваксинираните са невинни!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.