Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 19.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Още по-сложна аритметическо-логическа задача.нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.08.21 09:02



Изходни данни.

1. Преди последните ИТН заяви, че няма да преговаря с "партиите на статуквото" (БСП, ГЕРБ И ДПС) за съставяне на правителство.
2. След изборите ИТН започна да преговаря с ДБ, ИБНИ и БСП за правителство, като най-близки позиции и най-голямо разбирателство имаше с БСП.
3. ДБ и ИБНИ шумно не приеха правителството на ИТН и първият мандат отлетя.
След него ИТН заяви, че излиза в опозиция и НЯМА да подкрепи НИЧИЙ мандат от следващите възможни.
4. След предизвестеното връщане на втория мандат от ГЕРБ, ще бъде връчен трети мандат, още неизвестно на кого (зависи от Радев).
5. ИБНИ заяви, че е готова да преговаря с всички извън ГЕРБ и ДПС.
6. ИТН заяви, че не е изгорил мостовете и ЩЕ ПРЕГОВАРЯ за правителство на третия мандат САМО с ДБ и ИБНИ.
7. ИБНИ заяви, че ще преговаря с ВСИЧКИ останали, само не с ГЕРБ. (тоест - ВЕЧЕ и с ДПС)
8. ИБНИ заяви, че кабинетът трябва да бъде от НАДПАРТИЙНИ министри и подкрепя служебния кандидат на Радев, най-вече успешните министри (един от които е съосновател на ДБ, разбирай - напълно НАДПАРТИЕН

)
9. ИБНИ заяви, че до петък партиите трябва да се разберат НА КОГО да бъде връчен третия мандат (ТЕ да се разберат??????????????????? Това не трябваше ли да е решение на Радев???)

Подсказваща информация:

Има такъв народ - ИТН 65 депутати
ГЕРБ-СДС 63 депутати
БСП за България 36 депутати
Демократична България - ДБ 34 депутати
Движение за права и свободи - 29 депутати
Изправи се БГ! Ние идваме! - ИБНИ 13 депутати

Пита се в задачата: ТРЯБВА ЛИ ДА ИМА РАЗСТРЕЛИ?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Още по-сложна аритметическо-логическа задача.нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.08.21 09:27



Еднозначен отговор - НЕ !!! Разстрели не трябва да има!

Обаче :

Навремето ВМРО има 3 наказания:
1.Смърт.
2.Бой.
3.Глоба.

За номер 2 имам колебания, за номер 3 - ЗА !
Ухапването по джоба е болезнено.



Тема проста енови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.08.21 11:51



Третият мандат просто няма значение, защото:
- ИТН има 65 депутати
- ГЕРБ има 63 депутати.

И двете обявиха, че няма да подкрепят никого. 65+63=127. 240-127=113 (или 47%, недостатъчни за успех на третия мандат). Игра с кворума? Едва ли.

Пускай тема за изборите, мани го тоя трети мандат.



Тема Re: проста енови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.08.21 13:23



И двете обявиха, че няма да подкрепят никого

Бъркаш. Точно заради това изписах всичките им декларации. ИТН още онзи ден казаха, че ЩЕ ВОДЯТ РАЗГОВОРИ но без трите партии на статуквото. Макар че преди бяха заявили - НИКОГА с БСП, ГЕРБ и ДПС, въпреки това преговаряха много плътно с БСП. ...после пък казаха - няма да подкрепим НИКОГО... Нищо не им пречи и сега да обърнат палачинката и да подкрепят. Ако мандатът не е на БСП - може и да се усучат и да подкрепят.

Забравих да пусна в темата и ДРУГАТА КАТЕГОРИЧНА заявка - че ДБ нямало да подкрепят правителство с мандат на БСП.

Всичко това трябва да се знае, за да знаем после колко ще се смеем и на кого точно.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Още по-сложна аритметическо-логическа задача.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.08.21 13:39



Некоректна ти е задачата. Политика и логика у нас нямат почти нищо общо. Резултата се формира от вътрешен и външен сенчест натиск. Или общо взето независимите променливи са почти непознати за масовият зрител. Неопределената задача води до изненадващ за наивниците резултат.



Редактирано от Metropolis на 23.08.21 13:45.



Тема Re: проста енови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.08.21 14:28



В отговор на:

6. ИТН заяви, че не е изгорил мостовете и ЩЕ ПРЕГОВАРЯ за правителство на третия мандат САМО с ДБ и ИБНИ.



Не знам за такова изявление.
Имам:
- Слави Трифонов пред БНР: "ИТН няма да подкрепи кабинет дори и ако президентът Радев призове ИТН да гласуват "За" (14.08.)
- Виктория Василева (зам.-председател на парл. група) пред БНТ1: "Заявихме много ясно и категорично, че трети мандат "Има такъв народ" няма да подкрепи, защото няма политическа логика в това да не подкрепят останалите правителство, предложено от най-голямата парламентарно представена партия, а в същото време да очакват от нас ние да подкрепяме правителство на малцинството, което странно защо също ще управлява с плаващи мнозинства, в което ние бяхме обвинявани." (17.08.)

Къде бъркам (т.е. какво изявление съм пропуснал)?



Тема Re: проста енови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано23.08.21 14:39







Тема Re: проста енови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.08.21 14:45



Уника едва ли има предвид Димитър Гърдев, за чието интервю знам. Той просто е никой, в смисъл - просто член на ИТН, просто депутат. Нито е зам. на нещо, нито нищо. Човек без влияние.

И какво ни казва Гърдев: 240 - 128 (ГЕРБ+БСП+ДПС) = 112 (ДБ+ИСБГНИ+ИТН), което е 46.7%.

Т.е. той ни казва, че отиваме на предсрочни избори, затова не го броя.



Тема Re: проста енови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.08.21 14:47



Благодаря, изпревари ме с едни гърди!



Царицата на линковете!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: проста енови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.08.21 14:50



ТОЧНО ТОВА имах предвид, но знай, че то беше ДОСТАТЪЧНО отдавна, за да получи всякакво опровергаване от страна на славчовците. НЕ СЕ получи такова.

И нямам чувството, че ТОЧНО ПЪК в ИТН е допустимо всякакви свободни електрони да се разхождат из студиата и да си дрънкат каквото им падне.

И още - това негово изказване вече се мултиплицира във всички медии и вече се брои за официална тяхна позиция.

И да - точно това значи - ИЗБОРИ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.