Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: T a n y a]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.08.21 10:13



Ами, то педагогиката няма как да е университетска, защото в университетите не учат деца.





Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: tuzlija-179435]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано25.08.21 14:49



да, да. :)


Има разграничаване между андрагогика, андрагогия и андрогология.



Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: gelsomino]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано25.08.21 14:53



работата със студентите е нещо различно. там по-скоро действа естествения подбор -

... и в оценяването на знания/умения?



Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: T a n y a]  
Автор gelsomino ()
Публикувано25.08.21 16:09



оценяването на студентите зависи от естеството на курсовете.
водя два курса (по-скоро четири, но са свързани два по два) - теоретичен и практикум, като при втория от студентите се изисква изготвяне на курсови работи с чисто практическо приложение. самият практикум се състои от две части - дискусии по практическото приложение на теорията от първите два курса и след това формирането на екипи, всеки от които получава задание за изготвяне на проект. работи се екипно.
изпитите са върху теорията - решаване на казуси + тестове и ей такива неща. после се оценяват курсовите работи, които студентите трябва да защитят пред мен. оценката при тях е групова, т.е. оценява се изготвения проект и всеки от студентите от съответния екип получават тази оценка.

трябва обаче да кажа, че работя изключително със студенти от магистърски курсове. с бакалаври не се занимавам.

в заключение - въпреки че минавам за доста взискателен и рядко пиша високи оценки, всяка година капацитетът на тези курсове е запълнен, че има и чакащи. нямам обяснение на това.

пояснение - курсовете ми не са ми основната дейност. работя, което пък ми дава възможност да организирам работата си със студентите изцяло върху практически казуси, а не с отвлечени теории. това особено важи за курсовите им работи - всички те са на базата на реални проекти, реализирани преди време (е, поорязани разбира се, че все пак да могат да се справят в разумни срокове).

----

колкото да щестобалната система за оценяване, имам сериозни резерви към нея. по същество това наказателна система. знаеш всичко - отл.6, колкото повече не знаеш, толкова по-ниска оценка получаваш, демек наказват те.
а би трябвало да е поощрителна:
знаеш материала - добър 4
знаеш над изискванията - много добър 5
изключителни знания - отличен 6
средни знания - среден 3
слаби знания - слаб 2, което в никакъв случай не се възприема като неуспех. просто имаш слаби познания по предмета, но все пак имаш
никакви знания - оценка 1 - човеко, потърси си друга специалност, не ставаш за тази, което съвсем не означава, че човекът е некадърник. просто не му е тук мястото.
и накрая - оценка НУЛА - тотален некадърник: абе човеко, вземи се гръмни - за нищо не ставаш :)



Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: gelsomino]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано25.08.21 16:30



т.е. оценява се изготвения проект и всеки от студентите от съответния екип получават тази оценка.

... а изготеният проект - реализира ли се?



Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: T a n y a]  
Автор gelsomino ()
Публикувано25.08.21 17:03



имах такива идеи, но времето е ограничено и си остава само проект за съжаление. даже бях предложил да го реализират бакалаврите, а магистрите да са project managers, ама май им дойде много и не се получи.
всъщност самите проекти никак не са малки. включват изготвяне на детайлна спецификация на изискванията, детален план с подробна разбивка на задачите по фази, оценки на време и труд, изчисляване на критичните пътища и вериги, изготвяне на план за тестване и test cases. общо взето работа за около месец-два, че за някои и повече.
ама като имам предвид как се работят проекти в реални условия, трябва да ги хвърлям в дълбокото. така най-добре се учат да плуват :)



Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: gelsomino]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.08.21 12:04



... така най-добре се учат да плуват :)

И какви плувци са?
Щот нали се плачат популарно, че системата на образованието се заблатявала... от възпитаниците на соца.



Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: T a n y a]  
Автор gelsomino ()
Публикувано26.08.21 13:56



ами виж сега: не е задължително всички да имат виШо. който знае и може, той си плува. е, повечето такива са в MIT и Harward, ама пък всеки има "право на живот, на свобода и на стремеж към щастие" (т. джеферсън)

не правя компромиси, щото после ми идват на интервюта за работа със самочувствие без покритие - само с една формална диплома.

колкото до соц.възпитаниците, слава богу специалността ми е възможно най-далече от всякаква идеология :)

Редактирано от gelsomino на 26.08.21 13:57.



Тема Re: „Букър“ два пъти и Нобелова награданови [re: gelsomino]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.08.21 18:20



:)) ми то.... " ако човек не е роден гений, харвардското му образование е перманентен пасив...."
Това съм го прочела нейде при бродене из художествената литература.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.