Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.08.21 07:20



ама мрежата няма вина за това.

Че как да има вина нещо неодушевено? Вината (бих казала - причината) е в самото развитие на човечеството напред, което “напред” самО по себе си е обрасло с катастрофи. Точно както атомната енергия, която също е била огромна крачка “напред”.

Около всяко “естествено развитие” пълзим ние, хората. С алчността и простотията си. А ОТЗАД и ОТГОРЕ са тези, които знаят какво и защо да правят с това естествено развитие.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.08.21 12:59



-------------------Вероятно - и 3 супермаркета, 4 театъра, 3 болници и 2 поликлиники са ти на по 50-100 метра до километър?--------------

Сигурна бях, че ще ми отговориш, като изброиш нещата, които са важни за теб. Исках да ги прочета. Прочетох ги. Та...
Имам 2 магазина, не са супермаркети, но за сега каквото съм потърсила, го има. Нещата, с които съм свикнала в София. Е, да, няма синьо сирене, но си нося от София, пък мога и без синьо сирене. Но ако кажа на продавачките, че искам синьо сирене, ще го доставят заради мен, така е на село.

Театър : най-близкият ми е на 10 км, нещо като някой от Обеля да ходи на театър ... на Раковска, примерно.

До София на театър : по-малко от 50 км. Дет вика съседът на село : ние ходим по-често на театър от софиянци, щото си го "наричаме"

Болница и поликлиника-на 10 км. Но пък имаме здравен пункт, селска здравна служба. Нема да Омрем)) току -така

И.... пропуснала си нещо важно, за мен важно, явно за теб не е: имаме библиотека и то доста богата. Ако нещо няма, мога да си го доставя по междубиблиотечна заемна служба. В рамките на 24 часа, от съседната регионална библиотека или от Столична библиотека, за 48 часа.

Но пък имаме друго : пресни яйца от съседа, прясно мляко от съседа (току що подквасих за внука, който ще дойде довечера), чакам да ми донесат сирене и кашкавал от мандраджията на съседната мандра, но това, което прави за себе си.

А, смлях домати днес, около 20 кила, да има нещо вкусно и за зимата... , билките се сушат от вчера : мента, лавандула, лимонова върбинка, чубрица, джоджен, салвия....абе какво да ти разправям, няма да ме разбереш. Уни, като избирах село гледах да е на място, от което да стигна до София сякаш пътувам от Младост до Люлин. Не знам твоето село къде е, вероятно е по-далеч и затова смяташ, че София е все още център на вселената.



Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: mangosutu-168725]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.08.21 13:10



аз имам 11 сорта, събирани от села и паланки отпреди 3 години.

Имах 15 сорта, но 4 не се получиха. ЗНам защо, догодина ще станат.
Големите домати ти ги превъзнасяше, при мен също има големи, природа))
първите ми домати от миналия месец цък, исках снимка да сложа, ама нЕмааааааа

Защо не работят линкове, цветове, емотикони на уин 10? Може да има и други причини, но на другия лапт топ, уин 7, нямам проблеми. Да, ама той е в София



Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано14.08.21 13:17



"... пропуснала си нещо важно, за мен важно, явно за теб не е: имаме библиотека и то доста богата."
Тия, дето държат да се знае как ходят в библиотеката за разлика от масата, не са ли ония, които си нямат богата домашна библиотека?



”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 14.08.21 13:18.



Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: MupaM]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.08.21 13:24



Това е соц мисленето. Няма как да набавя цялата литература, която ми е необходима. ако искам леки романчета, има ги онлайн.



Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано14.08.21 13:56



Големите домати са хубави, защото са...големи. 3 пълнят един буркан или купа салата за 4.
Може да изглежда, че се заяждам, но не е, пак да напомня.
Да се занимавам със сушене на билки - абсурд) е, ако не броим плевелите - мента и джоджен, последният - стратегическа суровина за боб)
Или дафиновия лист,който така или инак кастря и оставям на някой шкаф да изсъхнат листата.
Аз си гледам само и единствено домати, затова и няма как да ме стигнеш) През последните 20 години през ръцете ми са минали стотина сорта, без да броим хибридите.

Имаш шанс, всъщност. Но първо трябва да се разделиш с идиотската "аксиома", че от Бг домати по-хубави няма.


Има няколко нелоши сорта, но повечето отличници са: американски, украински, руски и средноевропейски. Говорим за стабилизирани сортове, не хибриди!
Когато приемеш, че най-хубавите сортове са те, тогава може да получиш достъп до стартовата позиция за съревнование с най-добрия.
Аз приключвам с масовите домати, макар, че до края на месеца вероятно кокошките ще облажат - замразил съм достатъчно за зимата, а с консервиране не ми се занимава.
Затова вече се занимавам с експерименти - подмладяване на няколко растения с цел да видя, дали с готови корени ще успеят да вържат нещо до края на септември. В надпревара с времето са и 15ина стръка някои ценни късни и трайни сортове (Лонг Кийпър е култ).
Септември вече е важно слънчевото греене, топлината я има достатъчно последните 20 години.
Опорни домати тая година ми беше Албенга и черен от Тула. Както и ПИНК ИД, но последният е хибрид и го ползвах предимно за консервиране.
Розов дар се изложи, Ниагос се оказа отличен, култовите в англоезичния свят Сънголд черешки са наистина забележителни, Розов с Картофени листа се оказа слабовръзващ на жега, Виолетов Яспис никога не изневерява, става и за двете. Аурига се оказа недостатъчна, като си направя салата един килограм не ми стига (жълтооранжевият). Черни, червени и жълти черешки са по-скоро за асортимент и поддържане на семената, по 2-3 растения. Мау фен разочарова и го махам, Лимоните са добри, но останаха дребни заради жегите :)
Едно щастливо растение мноого сладки Спеклид Рома ще ми запази дамазлъка за догодина. Хуйовете никога не разочароват (не това, което си помисли, става дума за мъжките домати с характерна форма.).
Любимите на турските ресторантьори чеснови домати са ми малко на кантар, оказа се, че е само едно растение (така става с късния разсад в много горещи години като тази).
Голямото разочарование е Ръгби. От година на година селекцията е все по-ужасна и на някогашния ми фаворит догодина турям кръст.
Както казах, Лонг Кийпъра в момента е на цъфтеж, да видим дали ще успее да върже нещо преди захлаждането в средата на другата седмица.
Отсега започвам да събирам сведения за някои интересни сортове, които да изпитам догодина, заради отпадането на някогашния ми любимец Черен Принц и Ръгби.

Повечето снимки са от началото на юли, писна ми вече от домати, сори, ако някоя се повтаря : )






Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: alisalisa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано14.08.21 13:57



Говорим за разстояние, т.е. интензивността на трафика се пренебрегва. Може би трябваше да напиша 20 км.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.08.21 14:20



И?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.08.21 14:31



Направо си кажи селото, срам ли тее?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Как да убия съседа без да умре?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.08.21 14:33



Уиндоусът ти няма нищо общо с проблемите на дира. Има олд скуул практики, но и олд скуул аматьорски практики, за това става въпрос.

Кажи за лука, мокри ли очите докат режеш? Имаме един се не трае да го нарежеш




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.