Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Убиваш ли деца, Саксън ?нови [re: bipet]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 08:15



Закачам се за теб, защото си и автор на темата.

Бих подсказала на властите, при ежедневната справка, която се изнася от всички медии, да СЪОБЩАВАТ има ли ваксинирани измежду вече близо хилядата новозаразени. Ама ИСТИНАТА!! (което за жалост няма как са бъде проверено).

Ако наистина от толкова много заразен народ има съвсем пренебрежим процент ваксинирани - това може би може да накара дори съмняващи се инати като мен да си сложат иглата...

МОЖЕ БИ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re:нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.08.21 09:07



(махам заглавието, щото ми е неприятно)

И още да няма, понеже засега сме в зелена зона - дори София (това май се брои, като се смятат за две седмици активни на 100 хил., без да съм сигурен), - ще има със сигурност.
Това се чете в информациите и за Израел, и за САЩ, и за Великобритания и т.н.

Тук вече следват личните импровизации по информациите.
Моята е известна: (1) едно е статистиката, друго е какво се случва на 1 човек; (2) като се каже "ваксина = защита", е подвеждащо (човек някак автоматично смята, че е тотално защитен, а не е). Нямаш гаранция, че PCR няма да покаже положителен резултат, т.е. може да бъдеш заразен; но имаш обещанието, че е по-вероятно да не се разболееш въобще или ако се разболееш, симптомите ще бъдат сравнително леки (вероятно, не сигурно!). Това между другото, както съм казвал, е и мой личен опит след една доза АстраЗенека и последващо заразяване + разболяване, но съвсем съвсем леко (неразположение като при друг вирус, хрема, загуба на вкус и мирис за няколко дни). Без поне една първа доза, което е съвсем минимална "защита", имам два примера около себе си - и двата с леко изкарване: жена ми, която вече 5 месеца няма вкус и първата ми братовчедка, спортна натура, която също толкова месеци лекува (успешно) аритмия със съответните задъхване, прилошаване и невъзможност дори да ходи.

За твое утешение като неваксинирана мога само да мисля и да се надявам, че (1) вероятността да лепнеш вирусчето не е висока и (2) дори да го лепнеш, вероятността да се разболееш е ниска и (3) дори да се разболееш, вероятността да го изкараш нетежко е голяма.
Голямото предимство на ваксината е, че страничните ефекти от нея са много по-малко, клонят към безкрайно по-малко, от страничните ефекти на дори безсимптомно изкарване на заразата. Друго не мога да кажа с лаическите ми познания и също толкова лаическа информираност. Сещам се да добавя, че ЕС одобри или скоро ще одобри една нова ваксина - Novavax, която като че е най-добрата. Ама... тя за догодина, май.



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 09:32



За твое утешение като неваксинирана мога само да мисля и да се надявам, че (1) вероятността да лепнеш вирусчето не е висока и (2) дори да го лепнеш, вероятността да се разболееш е ниска и (3) дори да се разболееш, вероятността да го изкараш нетежко е голяма.

Какво те кара да мислиш горното? Според мен: за мен, като неваксинирана, рисковете да го пипна, да го прекарам тежко или да се гътна са точно толкова, колкото в началото на пандемията, тоест - ГОЛЕМИ. Даже по-големи, защото мутациите на началния вирус май са още по-зловещи...



Или беше само пожелание? Благодаря!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re:нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 09:36



Задоволи ми любопитството и кажи защо не се ваксинираш? Твоята позиция не съм я проследил, извинявай за това, а ми стана интересно.



Тема Re:нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 09:44



Патологичен параноик съм. Вярвам във всякакви конспиративни теории, и смятам, че поне половината от тях са верни.

В случая - смятам, че недостатъчно дълговременно изпробвани ваксини има голяма вероятност да имат неподозирани за простолюдието (към което се причислявам) дълговременни последствия.

Дребно доказателство, което ми поддържа параноята по въпроса, е сравнително ниският процент ВАКСИНИРАНИ МЕДИЦИНСКИ РАБОТНИЦИ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 13.08.21 10:03.



Тема Мерси за отговора!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 09:51



Мерси!
Голям си образ! Не за ваксините и параноята, а за това че праскаш направо това което мислиш и хич не ти пука. Каквото и да те пита човек, отговаряш без замисляне. Много готино, направо струя свеж въздух
(и няма никакво значение, че почти никога не съм съгласен с теб)!





Тема Re:нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано13.08.21 09:55



Дребно доказателство, което ми поддържа параноята по въпроса, е сравнително ниският процент неваксинирани МЕДИЦИНСКИ РАБОТНИЦИ. - стана ми смешно. Те да не са извънземни или някакъв еталон за безгрешни. И на тях нищо човешко/свинско не им е чуждо.





Тема Re: Убиваш ли деца, Саксън ?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано13.08.21 09:59



вече близо хилядата новозаразени

Какви новозаразани? Откъде? Хиляда болни със симптоми заразиха други хиляда?
И с какво ги тестваха?
CDC скоро ще отменя PCR тестовете и ще ги замени с мултиплексиран метод

,
който да улесни откриването и диференцирането на SARS-CoV-2 и грипни вируси.

Lab alert!
07/21/2021: Lab Alert: Changes to CDC RT-PCR for SARS-CoV-2 Testing




Първо.
Вирусът не се разпространява безсимптомно.
Само болни хора със симптоми могат да заразят други хора.
Второ.
Никога не трябва да се прави асимптоматично тестване.
Това генерира невярни позитиви.

FDA например никога не одобрявала масовото асимптоматичното тестване.

Световната здравна организация от 6 юни заяви, че не подкрепя масовите
асимптоматични тестове. Никой не трябва да се подлага на такива.


Трето.

Естественият имунитет е силен, цялостен и издръжлив.
Той не може да бъде подобрен чрез ваксинация или друг метод.
Ковид, без значение какъв вариант, е лесно лечим у дома - като всяка настинка
или грип. Ковид е точно това.

Четвърто - което важи с пълна сила за теб.
Настоящите ваксини, като всички грипни ваксини, са остарели много бързо.
Те не обхващат "новите" варианти. Пациентите се провалят с тези ваксини.
Ваксинират ги, а те се заразяват от нещо друго. Елексирчето във флакончето е остаряло.

И пето.
Ваксините към този момент са постигнали рекордна смъртност и наранявания.
Те трябва да се считат за опасни и негодни за човешка употреба.

Тазгодишният Ковид е ланският грип. Постъпвай съобразно с това.
(Питай баба си как се прави)



Тема Re:нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 10:00



Даже по-големи, защото мутациите на началния вирус май са още по-зловещи...

Според медицината до началото на 2020-та, всички вирусни мутации са по-лесно прилепчиви и по-слабо разболяващи.

Не знам по вашите телевизии какво става, но по френско и англоезичните в началото на появата на мутантите, журналистите задаваха прав въпрос на експертите - новата мутация е ли по-смъртоносна - следваше мънкане и хъмкане от страна на експертите, тва било нов вирус, не се знаело, нямало данни, всичко било възможно, докато журналята загряха, че това е кофти въпрос, който не трябва да се задава и престанаха да го задават.

Съответно експертите вероятно бяха коуч-нати от ПР спецове, защото взеха да подмятат, че щом новите мутации и варианти са по-заразни, то ще има повече заразени от тях, откъдето ще има повече болни, откъдето (тук вероятно има лъжа, ама кой ти гледа) следвало, че щяло да има повече приети в болницата, откъдето следвало, че новата мутация била много проблематична за болниците и лекарите, откъдето следвало, че новата мутация била по-опасна от старите версии на вируса - което естествено, никой не си е направил труда да провери и докаже или отхвърли със сигурност, щото на никой не му е платено за такова изследване, щото никой от тези с пачките няма изгода това да се знае със сигурност, щото ако се окаже че делтата е напълно безвредна, ще рухне цялата постройка и чао милиарди от ваксини на всеки 6 месеца ...

но ако се уповаваме на установеното от медицината до 2020-та, то всяка нова мутация би трябвало да е по-безвредна от предходните



Тема Re: Мерси за отговора!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 10:06



Добре, че се препрочетох, направила бях непростима и напълно нелогична грешка, не знам защо не я отчете и не зададе въпрос, свързан с нелогичността й. Поправих я с болд и капс-лок.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.