Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Рускините горко разплакани  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 15:21



на финала на ансамблите по художествена гимнастика днес сутринта!:-))



Разбира се, не пропуснаха да отправят официално възражение веднага след излезлите оценки на последното смесено съчетание и макар, че им го уважиха и им дадоха допълнителни точки, пак не бяха достатъчни да избутат нашите от първото място, каквато явно им беше целта. Явно не могат да преглътнат, че е прекъсната хегемонията им на олимпийски игри от 21 години от основния им конкурент.

И това при положение, че през цялото време нашите момичета бяха категорично първи и то с достатъчно точки преднина така, че беше почти невъзможно да ги догонят! Накрая измислиха, че те били умишлено ощетени за сметка на българките, които били надценени, а грешките им не били отчетени - пресата гърми от воплите им...

Изгледах цялата надпревара от начало до край. Какви са ми личните впечатления:

Участваха 14 ансамбъла от България, Русия, Украйна, Беларус, Италия, Китай, Япония, Египет, Бразилия, Австралия, Азърбейджан, Узбекистан, САЩ, Израел.

Борбата между първите 3 - 5 места беше жестоко оспорвана, защото първите 5-6 отбора (България, Русия, Италия, Украйна, Китай, Израел са изключително силни и почти равностойни. Останалите също са много атрактивни и имат голям потенциал и също са почти равностойни макар и на втори - трети план след първите и вторите 3. Разбира се, Австралия и САЩ нямат кой знае какви шансове скоро да минат по-напред и да влязат в десятката на най-добрите:-))

Напоследък - последните 3-4 години - художествената гимнастика не беше толкова атрактивна, поради някои сериозни промени в Правилника за сметка на трудността и сложността на съчетанията, които критерии изместиха до голяма степен артистичността и ефекта. Разбира се, всички отбори се опитаха да компенсират ефектността с широко навлязлата мода в триката - очите се разбягват да гледат разните ми там пайети, пилюрчета, мъниста, кристалчета, и прочее бляскавости... В един момент очите се изморяват и трудно почваш да правиш разлика, макар че като зяпаш няколко часа полека-лека възстановяваш разделителната способност и под напътствието на коментаторките, почваш отново да долавяш играта, съчетанието, детайлите и прочее:-))

Та, говорителките - да не забравя после да ги пооплюя и тях - споменаха, че само през последните 2-3 години усложнеността и трудността се е удвоила. За минута и половина, колкото трае едно съчетание, трябва да се изпълнят между 15-20 елемента със средна или висока степен на трудност, като всеки елемент носи определен брой точки. И започва едно лудо изчисляване. Ако решиш да избереш елементи с по-ниска степен на трудност, за да избегнеш т.н. "риск", който носи най-голям брой точки, трябва да компенсираш с по-голям брой елементи със средна или висока трудност, но пък ще трябва да увеличиш темпото, което пак е рисково и води до грешки и съответно отнемане на точки...

В резултат всички, които се борят за медал, избират главно елементи с висока трудност, риск и всичко най-най сложно, което могат да измислят. И всичко това става за сметка на артистичността или художествеността, която също е един от критериите и на което този спорт дължи зрелищността и ефекта си, но силно пренебрегван в последните години за сметка на техническото усложняване.

Тези, които следят развитието на художествената гимнастика вероятно си спомнят, че винаги са се водили спорове кое в този спорт трябва да е водещото - техниката в елементите или артистичността - композиция, идея изразена с музика и най-подходяща система от технически елементи, изпълнени с уред и тяло, както и взаимодействията между тях. През годините ту едното, ту другото направление е било водещо. Факт е обаче, че така както е замислена художествената гимнастика това една балансирана амалгама от изкуства - музика, танц, композиция, емоционално въздействие и от спортни елементи от акробатика, спортна гимнастика, жонглиране и пр... Всичко трябва да бъде в такъв баланс, че хем спортното начало да е достатъчно застъпено, хем да не се пренебрегва естетическото и т.н. художествено начало, т.е. това, което включва зрелищност, атрактивност, емоционално въздействие върху публиката.

Когато спортното начало бъде по-силно застъпено и му се даде превес, се стига до сегашната ситуация, в която всички отбори броят и пресмятат точки, изобретяват все по-сложни, трудни и рискови елементи, които все по-често водят до сериозни травми. Всички отбори стават в един момент равнопоставени и все по-трудно зрителят може да следи и прецени кое е по-доброто съчетание. Но и не само зрителят, появяват се проблеми и със самото съдийство. Дори и на съдиите, които са професионалисти и имат обиграно и набито око, все по-често им се случва да не успяват да оценят правилно всеки един елемент, всяко движение и пр... Няма вече състезание, в което да няма спорове, скандали и всякакви съдийски недоразумения. Няколко възражения от различни отбори бяха подавани и на тази олимпиада - от Русия, имаше и други, не помня кои още, май и нашите подадоха по едно време...

Та, от цялата тази надпревара за сложност, трудност и риск пострада оригиналността, уникалността и това, което правеха различни, разпознаваеми и интересни отделните съчетания. Всички изглеждат почти еднакви и забравяш какво е било още като свърши... А едно време имаше съчетания, които аз лично още помня като затворя очи - ансамбловото съчетание от Валядолид - 1985, съчетанието с топка на Боянка Ангелова от Торино - 2007, съчетанията с бухалки на Анелия Раленкова, стилът и почерка на Лили, Диляна, Бианка, Мария Петрова и прочее...

Рускините например, задават някакви стандарти и се държат по начин, все едно са вся и все и никой да не си мисли, че може да е нещо друго. Предимството им е, че са създателите на художествената гимнастика и наистина те са заложили основите на този спорт. Излеждат като специално подбрани освен като физически подходящи и талантливи, само като ги видиш и разбираш, че са те - всички високи над средния ръст за гимнастички, всички руси и синеоки, със специфична царска осанка, имперско високомерие и надменност, а тази година и имената и на петте започваха с А - 2 Анастасии, една Ангелина, Алина и пр...:-)))Аз лично смятам, че дългият им ръст им играе лоша шега...

Беларускините са добри и естествено им личи почеркът на руската школа, обаче правиха видими грешки, което ги избута извън челната тройка. Не ми се мисли какво ги чака вкъщи, щото очевидно имаха партийна задача без медал да не се връщат и особено след скандала с лекоатлетката им...

Украинките също са много добри! При тях личи смесица от руската и българската школа. И за да направят напук на рускините се държаха много мило с нашите момичета и викаха за нас:-))

Италианките са изключително очарователни, имат изненадващо собствена класа, стил, но и скромност и са много приятелски разположени към нашите и имат огромно уважение и респект към нашата школа. Опитват се да бъдат оригинални и защитават свой стил.

Азия е представена от Япония и Китай. Коментираше се някъде, за прословутата азиатска техническа перфектност и чистота на изпълнение на елементите. Само че, в случая на тези игри не е точно така. Груби технически грешки като изпускане на уред и то извън полето почти през цялото време, особено японките, които преживяха голямо саморазочарование при непосилните очаквания към тях като домакини и от сънародниците им. Специално за Китай се виждаше стремеж към оригинални, техни си композиции. Споменаха, че те канили европейски специалисти, включително и от България да им разясняват и да ги обучават как се прави композиция и въобще как се правят нещата, но не и чужди спецове да им правят композициите и пр... Искат да се научат сами да се справят и успяват. Не случайно са влезли в първите 8 в света. Докато при японките имало хаотично движение последните 2 години. Отначало, когато влезли в списъка с най-добрите направили силно впечатление, че се опитвали да изградят собствен оригинален стил под ръководството на български и пробългарски настроени треньори, но преди 2 години направил завой към руската школа и пандемията ги заварила така объркани, след което от Нова година се завърнали към японската традиция, но очевидно така и не са успели да наваксат в техническо отношение сложността и трудността в новите тенденции на худ. гимнастика.

Узбекистан и Азърбейджан - много добри, много оригинални с музика с техни си мотиви и игра с български почерк. Те затуй и влязоха в осмицата. Въобще, където има наши треньорки, веднага си личи - отборите играят красиво и силно, правят ярко впечатление, оригинални са:-))

Бразилките били първи на континенталното американско състезание, но тук излязоха извън 8-цата. И въпреки това, бяха най-забавните със съчетанието си под звуците на ламбада-ритъм, много радостни, весели, игриви, въпреки грешките... абе беше удоволствие да ги гледаш:-)) Треньорката им е българка и там има 2-3 треньорки в частни клубове още от поколението на първите златни момичета.

Интерес и учудване предизвикаха израелтянките и египтянките! Мноого добри, интересни, а индувидуалната им състезателка измъкна златото изпод носа на рускинята - та и там сълзи и сополи...

За Австралия и особено за САЩ не ми се говори...

Особено американките - голям срам. И интересно, къде им е отишла политкоректността - нито едно чернокожо момиче, ама що така, моля ви се!? Та, по мрежите се коментира, как получили "държавна задача", като не могат да са в първите 5, поне да влязат сред първите 8. По едно време бяха 8-ми, а после и от там отпаднаха и не ги знам къде се запиляха. Две от момичетата бяха с доста едър кокал. И въобще, високи като рускините, но далеч без тяхната породистост, закалка и имперска самонадеяност, макар да се опитваха да изобразят някакво планетарно самочувствие от рода "Бийте се там, ний сме над тия неща"

Редактирано от MilaO6 на 08.08.21 18:38.



Тема Re: Апропо,нови [re: MilaO6]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 15:37



забравих да се оплача от нашите командировани от БНТ спортни коментаторки : мънкат под носа си, приказват си като на седянка, изнасилено си общуват двете като бабички пред блока, никакъв спортен хъс и професионализъм.

Няма я и не може да се повтори Вера Маринова, ама няма ли кой да наложи някакъв стандарт все пак... Мъка, жива мъка е да ги слушаш днешните, даже и имената им не знам и не искам да ги знам.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано08.08.21 15:41




Не е възможно да не пишеш за някое списание.
Много готино! Мерси!



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 15:53



Абе ти от художествена гимнастика интересуваш ли се, бре момче!?





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.08.21 16:14



Жени "танцуват" с ВиК тефлонови ленти, уплътнителни пръстени за горивна камера, гюллета, и гранати. Не разбирам защо се гледа това, мажоретна атракция еволюирала до спорт и затрила атракцията. Това ми мнението за ритмичната гимнасика.





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.21 16:15



Толкова интересно си го описала, че няма нужда да търся записи от състезанието.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: alisalisa]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 17:12



Аааа, ти ако знайш още колко много имах да пиша... ма ме досрамя, такъв ферман, гаче лично съм участвала...

Гледах с опцията за връщане и някои моменти по няколко пъти съм ги връщала да ги гледам. Трябваше да си водя записки на момента, щот таквиз мисли ми минаваха през акъла, че чак се изненадах от себе си, за съжаление половината и то по-добрата се изпари, тиквата ми вече не задържа





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 17:16



Да земеш да се гръмнеш, преди аз да съм те гръмнала! Ше ми говори той срещу художествената гимнастика и феновете й! Да не зема да ти върна с ритнитопкащвината или другото там, по коет запалянкваш!

А т.н. ритмична гимнастика е една от многото костенурки, на които е стъпила художествената. Споменала съм само някои, ама далеч не всичките!!



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.08.21 17:19



темата ти не е спортсменска!



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано08.08.21 17:24



С удоволствие гледам и чета. Не им знам имената, ако това питаш, но знам например, че сегашният отбор е феноменално добър още откакто смени предишния преди 4 г. Предишните бяха бронзови ако не бъркам медалистки от предишната олимпиада и без медал от по-предишната.
Сега тези ще спрат ли, според теб? Да дадат шанс на следващите? Четох че има нови звезди вече.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: NUT]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 17:32



Аха, нали, щот е 100 не, 1000 пъти по-спортментска от твойта!!



Разбрала нута от спорт и художествена гимнастика, колкото свиня от кладенчова вода. Я марш да си поддържаш там спортссменската тема, спортментката ми тя



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.08.21 17:39



твойта тема е плювня
подобни теми от десетилетия са драскали руснаците - за нашите момичета по художествена гимнастика!
ти не си по-различна от хейтърите!!!



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 17:40



Един приятел е за спортменството - смята, че българките и рускините трябва да си разменят тениските





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 17:44



Еми, иди го кажи на рускините тва, да видим кво ще те направят





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.08.21 17:45



аз споделих същото - но бях нахоката от авторката на темата



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: NUT]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 17:45



Абе, пукни се от яд и завист, че една свястна тема не можеш да пуснеш





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 17:52



То аз и съм го правил - свалял съм тениски на рускинчета... но бях ерген и не се брои!

Едно нещо обаче не разбрах, да ти кажа - наш'те спечелиха медалите или се класираха за финалите.
ПП: егати тъпия ми въпрос, днес били закрили олимпиадата. Еми това е. Като съм полегнал в два и ей сега ставам, егати следобедния сън над 3 ч., дай боже всекиму.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.08.21 17:59



ами мойта тема е за успехи и гордост - които споделям!
те не са за дискусия!
А твойта тема е интрига и сплетня - и нищо общо със златото на нашите момичета!:(((



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 18:10



Според логиката на нашите, отборите трябва заедно да започват и заедно да слизат от сцената, образно казано. Тази логика е доказала, че работи успешно.

Сработването, развитието на екипност е много сложна и комбинирана работа и не случайно са минали на този вариант. Дългогодишният им опит го е показал - един отбор, екип, ансамбъл започва, развива се, достига своя апогей и зрялост заедно и заедно трябва да слезе от сцената в най-подходящия момент и когато е на върха. И целият този цикъл - опитът е показал е 4 години при ансамблите. Понякога малко повече или по-малко, но общо взето е това. Те постигнаха толкова много и толкова много медали, взеха и олимпийското злато за първи път от 21 години - какво повече могат да искат. Това е върхът и каквито и медали да спечелят от тук-нататък няма да са нещо ново и неочаквано. Или пък,недай боже, да отстъпят от постигнатото...

Коментираха отбори като руския, например, в който има 2 стари състезателки от предишни екипи, както и една индувидуална състезателка и 3 нови. Говори се за криза в руската художествена гимнастика, щом като не могат да съставят изцяло еднообразен ансамбъл от нови състезателки. Значи, не е прието и се прави само в краен случай, когато нямат под ръка нови подходящи състезателки. И това поражда проблеми. Защото индувидуалната състезателка има друго поведение. При ансамблите излизат на преден план други качества, умения и приоритети и една индувидуална състезателка е подложена на голям стрес и риск да се пренастрои към отборна игра.

Същото разминаване и проблеми със стиковката се случват и когато се комбинират стари и нови състезателки - трябват много повече време и усилия, за да се калибрират и да станат като едно цяло, отколкото, ако почнат всички от едно ниво.

При ансамблите на преден план излиза т.н. синхронност - всички да са като едно цяло координирани, синхронизирани, да се усещат със затворени очи, както се казва, да знаят във всеки един момент къде се намират и какво правят останалите 4 дори и без да ги виждат. Развива се един свръхсетивен усет, за който говорят и треньори, и състезатели. Този синхрон се развива много по-бързо, ефективно и успешно, когато състезателките са започнали заедно като екип от едно сравнително равностойно ниво, защото е много по-трудно да забравиш особеностите на един отбор и да се приучиш към друг, отколкото да започнеш да се изграждаш с един отбор.

Този проблем на смесване на състезателки от стари и нови отбори или пък включване на индувидуалн състезателки го имаха и други ансамбли и част от грешките се обясняваха именно с невъзможността да се състави изцяло нов ансамбъл. Разбира се, понякога се налагат от обективни обстоятелства подобни замени и там вече няма как, справят се с повече труд и усилия.

Що се отнася до това, нашите да отидат на световно през октомври така, както са сега, защо да го правят, ако имат вече готов нов ансамбъл!? Нали и малките трябва да се включват, да обръгнат, като се явяват на тежки и големи състезания и първенства. За 4 години да имат същото време да минат през нормалния цикъл на развитие и живот и здраве да стигнат и те до следващите олимпийски игри. Ако скъсиш цикъла, като оставиш старият ансамбъл повече време, малките след тях ще имат по-малко време с година или 2 да се подготвят за следващата Олимпиада и това ще им намали шансовете за успех.

Така си мисля, след като наблюдавам, чета и слушам коментари на професионалисти. А какво точно ще се случи, предстои да видим.

Редактирано от MilaO6 на 08.08.21 20:30.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 18:20



Да призная - Уникалният току-що ми разправи, че нашите не били по-добри от рускините, музиката ни била ужасна, а като физическа красота рускините били ненадминати...

Кво ще кажеш?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 18:29



Да, така стана:-)) Нашите бяха първи във временното класиране през цялото време още от първото съчетание с топка и накрая съвсем заслужено взеха златните медали!!

Не ги слушай рускините и руснаците, че сме били правили грешки, че те били ощетени, че нашите били надценени и съдиите не им отчитали грешките. Грешки направиха всички. Всяка грешка се отчита по точно определен начин с определени десети и стотни. По същия начин съвсем точно се отчитат и всички елементи със средна, тежка трудност, с т.н. "риск" и пр... Накрая всичко се сборува. Има си Правилник, който е бил разработен така, че да бъде възможно най-малко субективен. И то по предложения на Русия преди няколко години, така че това е "техният" Правилник. Сега се готви нов, който ще влезе в сила през март догодина и който е по предложение на Българската федерация.

Нашите имат доста повече точки за трудност и риск в сравнение с рускините, които както вече писах, играха по-обрано, почти не допускаха елементи с риск в сравнение с нашите и заложиха на сигурност. Е, нашите освен, че играха чисто и без груби грешки изпълниха по-трудни и рискови елементи, което им донесе значително по-голям брой точки.

Проблемът е, че така е усложнено едно съчетание и толкова много на брой трудни елементи трябва да се изпълнят (15-20 задължителни за минута и половина), че окото може да не различи достатъчно добре и бързо някой елемент или пропуск. Затова по новия Правилник допускат възражения и всички отбори редовно се възползват от тях. И ако са били в правото си, съдиите се коригират. Така направиха и в случая. Русия подаде възражение веднага, коригираха с няколко десети, но пак не им стигна да ни избутат и се започна реването. Е, не! Не им се получи тоз път, за разлика от много други пъти, когато нашите действително са били ощетявани. По-нататък в пост към черешка ще илщюстрирам един такъв фрапиращ случай.

Ех, блазя ти за следобедния сън!! На мен ми се случва, но многооого рядко и тогава се радвам като дете, как съм си поспала сладко-сладко





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.08.21 18:39



Мария Петрова в "събуди се" сподели - че нашите момичета са направили 2грешки недопустими...които не се забелязват с просто око!!!
та спри да плюеш рускините!:(



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано08.08.21 18:46



Сигурна ли си, че не си си сбъркала професията? Така цветно го написа, че чак на мен ми стана интересно. Нито съм гледал нещо, нито ме интересува, но анализа ти бе много свеж и почти професионален.





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 19:12



Ами ще кажа, че не е вярно!! Ама, ся то детето като ти е казало, вярвай му пък, какво да го правиш:-)))

Значи, вече май 2-3 пъти го писах и пак да го напиша. Аз гледах с опцията връщане назад. Връщала съм по няколко пъти да гледам определени моменти и елементи, както и да слушам гъгнивите обяснения на коментаторките ни...

Еми нали писах вече - първите 3 отбора са мнооого силни и направо е спорно на пръв поглед кой заслужава първото място. И трите са достойни и равностойни, бих казала! Че и следващите 3 не са по-лоши...

Проблемът идва от Правилника. Между другото той е приет точно по предложение на руснаците! Демек, с техните камъни, по техните глави!

Цитирам какво съм написала на крафтъра:

"Нашите имат доста повече точки за трудност и риск в сравнение с рускините, които както вече писах, играха по-обрано, почти не допускаха елементи с риск в сравнение с нашите и заложиха на сигурност. Е, нашите освен, че играха чисто и без груби грешки изпълниха по-трудни и рискови елементи, което им донесе значително по-голям брой точки.

Проблемът е, че така е усложнено едно съчетание, заради Правилника и толкова много на брой трудни елементи трябва да се изпълнят (15-20 задължителни за минута и половина), че окото може да не различи достатъчно добре и бързо някой елемент или пропуск. Затова по новия Правилник се допускат възражения и всички отбори редовно се възползват от тях - преди не беше така. И ако са били в правото си, съдиите се коригират. Така направиха и в случая. Русия подаде възражение веднага, коригираха с няколко десети, но пак не им стигна да ни избутат и се започна реването. Е, не! Не им се получи тоз път, за разлика от много други пъти, когато нашите действително са били ощетявани. По-нататък в пост към черешка ще илюстрирам един такъв фрапиращ случай."

Та, разликата беше в това, че имахме доста повече елементи с риск от рускините, които се оценяват доста повече. Тава от нетренирано око може и да не личи, както е очевидно от твърденията на всички, които им се е сторило, че ние не сме били по-добри от рускините!

Що се отнася до красотата, вече го написах повече от един път



Подбирани са расови рускини! Всички почти еднакво високи - над средния ръст, руси, синеглази, с еднакви лица, изражения, осанка, фигура. С еднакво излъчване на имперско величие и високомере. Еми то няма кой друг в света да има такава порода жени. Впрочем, рускините са били красиви в почти всичките си ансамбли, но никога не са изглеждали толкова еднакво подбрани:-))

Апропо, мойто малкото и то ми звънна да ги коментираме и беше се прехласнало по тях Съвсем обяснимо, те нали са почти връстници с твойто:-)))

Както казах, по красота и външен вид им съперничеха донякъде и доста по-бледо американките, но двете "кобилки" разваляха общата им картинка:-) И също, планетарната им надменност не може да се сравни с руското величие А пък за играта, какво да кажем, тежат им американските задници, бе... трудноподвижни, вяли и лениви, едва се носят по земята...

А нашите, среден ръст, точно каквито трябва да бъдат за гимнастиката. Много леки, ефирни, гъвкави, подвижни, ритмични, с някакъв вътрешен трепет, който има магическо въздействие. И музиката - "Вода" на "Елица и Стунджи"... Който каже, че не звучи омагьосващо, значи за мен не разбира от музика - има ритъм, бърз темп и звучене и пр...

А руснаците с техните типични руско звучащи мотиви тип "разлеяло се море/поле широко", моля ти се...

Във всички ансамбли имаше много очарователни момичета. Отделни "екземпляри" ми харесаха от всички отбори - и от Израел, и от Египет, Италия, азитките... Бразилките бяха толкова огнени, че хич даже не им обръщаш внимание как точно изглеждат:-)) Най-безлични ми бяха австралийките.

Редактирано от MilaO6 на 08.08.21 19:28.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Noy BG]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 19:23



Е, сега пък... :-))

Играла съм гимнастика едно време като дете и в ранна тийнска възраст. По наше време художествената гимнастика беше хит - не, идеология, направо! Просто бяхме болни на тема художествена гимнастика, както футболните запалянковци, бе



Запазих този интерес завинаги. Е, не бих казала, че е съвсем професионален, но полупрофесионален да речем... и щипка дар-слово като прибавиш и магията станала



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 19:24



Ама, ся то детето като ти е казало, вярвай му пък, какво да го правиш:-)))

Не детето бре, баща му!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 19:42



Аааа, ееее



Абе, прав е, човекът, бе! То няма мъж, който да не му потекат лигите точно по тез, така подбрани рускини!

А, като рече Уникалният, се сетих ... Значи, едната от сегашните треньорки Весела Димитрова на националния ансамбъл преди години е била треньор на националния отбор на Швейцария и накрая я уволнили, въпреки, че извела швейцарките на 8-мо място. Тя ги осъдила и спечелила делото срещу Швейцарската федерация по гимнастика. А Швейцария сега май е спряла всякакви тренировки и подготовки на отбора си по гимнастика...

Редактирано от MilaO6 на 08.08.21 19:49.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.08.21 19:42



Гледай сега, материалът ти е много добър, по-добър от самия спорт. Обаче ако едно художество, спорт, или ритмика, каквото щеш го кажи, се произвежда само и единствено за да бъде оценени по някакви енигматични критерии от някаква комисия, и тая комисия после да ме убеждава кой трябва да сложа аз на първо второ трето място без аз да мога да им направя проверка - без мене, излишна елитарщина (за мен). Защо въобще се излъчва по телевизията.

Фигурното пързаляне поне имат волна програма където могат да направят нещо и за публиката. Примерно кулик от нагано, взе златото според комисията. Гледам му изпълнението Еми много по ми е интересно да гледам робот как прави бургер, повече живец мога да видя в инженерната душа. Докато канделоро с дартанян направо наказа, И какво - трети. Да си гледат работата съдийските комисии, за мен канделоро обра и златото и сърцата на публиката.

Пп
телефона слага главни букви и разни други работи тук-там които ме мързи да поправям.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 19:47



Каквото щеш приказвай - не приемам!

Или харесваш художествената гимнастика - или не! И не ми спори, не ми носи води от 10 кладенци и не раздразвай лъвицата в мен, че тъкмо както е дълбоко заспала, да не те лопна изведнъж с топката на опашката





Тема Re: Ето ги тука на една снимканови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 20:11





Имаше един интересен ефект насред съчетанието им на рускините... изведнъж, не се вида как точно става тези им розиви екипи изведнъж станаха сини:-))) Изглежда са с две лица и в някакъв момент смъкват розовото горнище, обратната страна, на което е синя - върху долнището и се показва синьо горнище :-)))))

Хубаво, ама тоз зрелищен ефект не носи точки:-)))

Редактирано от MilaO6 на 08.08.21 20:11.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано08.08.21 20:23



Нищо не става от тези олимпиади, състезания и т.н. Какви са тия правилници, комисии и пр. лиготии. Да се избира победителя само с едни SMS'си от публиката и толкоз. Правилници щели да ми пишат. ама ха. Лаици.





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.08.21 20:33



От една страна се заяждам, но от същата съм и простак. Добре че носиш





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 20:46



Абе нося аз, ама не се знай колко и докога:-)

Абе, ако не друго, гледай там красиви женски тела и кълки ве, какво саде се чудите какво да плювате... Ти кво искаш сега, да оставя художествената гимнастика и да зема да се прехласвам по женски бокс, борба, каратета и прочее ли, еми не мога, не искам и туй то! Поздравления за златото и момичетата, ама аз си имам художествена гимнастика да се занасям и отнасям. Толкоз.

Редактирано от MilaO6 на 08.08.21 20:46.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.08.21 21:52



с огромно удоволствие те прочетох два пъти (засега).

който може, го може




и с голям кеф чета съскането на руските колобри ( "колобра" от латински "кобра").
миризливката захарова и тя се произнесла

пиши, пиши


научи се да чакаш

Тема Re: Ето ги тука на една снимканови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 21:54



Бе всички са хубавици, и те, и ние, и всички


Нашите са малко по-млади от рускинчетата, да допринеса със статистика в темата ти.

Русия (Анастасия Близнюк, Анастасия Максимова, Ангелина Шкатова, Анастасия Татарева и Алиса Тищенко), 27+30+20+24+17 = средна възраст малко над 23 и половина години, а България (Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова), 26+20+21+22+22 = малко над 22 години и месец.



Тема Re: Ето ги тука на една снимканови [re: Crrafterr]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано08.08.21 22:03



Аз пък ги сметнах годините им по иначе. Рускините общо 118г. , наште 111г. Разлика само 7 годинки.

Ама иначе не са ли прекалено дърти за жанра - на по 30 год. Те не се ли пенсионираха неприлично рано?



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 22:28



Не съм спец по гимнастиката, но нашите наистина са грозноватички в лицата. Всичките до една.

WALL·E


Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Naglets]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано08.08.21 22:54



Не съм спец по гимнастиката, но нашите наистина са грозноватички в лицата. Всичките до една

Стига ве! Да ти еба критериите! Нашите са класически българки с монголски черти. Рускините си бяха грозни и с много кожни проблеми. Изгледай видеата.

Забрана от saksun


Тема Re: Ето ги тука на една снимканови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 22:58



То, това с дългогодишната кариера в руската художествена гимнастика си е принцип и традиция. Не са една и две гимнастичките им с дълга спортна кариера 10-15 години, до 30 и повече даже. Известни имена са още от първата им гимнастичка Людмила Савелиева, Светлана хоркина, Алина Кабаева, дето я спрягат за путинова любовница, Евгения Канаева... Една моя любимка имаше - Белоглазова и пр... Просто е политика при тях в националния отбор винаги да има по една - две, дори 3, които играят до 30-годишни. така го разбират - да имат няколко сигурни в отбора. А сега се коментира, че просто има криза и трудно успяват да комплектоват с изцяло нови гимнастички националния си отбор...

При нас е точно обратното. И ние имаме отделни случаи на гимнастички с по-дълга кариера - 26, 27, 28 години, но това е рядкост, особено през последните десетилетия. У нас се залага на жизнен цикъл на националния отбор от 4-6 години най-много, последните 2 до 4 години, след което се изпраща един отбор и застъпва новия, изцяло от млади гимнастички. Понякога, разбира се, се налага по обективни причини замяна а някоя от предишен ансамбъл, но не е правило. Очевидно и двата принципа работят.

Пък и то не винаги е до възраст, макар че разликата между 30-годишна и 17-годишна гимнастичка няма как да не е видима. Но, при по-внимателно вглеждане, прави впечатление движенията, гъвкавостта, подвижността на по-възрастните. На мен ми се виждат по-тежки, макар и по-плавно движещи се... затова и написах някъде, че нашите са леки, ефирни, носят се като пера във въздуха...



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: pishmangreek]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 23:04



Не съм правил сравнения.
Рускините не ме вълнуват по никакъв начин.

WALL·E


Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Naglets]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 23:04



Чак пък грозни, разбрал си и ти...





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 23:21



Съжалявам, но не ми се ще да си кривя душата и да угаждам.

Пък и красотата им няма сериозна връзка с качеството на работата им като гимнастички, нали?

WALL·E


Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Naglets]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.21 23:25



то май за тебе всяка, дето не е руса, бела и дебела, е грозна.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Naglets]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 23:31



Тя, красотата освен това е и много субективно качество, тъй че всеки е свободен да вижда и да си мисли за красиво, каквото си ще.

Но младостта така или иначе по принцип е нещо красиво и се усеща, вкл. и визуално.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано08.08.21 23:36



Страхотно резюме!

На тая олимпиада Господ бе Българка



Да са живи и здрави момичетата.



Тема Re: Ето ги тука на една снимканови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 23:54



Ми такива клечовци (

) как няма да са ефирни
Много ги харесвам, обичам и т.н., все едно са ми дъщерички. Красавици мамини.

Редактирано от Crrafterr на 08.08.21 23:58.



Тема злостно русофобсконови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 01:45



Един пич не си поплюва и пише:

(

)

"Българките играя мръсно" - заяви роскинята Ирина Винер, шеф на федерацията им и съпруга на Алишер Османов, официално най-богатия роснак в Империята (след Путин, де). Довчерашният съветски цървул, който с кичозните си тоалети навява усещане за Барби в колхоз (царица Костадинка пасти да яде), тръгнал да ни учи на мръсотия?!
"Пази, Боже, сляпо да прогледа", е казал народа.

Щото, когато българските златни момичета взривяваха залите и бухалките им удряха таваните, само съдиите играеха за Россия (тогава СССР). Научи се да губиш с достойнство, свиньо съветска!

Но понеже думата достойнство е непонятна за съветски примат, който приема спорта за война на идеологически фронт, ще го кажа по друг начин. Сега ядохте кютек, така както българската армия би роснака в Добруджа през 1916 г. Тогава се изнизахте от България на заден ход и в Добруджа останаха само посраните ви ватенки... Да не споменавам мръсните игри на руските съдии в МОК срещу българските щангисти, щото още от 70-те години малка България ви биеше като маче у дирек.

Вместо да поздравиш тези крехки, нежни, изящни създания от малка България, които с труд, пот, воля и лишения покориха света, ти, свиньо имперска, бълваш злоба, омраза, жлъч и завист.
Колко типично имперско и руско!"

===

и добавя:

"Сега ясно ли е кой е виновен за погрома над Русията и златните медали за България?! Ми, НАТО, разбира се...
Типичен пример за тоталната мръсна имперска пропаганда, която сее омраза срещу всеки и всички, в случая България и нашите златни момичета...Болни мозъци. И говорим за официалната руска медия РИА Новости."

Редактирано от Crrafterr на 09.08.21 01:47.



Тема Re: Боянка Ангелова и Яна Луконина, Торино, 2008нови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано09.08.21 02:29



Значи, аз вече обясних, а и явно и съдиите са на същото мнение - бъларките имаха по трудно, по-сложно и по-рисково съчетание от рускините. И при еднакво добра игра, печелят българките, защото имат пове точки. Така че, хич да не ми се превземат руснаците, ами да си преглътнат малко за ордьовър гордостта, а по-насетне нахалството и арогантността.

На мен за тях хич не ми е жал. Многократно нашите са били ощетявани, така че рускините най-после си го заслужиха!И особено тая тяхната Ирина Вернер, щото тя мъти водата.

Най-после си платиха за Торино, 2008, където беше ощетена Боянка Ангелова само на 13 години. Тя остана сравнително малко известна, защото без време се наложи да прекъсне кариерата си поради травма на гръбначния стълб, точно заради рискови елементи, прокарани от рускините в Правилника. За нея говорят, че може би е била и е щяла да стане най-силната и безапелационна гимнастичка в света. Цели 2 години след Торино, 2008, през 2010 изведнъж някой поства видеото с нейното тогавашно съчетание с топка, което за кратко време събира милиони зрители - 7 млн и става най-гледаното видео на съчетание по художествена гимнастика.

Тогава вместо нея рускинята Яна Луконина взема първото място и зрителите едва-що не събарят залата от освирквания и въмущение.

Съчетанието на това момиче Яна също е добро и тя също е добра, но това, което прави Боянка, е непостижимо. Е, в спортните среди много добре знаят за този случай и се използва като пример за фрапиращо съдийство.

И не е само това! Илияна Раева може да разкаже много такива случаи. Тя самата е влизала в остри разправии и скандали със съдийките. Нешка Робева - също.

Ето ги съчетанията:





в "168 часа"



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано09.08.21 08:55



Браво, момиче ! Страхотна си.
Дано те прочетат, да ги разплачеш още веднъж.






Тема Re: злостно русофобсконови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.08.21 09:09




Олеле!



Тема Re: Боянка Ангелова и Яна Луконина, Торино, 2008нови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.08.21 09:13



“Някой трябва да каже
на това момиче, че това
не може да бъде направено!”





Тема Re: Боянка Ангелова и Яна Луконина, Торино, 2008нови [re: MilaO6]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.21 09:33



Оф, изгледах го съчетанието на Боянка.
Мигах на парцали.

Аве, майната им на протекциите и медалите, такива уникалности остават в историята и в човешката памет.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: alisalisa]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано09.08.21 10:10



Възможно е.
Имаше подобен филм с Рене Зелуегър...

WALL·E


Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано09.08.21 10:12



Изобщо не съм им обсъждал и поставял под съмнение нито младостта, нито изпълненията по гимнастика, нито гъвкавостта на телата им.

WALL·E


Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Naglets]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.21 10:26



и несметно количество филми с тъпанари, дето се мислят за неустоими убавци, докато жените бягат с писъци от тях.



всеки път, когато някой мизерник с пикало се изцепи за момиче и жена, които никой не го насилва да ебе - "грозна е" - на всички става ясно, че мозъкът му изобщо не работи. едничката причина еволюцията да не унищожава безмозъчните е, че кура им става и могат да се размножат.

еволюцията не е естетична, тя залага само на размножаването и устойчивостта на вида. еволюционните апендикси, разбира се, могат да си развяват други мнения, все тая.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: alisalisa]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано09.08.21 11:01



Яяяяяяяяяяяяяя, разпльокА се, а?

WALL·E


Тема Re: Боянка Ангелова и Яна Луконина, Торино, 2008нови [re: MilaO6]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано09.08.21 11:05



Да, това са вече добри доказателства в подкрепа на истината за всички видове спорт, където има термин "художествен, а, о (итн)".

Не могат да губят достойно рускините.

WALL·E


Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Glastar (старо куче)
Публикувано09.08.21 11:44



След като сме произлезли от маймуните, непонятно за мен, няма състезание за спортисти, - бране на банани, а същите тия спортисти, ги караме да плуват като жаби, като делфини, и най перверзното е да плуваш по гръб.
Хора! Има естественост на естествата. Очите са винаги отпред, а гъзът, - отзад!



Редактирано от Glastar на 09.08.21 11:46.



Тема Re: Златното съчетаниенови [re: MilaO6]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.08.21 18:51







Тема Re: Златното съчетаниенови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.08.21 18:58



Е, благодаря. Сега ще видя дали Уникалният беше прав за музиката им и изобщо.

А на рускините?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Glastar (старо куче)
Публикувано11.08.21 19:32



В женските спортове, само гледам кой е за ебане.
Апелирам, другите мъже да не лъжат, ако не ми споделят мненийто.





Тема Re: Златното съчетаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.08.21 19:42



Още го търся, но не мога да намеря руското и другите съчетания...

А това е нашето другото съчетание със смесени уреди - бухалки и обръчи на нашите... Май музиката на това е имал предвид Г-н Уникалният:-))))))) То звучи малко като във вица за ада и "музиката от Панчо Владигеров":-))))))))))



Редактирано от MilaO6 на 11.08.21 21:33.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Glastar]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.08.21 19:47



То и аз, ако гледам с очите на мъж, сигур това ще виждам





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Glastar]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.08.21 20:27







Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Glastar]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано11.08.21 21:11



В женските спортове, само гледам кой е за ебане. - и аз горе - долу така. Гледам какво ебът хората...





Тема Re: Златното съчетаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано11.08.21 21:32





Забрана от saksun

Тема Re: Златното съчетаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано11.08.21 21:58





С топките е само 48 секунди. Няма го качено цялото.

Забрана от saksun

Тема Re: Златното съчетаниенови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.08.21 22:19



Мдаааа.....Ся ше ме набиеш ама - кво от това.



Гледайки това съчетание, се сетих защо всъщност ОТДАВНА се отказах да гледам този спорт, а го гледах като малка. Защото съчетанията вече са неприемливо за мен МОДЕРНИСТИЧНИ. Не се залага на синхрон, на симетрия, на еднаквост, на красота във фигурите. Отстрани впечатлението (моето) е, че всяка си прави каквото си иска, хвърлят топки наляво-надясно, една се търкаля, друга лази, трета подскача...Не, не ми харесва. Този модернизъм прави оценките на съдийките ОЩЕ ПОВЕЧЕ субективни. Вероятно такъв е стандартът, сигурно и другите отбори играят така. Има моменти, в които дори дадено движение изглежда на нетренираното око като грешка...И как да разбереш, че не е, след като не можеш да сравниш с друго? Освен откровено изпускане на уред - всичко друго би могло да се приеме като "така измислено нарочно"...

Например - на 1,16 минута средната състезателка СПОРЕД МЕН поизпусна топката...

Ах, каква гимнастика имаше една времееее....когато отборите бяха шестици....

И да - Уникалният е прав - НЕ СА КРАСАВИЦИ.

До тук - толкоз. Хващай камшика!!

Обаче съм много горда и щастлива, честно... то си е друго. Щом съдийките са решили, че тоя хаос е достоен за злато - прекрасно!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Златното съчетаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.08.21 22:53





Абе, какво да си приказвам с човек, който не разцира от художествена гимнастика

Не казваш нещо много по-различно от това, което и аз съм казала. Е, не си съвсем права за синхрона и другото, но няма как да се обясни нещо, което или виждаш и долавяш, или не.

Каквото е трябвало съм го обяснила в заглавния пост. Обяснила съм какво се случва в художествената гимнастика. Това е резултат на сега дейстнащия Правилник, приет по предложението на Руската федерация по гимнастика. Сега нашата федерация е предложила нов Правилник, фокусът, в който пада върху т.н. художествена естетика - композиция, музика, идея и пр., който ще влезе в сила от морт догодина и така да се надяваме да се върне старата естетическа традиция в художествената гимнастика.

Красотата също я обсъдихме. За мен, всички за красиви по свой начин. Но рускините, разбира се се отличават от останалите. Аз тука съзирам, че нарочно и специално ги подбират и по такъв показател. Това все пак е олимпиада по художествена гимнастика, а не конкурс за красота. Някой тихомълком и под сурдинка да подскаже но Илияна Раева и тя тайно да го въведе и при нас, пък тогава да видим.



Тема Re: Златното съчетаниенови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.08.21 07:19



Миле, какво “вече сте обсъдили” - няма как да знам - нали знаеш, че получавам уртикария при вида на дълги постове и не ги чета!

Сори, ако нещо съм те повторила.

А за вида на съчетанията - ИЗОБЩО не вярвам нещо да се промени в класическата посока. Стомната е счупена в посока на ”модернизацията” още в момента, в който намалиха бройката от 6 на 5 през 1995 г. То и балетът в днешно време не си е като някогашния балет. Че и операта, и театърът... Но ми се струва, че в него “извращенията” не са толкова драстични. Там промените са в посока на движенията, но не е чак толкова нарушен синхрона и симетрията и много рядко окото остава с впечатление, че “всяка си прави каквото си иска”...

Обаче... ЗАЩО нищо не казваш за онова изпускане на топката на 1.16 минута?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Златното съчетаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано12.08.21 08:03



Ами, макар че има и конкурси за балет, балетът все пак не е гимнастика и спорт, така че там естетиката винаги ще бъде на първо място, какъвто и "модернизъм" да го разваля... така, както и класическата музика, колкото и да се модернизира си остава класическа.

А в гимнастиката, ще видим дали няма да се променят нещата. Като променят съотношението в точки и увеличат тежестта на музика, композиция, идея и прочее, ще видим дали няма да си променят съчетанията, ако искат да спечелят. А те всичките 8 искат да са в челната тройка и някои като Израел, Италия, че и Испания, които ги нямаше тая година по европейските състезания и на олимпиадата, са не по-лоши от италианките, примерно. А някои са особено и направо натрапчиво амбициозни - Израел, Беларус, Украйна...

Аз гледах пак стари съчетания отпреди 95-та с 6 уреда. Разбира се, че там всичхо е много по-хармонично и синхронно и затова е и красиво, но апогеят беше достигнат и худ. беше спряла да се развива. Те затова промениха много неща. Освен това, тогава оценка 10 беше таван и ако някой получи 10, значи, че си е изигеал перфектно съчетанието. А после промениха и това и вкараха неограничен брой точки, т.е. всеки елемент си има точно опрделен брой точки. Най-висок брой, носят т.н. елементи "риск", а след тях тези, определени като "с висока степен на трудност", които задължително трябва да са застъпени като бройка - между 15-20 на съчетания. Средна степен почти никой не използва, всички са се съсредоточили на "високата степен на трудност". Също, елементи с "риск" с тяло се използват доста по-рядко, защото водят до сериозни травми. Позволяват си най-много 1 до 2 рискови елемента. Разбира се има и други особености, които се оценяват и носят различен брой точки, като обща сложност, връзки между отделните елементи и колаборация между състезателките.

Рускините са много хитри. Ограничават се само с висок брой елементи с висока трудност, но почти никога не рискуват, съвсем съзнателно избягват риска. Другите като "по-глупавички", ама и амбициозни си позволяват по един риск, а нашите смелчачки вкарват по 2-3 до 4 риска, отгоре върху 15-20 елемента с висока степен на трудност. И въпреки това се справят блестящо, което означава, че общо са по-добри от рускините и по степен на сложност, съчетанията им са по-високо оценявани.

Разбира се, грешките също се оценяват с различен брой точки, които се вадят от общия брой и така се образува крайната оценка. Абе има и други особености в оценяването, ама да не получиш уртикария, докато ти ги обяснявам:-)))

За грешките, всички абсолютно правят някакви, макар и дребни грешчици или поне винаги им ги намират. Мина времето на абсолютните 10-тки без грешка. Но при грешките и наказателните точки също си има тънкости, да не ги обяснявам сега и тях...

Що се отнася до "грешката" в 1,16 мин. я пак погледни по-добре. Ти гледаш само тази състезателка, която е в центъра. Виж че и останалите, че всички правят едно и също движение за спиране на топката с шия или гърди - не виждам добре, което означава, че това е специално изработено синхронно движение. А ако долавяш някаква друга грешка по същото време, значи си за съдъдийка - дори и те не се справят винаги, затова има спорове и скандали с тях и между тях непрекъснато





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Glastar (старо куче)
Публикувано12.08.21 08:55



Тряа си купя една врата аз.





Тема Re: Златното съчетаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано12.08.21 10:25



Брей, специално за това влязох в темата, да питам Мила дали не бяха някога по шест човека ансамблите, добре че се зачетох. Гледах снощи оттук-оттам и нещо генерално ми куцаше. Не съм се объркала значи? Наистина са били по шест? И на мен ми се видяха хаотични, танцът е изгубен, отдадох го най-силно на невъзможността за симетрия. Имаш ли идея защо са променили бройката?

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Златното съчетаниенови [re: Bezsynna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано12.08.21 19:26



На мен пък не ми се виждат хаотични... поне не повече от всички останали... търся и съзирам и синхрон и своеобразна симетрия. Естествено, вече сме го коментирали, в момента художествената гимнастика е усложнена неимоверно, има 15-20 задължителни елемента с висока трудност за минута и половина, колкото трае едно съчетания и това отнема от художествеността и естетиката на худоествената гимнастика, но с новия правилник, предложен от БФХГ от догодина се очаква отново да се върне фокусът и превесът на художествеността над и пред техническото начало:-))

Ето мнения на на наши корифеи в ХГ:



"Цената на този успех е много труд, постоянство, много нерви, компромиси, лишения. Тези момичета не са по-добри от рускините само на тази Олимпиада, те пет години подред бяха по-добри от тях на всяко едно първенство. Това е най-силният отбор в света, няколко пъти им се изплъзваше световната титла и бяха ощетявани. Но накрая, на най-големия форум, те се извоюваха златото. Русия е много силна в художествената гимнастика и имат традиции, но през този олимпийски цикъл българките бяха по-добри", заяви категорично треньорката ни по художествена гимнастика."



"Какво беше лицето на гимнастиката тогава?

Вера Маринова:
"В спортно-техническо отношение - тя бе по-примитивна от днес, най-вече по отношение на трудността на елементите и амплитудата на изпълнение,
но в художествено-творческо отношение - бе много по-въздействуваща от днес. В стремежа да се въведат педантични измерения, с цел по-обективно съдийство, художествената гимнастика всъщност загуби своята художественост. На най-високо равнище - тя се превърна в низ от “задължителни съчетания”, изпълнявани в пищни трика за по 500 паунда, върху почти еднотипен музикален съпровод. "
Истинско богатство е да слушаш Вера Маринова да говори за художествена гимнастика - преживяване, усещане, спомен, размисъл...!"

По въпроса защо гимнастичките от 6 стават 5 по-горе има частичен отговор. Просто е част от развитието на художествената гимнастика. Ансамблите със 6 състезателки (и оценката 10) в един момент стигат своя връх и най-добрите отбори няма какво повече да покажат. Така че, постепенно настъпват различни промени в Правилника, играта се усложнява неимоверно в техническо отношение и сега отново идва време да се даде превес на художественото начало над техническото.Много от особеностите на художествената гимнастика сега и в миналото съм ги обяснила в темата в моите постове.



Тема Re: Сребърното съчетание на рускинитенови [re: MilaO6]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано14.08.21 15:04



- нашите 2 и 2-те на рускините от немски сайт...

Който разбира немски, да каже, какво толкова коментира немската "вера маринова"



Тема Re: Златното съчетаниенови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.08.21 16:05



Поредният ми лаишки коментар - може да са по-трудни съчетанията от техническа гледна точка, но не са по-красиви. Пък и АБСОЛЮТНИЯТ СИНХРОН на 6 различни живи същества, от който са се отказали, май им се е виждал най-труден...



Изобщо - спортната висша общност се чуди с какво да се направи на по-интересна. Ето например - оказа се, че каратето, дето взехме злато, ВЕЧЕ НЯМАЛО ДА ГО ИМА като дисциплина в Париж, за сметка на това пък включвали - БРЕЙК-ДЕНС - ти да видиш!!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Glastar (старо куче)
Публикувано14.08.21 16:13



Гари Мур написа "Кой разплака доброто момиче" коя в България много се пее.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.