Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: NUT]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 17:32



Аха, нали, щот е 100 не, 1000 пъти по-спортментска от твойта!!



Разбрала нута от спорт и художествена гимнастика, колкото свиня от кладенчова вода. Я марш да си поддържаш там спортссменската тема, спортментката ми тя



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.08.21 17:39



твойта тема е плювня
подобни теми от десетилетия са драскали руснаците - за нашите момичета по художествена гимнастика!
ти не си по-различна от хейтърите!!!



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 17:40



Един приятел е за спортменството - смята, че българките и рускините трябва да си разменят тениските





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 17:44



Еми, иди го кажи на рускините тва, да видим кво ще те направят





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.08.21 17:45



аз споделих същото - но бях нахоката от авторката на темата



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: NUT]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 17:45



Абе, пукни се от яд и завист, че една свястна тема не можеш да пуснеш





Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 17:52



То аз и съм го правил - свалял съм тениски на рускинчета... но бях ерген и не се брои!

Едно нещо обаче не разбрах, да ти кажа - наш'те спечелиха медалите или се класираха за финалите.
ПП: егати тъпия ми въпрос, днес били закрили олимпиадата. Еми това е. Като съм полегнал в два и ей сега ставам, егати следобедния сън над 3 ч., дай боже всекиму.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано08.08.21 17:59



ами мойта тема е за успехи и гордост - които споделям!
те не са за дискусия!
А твойта тема е интрига и сплетня - и нищо общо със златото на нашите момичета!:(((



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано08.08.21 18:10



Според логиката на нашите, отборите трябва заедно да започват и заедно да слизат от сцената, образно казано. Тази логика е доказала, че работи успешно.

Сработването, развитието на екипност е много сложна и комбинирана работа и не случайно са минали на този вариант. Дългогодишният им опит го е показал - един отбор, екип, ансамбъл започва, развива се, достига своя апогей и зрялост заедно и заедно трябва да слезе от сцената в най-подходящия момент и когато е на върха. И целият този цикъл - опитът е показал е 4 години при ансамблите. Понякога малко повече или по-малко, но общо взето е това. Те постигнаха толкова много и толкова много медали, взеха и олимпийското злато за първи път от 21 години - какво повече могат да искат. Това е върхът и каквито и медали да спечелят от тук-нататък няма да са нещо ново и неочаквано. Или пък,недай боже, да отстъпят от постигнатото...

Коментираха отбори като руския, например, в който има 2 стари състезателки от предишни екипи, както и една индувидуална състезателка и 3 нови. Говори се за криза в руската художествена гимнастика, щом като не могат да съставят изцяло еднообразен ансамбъл от нови състезателки. Значи, не е прието и се прави само в краен случай, когато нямат под ръка нови подходящи състезателки. И това поражда проблеми. Защото индувидуалната състезателка има друго поведение. При ансамблите излизат на преден план други качества, умения и приоритети и една индувидуална състезателка е подложена на голям стрес и риск да се пренастрои към отборна игра.

Същото разминаване и проблеми със стиковката се случват и когато се комбинират стари и нови състезателки - трябват много повече време и усилия, за да се калибрират и да станат като едно цяло, отколкото, ако почнат всички от едно ниво.

При ансамблите на преден план излиза т.н. синхронност - всички да са като едно цяло координирани, синхронизирани, да се усещат със затворени очи, както се казва, да знаят във всеки един момент къде се намират и какво правят останалите 4 дори и без да ги виждат. Развива се един свръхсетивен усет, за който говорят и треньори, и състезатели. Този синхрон се развива много по-бързо, ефективно и успешно, когато състезателките са започнали заедно като екип от едно сравнително равностойно ниво, защото е много по-трудно да забравиш особеностите на един отбор и да се приучиш към друг, отколкото да започнеш да се изграждаш с един отбор.

Този проблем на смесване на състезателки от стари и нови отбори или пък включване на индувидуалн състезателки го имаха и други ансамбли и част от грешките се обясняваха именно с невъзможността да се състави изцяло нов ансамбъл. Разбира се, понякога се налагат от обективни обстоятелства подобни замени и там вече няма как, справят се с повече труд и усилия.

Що се отнася до това, нашите да отидат на световно през октомври така, както са сега, защо да го правят, ако имат вече готов нов ансамбъл!? Нали и малките трябва да се включват, да обръгнат, като се явяват на тежки и големи състезания и първенства. За 4 години да имат същото време да минат през нормалния цикъл на развитие и живот и здраве да стигнат и те до следващите олимпийски игри. Ако скъсиш цикъла, като оставиш старият ансамбъл повече време, малките след тях ще имат по-малко време с година или 2 да се подготвят за следващата Олимпиада и това ще им намали шансовете за успех.

Така си мисля, след като наблюдавам, чета и слушам коментари на професионалисти. А какво точно ще се случи, предстои да видим.

Редактирано от MilaO6 на 08.08.21 20:30.



Тема Re: Рускините горко разплаканинови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 18:20



Да призная - Уникалният току-що ми разправи, че нашите не били по-добри от рускините, музиката ни била ужасна, а като физическа красота рускините били ненадминати...

Кво ще кажеш?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.