Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Пожарогасител и аптечканови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.07.21 20:31



Всички ги имаме в колите си. А у дома?
Аптечка със сигурност имаме. Какво съдържа? Друга работа. Ще пиша по-късно какво има при мен. И на колко време сменяте съдържанието?

А пожарогасител? Мине не мине време, току дадат пожар в някой дом.

Ние нямаме пожарогасител





Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано05.07.21 20:51



е къде е проблема да си купиш и двете и един прахов за дома?



Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: vozac]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.07.21 20:56



Аптечка имам. Пожарогасител-няма проблем, разбира се, но не съм го направила. Нямам отговор на този въпрос, вероятно поради небрежност. Ти имаш ли пожарогасител у дома?



Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.07.21 21:00



Ся гледам.
Начи:

Аспирин С, йодасепт, аналгин, аулин, спазмалгон, но-шпа, вит. С, конкор (една кутийка за резерва, като купя нова през месеца, сменям тази, дето е резервата), хлофазолин, азитрокс (азитромицин), тридерм, спирт, лепенки, памук.

Кога се сетя на година две - преглеждам и фърлям тия с изтекъл срок.

Пожарогасител вкъщи нямам и аз. И крик, и светлоотразителна жилетка нямам.





Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.07.21 21:18



До конкора- ясно, всеки трябва да има. Аз взимах конкор 2 години

, ужассна работа... половин година ми трябваше да го спра. Да не се отклонявам.

Тридерм, азитрокс... не ги бях чувала.
В моята аптечка обаче има имодиум, всичкото за стомах и бъбреци, кислородна вода (трудно ми се съсирва кръвта, леко да се порежа с нож и като зашурти.... ).

Освен спирта, памука, лепенките, винаги имам и риванол, ефералган, аспирин (ползвам го с козметична цел)))
Преглеждам поне на половин година, запазено професионално изкривяване от бившия)))

Е, дет вика Возача, кво ти пречи да си купиш пожарогасител

Аз имам светлоотразителна жилетка... заради велосипеда. Вместо крик, ползвам Карамфилов



Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Glastar (пристрастен)
Публикувано05.07.21 21:40



За ухапване от стършел, трябва да имате.. Забравих го,нека не го търся по гугъл, потърсете го вие. Ся ме ухапаха пет комара, да, раним съм, не съм велик, перча се, но комплекси избивам. А представете си, да ви бях администратор на форума, вашия.





Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: Glastar]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.07.21 21:51



За ухапване.... подсети ме.... преди 3 години ме хапна пчела. Аз принципно съм Усойница, квото ме хапне -пада и умира.Но... този път ме победи...хапна ме пчела, може и да беше оса, не знам. И точно на беизменния пръст, а там пръстен. И като се вряза, ама за секунди, а ние на един гьол-село Говедарци. Точно за минута време пръстът ми стана като на Джак Никълсън оная работа в най-яката ерекция. Пръстенът пропадна в пръста, кръвта ми спря, пръстът посиня(имам и друга подобна изживелица, ама тогава от бременноста)
Та, Карамфилов веднага взе некви резачки, отвори пръстена.... но.... наблизо има ше едно семейство, което носеше със себе фенистил гел.....
това ми спаси живота, може би...
От тогава, ходим ли някъде извън София... фенистил гел винаги у нас



Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано05.07.21 22:05



Пожарогасител нямаме.
Съдържанието на аптечката се мени според възрастта и състоянието на домашните. Кога бяха малки децата - едно, сега - друго, като одъртеем ще е трето ...
Аз обичам да има специално в тая голяма кутия от всичко. Даже си е нарицателно удома когато някой има зор - виж в кутията ...
Забелязала съм обаче една закономерност, а съм почистила нещо с изтекъл срок или дето ми се е видяло съмнително, а някой е преревал баш па за него





Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.07.21 22:18



Ми, при мен без конкора е ужасна работа. И до 160 съм вдигал пулс.
Азитроксът е широкоспектърно антибиотик, тридермът е мазило за нещо кожно кога се появи, за зор-заман.
Риванол не ми трябва, щото първо много бързо изфирясва, тоест, му изтича срока на годност като го отвориш, а йодасептът върши същата работа, че и по-добра за рани.
А пожарогасители имам 5 даже - два са в двете коли, три са в лабораториите в бачкането.





Тема Re: Пожарогасител и аптечканови [re: e ta]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.07.21 22:35



Лекарствата имат една особеност, че реалният им срок на годност е минимум 6 месеца по-голям от написаното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.