Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 19.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Въпрос към саксън и всичкинови  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.06.21 11:11



Тартариан реши да се имунизира...
Тъй като всяка година, винаги по едно и също време получава огромен оток на устните, и никой не може да разбере за какво става въпрос, са го върнали с препоръка седмица преди и седмица след имунизацията да взема противоалергични.

Можеш ли да ме посъветвате какво е удачно за такъв случай?
Благодаря.


научи се да чакаш

Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: tartarianeyes]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.06.21 11:15



"Можеш ли да ме посъветвате какво е удачно за такъв случай?" Да взема противоалергични!





Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.06.21 11:21



са го върнали с препоръка седмица преди и седмица след имунизацията да взема противоалергични.

И ко питаш, че не разбрах?
Нали лекари са се произнесли какво е удачно в случая?
Саксънката ще фърля боб, а останалите ще се правим на врачки и баячки ли?

Кат се съмнявате в тази препоръка, направете пълни тотални изследвания, консултации със специалисти, насъберете лекарски мнения, ама не от нета и си вземете наистина информирано решение.

"Ко мислите, клубари по въпроса" - ко да мислим, на Тартарианецът му се пече яйце на гъзъ, не на наще мисли и пръсточесани красти.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.06.21 11:22



Няма да ти пиша мнението си, щото го знаеш!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.06.21 11:32



Аз не мога да дам никакъв съвет, както е ясно - но понеже при сина възникна тема за ваксиниране сега срещу хепатит-б, по препоръка на личната лекарка *, мога да правя някаква лаическа аналогия. Чета, че и при ваксинирането с диф-тет-кок-хепатит B (р-ДНК ваксина) се проявяват алергични реакции, т.е. явно е нещо познато при ваксините. Понеже и синът сега пие алергични, има лека но досадна сенна хрема като баща си, вниманието е изострено в този момент на годината - тя се появява в периода май - юни. Към юли изчезва.
На ваше място бих изчакал до юли-август като обща предпазна мярка (не знам кое е едно и същото време на отока при вас, може би е в същия период). Вторият момент е, че тези противоалергични, които обичайно се пият, са съвсем "слабички", една анафилактична реакция при ваксина е несравнимо по-мощна и такова хапче не е достатъчно, т.е. бих направил ваксината в заведение, което предварително е подготвено със специални препарати за всеки случай, плюс изчакването на място (не да си сложи инжекцията, да стане и да си тръгне веднага, а да стои там известно време). Искам да кажа, че просто ваксина в парка на открито не съм сигурен, че е удачно, трябва си специално внимание.

___
* Специалистът в Токуда, където отидохме за второ мнение, каза обратното - че ваксина (хепатит) не му е нужна на сина, така че засега ще се въздържим от нея, може би след година-две.

Редактирано от Crrafterr на 14.06.21 11:34.



Тема Друг Въпрос към саксън и всичкинови [re: tartarianeyes]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано14.06.21 11:36



Какво ли си помисли чиновникът, който на въпроса "Ваксиниран ли сте?", получи отговор "Не, но съм имунизиран"?



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: LAMBl]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.06.21 11:39



Да бе, ама какви


научи се да чакаш

Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.06.21 11:46



абе трън в дупето, кой се съмнява.
въпросът е, че докторката казала " някакво противоалергично", без да уточнява.
аз не съм нито медик, нито фармацевт, личната му докторска я няма.

Питах саксън за препоръка, защото докторите имат ПРОТОКОЛ за такива случаи.
за кое какво се изписва.

по-ясно бяма как да го сведа.


научи се да чакаш

Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.06.21 11:50



благодаря, геврек, много ти благодаря.
той получава огромен, ама наистина страшен оток на горната устна винаги в края на август, началото на септември, без значение къде се намира.
и аз мисля, че трябва да има по- сериозна подготовка, но не съм лекар.
благодаря ти пак :)


научи се да чакаш

Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.06.21 12:05



е щом е август, значи сега е моментът за анти-ковид, не по-късно. Иначе не знам, просто внимателно, без притеснение не се минава - но ще минем и през това!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.