Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: вмОронови [re: MupaM]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.06.21 14:33



Ми не съм аз тая, която в една друга тема щеше да преподава нещо, да ти кажа.
Тва за нивото и разговарянето па ептен не ми е в стила


Знам че не си, ти си онази коят отговаря със "студено опитай пак", някой да каже това какъв стил е



Извод: няма начин да се обръщаш към мен, объркал си цъкането.
Ама аз не съм се обърнал към теб, ти си с кротка, услужлива, незамърсена от сарказъм реч.

Чета ти отговора, който е отговор на ононва което питах преди две седмици когато ми каза че съм на студено, но тук друго питах което е в контекста на диалога ти с поручика. Исторически защо държим те да са бивши българи, в това не сме наясно невежите. Какво се е случило, кой е отговорен в конкретните моменти за отцепването им. Това за гъзъ въобще не разбирам защо ми го говориш, може би ме бъркаш с друг потребител.



Тема България потвърди своетонови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано22.06.21 17:24



„не“ за РС Македония

„Общи въпроси“ в Люксембург.



Тема Re: вмОронови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.06.21 17:25



Повечето вярващи биха посъветвали някого, ако желае, да прочете не Стария Завет, а 30- те страници на Евангелието от Лука от Новия.



Тема Re: вмОронови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.06.21 17:45



Какво се е случило?
Ами в периода 1912-1991 с изключение на 6 години от двете световни войни те са в държавна формация със столица Белград.
В епохата на нациите - последните два века има и други случаи на промяна на националното съзнание на група хора, за което отиват средно две поколения и половина.
Ние и да държим, и да не държим, голяма част от тях са потомци на българи.



Тема Re: вмОронови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.06.21 18:08



Виж сега - онова не е точно моят стил, а е такова, каквото повикало. Със сигурност знаеш какво повикало, защото ти беше повикващият.

Защо държим - ами мисля, че го казах и там, и тук - въпрос на чест.

Ккаво се е случило, съвсем накратко ти написа Тузлията. Бидейки в обща държава с едни други, които други са имали властта, те са старателно превъзпитани не просто да не бъдат българи, а да имат най-лоши представи за българите като народ и неверни (и пак злепоставящи по отношение на нас) за собственото си минало, свързано с тях. Което на свой ред засяга нашата чест. Как така я засяга - ами така го усещаме поне някои от нас.


За гъза мислех, че е ясно за кого е, ама щом питаш - към друг е, да.

П.П. За отцепването с две приказки - поручикът смята за отцепване идеята, целта, която си поставят тези организации, за политическа автономия на Македония и Одринско като многонационални образувания, по-скоро образуваниЕ всъщност. Обяснения защо са решили така, има разни, едното е, че са преценили, че така или иначе няма да стане да се присъединят към българската държава, другото възможно обяснение е никоя от няколкото народности, живеещи там, да не дърпа към себе си и "своята" държава - някакъв вид идеализъм и чувство за справедливост, а и за да не стават Македония и Одринско причина за бъдещи въоръжени конфликти, и т.н. Всъщност не само поручикът, ами и сегашните защитници на идеята, че те не са исторически бивши българи (демек северните откъм западната ни граница най-вече), изкарват идеята за такава политическа автономия чисто етнически стремеж, т.е. стремеж за държава на "етническите" македонци - за одринците не е много ясно. Не че имат някакви наистина данни дейците на ВМОРО да са се обявили някъде като небългари и не че на мнозина от тия дейци потомците им не живеят у нас без каквото и да било съмнение, че са българи (в тва число повечето племенници на Гоце Делчев), ама карай.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 22.06.21 18:23.



Тема Re: Заев идва в Софиянови [re: Metropolis]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано25.06.21 10:48



Аз не изпитвам екзалтирани патриотични чувства от магарешкия ни инат по [С.] Македония.
Гордост ли е, че пречим на точно тази съседка да влезе в ЕС?
Къде нашите братя в нея ще са по-добре и по-сигурни - вътре в ЕС или в бандитския западнобалкански заден двор?
Даваме ли си сметка, че сме в абсолютна изолация?
Не съзнаваме ли, че поведението ни е не просто неевропейско, а антиевропейско?
Осъзнаваме ли, че така само се отдалечаваме от тази скъпа на сърцата ни страна?
Не разбираме ли, че сеем ветрове, за да жънем сетне бури?
Не проумяваме ли, че това архаично, обърнато към миналото поведение винаги ни е излизало през носа и сега пак ще бъде така?
Как не можем да си дадем сметка, че Сърбия и Гърция се кискат злорадо в шепите си?
Що за балкански патрЕотарски бабаитлък е нашето?
Най-тъжното е, че пак ще сме губещи и като се правим на новите гърци на Балканите, по-късно ще се утешаваме лицемерно по гръцки, както гърците се самоутешават мазохистично, че били победили щото сега се казвало не Македония, а Северна Македония.
Демек Македония, Македония, ама Северна.
Нищо, че истината е безпощадно ясна - Северна, Северна, ама Македония!!

Бъдете високи))!!


Тема Re: Заев идва в Софиянови [re: spunk]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано25.06.21 11:09



Не сме дипломати..
Наместо со кротце, со благо да ки коткаме...

Бъдете високи))!!


Тема Re: Заев идва в Софиянови [re: spunk]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.06.21 13:09



Абакалъм!



Тема Re: Заев идва в Софиянови [re: spunk]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.06.21 13:13



Со кротце и со благо пробваме от 30 год. Първи ги признахме, помагахме им при всички трудни за тях моменти. В резултат все повече ни се качват на главите и все по нагло искат да ни крадът историята. Амо може да се говори за инат то е от тяхна страна . отричане на всички исторически факти. Ние направихме дори прекалено много +омпромиси. Няма къде повече да отстъпваме.



Тема Нагледен пример как сенови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.06.21 14:17



реагира към наглите македоности управници в РСМ. Заев се

.
Някой да е чул да се е извинил за нещо на нас? Дори и за такива




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.