Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Обратнонови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано16.06.21 09:02



божееее, взе да се усещаш, Алисо
трябваше да я разбереш още от самото начало
ще броя още колко време й остава да я харесваш
липсваше ми да си на моя страна



Тема Re: Обратнонови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано16.06.21 09:07



Ти верно ли се консултираш тук?





Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: saksun]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано16.06.21 09:09



правилно, трябва да наблюдаваме много внимателно какво ще се случи с щаба
и ще знаем какво ще стане и с консултантите





Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: tartarianeyes]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано16.06.21 09:34



Ауси, ти за толкова години си изградил напълно фалшив образ за мен

Ти не беше ли онази танцьорка от Йензайтс (Tanzcafe Jenseits) в 6-ти бецирк
(Мариахилф), която научава перфектен немски в изисканата компания на мъжете
от виенския хайлайф и след това се отдава на интелектуална кариера в областта на
филологията и бизнеса?

Мене пак ми се е доходило до Виена. Искам да седя на една стара моя пейка там
край Дунава и да си мечтая. Явно ще трябва отново да минавам границата, защото
нямам ваксинация и вакспаспорт.





Тема Re: Обратнонови [re: saksun]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано16.06.21 10:00



Я попитай ваксинираните хора в клуба кой е проявил алергия след ваксинирането?

Това забрави ли го?
Бях пуснал цяла тема за случая, защото тогава много хора страдаха от когнитивен
дисонанс и подминаха мнението без да коментират. Сега май бавничко започна
да им просветва. (Не на всички, разбира се. Някои ще се борят до последно.)

Виж повторно инцидента в нова светлина.

ellynora

"Преди години ме навиваха за противогрипната ваксина, откакто не се ваксинирам
съм много по-добре. Съжалявам, че се ваксинирах с A.Z. Никой не може да ме накара
да си сложа втората доза. Вече 2 седмици минах през какво ли не и все още не съм
добре. От 1 седмица пия Уарфарин за разреждане на кръвта, след тромбоза в десния
крак
. Между другото ваксинираха ме в дясната ръка. 1 седмица болки в ръката, гърба
и цялото тяло, на третата вечер получих силен задух и сърцебиене, едвам оцелях.
Сега са я разрешили, защото е по-малкото зло. Но страшно натоварва целият
организъм
. Има много странични ефекти, които са официално описани. Базата данни
се пази стриктно, иначе я имат и са наясно със страничните ефекти. При някои хора
се оказват смъртоносни
. Бих препоръчала на хора с автоимунни заболявания да не си
я слагат. На мен ми я препоръчаха, защото имам силни алергии към пеницилин,
сенна хрема и т.н. затова не била за препоръчване Файзър."



Тема Re: Обратнонови [re: saksun]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.06.21 10:26



Сакси, да, никой не тества за ваксини, но някои деца след ваксиниране имат такива реакции, че страх да те хване.

Пак ще дам себе си за пример, преди повече от десет години ме оперираха. Хиляди пъти казах, че съм с неизяснени алергии, да подбират упойките. Ок, няма страшно, рекоха.

Десет дни вземах антихистамин, всеки втори ден в клиниката по алергология, реакциите си останаха положителни, въпреки, че не толкова изявени като в началото.

Дойде денят на оп. Сутрината 40 мг урбазон. Поисках да говоря с анестезиолога, бил уведомен.
На операционната маса още 80 мг урбазон. Операционната сестра само повтаряше, " ама как ще ви оперираме вас, то това е направо..."

Тръгнах да ставам, намеси се хирургът, който ме оперира, великолепен професионалист и човек.
Събудихя ме в реанимация, анестезиологът ми клатеше пръст какви филми съм му разигравала под упойка.
Беше забранено да ми дават болкоуспокояващи, да ми инжектират антибиотик, само хепарин.

После разбрах, че въпреки молбата ми, са ми тряснали най -гадната упойка, тоест най- евтината, опитаваш се да повърнеш, не можеш. А бях казала, че съм готова да платя упойка.

Като ме изписваха, поисках да знам какво се е случило, за да знам за в бъдеще.
Старшата уклончиво ме отпрати с пожелания за всичко хубаво.

Преди да откъртя на операционната маса, чух анестезиологът да казва " фентанил". Тоест едната от съставките.
Благодарна съм им, че си свършиха работата, до живот ще благославям хирурга, но може би можеше и без такива рискови изпълнения.

Ето защо съм твърдо за тестване преди прилагане, особено когато става въпрос за деца.


научи се да чакаш

Тема Re: Въпрос към саксън и всичкинови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано16.06.21 10:32



Мене пак ми се е доходило до Виена. Искам да седя на една стара моя пейка там
край Дунава и да си мечтая. Явно ще трябва отново да минавам границата, защото
нямам ваксинация и вакспаспорт.


Мчи, река Дунав тече и покрай Видин, та даже и покрай Руси, къде си ръгнАл към Беч?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Редактирано от ad miral на 16.06.21 11:07.



Тема Re: Обратнонови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.06.21 10:33



Не злобей.
На професионализъм човек се учи цял живот.

Ти нямаш никакво право да съдиш човек, който открито и с ясното съзнание за незнание и недостатъци се предоставя в полза на хората и залага името си.

Коя си ти, каква ти е професионалната сфера, заяви, декларирай се, пробвай се да си защитиш образованието и професията, пък тогаз злобей.

Какво работиш, бе, Сноуи?
Саксън е декларирала какво работи и къде работи.
Ами ти?

Стиска ли ти да се представиш като ПРОВЕРИМ специалист по нещо, че да те изпитаме ставаш ли или си пълна некадърница, лъжкиня и калинка, а?

Коя си ти изобщо?



Въобрази си, че като правя забележка на Саксънката, за да задобрее в комуникацията, я разобличавам като анонимен профан и лъжкиня ли?
И че наливам вода в твойта мелница на елементарна скучаеща и търсеща внимание в нета кифла ли?
Щото, след много месеци, години и опити да те разбера, така и не ми даде и милимундер повод да си изградя по-високо мнение за теб.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya

Тема Re: Обратнонови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.06.21 10:34



ти верно ли си най-тъпото същество в дира?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.06.21 10:41



Напротив, разбрах мнението на Крафтър. И се опитах да обясня, че главното противопоказание - свръхчувствителност, не само към ваксина, но и към медикамент, винаги се изписва по такъв начин в кратката характеристика на продукта, листовката и учебниците.
И да, при първия прием няма как да е ясно на никого, но следващия пациентът ще знае и ще предупреди.
Това е А и Б в медицината, че и във фармацията.

Въпросът ми за броя на клубарите, получили алергична алергия след ваксиниране, е съвсем уместен. Той е във връзка с данните (за четвърти път го пиша), че от над 1,5 млн. ваксинални дози в България няма случай на анафилактичен шок.

За учените и лекарите честотата на проявен страничен ефект е много важна.
С всички наблюдения, които се правят, се натрупва опит, от който се стига до определени заключения. Заключението досега е, че като цяло ваксините срещу КОВИД не дават чести алергични прояви.
Също има сведения за немалко хора с алергии към различни алергени, които са ваксинирани успешно без да проявят свръхчувствителност към ваксината.
Това е в подкрепа на мнението ми, че с голяма вероятност мъжът на Тарти ще бъде ваксиниран без проблеми, ако реши да го направи.

П.П. Ще те помоля да избягваш този тон на говорене (при положение, че и доста неща са ти неясни), за да не си прибавиш още един ник в подписчето.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.