Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 25.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: parvaty]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано13.06.21 15:17



искат да съберат мита и ддс и от този поток
целта е и да не си купиш кабел от Китай, а от ДЕ
отпадането на митница за физически лица и събирането на вземания от куриерите добра идея-за мен



Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: BATHco]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.06.21 15:41



позната, доскоро работеща в митническото посредничество, ми каза, че ще има и ЗАДЪЛЖИТЕЛНА такса от 20 лева митническо посредничество за представяне на стоката пред местната митница. Пък ако ще и едно евро да е покупната цена*.
Дано не е вярно.




*За съжаление се оказа вярно - звъннах току що баш в бърлогата на "звярът" и се оказа, че е точно така.Сега са се прибрали от семинар по случката в Стара Загора и там туй същото са им го рекли.
Край и на "нискостойностните пратки", както и на гъдела, че може и да се заобикаля чрез така наречените "китайски складове под митнически контрол" на територията на Европа.
А бе, ай ша им.....



Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: BATHco]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.06.21 15:55



Ходенето не ме бърка, бърка ме навикът да пазарувам евтини ненужни джунжурии.

Анджък!

Познавам тук 5-6 такива като мен, и освен да си групираме поръчките и да минават само с една митническа декларация - 20 кинта представителство и всеки с ДДСто си.



Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: vozac]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.06.21 17:17



Те куриерите, напр. DHL, и досега предлагаха тази услуга да оправят вземанията срещу скромна такса, но без твое ЕОРИ не можеха да го правят. А като си го извадиш, за какво са ти.
Сега ще има по-малко администрация особено за физическите лица, срещу малко повече кинти. Подкрепям и аз.



Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: Silverado]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.06.21 17:30



Моите хора (DHL) ми искат не 20, а 24 лв за заплащане на сборове от мое име, + 12 лв/ден за магазинаж (след първите 3 календарни дни) + 0.24 лв/кг/ден. Самото представителство досега бе безплатно, освен ако декларацията е с над 4 стоки (за всеки допълнителни 3 стоки - такса от 12 лв), за след 1 юли не знам.

За мен това е много изгодно, тъй като 1 час от моето време струва повече, плюс допълнителни разходи (дори бензин може да се тури в сметката). Малко хора остойностяват собственото си време.

Редактирано от Crrafterr на 13.06.21 17:34.



Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: BATHco]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано13.06.21 21:03



Мама им деба, долни паразити. Но ОК, майната му на ДДС-то, обаче ако почнат за нещо, дето струва 5 лв. да ми искат 20 лв. за "митническо обслужване", майка им ше еба на квадрат.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: Crrafterr]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.06.21 22:03



туй в София, къде?


При мен тук, в Ловеч, в местния ми клон на пощата, само като ме видят и срещу подпис съм готов с пратките. Нищо общо с изхвърляне - малък град сме, все пак.
До сега като на БАТко съм с брой на поръчките и до тук сметката ми е нула лева и нула стотинки да доставките ми до днес.



Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Glastar (пристрастен)
Публикувано13.06.21 22:24



Тва дето струва 5 лева, нелий по лесно си го купиш от Кауфланд за десет?
Инак Китай съм го забравил, има коректни заводи, има прекупчици, които ЗА НЯКОИ неща няма как ги познайш. Примерно поръчвам нестантартен болт, пет тона, щото два не може, ако е прекупчик, той не може да се справи с материята, усещаш го, има четири класа, всеки клас е съставен от градиенти ан блок, но той е някой в мазе, и почва да пелтечи.
Турци, италианци, австрийци.... дори германецът с завод в Китай, дето уж му по евтина стоката го отсвирих, испанеца и той не преде пред турчина.
Алибаба, малибаба, нямам никакви регистрации, сигурност. Преведете парите.
До сега не са ме излъгали, само малко с бройките, и качеството не струва.
Иначе едни женски имена си слагат, а аз все в минижупи си ги представям, викат ми скъпи, мили, то тва сигур от протокола.





Тема Re: Информация за пазаруващите от Китайнови [re: Glastar]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано13.06.21 23:35



Приеми, че животът на някои хора е доста по-сложен и разнообразен от твоя.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.