Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.06.21 13:26



Ключът в случая е: претенции за филолог.
Кат си с професионалнитге претенции тръгнал по форомите, следва да си мериш приказките и да си ги защитиш.

Тук масовката е: аз супер-дупер професионалист зная какви ги дрънкам, щото имам дипломи, вЕрвайте ми.
Ми хубу, повЕрвахме ти.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty

Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано06.06.21 14:29



Българска филология за мен е най-тъпата специалност на света. Без да обиждам някого и без да коментирам кой учи това. Доколкото ми е известно Лия няма такава диплома.
Също доколкото познавам колегите, никой филолог няма да се прави на филолог баш тук.





Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: NUT]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано06.06.21 15:18



тия ни напрафиха разногледи с хилядите изисквания с/у ковид

аха! и за в страната важи.
вчера имам дупка навън половин час, между две планувани неща и сядам в сладкарница Неделя, на маса отвън. поръчвам си торта и капучино и малко след това две бабетки питат могат ли да седнат при мен, тъй като няма свободна маса. "заповядайте" казвам...и дотичва сервитьора...
-Заедно ли сте? пита...
-Не! Присъединихме се заради местата. отговаря едната бабетка...
-Тогава станете. Не е позволено предвид противоепидемичните мерки!
Скастрих го, че всъщност дамите са ми лели, но са забравили...Казах му да прави обща сметка...Остави ги.

Много изперква народа...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.06.21 15:29



Такива са правилата, и аз наблюдавах такова нещо, само че хората бяха заедно.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Baldrian]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано06.06.21 15:29



Скастрих го, че всъщност дамите са ми лели, но са забравили..



сетих се за лафа, дето Бойко Борисов леля му го била родила, щото кой би посмял да такова майката на Бойко Борисов, нали..

верно е много изперкал народа.. на мен сума ти народ ми праща понавсякъде линкове срещу ваксините, конспирации и прочее.. аз на всички пиша само "аз се ваксинирах в края на Май".. и следва конфузно мълчание..



Тема Re: Княжество Българиянови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.06.21 15:57



И Източна Румелия. Нормално да не говорят на един език.

То и в княжеството толкоз.
Реално, като почнем от запад на изток и от север на юг, чааак до Плевен, трудно ще намериш истински българи.
По видинско населението е основно мамалигарско. По софийско, както съм давал вече веднъж историческа справка от моя монография, още от втората българска държава живеят главно печенеги, прекръстени от властите на шопи. А към Благоевград и Сандански генотипът и отношението към езика съвпада, или с този на сънародниците на един телевизионен водещ с фамилия на лекарство, или на един древен грък, дето се опитват да кажат, че не е грък, ами някаква отделна, самостоятелна порода човек. Все едно за монголците да кажеш, че са Тамерланци.
Изключение правят перничани и банскалии. Първите не ги знам какви са. Най-вероятно произлизат от пратчетовите джуджета, като се има предвид основното им занимание. А банскалии не ги разбират даже македонците. Не ги разбират и северноамериканските индианци, което означава, че най-вероятно са от съвсем друга маймуна.

То всъщност почти цялата източна Румелия е подвластна на мегали идеята, особено що се касае до Филипополис, който е фрашкан с гръцки и арменски тарикати. Същите тези, в рамките на десетина години след 1878г., успели така да съсипят финансово източна Румелия, че н.в. Султанът казват злорадо потривал ръце, харизвайки областта на младото, българско княжество, макар да се правел на обиден.

Изключение в някаква степен прави анклавът Асеновград-Аскьой, където имат правилно отношение към буквата "я", дори на моменти да прекаляват с нея - напр. нящу, блящи... - и да бъркат ударенията.
Разбира се, не можем да не споменем и двете свещени места на т.нар. анцуНг - Димитровград и Стара Загора, но за тях в някое друго изследване.
За града на стоте войводи няма кво да говорим - там отдавна няма нито воеводи, нито военни, а само ромляни.

Та, да се върнем на Северна България, където все пак живеят истински българи.
Както споменахме по-горе, на територията на някогошното Видинско царство преживяват основно любители на качамака, тъй, че с тях няма да се занимаваме.
Следва един регион, станал напоследък популярен с името северозападнал, изпълнен с индивиди, чийто основен поминък е консумирането на големи количества алкохол и осмиването (с известна нотка на гордост и местен шовинизъм обаче) на тоя процес в десетки интернет блогове, и социални мрежи, а също така и в книжни издания. Реално, езикът им звучи като български, но нищо не му се разбира. Единственият правилно говорящ и пишещ на литературен български екземпляр от региона, за съжаление загина преди години в автокатастрофа в София. Разбира се, не можем да пропуснем познатият на всички автор на автохтонни, северозападни случки и ползвател на дирските клубове - Глигор, който все пак се явява българин поне на външен вид и по декларирана полова потентност.

Та, в крайна сметка, българското население на територията започва нейде от към Плевен на запад и свършва около Търговище и Шумен на изток. Варненци ги присъединяваме също, въпреки някои странни думи, които използват в ежедневието, защото не може да нямаме море, а освен това, както е известно, Варна е пристанище на Шумян. Освен туй варненки са красиви жени. Последното важи и за русчуклийки, та затуй и този град смятаме за български, въпреки често срещаното големеене и хвалене с дантелените рокли на прабабите у съответните персони. Освен тва в Русе има опера, макар и изгоряла.

И като заговорихме за аристократичен произход да завърша.
В Търново не живеят боляри, каквото щат да разправят местните!
По време на османското нашествие всичкото благородник се е изнесло по селата, а в града е останал само плебсът, който не е разполагал с извънградски вили и други имоти.
Някои от най-богатите са забягнали дори за чужбина, дето по принцип е люлката на всяка обидена и неразбрана от простия народ, българска аристокрация, независимо по произход или по интелектуалност.

Така че, ако търсите истински българи с правилен говор и благороден произход - насочете се към селата около старата столица и учете единствено правилното произношение - ляп, удЪ, 'ранЪ... И разбира се - млЯко, и мАсло.

Следвайте ме в социалните мрежи за повече българска история и гласувайте за партията ми "България на истински правилно говорещите българи" на следващите избори!

Редактирано от oberleutnantRzevski на 06.06.21 16:05.



Тема Re: Ти си изключително "ниска топка"!нови [re: BATHco]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано06.06.21 17:10



радвам се че сме на едно мнение - един за друг!
повече не ми пиши в темите ми!!!
както аз не пиша в твоите!!!





Тема Re: Ти си изключително "ниска топка"!нови [re: NUT]  
Автор pishmangreek (пристрастен)
Публикувано06.06.21 17:18



повече не ми пиши в темите ми!!!
както аз не пиша в твоите!!!


И ти ли Бруте?

Колко смахнати може да сте начело с админа.

Да не ви репликира този или онзи!

Комплексари.

Забрана от saksun


Тема Re: Ти си изключително "ниска топка"!нови [re: pishmangreek]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано06.06.21 17:32



нещо не ме разбираш!
не искам никой който ме обижда без причина - да ми драска!!!
и то нон стоп!





Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.06.21 17:40



Българска филология за мен е най-тъпата специалност на света.

Каза втората най-тъпа клубарка в дира.



Лошата новина за теб, куховейкова, с измислената дипломка по некъв там чужд език е, че българската филология е необходима специалност, щото в България това е официалният, че и местният език от векове. И все някой требе да учи хората на български. На книжовен български имам предвид. Пък още по-лошата новина е, че в СУ има едни гадове в чуждоезичните филологии в един гаден предмет "превод", дето ти оценяват не само владеенето на чуждия език при превод на текст, ами и на българския като краен продукт от заданието. Та, забрави да владееш български език на ниво шоп автомонтьор и да си вземеш изпитите по превод.

Също доколкото познавам колегите, никой филолог няма да се прави на филолог баш тук.

То, с дипломката от задочно платено там някакво езиково обучениеэ в НБУ никой не може да се прави на филолог, защото не е. Виж, Лия може.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty


Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.