Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: макар...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.05.21 21:57



Случвало ми се е и на мен, обикновено не повтарям, понеже се ядосвам

А щом се ядосам и няма забавление, губи се смисълът да публикувам тук. Така че нямай грижа!



Тема Re: Слави изпълзя! Гледай и слушай, народе!нови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.05.21 09:49



Кофти, обещах ти от ония дни, че ще ти се жалвам от твойта втора Родина и ся ше го направя, щото ми се прибави още яд...

Гледам отдавна едно канадско крими-сериалче - "Частни детективи" - харесвам го, защото главният герой се изпълнява от актьор, когото пък отпреди 100 години съм харесвала от пак любим сериал от "младежките" ми години - "Бевърли хилс 90210".

(Абе защо непоследък изобщо тук не може да е пускат снимки чрез адреса на изображението и функцията [image.][/image]???)



Преди месеци пуснаха последния сезон на "Частни детективи"... кво да видя? Главната полицейска инспекторка я назначиха да е гей! И в последния епизод от онзи ден дори, половината време ни занимаваха с личната й драма от скарване с приятелката й, с която я гледахме да се мляскат страстно в предишните епизоди, с общи усилия ги сдобриха и ги ожениха/омъжиха (нямам идея как е правилно да се каже)...

Кофти, хвърляй всичко там и се прибирай насам! От всичката Европа май само 1-2 държави останахме острови на надеждата! И се моли за внучката си!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Слави изпълзя! Гледай и слушай, народе!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано03.05.21 13:38



Тя, внучката, в Англия. Тука за малката дъщеря се моля, че ‘врагът не жали сили и средства’.


За себе си - вече взе да няма значение, то не е останало кой знае колко. Все ще избутам някакси.



Тема Re: Слави изпълзя! Гледай и слушай, народе!нови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.05.21 14:04



Попредпазвай си се, възрастта не е 100% гаранция срещу манафски попълзновения...



Тема Re: Слави изпълзя! Гледай и слушай, народе!нови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.05.21 14:13



Абе все се надявах да оставят на мира поне кримките... и без това по расова принадлежност отдавна картинката е омацана отвсякъде, сега са им спуснали строга директива и по джендърска линия...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема айде пак опитвам:)нови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.05.21 21:38



препратката към 97 е свързана с илюзиите и наивността ни.
ние май не сме зряла нация, щом за кой ли път правим едно и също.
ходихме, протестирахме, капичнахме бкп/ бсп.

не мина много време, върнахме бкп/бсп. избрахме си ги, вързахме км се.
сетне се вързахме на цар, прегърнал се с комунистите. 800 дена, да ни оправи.
повярвахме.

вярваме и на Бойко, иначе щеше ли да се тупа в продължение на години по гърдите, същински Кинг Конг.

сега се вързахме на славиту, щото говори и се заканва с патос, щото прави шоу.
и ще ни оправи.

това ако не е политически инфантилизъм и белег на незрялост...
имам чувството, че на тези избори гласуваха питомците от всички детски градини в България.
песни, танци, приказки, кеф.

нямам представа кога ще се развием до отговорно за бъдещето на децата си общество.
малце съм черноглед мизантроп:)

русия/ссср.
тази империя е била и е враждебна към нас.
ще спомена само раковски и ботев в едни сравнително по-нови времена.
империята представя величие, но всъщност има един огромен исторически комплекс.
няма смисъл да споменаваме великолепните образци на развита средновековна култура в България, която няма как да се сравни с варяжките племена.
в крайна сметка не всички са на едно и също ниво на развитие, няма виновници.

за империята обаче е едва ли не няква срамна родова тайна.

изтребиха си интелигенцията, унищожиха каймак на обществото.
в някакъв руски форум един човек бе писал: добре де, какво са ни виновни българите за това, че са ни дали и култура, и писменост, и религия.



решението на великите сили ни хвърля при тях.
е, в една диктатура няма какво да очакваме, освен съветска диктатура.
всички политически партии повече или по-малко са обвързани с русия.
да не се лъжем.
обвързани са с тях, от Бойко, през ниновая, до татуирания, дет се прави на хулиган. .
дпс, волен и сие фрут къмпани (здрасти, уни), няма смисъл да споменаваме.

в незрелостта и наивността си ние се оставяме да бъдем манипулирани, да се кълнем в братството и измисленото славянство и да удряме чела в благодарности за двойното освобождаване

няма какво да очакваме, след като почти всички политици, журналисти, социолози и т. н. имат имат агентски псевдоними.
следя хибридните сайтове и не мога да спра да се дивя на откровените лъжи в тях, на които се вързват десетки хиляди. не бих казала, че са прости хора, всички.
наивност и незрялост.

как се кефеше божков, колко готино било да управляваш тълпата в мрежа.
и тоз можеше и да влезе в парламента, в съвсем подходяща компания, между другото.
не всяка партия е креатура на империята, но във всяка партия има хора на високи позиции, които имат зависимости от русия.

русия си подбира крепостните. в едни времена е Бойко, в други времена е ниновая, сега е радевой с прокси славиту.
малинов и другите малинки барабар с тунингованата професорка са полезните тъпунгери.
нека не забравяме, че на крака при божков в думмммбай отиде не кой да е, а сергей наришкин, шефът на външното разузнаване на империята.
ниновая май е поразлюбена от решетников, ясно е след обясненията в любов към гергов, побликувани на страницата на имперското посолство. а те са люти врагове двамата.

ми то е тъй, важни са не хората, а линията.

утре може и да ни стане върховен вожд божков, нищо чудно, след екстрените промени напоследък.

дойде време и за децата и внуците им.
те са прагматични, не им пука за русия, но пък това е пътят към кинтите и властта.

за дпс не смятам да говоря.

не сме случили на поробители. и руската, и османската, и визанс, вкупом дадоха фира.
но
те ли са ни виновни? ми не.

в историите по прераждането казват, че колкото пъти човек прави едни и същи грешки, толкова пъти ще му се случва същото, докато не си научи уроците.
като гледам, хилядолетия ни предстоят.


научи се да чакаш

Редактирано от tartarianeyes на 03.05.21 21:42.



Тема Re: Слави изпълзя! Гледай и слушай, народе!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.05.21 22:00



Наблюдавам, за съжаление, масова чалгализация тук, откакто Слави изпълзя. Ходих току-що до KFC и какво да видя – чалгичка, циганчета, алабализми... Не е на добре този феномен, не е...





Тема Re: айде пак опитвам:)нови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.05.21 22:58



За ДПС не смяташ да говориш, но прави впечатление, че не говориш и за ДБ. Т.е. докато ДБ не вземе властта, излизаме на улицата?


Бих могъл да опонирам на "почти всички политици, журналисти, социолози и т. н. имат имат агентски псевдоними" - всъщност единици са, обратното е - повечето към 2021 г. нямат псевдоними.

Както и да е, ако основната ти идея е в наши грешки, дължащи се на руско влияние - днес влиянието на САЩ е неизмеримо по-голямо, ако за момент излезем от руските инвестиции у нас. Основното влияние на САЩ е културно, в противовес на руското: почти никой вече не изучава руски език, за разлика от английски; IT сферата е практически изцяло американска; американската литература, кино и музика държат може би 80-90% от пазара. Да споменем мимоходом и образованието. Да споменем военното дело, здравеопазването... И така нататък, може да се говори доста по борбата и начина за повлияване на българската политика, политици, идеология и идеолози - от страна на различни чуждестранни сфери, в това число арабски, турски и дори китайски.

Искам да кажа, че извън няколко десетки хилядите руско-български бракове и още толкова работещи у нас пряко за руснаци, възможностите на Русия за влияние са ограничени. Второ искам да кажа, че популистите имат своите победи не само у нас, но и в Италия, Франция, Германия и къде ли не. Това е глобална пандемия - а не български патент за незрялост и политически инфантилизъм. Светът става такъв, че хората все по-малко мислят и все повече се водят от вкусове и моментни прищевки и настроения.

Повечето ни грешки са и спорни, дали са грешки. България обективно е във възход и при Костов, и при царя, и при Станишев, и при Борисов. Но изискванията ни нарастват, очакванията ни се променят, летвата се вдига. Летвата в началото на Борисов бе една, сега е съвсем друга - тогава виждахме едно, сега виждаме две и двеста. Русия ни при чем.



Тема Re: Слави изпълзя! Гледай и слушай, народе!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.05.21 22:58



Когато цигани свирят циганско - това е фолклор , все пак.Чалгата е нещо като нищо.



Тема Re: Слави изпълзя! Гледай и слушай, народе!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.05.21 23:01



Да де, ама аз не си правя купонче на паркинга пред Била, правя ли си?! Ако не бях 85 кила мускули, можеше и да ме е страх да мина оттам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.