Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:48 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Водород. Следващата ала-бали-зациянови  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано18.04.21 13:36



Линк.



Не гледайте, че е на руски, сайтът видимо е спонсориран от някакви западноевропейски талибани.
И така, да ви обясня накратко защо това НЯМА да стане, не и по тоя начин (има всякакви варианти със свързване на водорода в гелове, като амоняк етц при транспортирането му, но те са още кратно по-скъпи от тая простотия с водородопроводната мрежа).

Тук, освен, че ви информирам само въз основа на богатата си обща култура (мога да изброя на пръстите на едната си ръка клубарите, които са с по-богата от моята такава), ви съкращавам и доста време. В следващите години тая истерия и алабалистика предстои да чувате от всеки ъгъл. И повечето от вас, бидейки лесно манипулируеми, дори ще и повярват.

Някои факти и спомени. Факти: водородът преминава през стоманена стена. малко или много, но загубите на водород в примерно стоманена бутилка в автомобил са проценти на ден, минимум 1-2. Физика. Химия. Затова изградената метанова инфраструктура в момента не става за водород, каквото и да ви говорят. СП2 можело, аха. Може да транспортира водород и метан само, при това водородът да е до 20 на сто.
Тръбите щяли да били да бъдат покрити с полимери, за да транспортират Н2-то. Ще транспортират кура ми, но ОК, да приемем, че има такъв полимер. Това означава смяна на цялата мрежа.
Потърсете дали някъде има действащ, пилотен проект за тая утопия, макар в рамките на едно село или квартал?

И накрая спомените.
От 4 до 6 клас бях в плен само на едно хоби, Химия и бомбаджийство. Стигнах до синтез на нитроглицерин, слава Богу в съвсем малки количества, но достатъчни да повдигнат масивна дърводелска маса на 20 сантима от пода.
Но да не се отплесвам.
Най-ме кефеше да гърмя водород. Лесно се получава с електролиза. Ако някой мисли, че метанът (природен газ, ака ЦНГ) прилича на водорода, фатално греши.
300 атмосфери в почти едносантиметрова стоманена стена, дори при деформация или недай Боже спукване, в повечето случаи ще изтече кротко, правейки огромна топка скреж (физика, ако не знаете защо, късно е да се образовате. все пак пробвайте с Гугъл). Почти всяка седмица, вероятно всеки ден, става някаква авария с газопровод - градски или транспортен. Жертви, разбира се, има. Но...
При водорода нещата са съвсем различни. На границата с мистиката. Когато си произведеш малко водород и го "гръмнеш" (охххх, изтръпвам от кеф при спомена!!), звукът е по-особен, средно между имплозия и експлозия, чува се едно "поммммммммммммм!!" и едва доловимо свистене. Освен това, при определен процент смес с въздух/кислород, е достатъчно да мигнеш или пръднеш - искра от статично електричество може да предизвиква експлозия. Утешението, че не се задържа, щото е по-лек и излита нагоре при сегашните дограми и врати е малко несигурно...

Ето затуй, уважаеми мои, тая работа с водорода НИКОГА. Никога няма да стане. не и по тоя начин - с веселия транспорт на мегатонове по ...тръби.
Просто да го имате предвид: зелените талибани ви правят на балъци. Ама кой съм аз да им попреча.....



Тема Re: Водород. Следващата ала-бали-зациянови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.04.21 15:33



Да ти кажа, как по моему седят нещата.
Ф некой ного голям, еколожки, западен тинк-танк, са смъкнали от сайта на "Техника молодежи" целия архив на списанието от 60-те години насам.
След съответния превод на английски, щото за разлика от нас там да учат най-много немски или френски, а у щатите сигурно учат като чужд език английски, са почнали да четат статия по статия.
Ха за перки, ха за фотоволтаици, ха за океанските вълни, ха за кво ли не.
Е, ся са стигнали до водородната тематика.
Само дето не знаят, че ние тия работи сме ги чели преди 30-40 години, и на съответната възраст, и ниво на разбиране, сме били същите ентусиасти.
Ама после сме учили малко естествени науки, които 99.999% от еколозите не са учили, щото в училище основно са ги занимавали да пишат есета и молба за отпускане на кредит, и "кога пък ще ти потрябва тоя синус", и съответно знаем, че тая няма да я бъде.

Та те така.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 18.04.21 15:36.



Тема Re: Водород. Следващата ала-бали-зациянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.04.21 15:57



наиграха се на батерийки, но кога опря да се мисли за транспорт на стоки и суровини, се сурнаха да търсят друго оправдание за финансиране.
БМВ кога още експериментираха с водорода и стигнаха до почти никъде.
А петрол има достатъчно!



Тема Re: Водород. Следващата ала-бали-зациянови [re: mangosutu-168725]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.04.21 16:41



Булгаристан го няма на картата, та няма да изсипвате милиарди и за тая глупост. Поне за сега.



И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема не си правнови [re: mangosutu-168725]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.04.21 17:02



има всякакви варианти със свързване на водорода в гелове, като амоняк етц при транспортирането му, но те са още кратно по-скъпи от тая простотия с водородопроводната мрежа
има още по-добър и безопасен начин за съхраняване и транспортиране на водород - закача се на въглеродни верижки. като бонус можеш да го вадиш направо в тоя му вид наготово. така че искаш или не бигот назадничав, бъдещето е на водорода бахахахаха




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Водород. Следващата ала-бали-зациянови [re: mangosutu-168725]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано18.04.21 17:19



Ще се изобрети достатъчно сигурна технология за транспорт и съхранение на водород, не се съмнявам в това. Може да се окаже и достатъчно ефективна и рентабилна.
Само че производството му в достатъчно количество навярно ще се окаже със значително по-негативен ефект върху околната среда, а въглеродния отпечатък засега си остава единствената причина изобщо да се гледа във водородна посока. Ако измислят и свръх екологичен начин за производство, ще потръгнат нещата.



Тема Re: не си правнови [re: zaphod]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.04.21 17:33



Въглерода е зло бе, селяндур неграмотен.

Добрите демократични запади елфи гледат как да се отърват от него, той щял да го закача за благородния и напредничав водород. Русофилска ватенка, предател, марш в азиатската кочина.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема екологичния начин си съществува от годининови [re: thehuntermuster23127]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.04.21 17:49



викат му ядрени централи



Тема Re: Водород. Следващата ала-бали-зациянови [re: mangosutu-168725]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано18.04.21 17:53





Много веселка тема! Или поне с отделни потенциално весели моменти в нея... и спомени

Физиката в у-щето ми беше любима! Химията - не съвсем, математиката ми стана любима след средното, абе бая в напреднала възраст след като минах обучителен курс при големия ми син:-))) Слава Богу успя де с фуния, де с кротце, со благо и най-вече, щото аз реших да му направя кефа да го оставя да доограмоти майка си и да се учи върху нея

Та, точно както казваш във възрастта 10-15 години у нас имахме физико-химио-био гамен, който правеше някви подобни безумия и едната част от косата ми побеля точно тогава... Същите някви бомбардировки ту в мазето, ту на тавана, след като категорично го изгоних от вкъщи... Слава богу след туй се преориентира към теоретичната част на природните науки и математиката

Обаче, малкото, което напоително се е възпитаало в такава среда и такъв пример тръгна по стъпките на батко си и останалата част от косата ми побеля от неговите безумни експерименти. Та, ако щеш вярвай, най-сериозно когато се връщах от работа вечер, гледах дали третият етаж си е на мястото, дали не са го хвърлили във въздуха( живеехме на третия етаж на триетажна кооперация и таванскато ни помешение беше над нас точно...). Е, разминахме се в тоа живот с някое и друго подпалване и прогаряне на килим, изпочупване на стъкленици... Слава Богу, размина се, оцеляхме

...мога да изброя на пръстите на едната си ръка клубарите, които са с по-богата от моята такава

А това, макар и казано в скоби много накъртва на казваното от Бат Боко и Учиндолчето... не знам как ще свикна да му казвам Гос'ин Станислав Трифонов

Редактирано от MilaO6 на 18.04.21 17:55.



Тема Re: Водород. Следващата ала-бали-зациянови [re: mangosutu-168725]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано18.04.21 19:55



Все още с енергия 1 кВтч ел. ток се произвежда водород, който дава енергия 0,5 кВтч ел. ток. Ако пък го свържеш до амоняк, за да го транспортираш безопасно до газовата турбина, ще произведеш енергия 0,25 кВтч ел.ток.
Обаче, милата пазарна икономика ще бъде ваксинирана с държавен водород , както вървят работите. Щом може да си изпереш невидимите петна, защо да не произвеждаш водород с невидима полза.

Ние сме добре щото Черно море пълно с H2S. Учените от кораба „Академик“ вече са произвели енергия колкото да захранват батерията на един часовник. Малко проблем може да има със сярата, ама на душа де е широко.

Тази тема е чудо някакво. То вЕрно, че общата ми култура е толкова малко, че не ви трябва нито като обща, нито като моя, ама нали провисях 5 години в пусто ХТИ, с този зелен водород, каквато всъщност е целта, Европейския съюз направо ме гръмна. Или имат някакъв нов Угур Шахин в магическата шапката или ще дават стотици милиарди за наука, което автоматично ме подсеща за великия визионер Симеон Дянков.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.