Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема разболях се от Ковиднови  
Автор vozac (Driver)
Публикувано18.04.21 15:07



Здравейте,

темата на Саксън е наводнена от ковид-невярващи.
Дал съм дума в тема или пост на Уника да не пиша.
Разболях се от Ковид, независимо от дистанция, мерки, маски, поливане със спирт.
Дали на работа, шофьори зор да ми се наврат в лицето, или от детето на колежката, което не пуснали в детската, тя го доведе на работа, дали от ведомствен шофьор, който бил в болница с Ковид и вместо да си ползва болничните, 3 дни кара буса и нас или тъщата, която ходеше, като улава по улиците и карантинира къщата - никога няма да разбера.
На 01.04.2021г. тъщата е на лекар и й поставят диагноза Ковид. Цялото семейство под карантина.
На 02-03.04.2021 получавам първи признаци: загуба на обоняние и вкус, главоболие, болки по тялото, болки в гърба, трапецовидния мускул, безсъние.
Никакво температура.
Положителен тест от аптеката.
Връзка с личен лекар, назначено лечение, антибиотици, апаратче за мерене на кислорода в кръвта. Усещане да пневмония, кашлица, мъчителна, много секрети. Спя почти седнал.
На 10.04 преди да заспя, кислород в кръвта под 90, усещам признаци на хипоксия.
Отивам в Токуда, сам, без линейка. Имам астма и знам кога нещата стават зле с дишането. Различни състояния, аз със 93-прилично добре, до мен с 95сатурация, на прага на припадък, докараха мъж със 75-вече побелял.
На лекар трябва да се отиде, когато дробовете още имат ресурс.
Всички в един кюп, дошли сами, докарани с линейка. 8 часа бях там. Кръвни изследвания, ренген, консултация с пулмолог. Назначени още антибиотици и перорални кортикостероиди. Пневмония, едностранна.
Без темпрература, дори 37.00
Днес, 18-ти ден, излязох навън. Свърши ми карантината.
Малко нестабилно вървях отначало, шофирах, задъхвам се, потя се жестоко.
Като трябва да говоря, на всяко изречение си поемам въздух.
Няма да пиша за терапия, строго индивидуална е.

Въпрос: Има ли някъде да е вземат под наем или продават апарати за обдишване, да си помогам, докато се възстановя?
Благодаря предварително за отговора!

Дописване: Дали има Ковид - аз си знам. Имам поне двама починали познати, след Ковид. След острата фаза. Сега съм в тази фаза, уредил съм си нещата, документи, какво да се прави, само не искам да умра пред детето или да ме види умрял.

Редактирано от vozac на 18.04.21 15:28.



Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: vozac]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано18.04.21 15:20



винаги съжалявам като прочета неприятната новина - за клубар с ковид!
ти си по-млад от мен - дано бързо си стъпиш на краката!!!





Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: vozac]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано18.04.21 15:31



Когато Мила беше болна писах, има няколко фирми, които дават под наем кислородни бутилки и концентратори.
Единствено пулмолог може да ти назначи колко като като обем (апаратите са на литри О2/минута) и като времетраене можеш да дишаш според сатурацията и състоянието ти.
Консултирай се първо. Намирането на апарат е по-лесната част от задачата. Ще ти споделя нашия многогодишен опит ако лекар прецени, че имаш нужда.
Кислородотерапията има и странични ефекти ако не е назначена правилно, и не е панацея ...

Бързо да оздравяваш и да минава леко!





Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: vozac]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано18.04.21 15:33



Бързо възстановяване! Ще го бъде!





Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: vozac]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.04.21 15:44



Бързо възстановяване пожелавам!

За кислорода доколкото знам е сложно, тоест - трябва си специалист.
Продават някакви спрейове с повишено съдържание на кислород, примерно

, но все пак се консултирай с лекар.


Още веднъж - бързо оправяне!

Ще оцелееш!



Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: vozac]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.04.21 15:48



Ще се оправиш, постепенно - не се притеснявай. Ей го къде е и лятото. Никакви черни мисли, това е стрес, важно е за имунната система.





Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: vozac]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано18.04.21 16:01



много съжалявам и ти желая бързо възстановяване с възможно най-малко последствия.
стискам ти палци.


научи се да чакаш

Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: Crrafterr]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано18.04.21 16:21



Crrafterr, няма черни мисли, има прагматизъм. Червена мисъл е опасна, тромб, я в главата, я в сърцето.
Какво вижда муха, милисекунда, преди да се удари в предното стъкло на движещ се автомобил?
Вижда си гъза..

Темата беше, да регистрирам, че и без температура, пак става Ковид и да ми изпратят линк на кислородни апарати. Благодаря за съветите, първо да се консултирам с белодробен лекар.



Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: vozac]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано18.04.21 17:34



Здрасти! Поздравления - минал си първия, може би по-тежкия етап, прескочил си го, дето се вика. Нататък ще е по-лесно...

За сетен път се убеждавам, колко е строго индувидуално, въпреки уж някакви общи симптоми, които се срещат при всички в една или друга степен. Както казах по моето ковидно време, самата комбинация от симптоми и степента и вида на проявлението им е някакъв странен индувидуален "код", различен при всеки, затова и трудно съветите на един преболедувал могат да се приложат при друг.

Аз имах освен изброеното от теб и температура над 38, 38,5... Антибиотика пих две опаковки, т.е. 10-11 дни. Пневмония не развих, но имаше т.н. фиброза. Имам чувството и досега за намален капацитет при опит за дълбоко дишане, а по време на активното боледуване не помня колко пъти губех глас от задушаване и пр... В болница по време на ноемврийската криза така и не ме взеха, ти поне си бил под някакво наблюдение, което си е късмет. Моят късмет беше, че се закучих и така и не пукнах:-)))

За кислородния апарат са ти казали по-горе, не е проблем той самият, а количеството и честотата на вдишванията и някои други показатели, които трябва да се назначат от пулмолог. Като чукнеш "кислородни апарати", купища ще ти излязат на най-разнообразни цени и условия за ползване. Най-евтиното, което току-що ми излезе е

, но тази цена за наем от 6.60 ми е силно съмнителна. Такава цена повече от 10 пъти по-ниска просто няма според мен или остава другите да са спекулативни. То те, че са спекулативни, такива са, но това ми е неразбираемо. Прегледах офертата и така и не открих къде е клопката, но такава цена е просто невъзможна...

Не знам какъв лекар ще те поеме за след ковид, но и там има големи неизвестни и коренни различия. Примерно личните си лекуват като "всяка коза за свой крак". толкова разнообразни протоколи и методи за никое друго заболяване не съм виждала. Вземал ли си нещо за разреждане на кръвта? Според мои близки, в Русия-та задължително на всички предписвали кръворазреждащи и по време на боледуването, и най-малко месец след това. И то не обикновения аспирин протект, а нещо по-сериозно.

Тука на мене никой не ми го каза, аз сама си го изисквах след като тия ми близки ми казаха и след инцидент, за който се мислеше, че е съдов. Две седмици след карантината получих силна и нетърпима болка в коляното и целия кажи-речи десен крак и трябваше да мина при трима спеца по принципа на отхвърлянето - съдов хирург, невролог и ортопед-травматолог ( не знам защо), със съмнение или за тромб, или за лумбаго/ ишиас, или подагра. Слава богу, съдовият хирург след изследване с доплер отхвърли съмнението за запушване от тромб, увери ме, че кръвотока ми е много добър и ме посъветва да си пия кръворазреждащото и нищо, че ми нямало нищо на кръвотока поне месец да си пия от по-силното. Каза ми, че дори и той, дето бил млад човек около 30 от време на време пиел по един месец - не повече - нещо по-силно кръворазреждащо от аспирин-протекта, ей така за профилактика - облекчавало работата на сърцето дори и при здрави млади хора. Това ми се видя интересно...

За подаграта правих изследване на пикочна киселина в кръвта, беше си в норма. Оказа се ишиас вероятно като последствие от ковид, понеже при немалко на брой хора се наблюдавали проблеми с периферната нервна система. Получих и някакъв шум-звън в ушите, който още не ми е минал, въпреки че не знам колко илача смених с гинко билоба, Б-комплекс и какво ли не точно за това показание.

Има и други дреболии, все чакам и се надявам да отшумят от само себе си. Но така или иначе няма да е зле една дълбока и широкообхватна проверка на всички органи и системи, поне тези, които са в риск за всеки отделен човек. Съдов хирург, невролог и кардиолог за от задължителните...

Стискам палци да си се разминал с големия дявол!



Тема Re: разболях се от Ковиднови [re: vozac]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано18.04.21 17:46



Лъве, дръж се!
И аз бях с Ковид, ей ми темата, ако ти се сверява:



Имали сме много общи симптоми. Аз карах с температура 37,5...не направих пневмония, но майка ми и сестра ми направиха. Голямата ми щерка го прихванаха от внучето с хремичка, дето го върнали и него от градина.

ВАЖНО! Пиеш ли антикоагуланти/кръворазреждащи/? Те, истинските са с рецептурни книжки и се назначават само от съдов специалист..
Ако не ти назначат в следващите 6 месеца или година всеки божи ден трябва да вземаш, аспирин протект или антистенокардин/той е с рецепта/.

Миналата година януари съпругът ми явно е бил с Ковид, но те го диагностицираха като белодробна емболия, защото януари 2020г. още не знаеха за вируса. Беше в болница със задух 10 дни с 3 съсирека-2 в дробовете и един в крака.
Назначиха му сериозен истински антикоагулант-"Ксарелто", скъп е, по каса го пие. И досега си го пие. След болницата му дадоха 6 месеца болнични, като за белодробна емболия, но сега се убеждавам, че е било Ковид, а не емболия.

Моля те, не се шматкай навън, в следващият месец-два тепърва ще изграждаш антитела. Не ти трябва да прихванеш гадта отново отнякъде. Никаква работа поне още 2 месеца. Ще вземаш болнични докрай, Джипито ти след официалния пръв болничен, да те праща на комисия за удължаване. Комисията може да удължава два пъти. Има си начини. Възстановяването след Ковид пневмонията е дълго...2-3 месеца. Моята шефка беше така и 2 месеца и отне да дойде на себе си.

Лекувай се и пак напомням - никакво шматкане навън в опити да се внедряваш в живота по-активно! Почивка и лекуване!
За кислороден апарат не знам, другите от клуба гледам са ти писали.

Лъве! Разчитам да си дисциплиниран в лечението

Редактирано от Lira Emerald на 18.04.21 17:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.