Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КОВИД: въпроси и отговоринови  
Автор saksun (непозната)
Публикувано10.04.21 00:23



Отварям тема по идея на Ета.

Пусни една тема за въпроси и отговори

Защо не се приканват хората, преди да се ваксинират, да си правят по един тест за антитела? Мина доста време, повече от година вече, възможността да имаш естествен имунитет е много голяма.
И, станаха два въпроса, ако имаш много антитела, а нямаш кой знае колко предпоставки да предполагаш за това, какво става ако се ваксинираш, и не е ли опасно?


Няма официални препоръки за изследване на антитела преди ваксиниране. Поне засега.
Ваксината няма да навреди дори да имаш естествен имунитет след преболедуване.

Може да се изчака три месеца след прекаран КОВИД, тъй като се смята, че вероятността от повторно заразяване в този период е изключително ниска, но след това е възможно изобщо да не си защитен от придобития по естествен път имунитет, затова се препоръчва ваксиниране.

Антителата, които се образуват, са вируснеутрализиращи главно, затова не е опасно при положение, че са в по-голямо количество.

Разбира се, при желание човек може да се тества предварително, но не е задължително условие.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано10.04.21 00:25





Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.04.21 02:31



А чета в Дир-а, старша сестра починала от Ковид след две ваксини ? И къде се намира цялата истина ? Конспирация или истинска вирус криза ?

Което и да е от двете, целият свят до сега ‘стрелят в тъмното’ , никой няма верното решение и никое решение не работи до този момент.





Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: Koftia]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано10.04.21 02:44



Истината е, че ваксината не дава 100% защита. При тежки съпътстващи заболявания, някои - сериозни автоимунни, е възможно организмът да не създаде добра защита.

Да не говорим, че медицинската сестра е към високорисков контингент заради работата си, т.е. може да е била с голямо вирусно натоварване.
Също и лечението на КОВИД е било по-трудно при нея, поради другите й болести.

Жалко за жената.
Именно затова останалите хора трябва да се ваксинират в по-висок процент, за да предпазим и такива като колежката, чийто организъм не е изградил силен имунитет.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.04.21 03:03



Благодаря за смисления отговор . Така и очаквах да бъде. Но въпреки всичко нещата хич не ми изглеждат добре. Лично аз - ако мога да не се ваксинирам , няма да се ваксинирам. Ако ме хване - каквото ми е писано. Как обаче да хване само мен и да не хване околните ? Това е въпросът без отговор.



Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.04.21 06:34



Може да се изчака три месеца след прекаран КОВИД, тъй като се смята, че вероятността от повторно заразяване в този период е изключително ниска, но след това е възможно изобщо да не си защитен от придобития по естествен път имунитет, затова се препоръчва ваксиниране.

От горното и втория ти пост с картинката не става ясно, след като ЕСТЕСТВЕНАТА защита трае само 3 месеца - всъщност КОЛКО трае защитата след ваксинация?

Защото имаше един период от време, в който се твърдеше, че най-добра е естествената защита (след преболедуване)... Ако наистина се е оказало, че е само 3 месеца...

Кво праим тогава? Това не значи ли, че може да си го боледуваме през три-четири месеца?

Само не ми казвай, че ваксината предпазва от такава вероятност. Просто не може да е вярно. Коритаров и старшата сестра са вероятно малък процент от стотици подобни случаи.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 10.04.21 06:41.



Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано10.04.21 08:19



Я, па ти. Може ли аз да отговарям ?

К'во ще кажеш - нужен ли е кофактор на SARS-COV-2 за да предизвика заболяване и кой е той ?



Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.04.21 09:53



Може ли разгадаване на този тест за антитела?

Име на теста (изследване) Флаг Резултат Единици Референтни стойности

anti-SARS-CoV-2 IgG S (количествен)¹ 33.70 U/ml До 0.80 (0.80 - 1.00: Сива зона)

1. Количественият IgG тест служи за оценка на имунния статус СЛЕД преболедуване.
Открива антитела насочени срещу шипчестия (Spike) протеин. Правилно е да се изследва около
30-40 дни от началото на оплакванията. Стойност на антителата над 45 AU/mL показва добър
имунен отговор.


ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано10.04.21 11:10



От горното и втория ти пост с картинката не става ясно, след като ЕСТЕСТВЕНАТА защита трае само 3 месеца - всъщност КОЛКО трае защитата след ваксинация?

Не може да кажем със сигурност, че естественият имунитет трае три месеца. Правят се наблюдения, но никой не е убеден какъв е срокът на пълна защита.
Имаше публикации за 6 и за 8-9 месеца.

Просто досега данните сочат, че в първите 3 месеца след преболедуване да се заразиш отново е изключителна рядкост. Оттук идва научното допускане, че до 3 месеца сме защитени. Аз мисля, че и до 4 месеца няма много повторно заразени.

След този срок са наблюдавани реинфекции. И поради това се препоръчва ваксиниране.

За постваксиналния имунитет съм писала и все още е факт, че не е известно също с каква продължителност е. Това е записано и в листовката на ваксините.
Също текат проучвания, защото много са ваксинираните вече, например в Израел, в Обединеното кралство. Там наблюдават случаите на повторно заболяване при ваксинирани, включително и доколко е възможно да се пренася заразата от тях, и има обнадеждаващи резултати.
Давала съм примерно едно за медицински служители (като много рискова група) и се то се коментира даже в клуба.

Самият факт, че се говори за ваксиниране всяка година (предполага се) значи, че надеждите са за по-дълъг имунитет, поне от една година.
Ще напомня, че Угур Шахин (един от създателите на ваксината на Пфайзер) изказа мнение за прилагане на ваксината му на две години.

Пак ще кажете - добре, не е сигурно относно продължителността на никой имунитет в крайна сметка.
Така е.

Предимството на постваксиналния е, че създава по-качествен имунитет от естествения, тъй като при боледуване коронавирусът потиска силно имунната система принципно и е възможно тя да не създаде съвсем добър имунитет, дори да е дефектен.
Много имунолози и епидемиолози са на такова мнение, моето се припокрива.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: bipet]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано10.04.21 12:11



Защо да не можеш да отговаряш?:)

Не знам какво имаш предвид. Това ли, че при дефицит на вит. Д може да се разболееш с по-голяма вероятност?

Поначало се знае, че мъжете, пушачите, по-пълните хора, а има проучвания и за кръвна група А дори са по-податливи на заболяването. Първите три са сигурни.
Но това са рискови фактори, не кофактор.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.