Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: правите ли си планове за Великденнови [re: NUT]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.04.21 09:50



На 30.04. (Разпети петък) - дежурство
01.05. - дежурство
02.05. (Великден) - свободен ден. Вкъщи.
03.05. (втори ден на Великден) - дежурство
04.05. - свободен ден

Ще бъда и на телефона на разположение, и онлайн, макар и да не съм длъжна в празнични дни от другата ми работа, но като знам, че хората нерядко не могат да се свържат с личните си лекари тогава, предпочитам да съм на линия. Пет дена не могат да останат без някой да им даде основни напътствия.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: правите ли си планове за Великденнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.04.21 10:03



Що бе, само вие двамката ли? Зер моята добронамереност към НУТката не личи?



Тема Re: правите ли си планове за Великденнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано22.04.21 10:15



Обратното е.
Аз в моите осем пиша общо и по прицип, а ти в твоя пост пишеш конкретно за теб и как ти успяваш.
Помня, че имаш бизнес.



Тема Re: правите ли си планове за Великденнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.04.21 11:35



Да работи на Великден е нещо, което дори и най-върлия атеист, да речем Киро, няма да направи. Дет има една приказка : веднъж в годината е Великден!

Ние редовно го правим.

Освен това да кара работниците му да работят на Великден не е нещо похвално.

Никой не ги кара, доброволно се натискат заради постоянната сигурна заплата и надбавки по празниците и човешко отношение.

По-добре зареденият и по-голям хранителен магазин срещу блока ми /щото има и един по-малък и скромен/ го държат от 20-25 години семейна двойка с две семейни щерки-наследнички с дечица. И четиримата от семейството работят наравно на смени заедно с 3-4 наети продавачки.

Не почиват в събота и неделя, по официални празници магазинът затваря максимум за половин ден. Цялата махала се изсипва там. Работят от 7 сутрин до 22 вечер, с час намалено работно време в неделята. По строг график, ако някоя от наетите ползва отпуска, болничен, требе да не е на работа по личен, семеен и къвто и да е повод, собственичка и 2 дъщери я заместват без гък. Но магазинът не затваря. Никога. От 25 години. И винаги гъмжи от клиенти.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: правите ли си планове за Великденнови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.04.21 12:15



И болниците работят, и погребалните агенции



Тема Re: правите ли си планове за Великденнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.04.21 12:16



Ти да видиш!
И що така?
Великден е, срамота е.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: правите ли си планове за Великденнови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.04.21 12:59



ми щото ако не го разбираш, срамота е да ти обяснявам аз.

Между другото Фантастико, който е денонощен, поне този, който е в моя квартал, затваря на Великден в 12 часа и отваря на другия ден сутринта. Веднъж в годината, представяш ли, работодателите-тъпанари пускат всички работници да са у дома.

Пък в Ейч Пи, където работи близък роднина, всеки последен петък от месеца са свободни да не работят след 12.00 часа, все пак да идат на лекар, да си свършат някоя и друга работа, или просто да почиват. Не е неплатен, плаща им се.

Пък испанците, тъпанари с тъпанари, експериментират с четиридневна работна седмица.

Аз пък разпускам моите хора от когато си искат, работата си е свършена. Виж аз си чопля и нощно време.

Социалната политика във всяка фирма е изключително важна за здравето на хората. Зетят работи онлайн изцяло, от години. В 18 часа работодателите изключват връзката, за да не работят повече. Сутрин се задейства в 8.00, няма събота, няма неделя. Трябват им свежи, отпочинали хора.
Ако работата не е свършена, има нещо гнило в работодателя или работещите. Има си начини, те си знаят и си го разбират де се пука и де трябва да се чука.

Кой разбрал, разбрал.



Тема Извинявам се на всички!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.04.21 13:08



Извинявам се на всички, за това че см неглижирал експлоатацията на пролетариата!



"Пък в Ейч Пи, където работи близък роднина, всеки последен петък от месеца са свободни да не работят след 12.00 часа, все пак да идат на лекар, да си свършат някоя и друга работа, или просто да почиват. Не е неплатен, плаща им се." Ибаси! Ма верно ли ги карат да работят в петък!?

... те сигур и в другите дни от седмицата ги карат да работят ...? Ми като нищо! Щом ги карат в петък, що да не ги карат и през седмицата да работят...??? Ибаси, аз туй не моа го понеса!!!
Значи, наистина имало изверги-експлоататори!?



Тема Re: Извинявам се на всички!нови [re: LAMBl]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.04.21 15:19



Да, бе, ти да видиш))
След нововъдението, за петъка, намалели неплатените отпуски и "болнични" по три дни.

Всеки човек, който има развито чувство за отговорност може да се саморегулира, както да спазва закона, така и да работи толкова, колкото е необходимо.

Когато бях на държавна работа много мразех да искам разрешение да изляза от работа, за да ида на лекар, до общината, ако ще да пазарувам дрехи за децата, нещо друго за училище..., а както е известно повечето служби са със същото работно време. Трябва да тичаш, да се тормозиш, за да свършиш нещо. При регламентиран ден, в който можеш да си свършиш лична работа на никого няма да му се налага да "клинчи" или да докладва на началството, че има работа, трябва да излезе от работа. Мноо, ама много го мразех това

Това беше и част от мотивацията ми да работя за себе си!


За работата, работното време, парите- моето мото е : човек трябва да има чувство за достатъчност.



Тема Re: правите ли си планове за Великденнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.04.21 15:25



Да работи на Великден е нещо, което дори и най-върлия атеист, да речем Киро, няма да направи. Дет има една приказка : веднъж в годината е Великден!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.