Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.04.21 16:43



КЕП - квалифициран електронен подпис

Да, на предишната работа преди няколко години го имах. Нужен ми беше за документацията към и от Здравната каса, към портала им и районната здравна каса, за отчети, регистри и т.н.
Също за НОИ - получаване на болнични листове по електронен път, проверка чрез НОИ и изпращане до НОИ.
За РЗИ пак свързано с документация.

На сегашната ми работа не ми е потребен. Има администрация, която се занимава. Затова не съм го подновявала, нито съм си правила нов КЕП.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.04.21 17:16



Първият вид тестове, за които говориш, са за антитела. С тях се откриват антитела срещу коронавируса.
Наричат се бързи, понеже резултатът излиза за 15 минути.
От тях може да съдим дали човек се е срещал със SARS-CoV-2, макар че, отрицателният резултат не го изключва напълно, тъй като човекът може да не е изградил имунитет или да се е изследвал твърде рано.

Тестът е за IgG и за Ig M.
Наличието на имуноглобулини G говори за вече прекарана инфекция обикновено. Може и при дълго протичащ КОВИД да са налични, ако е минало достатъчно време, за да се образуват.

Имуноглобулините М говорят за прясна инфекция.
Затова ако тестът е позитивен, трябва да се направи PCR или бърз антигенен за потвърждение на КОВИД.

Другият вид бързи тестове са антигенните.
Приравниха ги към ПСР тестовете, защото показват наличието на самия вирус (на част от неговите антигени) в организма.
Положителният резултат значи, че човекът в момента е с коронавирусна инфекция и че е зарАзен за околните. Той влиза в карантина.

Наричат се ,,бързи", понеже също като при бързите антителни, резултатът е готов за около 15 минути.
Случвало се е като правя тест на пациент с КОВИД понякога дори моментално да се появи положителният резултат.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 18:20



Линкът на Нут е за здравния министър от вчера ("до края на седмицата експертни съвети ще дадат становище").
Днес той допълва:
"Всички хора, които желаят да си поставят втора доза от ваксината на "АстраЗенека", да си я поставят". По думите му, на експертно ниво всички са сигурни в безопасността и ефикасността на ваксината. "Тези, които не желаят - за тях ще бъде взето решение с какво тя може да бъде заменена от наличните ваксини в страната - с ваксината на "Пфайзер" или тази на "Модерна". Експертен съвет ще даде становището коя ваксина да бъде поставена", предложи той втори вариант.

По bTV пък проф.д-р Миглена Станева (ангиология, Токуда) е дала подробно интервю -

. Според нея, в EMA са докладвани общо 222 тромбози при над 34 млн ваксинирани.

По обобщена информация от миналата година ("Вашингтон пост", "ФАЦ", "Шпигел" - изследвания в САЩ, Швейцария, Италия, Нидерландия), при 1/3 от починалите с ковид са установени тромбоза и белодробна емболия - усложнение вследствие на дълбока венозна тромбоза, при което част от тромб или цял тромб се откъсва и стига до белите дробове (пиша го за Нут).
Починалите към днешна дата са 2 962 726, една трета означава 988 000. Ако вирусът предизвиква смъртоносни тромбози при близо милион хора, връзката на ваксината с тромбозите е 222 души в Европа. Съпоставката на риска е лесна при тези числа.

Другаде четох, че тромбозите след ваксина се лекуват 100%, стига да се хванат навреме. Най-добре е да се установяват предварително рисковите фактори (тук не съм сигурен дали личен лекар, особено извън голям град, е в състояние да ги идентифицира).



Тема Re: Може, но е опасно!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 20:00



Ами аз вместо да се позовавам на телевизора, отидох лично и се ваксинирах без проблем.

Кат те хванат неподготвен - посягаш към глупостите.



Никой не се интересува ТИ как си го направил. Важното е, че много хора НЕ МОГАТ да го направят. Може да си бил късметлия, или е имало ваксини, или просто така се е случило. На тях пък друго им се е случило. Същественото е, че не е 100 % сигурно.

Познавайки капацитета на боковата администрация - нямам НИКАКВО съмнение, че бъркотията е пълна.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.04.21 20:02



Е, при мен бе точно така, когато направихме двата антигенни теста за всеки случай-един в носа и втори в гърлото. Е, за има няма минута цъфнаха по 2 чертички. Хич не ме забави...ама хич



И нещо интересно: моята приятелка в Англия, която го изкара също Ковида и в службата ги тестват безплатно всяка седмица ми каза вчера, че в аптеките и големи супери около тях са наслагали в специален кът антигенният тестове хората да си ги вземат безплатно. От тия дето тук плащаме по 20лв. Та тя ми била събрала десет и ме питаше как да ми ги прати...не и било удобно да взема с шепи и за да не я гледат, взела 5 от едно място, 5 от друго...и те така

Редактирано от Lira Emerald на 13.04.21 21:13.



Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 20:38



Първият вид тестове, за които говориш, са за антитела. С тях се откриват антитела срещу коронавируса.

Мисля, че не. Първите "бързи" тестове не бяха за антитела.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: saksun]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 20:51



Абе я аз да попитам най-българския въпрос - колко време не трябва да се пие след ваксинацията?



А сериозно - как седи въпроса с различни храни? Яйца, месо, шоколад, ядки?



Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано13.04.21 22:48



Най-добре седмица преди и след. Поради трудности в спазването - поне 24 часа преди и 48 след. Тва от доктори и ваксинирани пиячи го знам.



Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 22:59



Пиенето не ми е проблем.
Храната.
Един месец на чушки и домати шсе побъркам.



Тема Re: КОВИД: въпроси и отговоринови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.04.21 00:19



За храната няма ограничения.

Ако си решил - наяж се със сланина и праз и отивай! Ако не си решил - изчакай още малко. Много динамично се променят инструкциите и лекарските мнения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.