Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.04.21 14:35



Абе, голям шемет си!



Може ли в темата за Ковида да ми изпляскаш това:
"Лиренцийке, какво е обяснението на умереност и справедливост в таро?
Твоя интерпретация?
Че четох някакви интересни неща за стихиите..."


Първо, какво общо имат "стихиите" и това, за което мА питаш?...Умереността-XIV Голям Аркан и Справедливостта-XI Голям Аркан нямат нищо общо със стихиите-огън, вода, земя и въздух!
Малките Аркани са свързани с тях.

Иначе Справедливостта се свързва със зодия Везни. Кармична карта! Означава законност, баланс, честност, истина, последствия от действия-каквото посееш, това ще пожънеш. Наказание, отплата, безпристрастност, естественият справедлив ход на нещата, отговорност. Причина и следствие. Развод. Съдебно дело и предполагаем справедлив изход. Това е изобщо карта на стабилността сама по себе си.

Обърната: отказ от истината, отсрочки, несправедлив съдебен изход.

Умереността се свързва със зодия Стрелец. Това е търпението, вътрешният баланс, сдържаност, тактичност, грижовност, ведрост, спокойствие, хармоничното, адаптивност, приспособимост, целомъдрие, разбиране, изслушване, изчакване, почивка, изцеление, всичко се случва в точното време и място, изчистване-духовно и физическо. Алхимия-ангелът прелива субстанции една в друга за да получи желаната съставка.. Божествено послание. Работа над духовното пробуждане и промяна. По силата на тази карта винаги може да се постигне компромис. Забавяне на времето, известен застой.

Обърната: Поведение и действия нарушаващи равновесието, пагубни привички. Ускорение на времето.

Това е накратко

Други въпроси?
(Въобще защо точно за тези 2 карти питаш?)



Редактирано от Lira Emerald на 07.04.21 14:43.



Тема Re: За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.04.21 14:43



Умереността се свързва със зодия Стрелец. Това е търпението, вътрешният баланс, сдържаност, тактичност,

Типичните качества на зодия Стрелец.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: Lira Emerald]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.04.21 14:44



Много ти е готин ютуб канала. Аз не мога да го проследя това което го говориш, три минути концентрация макс. Освен това се хващам на бас, че ти и не ме търсиш като аудитория. Все пак искам да ти метна една четка като лаик. Може да ти стане приятно.
Готин глас, готини карти и даже е готино как изпускаш всичко наляво надясно, падат карти, всичко каша, обаче ти викаш - така е трябвало да стане, това си е вашата карта такава селяви и това е.
На мене ми действа успокоително - всичко е както трябва, корабът потъва по график.

Дано да ти върви.

Сигурно ти върви.



Тема Re: За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: alisalisa]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано07.04.21 14:46



Задавих се с една маслина като го прочетох





Тема Re: За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: Lira Emerald]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.04.21 14:51



А аз близо 50 години се чудя, що съм толкоз справедлив ебаси!





Тема Re: За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: e ta]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.04.21 14:53



Аз пък се хиля как с астрология се надвива нумерология или там каквото е тарология





Тема Re: За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано07.04.21 14:57



Таро не е нито астрология, нито нумероогия.
Таро е философия.





Тема Re: За Алиса!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: alisalisa]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.04.21 14:58



Предполагах, че ще направи впечатление тази "аномалия"


Браво! Радвам се, че го забеляза Лис!
Има трактати изписани именно за тази карта, както например и за Колесницата-VII Голям Аркан, който е карта на движението, стремителността и абсолютната победа на силата на волята, лидерските способности, завоеванията, успехът, контрола, почестите и т.н.
Колесницата е карта на зодия Рак!

Парадоксално е, защото зодия Рак не се свързва с тези качества.
Но именно в това се крие символизма и мъдростта на Таро в тези 2 случая с Умереността и Колесницата- философията на картите, накратко казано е в това да се насърчи съответната зодия да взаимства този недостиг на подобните качества, които ти забеляза като несвойствени за Стрелец, а аз дадох пример и с Рак.
По този начин недостигът на подобни качества и енергия ще даде на съответния знак хармонична завършеност и баланс!

Това е много, ама много накратко казано. Иначе има широко разработена интересна теория и лекции именно за този феномен, който ти забеляза! Още един път Браво!

Редактирано от Lira Emerald на 07.04.21 15:22.



Тема Re: За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: e ta]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.04.21 15:00



На латински философка означава любя Софка. Хем я любя, хем я филя, а накрай я трендафиля!



Тема Re: За Baldrian!!!...и нейните Таро вълнения:)))нови [re: Lira Emerald]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.04.21 15:02



Везни и развод? Никога!


(камо ли "справедлив изход" за мен при въоръжена дева...)

Редактирано от Crrafterr на 07.04.21 15:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.