Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 27.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: пак за ваксините с/у ковиднови [re: Noy BG]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.04.21 16:05



Това разкри нов заговор на естаблишмента! Щом има място за родител в бланката, значи ще посегнат и на децата!
Значи аз съответно - на мойто диване.



Тема Re: пак за ваксините с/у ковиднови [re: mangosutu-168725]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано09.04.21 16:22



ами Уни не иска да и пиша в темите и да не и репликирам...
но си скъсва гъзот да дращи в мои теми!!!


и тази забележка направих на адмирала - но никой не ми обърна внимание!:(((



Тема Re: П.П.нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.04.21 16:24



Виж какво, Мира. Не ми се правИ на тъпа женска, която съска по всеки, който нещо я е понастъпил преди 5 години, нищо че тя самата не пропуска възможност да блъска злъчно по околните наред. И няма потенциал да разбере за какво иде реч. Имаме си такива наоколо, но не те причислявах до сега към тях.

В този клуб, кой каквото и да си е мислел за теб - ЛИЧНО никой не го е казвал, не те е нагрубявал професионално (персонално), не се е опитвал да ти дава “наклон” в професионалния стил и начин на работа. Не ти е давал съвети как да работиш. Ти, лично. Въпрос на възпитание е да се изправиш пред някого и да му каканижеш лично и персонално КАК ДА СА ВЪРШИ РАБОТАТА, при положение че нищо не разбираш от нея. Как трябва да познаваш конструкцията на блока, как трябва да говориш на пациентите си и какви лекарства да им изписваш. Още повече - ако това е някой, който къса от свободното си време да дава отговори на безброй въпроси.

Кой разбрал за какво иде реч - разбрал. Кой се пъне злопаметно да уязви врага си при всеки възможен случай - проблемът си е негов.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 09.04.21 16:37.



Тема Re: П.П.нови [re: hypey]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано09.04.21 16:28




Да, срещам.:)
Но ми харесва това, че доста хора се опитват да разберат. И тогава да стигнат до собствен избор дали да се ваксинират.

Точно преди малко отговорих на питане за жена, възрастна, ваксинирана с първа доза на АЗ през февруари. Не е имало проблем, но дали било възможно втората доза да бъде с иРНК ваксина.

Засега няма такова решение за България.
Например, във Франция има становище да поставят втора доза от ваксините на Пфайзер или Модерна за хората под 55 години след първа на Астра Зенека.

Всъщност въпросът беше зададен културно, с желание за получаване на информация, без кавга, съвсем резонен при това.:)

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: пак за ваксините с/у ковиднови [re: NUT]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.04.21 16:31



“Уни не иска да и пиша в темите и да не и репликирам... “

Половината от това е лъжа.

Според правилото забраната важи САМО за репликиране. Което спазвам най-стриктно, освен ако не сме се разбрали за някоя тема като тази за капките. НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ПИСАНЕ В НЕЧИИ ТЕМИ. Ти пишеш спокойно в темите ми и няма последствия, нали?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор hypey (член)
Публикувано09.04.21 16:34



Да, този избор стои пред много хора. Всъщност за първите ваксинирани с АЗ май сега през април предстоят първите реваксинации. Вярно ли е, че периодът между двете дози е удължен от 70 на 84 дни и защо?



Тема Re: П.П.нови [re: hypey]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано09.04.21 16:43



Принципно може да е от 28 до 84 дни.
У нас се възприе да се слага втората ваксина на 70-ия ден.
Честно казано, не съм чула още за това, което казваш, че ще се поставя на 84-тия.

Възможно е като интервал.
Смята се, че удължаването му между двете дози засилва имунния отговор и се получава по-добър имунитет като краен резултат после.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: пак за ваксините с/у ковиднови [re: NUT]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано09.04.21 16:49





Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: П.П.нови [re: saksun]  
Автор hypey (член)
Публикувано09.04.21 16:56



Някъде съм го мернала в нюзфийда, може и да не съм разбрала правилно, т.е. реваксинацията с АЗ може да бъде отлагана до 84-я ден. Благодаря за разяснението:)



Тема Re: пак за ваксините с/у ковиднови [re: saksun]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано09.04.21 17:10



Признавам, не съм се информирала от никъде, само чувам, че АЗ не трябва да се поставя на жени под 60 години.

Какво е медицинското обяснение за разликата във възрастта, при която АЗ е по-безопасна?

Не се заяждам (вече стана наложително да се подчертае), питам смирено и уважително, възползвайки се от възможността за директен контакт с лекар.

Графове! да не изпростяваме, херцогините ни гледат. Glastar



Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.