Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Експертно правителство  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано06.04.21 10:25



Какво е това "експертно правителство" или "експертен кабинет"?


Понятията се въртят из виртуала, споменават се компетентно, кат че ли всички знаят какво значат.
Ама аз не знам. Прерових конституцията и изборния кодекс прерових, но там нищо не пише по въпроса.
Някой може ли да ме светне?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор ebem ti vipa (член-кор.)
Публикувано06.04.21 10:30



експерно правителство фор дъмис:
туряме един баламурник за премиер. шес месеца ядем, пием и гепим квот можем. баламурника го свалят с камъни, но нито той, нито ние носим отговорност, щото тва е експертно правителство



Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано06.04.21 11:51



Вероятно би се доближавало до програмно в частта с програмата. Вероятно програмата би трябвало да е обвързана с експерти, без необходимост да са професионални политици.
Вероятно би предполагало цели и срокове.
Аз така си го представям



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Експертно правителствонови [re: Baldrian]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.04.21 11:59



Нещо такова се влага - непрофесионални политици, необвързани с партии, специалисти в областите, за които отговарят.
Как изглежда на практика и доколко може едно правителство да се състои от неполитици - не знам. Щото по идея правителството е нещо "политическо".

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 06.04.21 12:00.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано06.04.21 12:16







Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.21 12:19



Експертно правителство е, когато за министър на здравеопазването се слага икономист, за министър на образованието - лекар, в креслото на министъра на външните работи сяда някой, който е завършил българска филология, за земеделски министър се назначава юрист, а всичко това се командва от пожарникар.

П. С. И единствено във вътрешно министерство назначеният е ченге, защото всичките са такива.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 06.04.21 12:20.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: Noy BG]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано06.04.21 13:16



Кво толкова, хубави крака има певицата.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Експертно правителствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.04.21 14:10



Не, ти описа нормалното политическо правителство. Експертно правителство е оксиморон, за пред публиката.
Правителство (править) е цел на политическия живот на партията. Политикът предполагаемо е грамотен, академично или по усет, в специалността управление (не гледай, че в България са аматьор до аматьора), която практически осъществява чрез подчинени му експерти. Тук е и видимата невъзможност на "експертно правителство" - хем да си правитель, хем да си експерт.

В сегашната конкретика, тази отдавнашна теза на ДПС - от оня ден прегърната от Борисов - не бяга от отговорността за поведението на марионетките (експертите), тъй като правителите ще я носят, според него. В случая използваният журналистически жаргон "експертно правителство" прикрива друго - желанието за скрита, необявена широка коалиция. Но за България това е нещо далечно, политическата култура и на народ, и на елит, е половин век назад от тази на Европа. Тя не може да се промени от днес за утре по повелята на Георги Димитров, трябва да измине своя естествен път.

Идеята на Борисов е много добра, авангардна, но е все едно да убесиш * общинските съвети на Мездра и Балчик да не забраняват 5G мрежата.

[edit] не убесиш, а убедиш

С и Д са едно до друго на клавиатурата ми и целя буквите по памет от пишещата машина навремето, не са надписани. Но новото глаголче е интересно, да убесЯ.

Редактирано от Crrafterr на 06.04.21 14:12.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано06.04.21 14:57



Експертно правителство ще рече:

"Обединени, анонимни престъпници срещу народа"

WALL·E


Тема Re: Експертно правителствонови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.04.21 14:57



Асъл - описаното е точно нормалното.



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Експертно правителствонови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.21 15:52



Областта управление, дето и викат още мениджмънт, се базира на същите нАучни основи, на които се базират упоменатата в съседна тема социология, а също така други квази-науки, като икономика, психология и тям подобни.
Затова и думата "мениджър" е придобила иронична окраска граничеща с откровена подигравка, в най-новия ни език.

Бележка под линия: Днес един познат у фейса е направил предложение за реформа във висшето образование - да се оставят само специалностите архитектура, машиностроене, електротехника, физика, химия и медицина. И да се гради наново....
И е прав!
Край на бележката под линия.

Тоест, управлението само за себе си не съществува като такова и е невъзможно да бъде сведено до сферичен кон във вакуум. Или ако бъде сведено, то и ползата от него ще е точно същата.

Един от основните проблеми на демокрацията и републиканската форма на управление като цяло е - както и друг път съм казвал - появата на политическа класа,
на всичкото отгоре придобиваща свойството унаследяване. Един вид републиканска аристокрация. Хора, които не разбират от нищо и никога не са вършили нищо през живота си.

Така, че нека заменим думата "експертно" с думата "технократско" и нещата ще си дойдат на мястото.
Намираме съответния специалист в дадената област и го слагаме да отговаря за нея. Необвързан политически специалист.

И, да, идеята на Борисов е точно тази - прикрита коалиция, което категорично изключва идеята за политическа необвързаност, ерго - това няма да бъде технократско правителство. Тя и не е нова неговата идея, имали сме такива правителства "на националното квототам".

П. С. Грешката е вярна. Нещата могат да се оправят само с убесване в дадения, конкретен случай. А и не само в него. Освен това, у наше село казват точно така - убеся.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 06.04.21 15:58.



Тема Дайновнови [re: MupaM]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.04.21 15:53



Дайнов между другото дава такав дефиниция в днешно интервю за Дир.бг: експертно е това правителство, чийто министър-председател не е лидер на партия, а е експерт
(Дайнов предполага, че в България може да бъде икономист, говореки за възможно правителство на малцинството на Трифонов... неговият експерт е Мика Зайкова).



Тема Re: Експертно правителствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.04.21 15:55



Разликата в производствените обеми на самолети и танкове между САЩ и Германия през Втората световна война я прави - обаче - именно мениджмънтът

(не по-добрите германски инженери). И така, САЩ постепенно измерват превъзходството си в пъти.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.21 16:06



Разликата в количеството произведени танкове на САЩ и Германия няма нищо общо с мениджмънта.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.04.21 16:16



експертно правителство, или как всеки у нас работи това, което не му е работа.

казваше покойният ми калеко.


научи се да чакаш

Тема Re: Експертно правителствонови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано06.04.21 16:21



ако преведеш какво значи калеко
може и да разбера какво казваш



Тема Re: Дайновнови [re: Crrafterr]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано06.04.21 16:22



Слънчогледът "дайноф" гледа слънцето, а когато е мъгла вехне или се върти като вентилатор.

WALL·E


Тема Re: Експертно правителствонови [re: NUT]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.04.21 16:27



това изобщо не е свързано със смисъла на поста, но все пак:

калеко е мъж на леля ми, тоест на сестрата на майка ми.
сега разбра ли




научи се да чакаш

Тема Re: Дайновнови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.04.21 16:30



Мика Зайкова ...

Шсъ упрайм!



Тема Re: Експертно правителствонови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано06.04.21 16:33



т.е. чичо:)



Тема Re: Експертно правителствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.04.21 16:35



Да, освен в мениджмънта и в парите!





Тема Re: Експертно правителствонови [re: NUT]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.04.21 16:37



чичо е братът на баща ми, жена му - чинка.
братът на майка ми е вуйчо, неговата жена - вуйна.
а калеко е мъж на сестрата на майка ми.

някъде му казват " лелинчо".


научи се да чакаш

Тема Re: Експертно правителствонови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.21 16:38



Бе и в парите не е.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.21 16:39



Свако.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.04.21 16:40



Добре, обясни ни как се прави танк/самолет без пари.





Тема Re: Експертно правителствонови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано06.04.21 16:40



А при мен е така - братът на майка ми е вуйчо а жена му вуйна:)
аве баси роднинските думички!





Тема Re: Експертно правителствонови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.21 16:42



Аз не съм казал "без".
Парите ги печаташ. В условията на една военна икономика от онова време, нямаш проблем с парите.



Тема Re: Дайновнови [re: LAMBl]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.04.21 16:50



Е, кво, отива му кака ви Мика на Слави.



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Експертно правителствонови [re: NUT]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.04.21 16:55



при мен е същото. братът на майка ми е вуйчо, жена му ми е вуйна.

има много още роднински връзки, тях не мога да ги оправя.


научи се да чакаш

Тема ппнови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано06.04.21 16:57



зетко ми вика бабо Нут - нали е балканец
а Нутчо е бесен от това обръщение
на мен ми е приятно - защото за мен значи че съм една улегнала и здравомислеща жена:)



Тема Re: Експертно правителствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.04.21 17:02



Парите не ги печаташ, а създаваш!
Това дето го печатат, не са пари.



Тема Re: Дайновнови [re: MupaM]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.04.21 17:03



Да са земат!





Тема Re: Експертно правителствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано06.04.21 17:15



Един от основните проблеми на демокрацията и републиканската форма на управление като цяло е - както и друг път съм казвал - появата на политическа класа,
на всичкото отгоре придобиваща свойството унаследяване. Един вид републиканска аристокрация. Хора, които не разбират от нищо и никога не са вършили нищо през живота си.


Не съм съгласен. Тая тенденция е още по-силно изразена при монархиите/феодализма. Просто там може да дойде цар, който да си рискува главата и да изолира разните му там лордове и графове (Петър I) и да рисетне системата. Докато при демокрацията това е невъзможно, защото системата се самоподдържа и раздува.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема начи правителствата до сега са били аматьорскинови [re: ad miral]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.04.21 18:04



обаче

ноевия ковчег е строен от аматьор
пък титаник от експерти

какъв е извода?
teamwork sucks



Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор Glastar (ентусиаст)
Публикувано06.04.21 18:33



Като експерт мога да кажа, на база експертиза, че експертите са въздух под налягане.





Тема Re: Експертно правителствонови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано06.04.21 19:10



Идеята на Борисов е много добра, авангардн

Първо, що това да е идея на Борисов, като в България и друг път е ставало дума за "експертно правителство". Правителството на Орешарски не беше ли "експертно"!? И то пак по същата схема - Борисов не може да състави кабинет, поради отказ на останалите партии, връща мандата, поема го втората полит.по формация - тогава БСП и Орешарски оглавява правителството с идеята да го направи "експертно"... по-късно, заради Пеевски се скапа и идеята.

За експертно програмно правителство се говори и още през 2013 г. след оставката на Симеон Дянков...

Отделно, още миналата година идеята за "експертно правителство" се носеше из въздуха и се коментираше. Борисов я подхвана сега, като се разбра, че ГЕРБ сами нищо няма да могат да направят.

ПП

А по повод произхода на "правителство" от глагола "править" - управлявам и във връзка с - може ли експерт в дадена област и да управлява, да бъде управляващ, още през 20-те на миналия век е издигната тезата, че всеки може да управлява една държава (познай от три пъти от кого

). По повод на 8 март, в един от прочутите плакати на Авангарда пише: "„Всяка готвачка трябва да се научи да управлява държава." Та, идеята за експертно правителство хич не е на Бойчето, а има 100-годишна давност (поне)



Тема Re: Експертно правителствонови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.04.21 20:02



Борисов не говори за експертно правителство по принцип, а направи специално изказване вечерта на изборите. Говоря в конкретиката на сегашната ситуация, друг с такава идея не се е изказвал. Освен това, преди да я даде, никой нямаше представа за изходните позиции на ГЕРБ - повечето говореха за други неща, например за коалиции.

На всичко отгоре не съм пропуснал да кажа "тази отдавнашна теза на ДПС - от оня ден прегърната от Борисов".

Тоест написаното от мен е в този контекст (на конкретиката на момента). В тази конкретика идеята си е само и единствено на Борисов. Не съм и помислял, че admiral или Mila06 знаят по-малко от него



Редактирано от Crrafterr на 06.04.21 20:04.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.21 20:06



Фърляй ги тия учебници.





Тема Re: Експертно правителствонови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.04.21 20:07



А, възможно е.
Ама трябва пак да е Личност.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано06.04.21 20:26



Ъхъ... и тва долу ще ни е новото премиерче на експертното правителство, да ни е честиту!





Тема Re: Експертно правителствонови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано06.04.21 20:44



Не се измъквай по тъча

... Казах ти, че още миналата година се коментираше идеята за "експертно правителство" или още по-точно "служебно правителство от експерти", така че даже и като "идея на момента" Борисов я крадна от "въздуха", т.е подочу я по протестите миналото лято, запомни я и сега я вади с лява ръка от десен джоб. Аз лично не се лъжа да я наричам авангардна и да я приписвам на Борисов, не знам ти що го правиш, и ти не си по-малко знаещ от него



Тема Re: Експертно правителствонови [re: tartarianeyes]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.04.21 20:59



Или тетин.
За по- сложно някъде казват леля на сестра на бащата, а тетка - на сестра на майката.
По думите на баща ми в скалите на фамилията има два случая да се "уважат" стрина и тетин - т.е. половинките на сестра и брат.
Кофти.В такъв случай човек не може и да си го върне.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.04.21 23:52



Коментираше се е подочу я - това ще да е вмъкване след измъкването...



Тема Re: Експертно правителствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.04.21 00:00



Ти ли ми го казваш?


"Фърляй ги тия учебници." Хех, ма тогава вие даскалите ще останете гладни.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано07.04.21 00:21



...ма тогава вие даскалите ще останете гладни.
Те и сега с гладни.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор 2biri ()
Публикувано07.04.21 00:45



Според мен:

Сядат избраните старейшини и с отвращение почват министерство по министерство:

1. Конкретно образование
2. Конкретен административен и практически опит
3. Поне един използваем чужд език
4. Непартиен

Скоро го писах на Уникалната и тя каза, че съм луда



И тия всичките личности се подкрепят от партии. После стискат ръцете първо, второ и трето по приоритети. Градивно, нереваншистко, неполитическо. Повечето избрани депутати ще си стоят избрани, щото не отговарят.

Чудесно ще е.

Какъв е проблема прекият ръководител на Оперативна програма "Региони в растеж" да стане служебен министър? То 15 калинки бяха, че експертът ли не може?

Никой не го иска, инак е лесно. Не може и не бива юрист да върти строителство, а счетоводител - земеделие.

Няма нужда от специална конституция. Събират се 3-5 партии, излъчват правителство и го обосновават. И всички 3-5 го подкрепят.

Може ли да си завършил връзки с обществеността и да подписваш водни ресурси? Не можеш. Да си работил от 25 годишен като областен и министър на строителството без да си минал поне на един обект с ботуши реално? Не може. Да си бил бай Иван-багериста и да не познаваш нормативните документи и административните процедури? Не бива.

Начин има. Форви - много. Парата е проблем.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.04.21 08:41



"И всички 3-5 го подкрепят." Да, ама в практиката се оказва, че не го подкрепят.



"Парата е проблем." Ааааа, дойде ли на моето? ... и не е проблем, а решение!



Тема Необходимо и достатъчно условиенови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.04.21 08:44



Необходимо и достатъчно условие едно правителство да се нарече експертно е, "експертът" Ламби да му е мистър председател!

... знаеш, че трябва да ме слушаш по тези въпроси.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.04.21 10:08



Ти си луда!



Първо - представи си, че от дадена водеща чрез избори партия няма човек, който да е работил в държавна администрация. ИТХ! ("има такива хора"), при това са огромноТО мнозинство.
Второ - събери 10 експерта от 1 област, да кажем земеделие, или да кажем транспорт, или да кажем енергетика, и ще получиш 10 различни стратегии/проекта/становища. За допълнително усложнение, в рамките на всяка една от тези стратегии неминуемо има по 10 пункта, в които трябва да се реши "или-или-или", понеже всяко "или" има своите шансове и път до някакъв успех като изпълненост. Това решение се нарича политическо. Растениевъдство или животновъдство? Ядрена енергия или възобновяема? Една магистрала или 1000 улици? Железопътен или автомобилен транспорт?

Понеже Ржевски е далеч от теорията на управлението, да го кажа накратко, то е всеизвестно: управлението, решенията се взимат в условията на ограничен ресурс. Ако ресурсът бе неограничен, нямаше да има нужда от управление. Нямаше да има нужда от политическо решение ("кое по-напред", кое да е приоритет). Ресурсът е ограничен по всички линии: материален, човешки, финансов, научен, териториален, какъвто се сетиш.

Трето - ясно е, че тази партия (дали ще е НДСВ, дали ще е "България без цензура" или"Има такъв народ" или "Ред, законност, справедливост", все тая) без опит в администрацията неминуемо ще използва съществуващи кадри, обучени и с опит. Подкрепя ги - но до момента на взимане на политическото решение в условията на ограничен ресурс.

Това е проблемът прекият ръководител на ОП "Региони в растеж" да стане министър.
(не служебен - това е отделна тема; тук признавам, че не внимавах на какво отговаряш, просто съм фен на ника ти)

Идеята за служебно правителство е близка до идеята за президентска република. Аз съм от тези, които не смятат, че количеството идеи, т.е. броят партии, е полезен източник за развитието ни - обратно, смятам, че го забавят в дългосрочен план. Не сме от най-малките държави, но не сме и голяма, за да разхищаваме хора и пари, посветени единствено на политиката. Президентска република би ни донесла и по-голяма експертност в общия смисъл, в който е мнението ти.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.04.21 10:58



"Те и сега с гладни." И такива ще си останат! Аз зорлем се натискам да му рекламирам учебниците, а той ме пъди...





Тема ППнови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.04.21 10:59



А ти собствено, къде изчезна? Да не короняса и ти?





Тема Re: Експертно правителствонови [re: 2biri]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано07.04.21 16:54



Скоро го писах на Уникалната и тя каза, че съм луда
Щом тя го е казала, значи си.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Експертно правителствонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано07.04.21 16:56



Аз зорлем се натискам да му рекламирам учебниците, а той ме пъди...
Щот си идеологически враг, затва!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Експертно правителствонови [re: tuzlija-179435]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.04.21 17:05



В софийско май на калеко викат - лелинчо. Навсякъде различно.



Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано07.04.21 17:24



Какво е това "експертно правителство"

Това ще да е нещо като фейсбук правителство... Издава укази и коментари по фейса.





Тема Re: Експертно правителствонови [re: osvoboden pich]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано07.04.21 17:54



Издава укази и коментари по фейса.

Демек, имаш право само на лайк?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.04.21 20:00



Бе враг - аз му предлагам една нова, революционна, пазарно-либерална световна система, как ще съм му враг!!?!111?



Тема Re: Експертно правителствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано07.04.21 23:18



аз му предлагам една нова, революционна, пазарно-либерална световна система, как ще съм му враг!!?!111?
Още по-зле, значи си му конкурент.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Експертно правителствонови [re: ad miral]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.04.21 23:34



Там е то проблема...









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.