Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Така и не разбрах...нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 22:02



..кой от клубарите ще гласува утре. Аз - да. Както казах - даже се записах да броя и да снимам броенето и протоколите в инициативата на ДБ... Трябваше ДНЕС да ме потърсят, за да ми дадат пълномощното! НемА ги никакви.

Но темата не е за това. Предварително моля, ако някой надуши къде ще публикуват междинните резултати под всякакви забавни маскировъчни класации - да "свирне".

Впрочем - сега се сещам... на всички минали избори въпросът ДАЛИ да има такива публикации, колко са вредни и колко са забранени, се нищеше напоително и продължително. Този път не чух ни една дума по тоз въпрос...

И яки компромати нямаше, освен хамериканския... Чудна работа!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Така и не разбрах...нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.04.21 22:08



в карантина съм.
и да не бях, нямаше да гласувам.
младшият се отказа.
тартариан ще гласува и гледа на нас като на...деазнам, като на такива, дето не знаят какво искат.


научи се да чакаш

Тема Re: Така и не разбрах...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано03.04.21 22:10



Аз няма да гладувам, но ще вдигна през ръка. Да кажа резултатите. ГЕРБ печелят ’система Байдън’.



Тема 4 анахронизманови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.04.21 22:10



Анахронизмите в избирателната ни система:

1. Денят за размисъл;
2. Квадратчето „Не подкрепям никого“;
3. Забраната за продажбата на алкохол в деня на вота (утре - само в Пловдив);
4. Забраната за оповестяване на ексит полове в изборния ден.



Тема Re: Така и не разбрах...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано03.04.21 22:23



Нямаше да гласувам, обаче се оказа, че имам работа в района, дето ми е избирателната секция





Тема Re: Така и не разбрах...нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 22:27



Леле, и ти ли Бруте! Или твойто беше поради международните ти пътувания?

тартариан ще гласува и гледа на нас като на...деазнам, като на такива, дето не знаят какво искат.

Тарти, отдавна съм ти казала, че е крайно време да направим някои съществени рокади в семействата си!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: 4 анахронизманови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 22:36



1. Денят за размисъл - мисля, че го има в доста държави.
2. Квадратчето „Не подкрепям никого“ - мисля, че играе някаква роля в броенето, в статистиките и после в изчисляването на мандатите;
3. Забраната за продажбата на алкохол в деня на вота - това не вярвам наште да са го измислили, сигурно и него са го прекопирали отнякъде.
4. Забраната за оповестяване на ексит полове в изборния ден - ми май този път я няма, или аз не съм я чула..

Аз пък предвиждам тотален крах на машинното гласуване. Първо - не вярвам повече от 30-40% от хората да го употребят, може и по-малко, и второ - ще станат фалове безброй. Още днес се разправяха за някакви неосигурени автобуси за разкарването на машините по секциите и пр, а и не вярвам РИК-овете да са достатъчно компетентни да се справят с цялата валкирия по новите протоколи - доста са сложни...Тва са 11 627 секции все пак, мислиш ли, че има 11 627 човеци, годни да се справят с тия машини и протоколи по градове и паланки?? Те в миналото не можеха да преброят само хартиените бюлетини и да сумират резултатите, та с машини ще ми работят...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Така и не разбрах...нови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 22:38



Да кажа резултатите. ГЕРБ печелят ’система Байдън’.

Абе вероятно ще спечелят първото място, ама кел файда?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Така и не разбрах...нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 22:40



И яки компромати нямаше, освен хамериканския... Чудна работа!

Като се замисля малко... се сещам, че този път патакламите са планирани за СЛЕД изборите.

Ще има оспорване на вота, протести, гръмове, трясъци...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: 4 анахронизманови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.04.21 22:47



То и машинното си е по същество хартиено, просто не попълваш ръчно бюлетината, а цъкаш бутончета (не знам как точно е - утре ще видя, надявам се;

към обучително видео).

В урната пускаш не бюлетина, а хартиена разпечатка. Сгъваш я, подобно на бюлетината.

След края на изборния ден (, в който пише и за забраната на exit polls) секционната избирателна комисия - предполагам - си брои дружно бюлетини и разпечатки, нещата са като преди. Не виждам никаква разлика. Излишен харч. Щом нещата не отиват от машината до централен сървър, а ще се броят от хора, промяна няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.