Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 25.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема И аз минах през Ковид!нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 14:14



17-31 март, 2-те мои Ковид седмици!

От 1 април вече нямам температура, слава Бога! Бавно се връщам към себе си и живота. Сатурацията ми не е падала под 96-97-98. В понеделник съм на рентген, дано всичко е наред. Чувствам се добре, но все още не с жизнени активности на 100%.

За любознателните минах през следната ЛЕКА форма (ако това беше леката форма, не искам да си представям горките хора със средно тежка такава...за тежката нямам фантазия даже!):

17, 18, 19 март- ужасно главоболие, повдигане, смъдене в гърлото, прегракване на гласа, говорих с усилие, нарушение на обонянието- кафето миришеше особено някак си на мръсни чорапи, цигарката на бензин.
Правене на 2 антигенни теста, един в гърлото и един в носа и двата положителни! Честито-обзавела съм се значи с вируса!
Звъня на лекарката- тя с Ковид също, пращат ме телефонно на спешен център. От там ме питат имам ли температура, казвам нямам...да съм мерела и ако вдигна 38 градуса и имам дихателни проблеми да ги търся тогава. До тогава да пия Парацетамол и течности!

20 март - температура 37,5. Вечерта се появи гадна болка по кожата на гърба, все едно си изгорял на слънцето и кожата не може да се пипне. Нощта срещу 21.03 се събудих в 03ч. с ужасни режещи болки по гърба и гърдите на ниво мускулатура, не вътрешни. Не можех да си пипна тялото-чувствителна кожа на допир. Пих Парацетамол и се поуспокои. Не мигнах въобще. Наливах се с чайове и вода. Ям само ябълки и банани. Изцеждам лимони.

21 март - температура 37,5. Пия Парацетамол, аспирин протект, витамини и минерали. Лежа, но не мога да заспивам и цял ден гледам тъпо сериали разни и не знам какво става. Звъня на спешният център и им казвам, за температурката и болките в гърба и чувствителна кожа, все едно херпес зостер имам...казват ми, да лежа и пия течности и парацетамол+аспирин протект. Да не гледам телевизия за Ковида, да си преминавам без паника МОЯТ Ковид и да им звъня само ако вдигна 38 градуса и отгоре и имам дихателни проблеми!!!
Питам ги да включваме ли антибиотик, отговор - НЕ! Само ако съм вдигнела по-висока температура от 38 градуса.

Нощта с/у 22 март- пак ужасното нощно събуждане с режещите болки в кожата и втрисане. Пак Парацетамол и пак малко позатихнаха...няма заспиване.

22 март - температура 37,5. Загубих напълно обоняние и вкус. Слабост в мускулите.

23 март - температура 37,3. Главоболие, нервност, неспокойство на физическо ниво.
Нощта 23 срещу 24 март - ужасно нощно изживяване - сякаш някой ми разпъваше тялото на всички страни. Все едно у мен има чудовище, което иска да излезе и напъва отвътре да пробие...от там и усещането за раздуване и разпъване. Така беше около 4 часа, после затихна към 6 сутринта усещането. Не мигнах. Температурата беше 37,3.

24 март - температура 37,5 и поява на ужасно разстройство. Следобяда хапнах малко, защото след разстройството малко ми просветна.
Вечерта позаспах за 5 часа и имах температура 37,3.

25 март - разстройство, силно главоболие, температура 37,5. Вечерта главоболието поотпусна, изядох цяла препечена филийка със сирене.

26 март - събудих се без температура, след обяд вдигнах обаче пак 37,3. Горе долу съм ок. Сварих си ориз със сол и ям само това.

27 март - събудих се без температура, но следобяд отново вдигнах 37,3. Суха кашлица от някакво дразнене особено , когато се наведа. Спах лошо през нощта.

28 март - температура 37,2. Пак разстройство. Имам малко апетит. Леко покашляне.

29 март - температура 37 - 37, 1. Излезе ми херпес на ануса и е гадничко. Имам апетит. Леко разстройство. Леко покашляне.

30 март - Нямам температура, леко покашляне, излизат ми някакви пъпчици по меките части на корема и лицето. Имам апетит.

31 март - Нямам температура - Събудих се с ужасно главоболие. Пих аналгин и на обяд ми помина. Имам пак разстройство, лежа, следобяд хапнах малко.

1, 2, 3 април - нямам температура и обонянието слабо се опитва да работи, но неефективно. Имам апетит. Успях да си позачистя стаята и си сменя чаршафите на почивки.
Днес 3 април даже направих и кратко видео от 2-3 седмици насам.
Кафе още не съм пила, защото мирише гадно

...цигарата не усещам и не пуша, има гаден вкус, което означава, че дори да се чувствам ок, тялото ми отхвърля непотребностите.

С една дума, възстановявам се ...в понеделник ще видим рентгена.
Сестра ми изкара също Ковид 2 седмици и се чувстваше ок, тръгна да се връща и на работа, тя кара без загуба на обоняние и само 3 дни температура. Но онзи ден на рентгена виждат леки мъглявини в дроба и сега е с антибиотик и пак си е у дома.

Майка ми е на 82г. и се заразила от сестра ми. Не е добре, на легло е и много слаба се чувства. 2 пъти идвала Бърза помощ, единя път са и включили система, защото се е пообезводнила, с темпертура 37,5 е, с нежелание да живее, но сестра ми и дава кураж и и се кара като на малко дете за да пие и хапва супа поне. В болница са и казали, че няма да я вкарват, защото кара леката форма. Ако има дихателни проблеми-тогава. Отчаяна е от разтройството и гаденето. Трудно подвижна е и е на памперси. Сега вече е 10 ден от неразположението и мисля, че ще се справи. За възрастни хора това е много тежко преживяване.

Един ден сестра ми се паникьосала и звъни на позната в една голяма болница да я вкарат майка ни. Позната и казала, че нямат места, сложили били легла по коридорите даже и даже завеждащият чака до 48 часа някой да умре или да го изпишат за да вкара майка си с Ковид.
Сестра ми настоявала за влизане и позната и казала, че ще и се обади след малко с отговор. Обадила и се и и казала, че ако настоява за прием, трябва да заплати 5000лв. и ще дойдат да вземат майка ни! Паднахме...и се отчаяхме...това е положението! Трябва да си с ниска сатурация, да си с температура висока и дихателни проблеми - само тогава има шанс да те вкарат в болница и то първо по-младите!

!!!И още нещо, относно ваксинирането. Моя позната, която преди месец се ваксинира с Астрата-първа доза, беше ок, до оня ден, когато я тръшва Ковида и в момента е във Военна болница, защото е получила задух. Не знам как е, вчера разбрах за случая. Не ми е удобно да безпокоя сега за повече инфо съпругът и.
Идея нямам ефективни ли са ваксините...

Това е! Никой не е застрахован за тази гадост! Предпочитах да изкарам грип с всичките му там екстри, отколкото тази коварщина! Това не е обикновен грип, това за мен е дизайнерски пипната вирусна работа да те разклати до основи!!!
Всеки ден при таз "хуйня" е различен и непредвидим, при всеки е различно...Благодаря на Вселената, че съм била с леката форма...и пазете се, бъдете здрави!!!

Редактирано от Lira Emerald на 03.04.21 14:15.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано03.04.21 14:19



Искрено се радвам, че си се оправила) Ти си свястна и готина.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор hypey (член)
Публикувано03.04.21 14:39



Радвам се, че си се оправила след тази гадория. Абсолютно така, както си го описала ми го разказа и моята сестра. Средно тежко, сигурна съм, че ще е без поражения на белия дроб. Стискам ти палци. Аз се ваксинирах по препоръка на кардиолога ми пред 10 дни, никаква реакция засега, чудя се имам ли имунен отговор или нямам. Но ще поживеем и ще видим след втората доза. Може би е важно какви контакти имаш след ваксиниране, защото може да доведе до по-голямо вирусно натоварване.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано03.04.21 14:59



Като ти гледам каталога с мероприятия от тия дни, оставам с впечатлението, че си добре.



WALL·E

Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.04.21 15:01



лир, стискам ти палци да се отървеш много бързо и без последствия.
пази се, моля те.


научи се да чакаш

Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Naglets]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 15:03



Какъв каталог? Какви мероприятия?



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 15:08



И да се пази човек, няма гаранция!

Идея нямам от къде съм го пипнала. Ходя само до магазина, изипей, аптека. Не се срещам с никой, не се разхождам никъде, вися си у нас, понеже и не работи хотела сега.
Предполагам да не е от Била, защото седмица преди това бяхме с щерката и понеже аз се задушавам с маската я подръпнах надолу и даже охранители ми направиха забележка да си я сложа на носа.

Мия си ръцете като влеза отвън. Дезинфекцирам дръжките ан вратите...идея нямам. 2 седмици ен съм излязла сега от стаята си дет се вика. Щерката се е залостила в стаята си и почти не съм я виждала. Здрава е за сега. Съпругът също. Странна история.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: hypey]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 15:10



Абе кръсти се и тва е


Прав е Мангъров, това чудо през всеки ще мине, няма да остане несрещнал се с вируса.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 15:11



Ваксинирай се редовно с ракийката, може това да се окаже ваксината, не тез инжекции





Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор hypey (член)
Публикувано03.04.21 15:21



Не го знам доколко е прав Мангъров, но ваксинирането също е преминаване през вируса. Между нищонеправенето и кръстенето да не ни гази мечка, предпочитам правенето, най-малкото, защото пътеката не е толкова посещавана от мечки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.