Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.04.21 19:57



Неприятното е, че има постсимптоми и то след като мине известно време, в което човек смята, че се е възстановил напълно. Т.е. отначало понеже вирусът се е навърлувал и си тръгва, човек се чувства едва ли не като възроден известно време. Но след това се появяват симптоми, от които никога преди не си се оплаквал и най-често те са свързани със кръвотока и съдовете, дробовете, нервната система, сърцето. Затова и тези системи подлежат на проверка известно време след преболедуване, за да се хване овреме, ако нещо се е разстроило. Така ме посъветва мен докторът...

Вкусът и обонянието - днес слушах поредния спец - доктор по мозъка от Швейцария - са част от мозъчната дейност и означава, че по някакъв начин вирусът достига и до мозъка, въпреки че той за разлика от другите органи има защитна обвивка. Та те се връщат при всеки по различно време. При мен се върнаха, но и досега като че ли има промяна по отношение на някакви миризми и вкусове. Примерно, напоследък се улавям, че съм се побъркАла на тема кафе. Ходя в какви ли не магазинчета, душа, купувам си всякакви тюрлии, комбинации и прочее и все ми липсва точно онзи аромат и вкус на хубаво кафе - вкусно, силно, ароматно, което преди така обичах и разпознавах... Направо ме влудява, като не си го намирам, пък то не е явно от кафетата:-))



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.04.21 19:59



Бързо да се оправиш и да няма остатъци пожелавам!



Тема Re: джинджърнови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.04.21 20:07



Аз го варя ситно накълцания джиндър няколко минути, после да изстива под капак, докато стане за пиене. И, за да не ти е тъпо да пиеш само лютива вода, можеш да му шляпнеш и някакъв бульон на кубче. Поне придава вкус.Даже му изцеждам малко лимон. Ако ще ядеш джинджифиловите парченца /аз ги ям/, по-добре да е настърган на ренде, че има едни много твърди влакна, те не минават през ренденцето. За деликатни коремчета това, иначе и с влакната става за ядене, ако нямаш драма с груба чиста целулоза.

Мярката ми е за 2 чаени чаши едно колелце от корена дебело колкото палец - 2-3-4 см. Лютичко и със зеленчуковото бульонче и лимона си е направо като бульон трезве.
Леле, как ми се допи. Бягам да си варя джинджифилова чорба.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: MilaO6]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 20:23



Слушах то тази сутрин и аз онзи доктор от Швейцария и точно това за атакуваното на мозъка от тази гад!

Ще видим това с обонянието. Не ми харесва за сега как се държи!

Ще имам предвид и за постановените. Другата седмица ще говоря с джипито. Тя се връща от болнични също...уффф...ще видим.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.04.21 20:58



Ами пазя се, мия ръце и т.н., обаче въпреки всичко мисля да се ваксинирам, макар че то ако се почне тази ваксина, май ще трябва ежегодно като с противогрипните.





Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 21:05



Геврек, не споделяш дали си правил тест и положителен ли е бил? Щото взе да става страшно - ваксинирани хора, пък заразени... ще кажеш (като Кантарджиев

), че заради ваксината си го изкарал леко, ама казва ли ти някой? И други са го карали леко, пък без ваксина...

Помня в началото се казваше - ваксинирайте се, за да не се заразите. После преминаха на “за да го изкарате по-леко”...след някой и друг ден ще казват “ваксинирайте се, за... да се ваксинирате...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано03.04.21 21:41



Дано всичко е наред!



Тема Re: джинджърнови [re: Crrafterr]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано03.04.21 21:43



У нас го оставяме да поври. Малко лимон, мед и става екстра. Обаче много загрява. За зимата е супер.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.04.21 21:50



Писах вече подробно, сега ме мързи





Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 21:54



Амиии... в поста, на който отговарям, не е писано дали сте си правили тестове... може и после да си го писал, ама бях на театър и не съм чела пълния преглед.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.